Olimpiada, olimpiada.

Obrazek użytkownika jjr
Blog

Ostatnio PIS coraz bardziej mnie denerwuje. Właśnie dzisiaj odwiedził mnie brat i zakomunikował. Nasz reprezentant w Bobslejach jechał bez okularów. 72 000 zł premii dla ministra Bańki się znalazło, a na okulary dla zawodnika już nie starczyło, mamy taką zszarganą opinię, że nie znalazł się nikt kto chciałby zaryzykować i pożyczyć. Ja (ze względu na serce), nie oglądam, ale brat telewidz zauważył, sunącego na oślep naszego reprezentanta. Bardzo się tym wszystkim zdenerwował. W bobslejach tak jak w żużlu, ogromna szybkość, bez okularów niewiele widać.

Prawico weź się w garść, zjednocz, bo nie będę miał na kogo głosować. Pozdrawiam. To prawdopodobnie tak wyglądało.

Twoja ocena: Brak Średnia: 1.9 (15 głosów)

Komentarze

Brak mi słów. Nic głupszego dziś już nie przeczytam... Chyba, że nie wyłapałem ironii..

Vote up!
8
Vote down!
0
#1557876

... "Prawico weź się w garść, zjednocz, bo nie będę miał na kogo głosować".

A ja na to parafrazą: "jjr! - weź się w garść, bo nie będę dalej tolerował Twoich dezinformacji, jakie usiłujesz propagować na naszym Niepoprawnym serwisie".

Po pierwsze: - nie chodziło o bobsleje, a o saneczkarstwo!
Po drugie: - nie chodziło o okulary, a o maskę zasłaniającą nie tylko oczy, ale także noc i usta - czyli począwszy od czoła, a skończywszy na brodzie.
A po trzecie i ostatnie: - możesz wierzyć swojemu bratu, - tego nikt Ci zabronić nie może. Ale jeśli publikujesz taki "news", to nie łaska sprawdzić w innych źródłach, jak wygląda prawda? I nie tłumacz mi się chorobą serca, bo jeśli zabierasz głos publicznie tu na NP, to znaczy że nie jest jeszcze z Tobą tak źle. 

A prawda wygląda tak, jak przedstawił ją Mateusz Sochowicz - nasz 21-letni reprezentant w tej dyscyplinie - Twój "bohater" notki. Cytuję jego słowa: "Było bardzo zimno. Założyłem więc płaszcz. Wtedy gdzieś zgubiłem maskę chroniącą twarz. Zorientowałem się dopiero w momencie, jak pojawiło się zielone światło zezwalające na start. Co miałem robić? Pojechałem bez maski. Cały tor przejechałem niemal na ślepo, ale wyszło w miarę w porządku, choć za dziewiątką (na tym zakręcie też na treningu miał problem - przyp. Satyr) znowu popełniłem błąd".
A pędził w takich warunkach z prędkością przekraczającą ponad 120 km/h. Ostatecznie zajął 31. miejsce. Przyznał, że dostał już solidną burę od trenera Marka Skowrońskiego, ale na tym się nie skończy.

 

Satyr

P.S. 
Zanim jjr cokolwiek napiszesz na NP,... zastanów się 10 razy, czy warto pisać nieprawdziwe informacje, które prędzej czy później będą zweryfikowane przez Niepoprawnych, a Ty wyjdziesz na idiotę. Ode mnie "pała".

    

Vote up!
9
Vote down!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1557880

Nie interesuję się sportem poza szachami. Zwłaszcza sportem pseudo zawodowym. Ale jeśli już ktoś się tym zajmuje, (nie chodzi mi o zawodnika, lecz o ekipę wspomagającą), to powinien pilnować ekwipunku, przypomnieć, dbać o całość. W ogóle uważam, że nie ma u nas głupszego stanowiska jak minister sportu. Czy też minister kultury. To powinno być w gestii urzędu prezydenta i działać w formie mecenatu. Kiedyś na terenie Rzeszy ten system doskonale działał, poszczególni baroni i książęta sponsorowali malarzy, muzyków itp itd.  Cesarz sponsorował wiedeńskie instytucje kulturalne, a rezydujący w pałacu na Hradczanach wielkorządca Czech i Moraw Graf THUN und cos tam, coś tam zajmował się pałacem i ogrodami w Pradze. U nas król Staś w Warszawie.

Państwo, a właściwie samorządy powinny dbać tylko o bazę sportową, zwłaszcza w małych miejscowościach. W większych miejscowościach kluby.

Co do nazwy tego sportu, to jak zwał tak zwał, zamieściłem fotkę i powinno wystarczyć.

