Joe Chal: - Starcia policji z PEGIDA w Kolonii, Niemcy!

Obrazek użytkownika Joe Chal
Świat

„PEGIDA –(Patriotische Europäer gegen die Islamisierung des Abendlandes) Europejski Patriotyczny Ruch Przeciwko Islamizacji Zachodu”.

„Pegida została założona ponad rok temu jako ksenofobiczna grupa na Facebooku, początkowo liczyła zaledwie kilkaset osób, ale w demonstracjach takich jak we wschodnim Dreźnie potrafiła zorganizować marsz 25.000 osób.

W 2015 ich szeregi zaczęły słabnąć po komentarzach jawnie rasistowskich przeciwko założycielowi tej grupy Lutzowi Bachmannowi, określając jego jako"samoluba".  Rozpowszechniona karykatura lidera tej grupy jako Adolfa Hitlera nie przysporzyła jemu popularności.

Ale Pegida dziś odnotowuje ożywienie wraz z rekordowym napływem imigrantów do Niemiec”.

Wczoraj policja użyła gazu łzawiącego i armatek wodnych przeciwko protestującej skrajnie prawicowej organizacji PEGIDA w celu rozpędzenia zorganizowanego przez nich pokojowego wiecu w Kolonii. Demonstrujący wykrzykiwali ostre słowa przeciwko polityce Angeli Merkel a inne grupy, które wmieszały się w tłum rzucały petardy  i butelki w stronę funkcjonariuszy.

Policja poprzez system nagłaśniający wezwała demonstrantów do rozejścia się po czym użyła armatek wodnych, aby rozproszyć tłum, który coraz bardziej stawał się agresywnym.

Początkowo pokojowy marsz przeciwko szokującej fali ataków na tle seksualnym podczas obchodów Nowego Roku w Kolonii przybrał brzydki obrót, gdy grupa prawicowych ekstremistów zaczęła rzucać czym popadnie w funkcjonariuszy policji.

Policja przypuszcza, że prawie 1000 chuliganów z pośród 1700 członków  Pegida wzięło udział w marszu.

Gdy zaczęły się zamieszki rzecznik Pegida słowami „Protest jest oficjalnie odwołany”,  wezwał wszystkich uczestników do zakończenia marszu.

Wcześniej zwolennicy tej organizacji wraz z okrzykami „Nie chcemy Merkel” wymachiwali banerami z napisem  "nie chcemy uchodźców "!.

Protestujący oskarżali kanclerz Angele Merkel o umożliwienie migrantom spowodowanie prawdziwego szaleństwa w Niemczech przez jej liberalną postawę wobec przybyszy z Bliskiego Wschodu i z Afryki.

"Merkel stała się zagrożeniem dla naszego kraju. Merkel musi odejść", skandowali członkowie ruchu Pegida.

Świadkowie opisali sprawców gwałtów w Kolonii w nocy z 31 grudnia jako ludzi z Afryki Północnej i arabskiego wyglądu.

Rzecznik Policji Federalnej powiedział, że zdecydowana większość zidentyfikowanych podejrzanych jak do tej pory to osoby pochodzenia zagranicznego, rozpalając w ten sposób debatę nad tym, czy Niemcy są zdolne aby zintegrować ponad milion azylantów przyjętych w zeszłym roku.

"Te kobiety, które padły ofiarą gwałtu czy też molestowania seksualnego będą musiały z tym żyć do końca ich życia. „Czuję, że moja wolność została mi odebrana” powiedziała uczestnicząca w pokojowym marszu matka czwórki dzieci.

"To niemożliwe. Frau Merkel, Frau Reker, wy jesteście kobietami! Gdzie jest wasza solidarność? Jaka jest wartość kobiety w społeczeństwie?" powiedziała.

„Henriette Reker (urodzona 09 grudnia 1956) to kobieta prawnik i niezależny polityk. Znana z postawy pro-imigracyjnej i z idei „trzymania potencjalnego gwałciciela na odległość wyciągniętej ręki”, wybrana burmistrzem Kolonii w 2015 roku po uzyskaniu 52.66% głosów.  Jest pierwszą kobietą burmistrzem wybraną w historii Kolonii”.

Henriette Reker prowadzi prawne porady dla uchodźców w Kolonii.

W pobliżu inna mała grupa lewaków próbowała przekrzyczeć pokojowo protestujących i wykrzykiwała "Naziści wynocha” (nazis raus!).

"Nic nie ma dobrego w nazistowskiej propagandzie", widniał slogan na trzymanym banerze przez jednego protestującego, a drugi znowu krzyczał "Faszyzm nie jest opcją, to jest przestępstwo".

