NIE MA INNEGO WYJŚCIA - ANDRZEJ DUDA !!!

Obrazek użytkownika jazgdyni
Kraj 

Parę godzin, żeby odrzucić emocje.

I podać impresję na zimno.

 

TAKIEGO WYBORCZEGO WYDARZENIA JESZCE W POLSCE NIE WIDZIAŁEM !

 

A widziałem tego sporo. Mam już dużo lat i obserwowałem, choćby tylko w Polsce, agenta Moskwy, kaprala, który udawał generała i polskiego szlachcica; nierozgarniętego prostaczka, który uważał ze spryt to inteligencja; mędrca co myślał, że wszystkich wykiwał, bo będąc agentem, został prezydentem. I cwaniaczka, alkoholika, przekonanego, że Moskwa zagwarantuje mu dożywotnią synekurę. I się, patafian nie pomylił. Zagwarantowali.

No i tego błazna, clowna, prowadzonego na sznurkach przez równie durne wsiowe służby. Obciach totalny, żenua i błazenada. Szogun jeden...

 

I oto nagle pokazuje się normalny, inteligentny i charyzmatyczny człowiek.

Lemingom opadają szczeny i gacie.

Mendia wizualne - TVP, TVN i Polsat już po kilkunastu minutach przerywają relację, bo tego trepa skaczącego po japońskich fotelach w parlamencie trzeba ochronić. Bo, Rany Boskie! Stracimy pracę! Zapotrzebowanie na funkcjonariuszy propagandy spadnie, bo Duda o nich nie wspomniał.

 

 

To był autentyczny szok. Wspaniały i szczery aż do bólu. Gdy mówił o niepełnosprawnyc dzieciach, płakały matki na widowni. A o strzelaniu do górników, ja w Wujku, gumowymi kulami, które łamały żebra, uszkadzały czaszki i wydłubywały oczy, to płakali górnicy i we wspaniałym geście poparcia unosili swoje czapki z pióropuszami.

 

Wyraźnie widać, że świat się zmienia i Polska się zmienia. Wszyscy mają dosyć kłamstw, picowania i usypiania narodu.

 

Trzy tysiące złotych rocznie wolne od podatku (3061zł)!!! Czyli 250 złotych miesięcznie. Albo 65 dolarów! W biednej po wojnach bałkańskich Chorwacji to jest to 14 333 zł, w upadającej Grecji 20 930 zł, a już w takiej Wielkie Brytanii 48 002 zł. Czaicie?

Duda na początek ostrożnie chce podnieść do 8 000 zł. Byśmy nie byli pośmiewiskiem świata.

 

Nic już nie powiem o jego realnych i optymistycznych planach. Kto chciał, to zobaczył.

 

Takiego kandydata w Polsce jeszcze nie było. Prężny, energiczny i nowoczesny. I mądry jak cholera.

 

Proszę bardzo, zlekceważcie go. Dalej żyjcie jak żyjecie, a jak żyją inni oglądajcie sobie na filmach.

 

Andrzej Duda, oczywiście propagandowo, a jakże, zwarł umowę ze społeczeństwem.

Będzie go można pozwać do sądu, jak się nie wywiąże.

 

A komitet Komorowskiego zmienia wszystkie ubiory – garnitury i suknie na brązowe.

Nie będzie widać nerwowo popuszczonych plam.

 

 

.

Ps. Okazuje się niestety, że wszystko co mówił Duda to plagiat. Plagiat z Komorowskiego.

I jak się teraz czujecie?

Czaicie?

 

 

.

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.8 (29 głosów)

Komentarze

Słuchałem, słuchałem, i dech zapierał, coś niesamowitego, to dopiero występ.

A komuch bul co ma POwiedzieć jak znowu POwielać kłamstwa, a ubeckie TV mają mu doPOmagać.

Wszystkie komusze ręce na POkład.

Vote up!
9
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1467577

Bo to bracie było coś niespotykanego.

 

Lemingoza zacznie to ogarnaić za trzy dni.

 

Pozdrawiam

Vote up!
10
Vote down!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1467581

Potrzeba nam optymizmu, to prawda. Ale i potrzeba nam też mediów, które pokażą Pana A. Dudę w pełnej prawdzie jego zamierzeń i możliwości, bo nasze (jak je niektórzy pieszczotliwie nazywaj) "mendia" będą nam dalej zachwalać safandułowatego Prezydenta, nieudolnej Kopaczowej i zachwalać nasz zafajdany dobrobyt, a lemingi mogą to kupić.

