Czy Andrzej Duda może wygrać wybory prezydenckie w 2015 roku?

Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Kraj

W Internecie pojawiają się pytania czy Andrzej Duda ma realne szanse wygrać z Bronisławem Komorowskim.

Odpowiedź jest prosta: szanse są, nawet duże, pod warunkiem niezwłocznego przystąpienia do dobrze przemyślanej i realizowanej akcji popularyzowania sylwetki posła Dudy, przede wszystkim jego wykształcenia i szeroko rozumianych kwalifikacji intelektualnych, poglądów dotyczących stosunków międzynarodowych, znajomości realiów politycznych zarówno krajowych jak i międzynarodowych, zdolności oratorskich, znajomości języków obcych, kultury osobistej i ogłady towarzyskiej oraz innych walorów personalnych, stanowiących o ewidentnej wyższości nad urzędującym prezydentem.

Jak taką akcję uświadamiającą przeprowadzić? Wobec dużej przewagi medialnej przeciwników zasadniczych zmian w państwie nie będzie to łatwe. Co zatem robić?

Wykorzystać trzeba w pierwszym rzędzie w maksymalnym możliwym stopniu media dostępne dla Prawa i Sprawiedliwości, gotowe czynnie uczestniczyć w przygotowywaniu podwalin do zasadniczych zmian politycznych w naszym kraju. Zmian, które sprawią między innymi, że podobnie jak za prezydentury śp. Lecha  Kaczyńskiego głowa państwa  z roli biernego przecinacza wstęg, wygłaszania okolicznościowych i bezwartościowych przemówień, sprawowania funkcji naczelnego notariusza RP i innych rodzajów  fasadowej aktywności  nazwanej grzaniem się w blasku prezydenckiego żyrandola stanie się współtwórcą realnej polityki państwowej i międzynarodowej i godnym reprezentantem narodu.

W czasie pozostałym do wyborów prezydenckich należałoby wejść w porozumienie z niezależnymi mediami elektronicznymi – przede wszystkim Telewizjami TRWAM i REPUBLIKA, Radiem Maryja i regionalnymi rozgłośniami radiowymi dysponującymi już dużym, ogólnokrajowym  zasięgiem oddziaływania i zorganizować odpowiednio zaprogramowany długofalowy cykl prezentacji wyłonionego kandydata PiS do prezydentury RP, w formie wywiadów i rozmów tematycznych z udziałem innych  zapraszanych osób, prowadzonych przez należycie wybranych i kompetentnych dziennikarzy wspomnianych mediów niezależnych. Konieczna jest także współpraca z niezależnymi portalami internetowymi, gotowymi do włączenia się do szeroko zakrojonej akcji uświadamiającej polskie społeczeństwo.  Niebagatelne znaczenie ma również przekonanie  młodych wyborców o wyższości Andrzeja Dudy nad Bronisławem Komorowskim.

W toku realizacji tych działań kandydat PiS powinien w sposób klarowny i dobrze przemyślany zaprezentować wszechstronnie swoją wizję prezydentury, konfrontowaną z dotychczasową działalnością obecnego prezydenta.

Czasu pozostało niewiele. Wszystko to wymaga podjęcia skoordynowanych działań, których niezbędność powinna być niezwłocznie dostrzeżona przez władze Prawa i Sprawiedliwości.

To pierwszy warunek powodzenia i osiągnięcia  celu – wygrania wyborów prezydenckich w 2015 roku. A zwycięstwo w tych wyborach wraz z wygraniem wyborów parlamentarnych w roku następnym będą ważnym etapem w naprawie zrujnowanej Rzeczypospolitej!

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (18 głosów)

Komentarze

które wymieniasz, a ktore być może posiada ten pan Duda (bo nieszczęśliwie elektoratowi będzie się kojarzyl z mniej popularnym panem Dudą ze związkow), otoż te walory chcialbym miec u kandydata na męża mojej córki.

Prezydent PRL-bis musi miec całkiem inne walory, bo przecież mieliśmy już wielu prezydentow i wiemy kim byli.

Pierwszym i niezbędnym walorem prezydenta jest przynależność do samych swoich. Inne są zupełnie niepotrzebne, a nawet niewskazane.

A kiedy już telewizja TRWAM i REPUBLIKA zaczną mowić jednym głosem, żaden prezydent nam nie będzie potrzebny.

