Następny prezydent Polski. Zapraszam do dyskusji.

Obrazek użytkownika jjr
Blog

Wydaje mi się, że interesująco byłoby po spekulować na temat co by było gdyby? Co by było gdyby na następnego prezydenta wybrać na przykład Orbana, Sakaszwilego, czy tą bardzo miłą panią obecną prezydent Chorwacji. Monarchia zawsze była u nas elekcyjna i nasi przodkowie przy obiorze władcy nie wahali się podejmować odważnych decyzji.

Zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam.

P.S. Na ilustracji obraz Jana Matejki chrzest Litwy 1386 rok.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.1 (7 głosów)

Komentarze

i kilku innych by się jeszcze znalazło. Zanim proponowani przez Ciebie nauczyliby się języka polskiego, to kadencje by im minęły i znów byłoby źle.

Wątpię aby pan Macierewicz albo pani Premier pozwolili sobie na takie numery jak PAD. Ci ludzie mają to co się nazywa cajones, a oprócz wszystkiego mają charaktery i jeszcze coś ...

Ale pomysł wart rozwagi.

Vote up!
6
Vote down!
0

Apoloniusz

#1551527

Mnie raczej  zastanawia ,i to od czasu  "Smoleńska" , czy mamy rezerwy  kandydatów w kraju?  Na przyszłe lata. Z charyzmą, silą przebicia  i dalekosiężnym planem.  Takich dużego kalibru. Liczę na pocieszenie, bo  osobiście nie widzę. Mam nadzieję, że się mylę.

Vote up!
3
Vote down!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1551554

Pani Szydło i Pana Macierewicza szkoda by mi było na to stanowisko niech nam rządzą jak najdłużej. Nawet jeśli mamy na to stanowisko kandydatów w kraju to zbyt mało o nich wiemy. O tych co wiemy to są zbyt dużego formatu na tą funkcję. Królowa Angielska jest głową całego imperium, u nas mogłoby być odwrotnie jeden z prezydentów międzymorza zostawał by prezydentem Polski.

Pozdrawiam.

P.S. Na fotografii obraz Jana Matejki Batory pod Pskowem. Wydaje mi się, że gorzej wychodziliśmy na królach czysto polskich np.Stanisław August niż tych z "importu". Np. do tej pory kogóż to wybieraliśmy, cały czas z nadzieją.

  1. Wałęsa
  2. Kwaśniewski.
  3. Komorowski
  4. Duda.
  5. Pomijam na tej liście Lecha Kaczyńskiego bo to wyjątkowy wyjątek.
Vote up!
3
Vote down!
0
#1551556

Podobno żona jako pierwsza wyczuwa że coś złego dzieje się z jej mężem...

Vote up!
5
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1551558

Jestem (dziwnie) spokojny, iż PIS wystawi swojego kandydata w wyborach i nie będzie to obecny prezydent. Jeśli będzie to ruch małopoważny to takim kandydatem będzie ktoś typu J. Sasin, natomiast jeśli JarKacz dojdzie do wniosku, że skończyły się żarty i do 3 razy sztuka, wówczas wystawi panią Beatę Szydło.

Vote up!
2
Vote down!
0

Apoloniusz

#1551576

....przecież mamy legalnego prezydenta.

https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2017/06/09/jan-zbigniew-potocki-jako-legalny-prezydent-rp-wytaczam-proces-andrzejowi-dudzie/

Vote up!
1
Vote down!
0

Verita

#1551589

Przecież błogosławione łono go nosiło i pierś, którą ssał!

Vote up!
1
Vote down!
0

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1551619