Teraz należy się gorąco modlić (wszak wszelka władza od Boga pochodzi), by Stwórca nie zrezygnował z Królestw NMP i zesłał opamiętanie dla biednych, zbałamuconych rodaków. Gdyby to się stało byłaby szansa na pozytywne zmiany. Sam Prezydent bez zaplecza rządzących nie byłby w stanie zdziałać zbyt wiele.

Pozdrawiam serdecznie

Myślidar

Vote up!
10
Vote down!
0
#1467582

Ja wiem, że media są nam potrzebne.

 

 

Tylko jak je zdobyć???

Vote up!
9
Vote down!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1467585

Dlaczego te które mamy (TV Trwam) olały wystąpienie Andrzeja Dudy?

Można się nie zgadzać z PISem ale takie postępowanie to podcinanie gałęzi na której sie siedzi. Jeśłi Bul wygra to obecna władza moze szybciej odebrać bez większego problemu TV Trwam prawo emisji niż je przydzielała a ja się długo zastanowię nad popieraniem TV Trwam drugim razem.

Vote up!
7
Vote down!
-1

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

#1467588

Można byc tylko dumnym ze bedziemy miec takiego prezydenta. Same konkrety, czarno na białym co zamierza zmienic by wreszcie Polacy nie wyjezdzali za praca za granice, by rodzina wreszcie mogla godnie zyc, oraz wiele innych dziedzin ktore poruszył Duda w swoim wystapieniu.

Nic tylko pochylić czoła

Vote up!
9
Vote down!
-1
#1467584

Prezentacja umowy programowej Andrzeja Dudy z Polakami

Materiał Wideo PiS

 

Vote up!
9
Vote down!
-1

Ula

 

#1467589

 

 

 

 

 

Vote up!
11
Vote down!
0
#1467590

Panie Józefie ta korona pasuje jak wół do karety.Gdyby dawali oscary za gafy to bul byłby rekordzistą.

Vote up!
7
Vote down!
0
#1467614

Jak sobie jednak wyobrażam panowanie Bronisława Komorowskiego?

1. Siedziba – przede wszystkim, należy zadbać o godne miejsce, z dużą liczbą żyrandoli. Siedziba prezy… tfu, krula, musiałaby się mieścić na Zamku Królewskim w Warszawie. Całą powierzchnię Belwederu należałoby z kolei poświęcić urzędnikom królewskim, a Pałac Prezydencki wynająć pod jakiś nowy, zagraniczny hipermarket.

2. Koronacja – musiałaby być oczywiście wielką fetą i wydarzeniem marketingowym. Aby przebić otwarcie igrzysk w Londynie, prawdopodobnie Bronisław Komorowski skoczyłby na spadochronie (jak królowa Elżbieta II), a w postać Bonda mógłby się wcielić np. Artur Barciś. Wszystkie bowiem jego wypowiedzi wskazują na to, że za Platformą skoczyłby w ogień. To czemu nie na spadochronie?

3. Czwartkowe obiady – skoro Poniatowski je organizował, to czemu nowy krul miałby tego nie robić? W końcu jego nazwisko też kończy się na „ski”, co nadaje całemu rodowi szlachetności. W obiadach tych mogliby uczestniczyć najwięksi myśliciele naszej epoki – Władysław Bartoszewski, Andrzej Wajda, Wojciech Jaruzelski i na dostawkę ktoś ze świata kultury… może Zbigniew Hołdys? W takim doborowym towarzystwie to sobie można mądrze porozmawiać. A posiłki oczywiście podawałyby te, które krulowi w sercu zajmują najwięcej miejsca, czyli duńskie kaszaloty.

4. Polowania – skoro na Woodstock-u już oceniono, że polowanie jest słodkie i „generalenie zaje*iste”, to trzeba by tą tradycję kontynuować. Dzięki temu, że Stadion Narodowy znajduje się blisko Zamku Królewskiego, a PZPN i tak nie chce na nim grać, to wypadałoby zrobić krulowi jakąś specjalną, leśną aranżację. Z górnych ekranów zwisałyby liany, a murawę pomalowano by na bardziej błotnisto-brązowy kolor.

