Policjanci za swą agresję na Marszu Niepodległości podani do prokuratury

Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

No i policjanci się doigrali. Zamiast dbać o bezpieczeństwo uczestników Marszu Niepodległości, bezpodstawnie ich atakowali.

Choć od tego marszu minęło ponad dwa miesiące, Krzysztof Bosak – przedstawiciel Stowarzyszenia Marsz Niepodległości złożył zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście. Zawiadomienie dotyczy podejrzenia popełnienia przez policjantów przestępstwa, polegającego na przekroczeniu uprawnień, niedopełnieniu obowiązków służbowych oraz próbie rozproszenia legalnej manifestacji.

    

Adwokat Łukasz Moczydłowski z komisji prawnej stowarzyszenia na konferencji prasowej ocenił, cyt.: „policja w sposób nieuprawniony i niewspółmierny do sytuacji użyła środków przymusu bezpośredniego, w szczególności broni gładkolufowej i gazu pieprzowego”. Rozszerzając swą wypowiedź, dopowiedział: „– To, że policja używa środków przymusu bezpośredniego w stosunku do osób, które podejmują konfrontację z policją, nie budzi mojego zastrzeżenia. Natomiast 11 listopada mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której policja używała np. broni gładkolufowej wobec osób postronnych, (…) a w dodatku funkcjonariusze celowali na wysokość głowy, a nie pasa, jak nakazują przepisy”.

Według organizatorów marszu, także niezgodne z prawem było wyławianie z tłumu osób agresywnych przez policjantów w kominiarkach.
"Funkcjonariusze, którzy dokonują zatrzymania, powinni okazać legitymację służbową, a jeśli są nieumundurowani – także się przedstawić, podając stopień służbowy, imię i nazwisko", – wskazał aplikant adwokacki Paweł Jabłoński z komisji prawnej stowarzyszenia.
Ale jak to ma w swym zwyczaju insp. Mariusz Sokołowski – rzecznik komendanta głównego policji, - odwraca kota ogonem i twierdzi, iż zarzuty są bezpodstawne i były już wyjaśniane m.in. na posiedzeniu sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych oraz bardzo szczegółowo przedstawione opinii publicznej i w mediach. Tylko zapomniał biedak, że w konfrontacji z Mariuszem Kowalskim w studio TVP w programie Janka Pospieszalskiego – przegrał z kretesem na argumenty.
Jestem bardzo ciekaw, jak zachowa się prokuratura i jakie podjmie kroki. Oby nie skandaliczne.

Satyr

Źródło: http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/21037,organizatorzy-marszu-niepodleglosci-oskarzaja-policje.html

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

Czy insp. Mariusz Sokołowski – rzecznik komendanta głównego policji uważa, że PO będzie rządzić tak jak PZPR i nie trzeba będzie odpowiadać za swoje przestępstwa? bialogwardzista

Vote up!
1
Vote down!
0
#323036

szczeka i ujada dookoła a jak przyjdzie co do czego, ogon podkula i potulnie milczy. Jedyny ich atut, to, że media (kierowane przez rząd) są po ich stronie. Mają media, mają władzę.

Tak jak yupiter pisał, po odejdzie, oni zostaną, My będziemy pamiętać.

Vote up!
0
Vote down!
0
#323041

Coś mi się widzi, że prokuratura nie zrobi krzywdy policji. Kruk, krukowi... oka nie wykole. Nie wezmą pod uwagę materiału dowodowego w postaci filmów, jakim dysponuje stowarzyszenie, ale za to wezmą pod uwagę i uznają za dowód słowa insp. Sokołowskiego.
Tak ja to widzę. Czarny to scenariusz. Nie tylko moje jest takie zdanie. Ale prędzej czy później zabłyśnie iskierka nadziei i sprawa ta będzie ponownie rozpatrywana przez wymiar sprawiedliwości. Bo dzisiaj jest to wymiar niesprawiedliwości.

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Vote up!
0
Vote down!
0
#323047

na pokojowy Marsz z okazji Dnia Niepodległości. Czyżby te wszystkie tysiące uczestników, które poszły na marsz z rodzinami, z dziećmi, były przestępcami, terrorystami, że policja zachowywała się jak żandarmeria ?

Które bydle antypolskie wydaje takie rozkazy ???

"Pod koniec listopada komendant główny policji nadinsp. Marek Działoszyński powiedział w Sejmie, że zamaskowani funkcjonariusze to policjanci z grup specjalnych – Biura Operacji Antyterrorystycznych i Centralnego Biura Śledczego, którzy mają prawo, by chronić swoją tożsamość, bo na co dzień zatrzymują najpoważniejszych przestępców.".

http://niezalezna.pl/37285-prokurator-sprawdzi-akcje-policji-na-marszu-niepodleglosci?utm_source=wydarzenia&utm_medium=tytul4&utm_campaign=glowna

Chyży rój wojska nie wyśle bo je rozmontowali chrabja z psiej budy z psychiatrą, to wysyła policję. Czemu on tak się boi i nienawidzi Polaków...
Oczywiście to pytanie retoryczne.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#323051

Większość rzeczników to takie postaci
Każdy się tylko służalczością bogaci
Srebrniki to ich cel nadrzędny
Więc tłumaczą w sposób pokrętny
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#323195

robi za kasę co musi , , dochrapał się stanowiska, nie chce wszystkiego stracić.

Vote up!
0
Vote down!
0
#323199

Teraz wprowadzają mini kamery na mundurach. To dobrze, ale nadużycia umundurowanej policji czyli z prewencji to kropla w morzu w porównaniu z tym co tzw. operacyjni i tajniacy wyprawiają a oni zapewne bez kamer pozostaną http://www.funkcjonariusze.pl/policjanci-z-kamerkami-na-ubraniu/ a jak nie ma dowodów, to sąd daje wiarę policjantowi. 

Vote up!
1
Vote down!
0
#1556768