Duda i zbrodnia Wołyńska

Obrazek użytkownika Kazek
Kraj

Szacuje się że w okresie II-ej wojny światowej Ukraińcy wymordowali nawet do 200 tysięcy osób, w tym kobiety w ciąży i dzieci, nawet niemowlaki. Tego tematu nasze środki masowego przekazu prawie unikają, nasze władze też.

Tą symboliczną 72 rocznicę rzezi wołyńskiej 11 lipca 2015 r. uczczono w Warszawie apelem pamięci pomordowanych salwą honorową i złożeniem wieńców przed pomnikiem 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK na Skwerze Wołyńskim. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz a także środowisk kombatanckich i kresowych

Bardzo liczyłem na to, że nie miałem racji nie głosując na Andrzeja Dudę ale płonna była moja nadzieja, że prezydent elekt zjawi się niespodziewanie na tej rocznicowej uroczystości upamiętniającej niewinne ofiary „rzezi wołyńskiej” lub przynajmniej prześle list do uczestników tej uroczystości, nic z tego. Na jakikolwiek gest w tej sprawie ze strony urzędującego prezydenta przecież też nie można liczyć.

Natomiast prezydent elekt wysłał list, mimo urlopu, do uczestników uroczystości w Świdniku gdzie odsłonięto pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej. Pan A.Duda napisał „Śmierć prezydenta RP i pozostałych osób wchodzących w skład delegacji nie może pójść na marne. Musi przynieść zwielokrotnione owoce w budowaniu prawdziwie wolnej, silnej, dobrze rządzonej i niepodległej Polski”. Pod postumentem wmurowano urnę z ziemią przywiezioną ze Smoleńska i Katynia (cyt. za niemieckim Onet.pl)

Z całym szacunkiem dla ofiar katastrofy smoleńskiej ale według mnie „podczepianie” czy łączenie katastrofy smoleńskiej ze zbrodnią katyńską jest po prostu nieprzyzwoite, urągające zdrowemu rozsądkowi i braku elementarnej kultury a wręcz świętokradcze.

Według mnie stawianie „pomników smoleńskich” można kojarzyć ze stawianiem pomników „głupocie decydentów” co doprowadzili do tej katastrofy ale żeby nikt się nie poczuł urażony, to nazwę to niefrasobliwością lub nieodpowiedzialnością.

 

za Czesław Buksiński

]]>http://prawica.net/1444]]>

 

2
Twoja ocena: Brak Średnia: 1.6 (13 głosów)

Komentarze

... swojej indolencji, że nawet nie chce mi się chcieć od początku robić tobie wykładu na temat zamachu smoleńskiego, nie żadnej katastrofy z powodu mgły i niefrasobliwości załogi tupolewa oraz "nacisków" Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego na załogę o konieczności lądowania na Siewiernym. 

Twoja "tfurczość" tutaj na Niepoprawnych sprowadza się tylko do "kopy-paste", w dodatku takiego autora "mądrego inaczej" jak ów Czesław Buksiński, bowiem nie stać ciebie na logiczne myślenie, powiązanie faktów w całość, wyciągnięcie właściwych wniosków i przełożenie ich na wpis na Niepoprawni.pl. Więc na przyszłość musisz się bardziej postarać, bym ocenił twój wpis pozytywnie.   

Jeśli chodzi o Prezydenta elekta dra Andrzeja Dudę, to mając do niego pretensję, iż nie brał on udziału w uroczystościach rocznicowych rzezi wołyńskiej  - wykazałeś się egoizmem i nieznajomością obowiązków, jakie stoją przed nim już od 6 sierpnia br. Nawet nie pozwalasz jemu złapać oddechu, zregenerować sił na zasłużonym urlopie po wyczerpującej kampanii wyborczej.

Dlatego też oceniłem twoją notkę na minus 1 równą minus 24 pkt,

Vote up!
9
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1487745

No więc : poczułem się urażony ! I to bardzo. 

Pewnie taki był cel tego tekstu.

cyborg - członek Rodziny Katyńskiej.

Vote up!
7
Vote down!
0


#1487746

Sprzeciwiam się takiemu stanowisku. Porownanie zbrodni popełnionej w Katyniu w 1940 roku należy utożsamiać ze zbrodnią popełnioną w Smoleńsku w roku 2010. Dla zachowania pamięci pomordowanych zbrodnie te nazywamy historycznie - Katyń 1940 oraz Katyń 2010 .

Pana fragment wpisu: ...Z całym szacunkiem dla ofiar katastrofy smoleńskiej ale według mnie „podczepianie” czy łączenie katastrofy smoleńskiej ze zbrodnią katyńską jest po prostu nieprzyzwoite, urągające zdrowemu rozsądkowi i braku elementarnej kultury a wręcz świętokradcze"  świadczy o braku elementarnej wiedzy o martyrologii Narodu Polskiego, jak i też i o braku podstawowych elementów kultury osobistej.

Vote up!
10
Vote down!
0

Aleksander Szumanski

#1487884

-24, tak tylko można z tobą rozmawiać merytorycznie.

Beata Szydło premierem

Vote up!
7
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1487885

napisał nie tak?
Wyraźnie widać, że Duda, namaszczony na wyjazdowym posiedzeniu knesetu w Krakowie to następny szabesgoj na urzędzie Prezydenta RP.

Vote up!
1
Vote down!
-8
#1487909

ale po prostu 100%-wy i do tego złamany.

Vote up!
5
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1487927

też mógłbym się pejoratywnie wyrazić.
Pisioryzm to poważna choroba ale uleczalna. Znam takie przypadki :)

Oszukujcie się... Pobudka z rączka w nocniku gwarantowana.

Vote up!
1
Vote down!
-10
#1487931

bo nikt nie może nawet podać ewentualnych motywów jakimi mieliby się kierować zbrodniarze.

Ale jeżeli ktoś lubi być oszukiwny lub oszukiwac samego siebie to nikt nic na to nie poradzi

Vote up!
0
Vote down!
-4

Kazek

#1487954

-6, o to moja odpowiedz na twoją notkę, ma być wymiana myśli, no to właśnie wymieniliśmy, swoje myśli na ten temat.

 

 

 

 

Beata Szydło premierem

Vote up!
3
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1487958

poszły w ruch :))))))))))))))

Vote up!
1
Vote down!
-5
#1487990