Tusk ma krew na rękach!

Obrazek użytkownika Anonymous
Idee

Tak sobie krzyknąłem tytułem bo nie życzę sobie by jakiś ekologiczny cwaniaczek z Wyborczej sugerował, że to ja mam krew na rękach:
Tamtejszy Wajrak kończy swój komentarz tak:

"Teraz my też mamy krew wielorybów na rękach"

A ja sobie wypraszam, ponieważ nic do wielorybów nie mam i nie znam nikogo, kto by na wieloryby w mojej okolicy czatował. Prawdą jest, że całkiem przedszkolnym dzieciństwie próbowano wlewać we mnie łyżeczką tran, ale ja plułem i rzygałem ile wlezie, będąc w czasach późnego Gomułki liderem frontu obrony tych miłych stworzeń.
Lubię poczytać "Moby Dicka" i tyle.

No dobra, ale co z tą krwią na rękach i skąd tutaj nagle Tusk?

Ano, bo skoro nie ja, to może On?
Przeczytałem tytuł, który jest jednocześnie wytłuszczoną powyżej pointą. Skoro przeczytałem tytuł to i tekst pod nim. Przecież nie będę zaraz posypywał głowy popiołem i na życzenie jakiegoś pana, którego nie znam osobiście, przyznawał się do mordowania wielorybów!
W tekście gradacja jest taka:

My mamy krew na rękach.

Polska ma.

Minister ochrony środowiska, pan Kraszewski, czyli członek gabinetu Donalda Tuska, za którego działania odpowiada Premier.

W sumie można by dać w Gazecie taki tytuł jak ja na blogu, nieprawdaż? Oczywiście świadczyłoby to o głupocie redaktora, bo Donald Tusk z całą pewnością nie ma krwi wielorybów na rękach nawet w sensie przenośnym.

To ja się pytam, dlaczego wedle pana Wajraka "my mamy"? Jak rząd na przykład świetnie się spisał w sprawie powodzi to żaden redaktor nie napisze:

"Uratowaliśmy Sandomierz przed klęską" tylko zaczyna marudzić w sensie, że "rząd wspaniale spisał się w sprawie powodzi, a także zdał, prawda, trudny egzamin"

Ale jak coś nie tego, to zaraz "my" Czy ja kiedyś głosowałem na PO czy PSL, żeby przyjmować odpowiedzialność za wielorybią krew, wylewaną przez Japończyków czy innych Wikingów?

Nigdy w życiu!

A wiecie dlaczego piszą, że to my mamy tę krew na rękach?

Bo w żaden sposób nie da się wmieszać w sprawę Jarosława Kaczyńskiego. :)

0
Brak głosów

Komentarze

Tusk nie ma krwi na rękach, nie ma na rekach nawet tranu, on jako dżentelmen nosi rękawiczki. Protestuję też przeciw gołosłownemu twierdzeniu, że w sprawę nie da sie wmieszać Jarosława Kaczyńskiego. A kiedy J.Kaczyński protestował przeciwko tragedii wielorybów? Nie protestowal, więc akceptował, a nawet swoim milczeniem w tej sprawie podżegał do połowów. Taka jest prawda. Potwierdzi to każdy niezawisły sąd i wyegzekwuje każdy komornik.

Pozdrawiam

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#67770

Ale czy to w porządku podpowiadać przeciwnikom? Toż jutro na forach może zaroić się  do wielbicieli wielorybów ze wskazaniem głównego winowajcy w osobie Jarosława.

W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#67779

 Że Tusk ma na sumieniu Życie prezydenta Polski.Dla niego Polska jest niczym,obciążeniem.Odpowie za to.

Vote up!
0
Vote down!
0
#67784

[quote=cog19] Że Tusk ma na sumieniu Życie prezydenta Polski.Dla niego Polska jest niczym,obciążeniem. Odpowie za to.[/quote]

Jeśli jako niewygodnego wspólnika/świadka *) zbrodni wcześniej się nie po.zbędą. A nawet jeśli po.zostawią (przy życiu), to nikomu nie będzie na rękę to "odpowiadanie".

 

*) Niepotrzebne skreślić.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#67797

"A wiecie dlaczego piszą, że to my mamy tę krew na rękach?
Bo w żaden sposób nie da się wmieszać w sprawę Jarosława Kaczyńskiego. :)"

Poczekaj, poczekaj... coś czuję, że to przygrywka i zaraz, tak za pięć cisza, okaże się, że jednak ma. A jak on ma to i my mamy, elektorat znaczy. A jak my mamy to oni już nie i to jest najlepszy argument za wujem. Bronkiem znaczy.
; )

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#67832

Krzysztof J. Wojtas

Jak Ci nie wstyd tak na naszego Tuska czyste ręce nastawać? Jak na cnotę Anastazji Potockiej.
No, wstydziłbyś się Waść. Toż PO z ukochanym przywódcą uratowała Golinę przed zalaniem, o Sandomierzu nie wspominając.
A słyszałeś o powodzi w Olsztynie?
Nie? No widzisz - to tylko dzięki PO.