5. Nadworna obsługa – jak przystało na dwór królewski, nie mogłoby zabraknąć rozrywkowych błaznów. Tych Ci u nas pod dostatkiem, więc najpierw trzeba by przeprowadzić casting. Jednak z racji tego, że partia zobowiązuje, jako pierwszy, bez sprawdzianu, służyłby marszałek Niesiołowski. Aby rzeczywiście się rozzłościł i rozpędził, trzeba by mu najpierw pokazać zdjęcie posła Marka Suskiego, a później pójdzie już z górki.

6. Dziedziczenie tronu – problem w tym, że poseł Żalek nie do końca chyba zrozumiał, że poziom ufności nie oznacza poziomu poparcia. Wychodząc z założenia, że prezydentowi w ostatnim sondażu zaufanie skoczyło do 70%, uznał że 70% Polaków poprze ustanowienie krula. Problem w tym, że to jednak demontaż demokracji, o którą wiele lat w Polsce walczono. Myślę, że krulowania Bronisława Komorowskiego niewielu śmiałków by zniosło, a gdzie tu mówić o dziedziczeniu…

7. Reklama – jak wiadomo, naszemu jaśnie panującemu krulowi trzeba by zrobić odpowiednią otoczkę medialną. Wtem na pomoc przyszedłby Andrzej Wajda, który nie ima się podobnych przedsięwzięć (nawet, gdyby kasa na film szła z podejrzanych źródeł – patrz przykład Amber Gold i filmu „Lech Wałęsa”). Nadjeżdżając niczym rycerz na białym koniu wysmarowałby film o wzniosłym tytule (np. „Władca pióra. Bul i nadzieia”). Zgodnie z formułą przyjętą przy ekranizacjach filmów o Papieżu, także ta produkcja byłaby obowiązkowa dla dzieci w podstawówkach, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. W przeciwnym wypadku, krul zarządzi kolejne cięcia w edukacji i niczym pionki z szachownicy zepchnie nauczycieli na bezrobocie. A co.
http://www.wolne-dziennikarstwo.pl/-188,Kiedy_koronacja_Bronislawa_Komorowskiego

Vote up!
6
Vote down!
0
#1467617

 

Pozdrawiam.

Vote up!
8
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1467627

Nie obrazaj Pokaow nazywjac tego gudlaja Polakiem, gdyz on sam wczesniej w oficjalnych wypowiedizach wypieral sie polskosci.
Tak ze nie robmy z gudlaja a juz bajpewniej Francuza Polaka.
Przestrzegam przed kozystaniem zydowskiej enscyklopedi Wikioedi przed czerpaniem jakichkolwiek informacji jako wiarygodnych szczegolnie dotyczcych takich antypolakow jak jask gudlaj Polanski.
Wikipedia lze jak bura suka na temat tego gudlaja,chodzi o czasy w Polsce.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1467644

Któż mógł ocenić negatywnie to, co napisała Ula Ujejska? Zastanówmy się przez chwilę. Przecież Pani Ula jedynie udostępniła, tym co nie oglądali, przemówienie Andrzeja Dudy. W sposób idealnie neutralny, pod wpisem na ten sam temat, podała tylko goły fakt. Fakt przemówienia - bez komentarza. I mimo, że z faktem się nie dyskutuje, ktoś podjął z tym faktem „dyskusję” ... A raczej pałowanie faktu!

Cała sytuacja jest jeszcze jednym argumentem przeciwko punktacji na niepoprawnych.pl. Osoba dyskutująca z faktem mogłaby sobie zgrzytać zębami ze złości, wypisywać doniesienia do Putina albo wygrażać sobie w delirium przed lustrem, ale z faktem to by ta osoba nie dyskutowała. Co to, to nie.

A swoją drogą mnożą się ostatnio, jak muchomory po deszczu, raporty o poczynaniach piątej kolumny Putina w Polsce, więc pałkowników będzie coraz więcej. W sytuacji gdy notowania pana Dudy idą w górę.

Przy okazji przestrzec należy Andrzeja Dudę przed jakąkolwiek wycieczką do Rosji. Tam się już nie tylko pałuje, ale zabija.