 

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
-3

cui bono

#1452521

szans wygrac z Komoruskim czy jakims innym agentem ruskim ,ktory zostanie obsadzony pod zyrandolem z prostego powodu

o wygranej nie decyduje poziom i kwalifikacje kandydata tylko kto liczy glosy.

I teoretyzowanie nad tym o ile ientelektualnie Duda wyprzedza Komoruskiego jest  obecnie infantylne i bez sensu.

Problem tkwi w czym innym i to najpierw trzeba zmienic.

SIERPEM I MLOTEM POGONIC CZERWONA CHOLOTE. - od tego trzeba zaczac.

Vote up!
4
Vote down!
-3
#1452554

Infantylny to jest Pański komentarz.

Niech Pan kupi sobie w sklepie z zabawkami kilka czołgów i ołowianych żołnierzyków  i zacznie strzelać w czerwona hołotę (Słownik J. Polskiego).

Sukces murowany!

Vote up!
6
Vote down!
0

Jerzy Zerbe

#1452580

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Nie trzeba od razu strzelać. Wystarczy zająć ich budynki.

 

I niech Pan już przestanie z tym swoim asekuranctwem i trzęsieniem portkami, bo naprawdę nie przystoi. A i w przyszłości  za kołnierz  mogą Pana w wolnej Polsce  z domu wyciągnąć i rozliczyć za atypolską postawę. NIE WARTO

Vote up!
2
Vote down!
-3

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1452583

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika tadman został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Andrzej Duda jest zbyt okrągły, tj nie chce nikomu zaszkodzić, a przyszły prezydent powinien być stanowczy i dobry w negocjacjach.
Jaki jest Andrzej Duda - przypomnijmy, że to właśnie on, pospołu z Sasinem, umożliwili bezproblemowe przejęcie pełnienia tymczasowych obowiązków prezydenta przez B. Komorowskiego i to przed oficjalnym ogłoszeniem, że Prezydent RP nie żyje.
To pokazuje, że jest uległy, a raz złamany będzie liczył się z wpływem grupy Komorowskiego. Mam jeszcze jedną uwagę, że nie okazał się lojalny względem swojego dotychczasowego Pryncypała, jak i nie pilnował postępowania zgodnego z literą prawa, a to niezbyt dobrze rokuje dla nas.

Wiadomo, że Komorowskiemu i jego ludziom śpieszyło się pod żyrandol i do skarbczyka z raportami o WSI.

Vote up!
2
Vote down!
-6
#1452530

Należy zacząć od przedstawienia roli "gajowego" jaką pełnił przed w trakcie i po wyborach.

Dobrze byłoby również przedstawić jego działania wobec prezydentury Lecha Kaczyńskiego.

A później robić to o czym piszę już od bardzo dawna-pilnujcie serwerów.

Pozdrawiam.

 

Vote up!
7
Vote down!
-1

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1452566

Wprawdzie jako PiSowiec, nie powinnam tego pisać, ale jak zwykle nie potrafię się ugryźć w język.

Pan Andrzej Duda zalet posiada wiele, jest człowiekiem mądrym, doświadczonym politycznie. Ale ...

Nowego Prezydenta będę rozpatrywać pod kątem tego, jaki był Ś.P. Lech Kaczyński - i jaki był Marszałek Piłsudski.

Z wykształcenia jest prawnikiem - jak Ś.P. Lech Kaczyński. Był sekretarzem stanu. 

Wybory prezydenckie w Krakowie - bez powodzenia. Lech Kaczyński zanim został Prezydentem RP - był prezydentem Warszawy. Praktyk w zarządzaniu miastem jako wstęp do zarządzania państwem.

Co mam mu do zarzucenia? Generalnie nic. Może młody wiek - ma dopiero 42 lata. Może brak tej stanowczości antykomunistycznej i antysowieckiej, jaką posiadał Marszałek.

Dla mnie idealnym kandydatem na Prezydenta mojego kraju jest Prof. Andrzej Nowak. Dlaczego?

Bo nie ma w Polsce większego znawcy natury sowieckiej i stosunków polsko-sowieckich i polsko-rosyjskich.

Vote up!
2
Vote down!
0

Ciri
===============================================
Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat! J.K.Piłsudski

#1452627