Komunikat o błędzie

Notice: A non well formed numeric value encountered w _video_filter_process() (linia 215 z /var/www/niepoprawni2/sites/all/modules/video_filter/video_filter.module).

Duda Dodon - Geometria Fraktali Metafizyka

Obrazek użytkownika jjr
Blog

Fraktal (łac. fractus – złamany, cząstkowy, ułamkowy) w znaczeniu potocznym oznacza zwykle obiekt samo-podobny (tzn. taki, którego części są podobne do całości) albo „nieskończenie subtelny” (ukazujący subtelne detale nawet w wielokrotnym powiększeniu). Ze względu na olbrzymią różnorodność przykładów matematycy obecnie unikają podawania ścisłej definicji i proponują określać fraktal jako zbiór, który posiada wszystkie poniższe charakterystyki albo przynajmniej ich większość.

 

ma nietrywialną strukturę w każdej skali,

struktura ta nie daje się łatwo opisać w języku tradycyjnej geometrii euklidesowej,

jest samo-podobny, jeśli nie w sensie dokładnym, to przybliżonym lub stochastycznym, jego wymiar Hausdorffa jest większy niż jego wymiar topologiczny,

ma względnie prostą definicję rekurencyjną,

ma naturalny („poszarpany”, „kłębiasty” itp.) wygląd.

Na przykład linia prosta na płaszczyźnie jest formalnie samo-podobna, ale brak jej pozostałych cech i zwyczajowo nie uważa się jej za fraktal. Z drugiej strony, zbiór Mandelbrota ma wymiar Hausdorffa równy 2, taki sam jak jego wymiar topologiczny. Jednak pozostałe cechy wskazują, że jest to fraktal. Wiele fraktali ma niecałkowity wymiar Hausdorffa, co wyjaśnia etymologię nazwy.

Wyżej cytat z Wikipedii

Ostatnio los korzysta ze ściągi, weźmy na przykład naszego prezydenta Dudę i prezydenta Mołdawii Dodona. Pamiętamy walkę naszego z Misiewiczem, boję się, mówić więcej, ale odważę się i przypomnę też o Macierewiczu. Tego drugiego z Mołdawii jeszcze większy despekt spotkał, Misiewicz i jego zabawa w barze Go Go to małe piwo. chociaż tam być może trochę więcej niż to małe piwo wypił. Temu drugiemu całą armia, Mołdawii zupełnie się zbuntowała i wbrew wyraźnemu zakazowi uciekła za granicę!!!! W okolicę Lwowa na wspólne manewry na Ukrainie. Co za podobieństwo losu, czysta matematyka. Geometria Fraktali.

Zastanawiająca, ta zbieżność nazwisk i losów. Metafizyka, czy cooo????

Twoja ocena: Brak Średnia: 2.2 (5 głosów)

Komentarze

Oby się szanowny kolega nie zdziwił. Tak już jest, że praktycznie cały wszechświat zbudowany jest z fraktali.

Dodam, że wszystkim rządzi chaos, gdzie właśnie fraktale mają swoje miejsce.

 

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1548040

fraktal jest ekstremalnie uporządkowany,przewidywalny i w pełni deterministyczny .

Vote up!
2
Vote down!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1548046

Na razie mam dwa komentarze, W pierwszym jest mowa o chaosie, a w drugim o maksymalnym uporządkowaniu. Einstein twierdził, że "Bóg nie gra w karty".

Z drugiej strony powszechne jest stwierdzenie, że każdy jest kowalem swego losu. W dodatku istnieją ludzie, którzy potrafią ten los przewidzieć.

Mnie niestety wydaję się, że parki zaczynają splatać nasze losy w bałkański wzór. Mediów już praktycznie nie mamy przynajmniej publicznych (z innych nie korzystam.

Np. wczoraj Sakaszwili przedarł się przez zieloną granicę od nas do Lwowa. W okręgu Lwowskim manewry, w których zakazuje swojemu wojsku udziału prezydent Dodon. Wojsko olewa jego rozkazy i ucieka na Ukrainę, aby wziąć udział w tych manewrach. U nas mamy, to co mamy. Nadchodzi jesień. Czekam w napięciu na "owoce" z ogrodów prezydenckich.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1548051

IFS https://pl.wikipedia.org/wiki/IFS_%28geometria_fraktalna%29 . Taki fraktal powstaje z użyciem generatora liczb (pseudo)losowych .Zazwyczaj każda kopia jest troszkę inna . Przestrzeń wolności niewielka . No ale cały czas nierozwiązany problem ,czy istnieje na tym świecie generator liczb PRAWDZIWIE losowych i co to jest ta PRAWDZIWA losowość,czy da się takie pojęcie zdefiniować matematycznie (czy algorytm sprawdzający takie źródło losowe miałby funkcję stopu :-)) . Intuicyjnie każdy ma jakieś pojęcie ,co to jest ta losowość (nie mylić z fatum :-) jest to jakoś powiązanie z pojęciem wolności ,ale jak to przełożyć na język matematyki . Natomiast jeśli nie ma zdarzeń losowych ,to rachunek prawdopodobieństwa jest artefaktem , a niedeterministyczna maszyna Turinga ,czymś nie dającym się wyrazić w języku matematyki . :-)

PS.
Tylko jak darwinistom podpie**li się losowość ,przypadek -świat jest samo układającym się fraktalem - to zostają z ręką w nocniku. I bądź tu mądry i pisz wiersze :-)

PS2.
A jeśli ten świat ma coś z fraktala IFS ,no to trzeba lawirować :-) między przekształceniami zawężającymi , afinicznymi tj. archetypy
Adam , Ewa , Kain , Abel ,Abraham , Antygona , Midas , Edyp , Cezar ,Brutus , Napoleon , Gauss , Ibn Laden , Matka Teresa z Kalkuty itd . :-)
Cóż pozostaje http://tujek.linuxpl.info/tworczosc/wiersze/pytania-retoryczne/

Vote up!
2
Vote down!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1548054

Czy to salon odzieżowy z wiszącymi na wieszakach garniturami, czy krawiec szyjący ubrania na miarę. A my klienci jak dużo mamy do powiedzenia?

Ech dobrze jest od czasu do czasu sobie pofilozofować. Dobrze by było znaleźć krupiera. Na deser Mołdawianka

Vote up!
1
Vote down!
0
#1548059

... pół-ludzie pół-zwierzęta możemy sobie tylko z Nim polamentować .

http://tujek.linuxpl.info/tworczosc/wiersze/lament-tytana/

Vote up!
2
Vote down!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1548077