"Jesteśmy tutaj po to, aby powiedzieć im, żeby się zamknęli. To nie jest do przyjęcia dla Pegida aby wykorzystywać to co się stało tutaj w sylwestrową noc do szerzenia swoich rasistowskich bzdur", powiedziała 28 letnia Emily Michels.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (15 głosów)

Komentarze

W Niemczech działa już cenzura w wypowiadaniu się nieprzychylnie o polityce Makreli.
Pegida w przeszłości była krytykowana przez Angelę Merkel. Kanclerz oskarżyła Pegidę o promowanie nienawiści, uprzedzeń oraz oziębłości.
Według tej garbatej baby, Niemki powinni dać się gwałcić, a nie mają pretensję i są oziębłe . 
Kiedyś mówiła o Putnie ze stracił kontakt z rzeczywistością, a co ona zrobiła,  naraziła swój kraj na totalną demolkę, i paniczny strach.
Dla mnie osobiście jest nie do pojęcia, jak można, poświęcić swoją ojczyznę. Ale co ja się tak dziwie, przecież Tyfus i jego przydupasy robili i robią to samo.
Tacy ludzie powinni bezwzględnie być odsunięci, i osądzeni, są niebezpieczni. 
To jest dopiero początek, jak  imigranci wyczują, że są pod ochroną Makreli, to pokarzą kto tu rządzi, a na koniec rozprawią się z nią.
Vote up!
15
Vote down!
0

Nie możemy naprawić całego zła, ale możemy znaleźć ludzi, którzy pomogą nam tego dokonać.

#1504406

Vote up!
14
Vote down!
0
#1504408

jesteś miłosierny jak ta Merkel. Ty wciskałeś  Polsce tych muzułków i gdybyś miał władzę taką jak Merkel, już mielibyśmy takich jak ci w Kolonii dosyć sporo. Nie dało się z Tobą dyskutować, ignorowałeś nasze argumenty i pisałeś, że udajemy katolików. Wielu z nas odpowiadało Tobie, kim są ci najeźdźcy i, że te kobiety i dzieci na zdjęciach, to manipulacja mediów. Dyskusja z Tobą była bardzo długa, aż w końcu doszliśmy do wniosku, że nie ma sensu. Pamiętasz?

Vote up!
4
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1504464

Merkel demoluje "ten kraj" (mam na myśli Niemcy), ale tym najmniej się przejmuję, niech demoluje, sami ją wybrali. Nie należy się tym przejmować tak długo, jak nie dotyczy to Polski. My zaś powinniśmy się już teraz zabezpieczać przed skutkami tego demolowania. Wygląda na to, że zbliża się do nich kara za wieki rozbojów, tracą rozum.

Vote up!
5
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1504463

Pegida to nie jest żadna skrajna prawica a normalni Niemcy,którzy nie chcą pracować na arabskich nierobów i terorystów.Zgadza się że jest to inicjatywa oddolna.Jest całkiem spory procent Niemców,których lewactwo nie wykoleiło,są normalni i nie chcą u siebie imigrantów.Mają do tego prawo,ale mają rząd podobny do PO-PSL a co to znaczy dobrze wiemy.Nawet metody mają takie jak u nas do niedawna czyli w pochód wmiesza się grupa "huliganów",która prowokuje policję a policja rusza do ataku na demonstrantów i rozpędza pochód.Media oczywiście przemilczają albo stronniczo komentują przyklejając protestującym łatkę nazistów,ksenofobów itp.Powinniśmy Pegidę w jakiś sposób wesprzeć,albowiem jest w naszym interesie abyP.Merkel straciła władzę w Niemczech i przejęła rządy prawica.Również w naszym interesie jest aby w Niemczech nie było tylu imigrantów a można przypuszczać że prawica jeśli przejmie władzę,szybko zrobi z nimi porządek.Ja rozumiem że pomaganie prawicy niemieckiej może budzić mieszane uczucia,ale taki jest nasz interes żeby mieć sąsiada normalnego zamiast lewako-araba.

Vote up!
11
Vote down!
-1

Mirek300

#1504419

prawicy niemieckiej niż lewicy. Przypomnijmy, że np. Hitler to lewica, bez względu na to jak usiłowali przedstawić to ruscy. 