Vote up!
7
Vote down!
0

kassandra

#1467641

Dawajcie oceny negatywne do tego komentarza. Ale prawdy i tak nie zmienicie.

https://www.youtube.com/watch?v=iaawg2dJ5J8#t=25

arline44

 
Przeciwko rezolucji uznajacej panstwo palestynskie, glosowali deputowani centralprawicowi i konserwatysci: 
wynik głosowania B8-0277/2014 (strona 70 i 71)
Zgodnie z wytycznymi Izraela, glosowali przeciw: 
Ryszard Czarnecki, Andrzej Duda (kandydat PiS na prezydenta RP) Anna Fotyga, Dawid Jackiewicz, Marek Jurek, Karol Karski, Zdzisław Krasnodębski, Tomasz Poręba oraz Kosma Złotowski.

Wstrzymali sie od glosu, czyli tez przeciwko:
Beata Gosiewska, Marek Gróbarczyk, Zbigniew Kuźmiuk, Ryszard Legutko, Stanisław Ożóg, Bolesław Piecha, Kazimierz Michał Ujazdowski, Jadwiga Wiśniewska, Janusz Wojciechowski

Izraelskie podziekowania dla Dudy za glosowanie przeciwko uznaniu Palestyny !
(...)
Europosłowie PiS się podzielili - część głosowała przeciwko, a część wstrzymała się od głosu. Nikt z europosłów PiS nie zagłosował za rezolucją.
(...)

Vote up!
2
Vote down!
-3

Napierw będą cię ignorować ,później będą się z ciebie śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.
Mahatma Gandhi (1869-1948)
www.nexxblog.wordpress.com

#1467632

"Ps. Okazuje się niestety, że wszystko co mówił Duda to plagiat. Plagiat z Komorowskiego.

I jak się teraz czujecie?

Czaicie?"

 

Masz chłopie rację. Trzeba się pozbyć całego tego towarzystwa a zwłaszcza tych popierających i obiecujących dozgonną przyjaźń Izraelowi (bez wzajemności zresztą)

Vote up!
3
Vote down!
-4

Napierw będą cię ignorować ,później będą się z ciebie śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.
Mahatma Gandhi (1869-1948)
www.nexxblog.wordpress.com

#1467638

"Okazuje się niestety, że wszystko co mówił Duda to plagiat. Plagiat z Komorowskiego."

Oczywiscie że pała, bo co za taką głupotę można dostać? 

Vote up!
1
Vote down!
-1

Stasiek

#1467757

i Polacy sie znowu nabieraja na ten teatr odgrywany przez niby opozycje i Dude niby oponenta Komorusa.
Albo Duda jest Debi albo wyrafinowany aktor,ktory odgrywa role inteligenta ktory ma szanse wygrac w demokratycznych wyborach i daje maloumnym Polakom nadziejke na wygrana.
I ci wszyscy co chwala i wypisuja peany na temat Dudy imozliwosci wygrania przez niego wyborow ,wedlug mnie sa zaangazowani w spisku postPRLowskiego ukladu,ktory rzdzi i ma rzadzic dalej Polska.
No bo przeciez tylko debil by wierzyl ze Dudzie ten uklad pozwoli wygrac nawet jak by za Duda byla wiekszosc oddanych glosow.
Duda nie wygra zachwyty nad Duda nic nie daje i nie to ze Duda nie jest lepszy od Komoruskiego tylko
nie tedy droga.Aby Duda lub inny Polak mogl wygrac trzeba przejac panstwo polskie.
Polacy musza sie w koncu wyzwolic spod okupacji,a pieprzenie o wyzszosci Dudy nad zdrajca i kretynem Komoruskim jest tylko usypianiem narodu i wpisywaniem sie w utarta sciezke likwidacji Polski przy boku ugodowej PISowskiej opozycji.

Vote up!
4
Vote down!
-4
#1467639

W zaprogramowanej farsie Kaczyński stracil brata bliźniaka?

W czasie rządów PiS nie sprzedano zadnego większego zakładu w Polsce. Przykladem może być BGŻ, którego połowę sprzedał rząd lewicy. Druga polowę sprzedal dopiero rząd Tuska. Pzeciwnie, rozważano w tym czasie mozliwość odbudowania polskiej bankowości na bazie BGŻ. Prezydent Kaczyński obiecał, że zgłosi do Trybunału Stanu Tuska, jesli podpisze niekorzystną umowę gazową z Rosją. Dwa dni po jego śmierci już rząd tę umowę  podpisał.

