Polityka a geopolityka , uwaga cenzura .

Obrazek użytkownika Karykaturzysta Warszawski
Świat
Is that new pact?Czy to jest pakt?

Polityka a geopolityka , uwaga cenzura .

Dziś geopolityczny aspekt polityki ponownie nabrał na znaczeniu , warto przypomnieć co oznacza ów termin. Jak uczą nas etymologiczne zasady językowe - jest to po pierwsze pewna odmiana polityki , więc w dalszej części tego krótkiego rozbioru -logicznej analizy terminu geopolityka , określmy czym jest polityka , bo rozumienie geo jest raczej bezproblemowe , choć znajomość geografii wymaga mocnej głowy , a wracając do polityki obserwuję , iż z tym są pewne problemy . Widać to często kiedy przeciwnicy roli geopolityki jako narzędzia poznawczego ,kontestują i podważają jej rolę jako sztuki umożliwiającej analizę potencjałów i dynamiki światowej rzeczywistości . Polityka to ( jak mawiał mój wielki nieodżałowany przyjaciel doktor Bogusław Nozdryn-Płotnicki ) roztropna troska o dobro wspólne , są jeszcze inne definicje i uzusy tego określenia np. w demokracji chodzi o dobro grup interesu - niestety często elitarnych i de facto zdradzających interes ojczyzny - na rzecz interesu sił zewnętrznych , ale definicja dotycząca dobra wspólnego jest bardzo syntetyczna , nadrzędna i dla tych tu rozważań najbardziej odpowiednia . Jak owo założenie roztropnej troski osiągnąć ?

Jest wiele nauk , które mogą dopomóc tej roztropności , są to min. - socjologia , ekonomia , antropologia , cybernetyka społeczna , futurologia i historia , filozofia, psychologia ,psychologia społeczna , urbanistyka i architektura ,nauki politechniczne , teoria budowy maszyn , informatyka , kulturoznawstwo , biologia , medycyna , biotechnologia , wojskowość , teologia ,nauka o cywilizacjach . . . słowem tak wiele dziedzin , iż nikt przeciętny – żaden polityk nie jest dziś w stanie tego ogromu objąć bez doradców. Ale dobry polityk np. taki jak Marszałek Józef Piłsudski , obdarzony musi być trzema podstawowymi talentami i umiejętnościami :

1 . zmysłem – intuicją w rozpoznawaniu ludzi .

2. talentem i skutecznością w organizowaniu sztabu dowodzenia .

(zainteresowanym pdf o szkoleniu pierwszych oficerów w Stróży 1913r.dzięki któremu , póki co . . .?!!! Polska istnieje dziś jako Państwo Narodowe https://pamiec.pl/download/49/57122/Szkolaoficerskawstrozy148x210.pdf  )

3. skutecznymi metodami organizowania zespołów ludzkich .

! Politycy - uwaga na doradców . . )

To wszystko o czym piszę odnosi się jak najbardziej do geopolityki -rozumianej odtąd jako geograficzny aspekt troski dotyczącej naszych interesów , która przekłada się na relacje internacjonalne , ponieważ ta nauka oprócz użycia wiedzy płynącej z tak wielu dziedzin poznawczych , określa metody analizy zjawisk politycznych - wypływających z realnych interesów państw mniejszych i większych , a zwłaszcza najsilniejszych tego świata w konkretnej przestrzeni naszego globu . Słowem geopolityka to polityka relacji ludzkich potęg na całym świecie .

bardzo cenię skuteczność Cybernetyki Społecznej wyrosłej dzięki gigantom polskiej nauki: Marianowi Mazurowi , Feliksowi Konecznemu , a zwłaszcza śp. Docentowi Józefowi Kosseckiemu – głównemu odkrywcy konwergentności praw społecznych metaorganizatorów - czyli gdzie mieści się patriotyzm i świadomość narodowa (mawiał , że odkrył te prawa dzięki swojej żonie tzw. homeostaza rozproszona).Docent stworzył i dopracował najracjonalniejszą i wysoce skuteczna metodę analizy rozkładu w czasie realnych sił społecznych w świecie . Metody cybernetyczne są odporne na ideologie i polityczne uwarunkowania , za to mierzą realne siły społeczne przy pomocy całkowicie beznamiętnych metod , a za to bardzo precyzyjnie . Te siły odpowiadają za wszelkie generacje mocy i bogactwa w państwach świata i dla tego w naukach politycznych o różnej proweniencji winny być wykorzystywane . Choć gołym okiem tych praw nie widać z racji ich dyskretności w perspektywie czasowej , to można zaobserwować ich realną dynamikę w dłuższej fazie dziejów poprzez analizę skumulowanej przez dziesięciolecia produkcji stali , która to kumulowana produkcja uwidacznia wzrost mocy danego państwa , lub bloku państw . O prognozie rozkładu sił w świecie do 2025r. na podstawie szczegółowych badań Tomasza Banysia pisałem wcześniej: (https://niepoprawni.pl/blog/karykaturzysta-warszawski/nowe-rozdania-i-sojusze - UWAGA CENZURA - niestety zawarte w tym artykule linki działają nie we wszystkich sieciach internetowych , a przyczyny tego stanu są przedmiotem analiz informatyków , czy Netia je dyskryminuje - próbujemy to ustalić , ale np. w sieciach takich jak Plus i Play zawarte tam linki póki co działają , działają też w innych o wielu nie wiem; póki co w Netii nie działa też moja strona http://artpropo.com/ a widoczna jest w wielu , niektóre sprawdziłem , o innych sieciach nie wiem . . ? (wiadomości proszę na maila caricatures@o2.pl  )

Gdzie tkwi dziś prawdziwy potencjał sił międzynarodowego układu odniesień trudno oszacować , bo jesteśmy w momencie zwrotnym - jak mawiał Docent jest to punkt polifurkacyjny ( nie mylić z polifurjacją) , czyli wszystko warczy i trzeszczy w szfach , co się z tego wyłoni . . ?

Jak mówi chińskie powiedzenie : na szczycie wzgórza jest za mało miejsca dla dwóch tygrysów . . .

Reasumując geopolitykujmy

i bądźmy czujni

poleca się także zawodowo :Karykaturzysta Warszawski

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)