Odsyłam do tekstu:

http://niepoprawni.pl/blog/768/mit-prawicowego-socjalizmu-czyli-jak-z-hitlera-zrobiono-prawicowca

Vote up!
2
Vote down!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1504442

Czy dla Polski ma jakieś znaczenie to, czy rządzi tam lewica czy prawica? Jedni i drudzy dążą do skolonizowania Polski. Hitler po śmierci J. Piłsudskiego w maju 1935 roku, osobiście uczestniczył we mszy żałobnej ofiarowanej za duszę naszego wodza i co zrobił kilka lat później.

https://wzzw.wordpress.com/2013/05/13/pogrzeb-pilsudskiego-byl-najwieksza-uroczystoscia-jaka-odbyla-sie-w-polsce-adolf-hitler-w-kosciele-stal-na-bacznosc-zdjecia-video-%E2%98%9A-polecam/

 

 

Vote up!
6
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1504466

Czy Niemcy kiedykolwiek były normalnym państwem? Za bardzo się nimi przejmujesz, czy oni kiedykolwiek traktowali nas normalnie, tak jak powinien traktować sąsiad sąsiada? Wygląda na to, że "przyszła kryska na Matyska" i należy już zacząć zabezpieczać się przed skutkami polityki niemieckiej, ale im nie pomagać. Oni nam już zbyt wiele razy "pomogli", nawet w ostatnich latach: zniszczenie przemysłu, wykupienie prasy, współpraca z Rosją, oraz budowa Nord Stream'u, to tylko część ich "pomocy". Czy pomagając im chcesz ich wzmocnić, abyśmy w przyszłości byli znowu pod ich "opieką"? Mamy pretensje do Niemców gdy oni chcą nam "pomóc w ratowaniu demokracji", więc nie mieszajmy się w ich sprawy, bo takie mieszanie się może nam przysporzyć tylko wrogów i problemów. Poza tym na czym taka pomoc miałaby wg. Ciebie polegać?

Vote up!
5
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1504465

Wybór jest taki że możemy mieć na zachodzie sąsiada lewackiego,prawicowego lub kalifat.Ja uważam że z naszego punktu widzenia prawicowy rząd w Niemczech jest najbardziej strawny dla Polski.Zagrożenia z ich strony się nie obawiam,oni praktycznie nie mają armii a sprzęt jakim dysponuje ta "armia" to tragedia ze trzy razy większa niż u nas.Niemcy nie są ani lepsi ani gorsi od innych narodów w Europie,to tylko propaganda i stereotypy robią im złą prasę.Przykład: nasi żołnierze,którzy w 1939 dostali się do niemieckiej niewoli,po wojnie prawie wszyscy wrócili.Ci którzy dostali się do sowieckiej niewoli prawie nikt nie wrócił,ale sowietów propaganda traktuje łaskawiej.Niebezpieczny rząd w Niemczech to jest teraz,jest gorszy od rządu Hitlera,z którym Polska robiła całkiem dobre interesy.Obecny rząd w Niemczech jest lewacki,robi z nami interesy ale korzystne tylko dla nich a z "wdzięczności" szkodzą nam wszędzie i zawsze.To że kupili u nas media i inne firmy to pretensje możemy mieć,ale do naszych idiotów i zdrajców,którzy im sprzedali.Czasami trzeba wybrać mniejsze zło,w mojej ocenie jest nim prawicowy rząd w Niemczech.

Vote up!
1
Vote down!
0

Mirek300

#1504764

Szczególną bezczelnością są wypowiedzi niemieckich potomków III Rzeszy, którzy podobnie o Polsce wypowiadali się w latach 1938 i 1939, aby w końcu napaść na nasz kraj i wymordować wielu Polaków, obrabować i zagarnąć nasz dobytek, zniszczyć miasta i wsie. Moja najbliższa rodzina tego doświadczyła. Po latach zapewniano nas o zmianie mentalności niemieckiej. Dzisiaj okazało się, że retoryka hitlerowska hańbiąca i pogardzająca Polakami przetrwała być może w genach dzisiejszych niemieckich liderów. Oddzielnym problemem jest zdradzieckie i haniebne zachowanie niektórych dzisiejszych donosicieli na Polskę . W czasie okupacji rolę taką odgrywali folksdojczy i funkcjonowało wówczas takie powiedzenie " popatrz matko, popatrz ojcze oto idą dwaj folksdojcze . Co a hańba co za wstyd jeden Polak (np Schetyna), drugi Żyd (np Michnik).

Vote up!
7
Vote down!
0
#1504449

Vote up!
3
Vote down!
0
#1504454

Niech giną !

po tysiąckroć zasłużyli na karę. Zawsze byłem zdania, że powinni jako państwo przestać istnieć po II wojnie, którą wywołali i za te miliony trupów będące ich "dziełem" i za to morze ruin, które ścierwa zostawiły po sobie. Drugiej odsieczy wiedeńskiej nie będzie !

Niech giną !

Nie ma zbrodni bez kary:

Vote up!
5
Vote down!
0
#1504469