Przecież Golina na piasku stoi i można było ten piasek sprzedać. Troche by siadło. I tylko dzięki PO jeszcze nie sprzedano.
Ale jak bedziesz pisał niesłuszne teksty - piasek zostanie sprzedany - choćby trzeba było do tego dopłacać.

PS. W moich Falentach tylko stawy - jak będzie więcej wody, to wiecej ryb. Jak chcesz mnie pognebić to wymyśl coś innego.

Vote up!
0
Vote down!
0

Krzysztof J. Wojtas

#67862

W sprawie powodzi ktoś mógłby uświadomić Bronka przed debatą z Kaczyńskim w TV, że w dawnym Egipcie ludzie się bardzo cieszyli z obfitych wylewów Nilu, i nikt się faraona nie czepiał.

http://amazoniawweekend.blogspot.com

Vote up!
0
Vote down!
0
#67887

Podpisujemy petycję o ustanowienie niezależnych obserwatorów OBWE podczas II tury wyborów prezydenckich. ZAPRASZAMY !!! http://pis-sympatycy.pl Prosimy o inicjatywy, które pomogą zrealizować projekt. kontakt@pissympatycy.pl DZIEKUJEM !!!

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#67879

ten bydlak ma na sumieniu smierc Prezydenta i 95 osób z TU154

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#67889

Banda fanatyków chorych z nienawiści do PO. Niby dlaczego Tusk jest odpowiedzialny za tragedię Smoleńską? Podajcie jakieś dowody. Gdybym nazwał któregoś z Kaczyńskich bydlakiem zaraz byście wrzeszczeli, że jestem chamem. Ale wam wolno obrażać każdego. Tusk to znacznie lepszy człowiek niż wy wszyscy tutaj.

Vote up!
0
Vote down!
0
#67915

Jestem fanatykiem Polski niepodległej, a PO i rząd robią wszystko, by nasza suwerenność była coraz bardziej ograniczana - nie mogę więc ich kochać (jeśli teraz zapytasz mnie o konkrety - znaczyć to będzie, że niewiele widzisz, słyszysz i czytasz). Co do katastrofy - nie stawiam tez, bo nie mam dowodów (tu rozumiem Twe oburzenie), lecz wyjaśnij mi, proszę, dlaczego rząd odmówił propozycji NATO na wprowadzenie do komisji ich przedstawicieli? Dlaczego rząd nie bierze czynnego (sumiennego) udziału w badaniu przyczyn katastrofy? Otóż, mój drogi Felku: albo rząd wie, jak doszło do katastrofy, albo ma to generalnie w rzyci! Jeden i drugi wariant zdecydowanie dyskwalifikuje ten rząd jako władzę nad polskim narodem.

Są rzeczy, których nie ma...

Vote up!
0
Vote down!
0

Są rzeczy, których nie ma...

#67917

[quote]Tusk to znacznie lepszy człowiek niż wy wszyscy tutaj.[/quote]
Na jakiej podstawie to powiedziałeś? "Podaj jakieś dowody", proszę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#67918

Donek gładko bzdeci o niczym
i dobrze wazelinuje dupy takim frajerom jak felek

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#67921

Krysko o wilczej duszy, nie podpowiadaj! ;-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#67923

Donek gładko bzdeci o niczym
i dobrze wazelinuje dupy takim frajerom jak felek

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#67922

Przykleję się tutaj, za pozwoleniem, Mufti, ale nie chce mi się szukać źródła cytatu, bo musiałbym czytać zbyt wiele cienkich wypocin. Otóż ja znam jedną przynajmniej dziedzinę, w której Donaldinio do pięt mi nie dorasta - chciałbym spotkać się z nim na macie! Marzenie o takiej sytuacji sprawia, że te wszystkie chwile, gdy słyszę "Gejzera" Niesiołowskiego, "Plamę" Komorowskiego i innych im podobnych, stają w innym świetle.

Są rzeczy, których nie ma...

Vote up!
0
Vote down!
0

Są rzeczy, których nie ma...