Napisałem Bobsleje, jest taka figura retoryczna anakulit, (nie wiem czy dobrze napisałem), - świadome kłamstwo użyte dla wzbudzenia zainteresowania czytelnika. Stąd te bobsleje. Kiedyś, kiedyś, w początkach internetu w mojej wsi, kiedy pisywałem w ASME jeden z profesorów ze Stanów złapał się na to. Napisał do mnie w tej sprawie. Była to jakaś znana szycha bo później gościł w Polsce. Miał w Rzepie jakiś odczyt. Zarzucił mi kłamstwo, a ja mu odpisałem w podobnym duchu co tutaj. Zadowolony bardzo jestem bo mnóstwo minusów za to tutaj dostałem. A wtedy to był mój największy "skalp". Drugi taki to też było w ASME i też był anakulit podlinkowałem fotki z minfina i napisałem, że minister Kołodko pięknie się prezentował wśród smokingów i fraków w urzędowym garniturze. To była gala z powodu przyznania Kołodce nagrody, czy odznaki jakiejś organizacji SIMP, czy coś podobnego. Patrzę za kilka dni a w moim artykule zamiast pięknych fotek Pana Ministra krzyżyki. A na stronie ministerstwa cały opis tej fety zniknął. Podobno wtedy Kołodko często na ASME zaglądał. To były czasy kiedy obdarowywano się takimi odznaczeniami. Jakiś biznesmen z Mazur wybił złoty medal dla Reagana, a sekretarka Leppera przyznała swojemu szefowi w imieniu czytelników wydawanego przez siebie kwartalnika psychologicznego  nagrodę kryształowej kuli za uczciwość. Taka moda wtedy była. Wśród nowobogackich bardzo modne było urządzanie hucznych imprez w poście i pokazywanie na początku imprezy dyspensy od biskupa dla wszystkich gości.

Teraz wraca na salony to prostactwo, "elyty", (O właśnie świadomy błąd ortograficzny Elyty). Elyty je demonstrują. Na przykład stosunkowo nie dawno w telewizorze przed nosem naszego Pana Prezydenta błysnęła mi du-a madam Dody. Duda i Doda ciekawe zestawienie, ciekawe czy to była świadomie wyreżyserowana demonstracja i z czyjej strony.

Dziękuję za zainteresowanie. Pozdrawiam.

P.S. Przyczyną mojej "olimpijskiej" irytacji jest solidarne olewanie przez nasze wszystkie media imprez szachowych, o czym mam zamiar wkrótce napisać.

Vote up!
3
Vote down!
-6
#1557893

To byl 

Szach - Mat

pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0
#1557945

Brniesz niepotrzebnie !

http://figury.net.pl/slownik/anakolut

Vote up!
3
Vote down!
0


#1557936

To Ty mnie blokujesz ?

Vote up!
2
Vote down!
0

chris

#1557943

Nie rozumiem, o jakie blokowanie chodzi ?

Vote up!
0
Vote down!
0


#1557967

podczas pisania komentarzy... i na moim blogu...doszło do cenzury na Niepoprawnych ? Wszyscy, którzy nie kochają PiSu, to sympatycy POpłuczyn, albo Putina i muszą być zniszczeni?  W innym miejscu czytam " ja z gdyni" jak poucza Elig o tym co ma pisać... czy on robi teraz za szeryfa tego portalu ?

Vote up!
1
Vote down!
0

chris

#1557968

Strasznie skaczesz po tematach i gubisz się w dygresjach !

- nie mam wpływu na działanie gadaczki !  

- ani ja, ani (jak sądzę!) @jazgdyni, nie jesteśmy moderatorami !

- skrypt NP działa czasami dziwnie ( u mnie ostatnio zjadało tytuły notek - myślałem wirus - ale nie !)

- zapisanie komentarza czasem trwa - nie warto wielokrotnie naciskać 'enter' !

 

 

Vote up!
1
Vote down!
0


#1557972

Dziękuję za odpowiedź.W niczym się nie gubię,  może to Ty nie nadążasz? Te problemy natury technicznej wyglądają mi na sterowane..., Jeżeli nie jest moderatorem, to dlaczego w taki nie wyszukany sposób poucza innych ? Dawniej to było domeną Satyra...

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#1557983

podczas pisania komentarzy... i na moim blogu...doszło do cenzury na Niepoprawnych ? Wszyscy, którzy nie kochają PiSu, to sympatycy POpłuczyn, albo Putina i muszą być zniszczeni?  W innym miejscu czytam " ja z gdyni" jak poucza Elig o tym co ma pisać... czy on robi teraz za szeryfa tego portalu ?

Vote up!
1
Vote down!
0

chris

#1557971