#67925

dla felka najlepszym na świecie człowiekiem jest Donek (może dosłać wiaderko wazeliny, żeby lżej się wchodziło?)  a ja tam wolę tę chorą z nienawiści fanatyczkę Kryskę. Bo ja to jestem taki sobie prowincjonalny ciemnogrodzianin, sympatyk kaczystowskich hord, które uczciwych ludzi wyciągają z łóżek o 6 rano.

oszołom z Ciemnogrodu

Vote up!
0
Vote down!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#67919

co za frajer z tego -felka-
bujaj się felek!

felek, frajerze za organizacje wizyty, jej obstawe i przygotowanie odpowiada rząd a więc Tusk ze swoimi frajerami

Vote up!
0
Vote down!
0
#67920

Powiało trochę stęchłym oddechem ciemnej historii. Był jeden Feliks, który nie dzierżył Polaków. Krysko! Może to jakaś magia imienia, albo, co gorzej, jakaś próba utożsamiania się z idolem?

Są rzeczy, których nie ma...

Vote up!
0
Vote down!
0

Są rzeczy, których nie ma...

#67927

felek to Feliks w zyciu po życiu pewnikiem

tylko ten felek to frajer wielki, Feliks by Donkowi nie wierzyl

pzdro

Vote up!
0
Vote down!
0
#67930

Twoje wyzwiska na mnie bardziej mnie śmieszą niż martwią. Ale nie obrażaj mojego premiera. Ja Twojego prezydenta ani jego brata nigdy nie obraziłem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#67943

Twój premier ośmieszył moją Ojczyzne zostawiając wyjaśnienie katastrofy coraz bardziej wylądającej na choćby niecelowo spowodowaną przez ruskich w rękach KGBowskiego bandyty jakim jest Putin

dla mnie TUSK to mniej niż ZERO w tym przypadku

wyobraż sobie co Niemcy zrobiliby z Merkel gdyby ona im taki numer wycięła
nie byłoby jej na stanowisdku w ciągu paru godzin

a więc skocz mi z tym swoim półgłówkiem premierem na pukiel, zrozumiałeś?

jak zrozumiałes to spadaj!

Vote up!
0
Vote down!
0
#67960

Twój premier nie jest Polakiem . Jest śmieciem. Który Polak by zostawił np. Ojca , który niespodziewanie zmarł u sąsiada , który go nie lubił bez wyjaśnienia jak się to stało? Czy czasem mu sąsiad nie pomógł, bo coś jest nie tak , coś jest podejrzane? Który syn by powiedział: sąsiedzie jesteście milicjantem , się na tym znacie, przeprowadźcie śledztwo i cokolwiek powiecie to ja wam przyklasnę, bo jesteście duży i ja chciałbym się z wami zaprzyjaźnić. Który syn by nie sprowadził niezależnej policji i nie zrobił wszystkiego by wyjasniła sprawe niezależnie jak silny jest i jak bardzo by sie na niego sąsiad złościł?
Tusk współdziała z mordercami . Tusk ma krew na rękach. Tusk jeśli sam nie maczał w tym morderstwie palców ( w co bardzo wątpię) jest współwinny w najwyższym stopniu. Taki jest twój premier i jego rząd i jego partia. I w dużej mierze jego wyborcy , może tylko głupi , a może nikczemni - jaki ty jesteś, czy tylko głupi ( mam taka nadzieje) nie wiem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#67956

że to było morderstwo? Na takie oskarżenie trzeba żelaznych dowodów. Na razie nie macie żadnych.

Vote up!
0
Vote down!
0
#68072

 Ziemia była bardzo nasiąknięta woda wiec przy ulewie musiało do niej dojść,tymczasem zbiorniki retencyjne  w budowie nie dostały kasy a przecie prawie gotowe jak ŚWINNA PORĘBA ,ktoś za ten stan ponosi winę ,ktoś bierze kasę,ktoś nie ostrzegł ludzi  i nikt nie podaje się do dymisji ,dziwne... niezrozumiałe ,nie pojętne ,kosmici rządzą ?... 

Vote up!
0
Vote down!
0
#68074

 Może być gorzka dla niektórych żyjących ale za wcześnie nazwiskami operować ,ślectwo trwa sami prokuratorzy z Rosji zapytali jedną córkę ofiary na ile wycenia stratę Ojca (biega o wymiar finansowy  czyli biorą pod uwagę także aspekt szkód i naprawę ich .Nie mamy danych z czarnych skrzynek ok 500 informacji znamy tylko rozmowy na dodatek brakuje 15 sek to już Polscy prokuratorzy zauważyli ,cały świat przygląda się dochodzeniu chyba nie utajnia na następne 60 lat jak w przypadku gen Sikorskiego zrobił nasz sojusznik Anglia .. 

Vote up!
0
Vote down!
0
#68076

Ale Ty też nie wiesz na pewno, że to nie było morderstwo. A jak było, to się nie dowiemy, bo sprawa została oddana Rosjanom. Rozumiesz teraz?

Vote up!
0
Vote down!
0
#68081