Wielokrotnie pisze sie otym, że prezydent Kaczyński podpisał Traktat Lizboński o przyłączeniu do UE, zapominając o okolicznościach i ogromnym parciu społeczeństwa na to przyłączenie. Zapomina się, że prezydent zapowiedział, że podpisze, jesli ulegnie Irlandia. I proszę. Irlandia zostałą zmuszona do drugiego referendum, bo w pierwszym referendum ludnośc nie wyraziła chęci przyłączenia się do UE. Mam wrażenie, że te same osoby, które tak naciskaly na przyłaczenie Polski do UE, dzisiaj oskarżają Lecha Kaczynskiego o podpisanie paktu.

W Smoleńsku zginął również Skrzypek, który miał w planach nie przedłużanie kredytu. Oczywiście następca szybciutko przedłużył umowę kredytową, w wyniku której Polska ogromnie się zadłużyła. Dług ten obciązy wnuki i prawnuki.

Haki będa kursowały zawsze.

Zarzuca sie kandydatowi teścia, podając wyłacznie jeden jego wiersz z dawnych lat. Pamietajc o koneksjach aktualnego prezydenta szukałam informacji o teściowej Dudy. Nie udało mi się znaleźć takiej informacji.

 

Tak wyglądały wyniki referendum 

Za wejściem Polski do Unii Europejskiej opowiedziało się 77%, zaś przeciwnych było 23 % . Referendum było wiążące, bo frekwencja przekroczyła wymagany konstytucyjny próg i wyniosła 59 %.

http://schuman.pl/pl/fundacja/historia-fundacji-schumana/referendum-akcesyjne-do-unii-europejskiej

 

 

 

Vote up!
8
Vote down!
0
#1467645

Omilka,

 

wykazujesz więcej zdrowego rozsądku i trzeźwego spojrzenia jak pięć trolli razem wziętych, które harcują po portalu.

Muj szacunek

 

Serdecznie pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1467655

Myślę, że obrażasz Omilka: Jeśli troll ma "0" zdrowego rozsądku i "0" trzeźwego spojrzenia, to co tu waży ilość?

Vote up!
0
Vote down!
-1

Stasiek

#1467759

Lubię p.Andrzeja Dudę.Jego wystapienia są przemyślane i rzeczowe.

Wczorajsze wystąpienie p.Andzeja Dudy w Warszawie w Hali EXPO i prezentacja jego cztero- punktowej naprawy Polski była bardzo sugestywna i godna uwagi.

W zasadzie,po swoich życiowych doświadczeniach nie ufam nikomu,ale pamiętam,że system opluwania kandydatów do głównych urzędów RP, jest nam dobrze znany od czasu startu Stanisława Tymińskiego w wyborach Prezydenta Polski w 1990 roku.

Czy to ma miejsce także w przypadku A.Dudy -wszystko jest możliwe.A już - niemal natychmiast zaczęły się ataki w me(n)diach,że to plagiat i 3 tezy zaczerpnięte z programu obecnego prezydęta.

Vote up!
4
Vote down!
0

przeciw bezprawiu

#1467661

Witaj

 

Godny podkreślenia jest fakt, że on to dwugodzinne przemówienie wygłosił z głowy. I absolutnie nie wyglądało na takie, jak nauczone na pamięć.

Wniosek - on to ma starannie przemyślane i jak na dzisiaj, to jest najlepszy program dla Polski.

 

I ja mu autentycznie wierzę.

 

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1467668

Witam

Proszę wybaczyć,ale ja nikomu nie wierzę.Raz uwierzyłem i nie wiele brakowało,aby

mnie już nie było na tym łez padole.

Wierzę tylko w Boga,który stworzył ten świat,świat wielkiej próby człowieczeństwa.

 

Serdecznie pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
0

przeciw bezprawiu

#1467750

Kwota wolna od podatku w Wielkiej Brytanii, to 12.000 Funtów, czyli znacznie więcej niż 48000 PLN. Od kwietnia ta stawka jeszcze wzrośnie.
Co do samego Dudy Andrzeja ( jak i jego partyjnych kolegów), to wiernopoddańczy stosunek do Stanów Zjednoczonych oraz opieranie interesu Polski o "jedność unijną" pokazują w jaki sposób mamy realizować cudze interesy.
Gdyby Stany Zjednoczone rzeczywiście były naszym sojusznikiem, to Amerykanie sprzedawaliby nam broń po normalnych cenach, a nie wyciskali nas jak cytrynę, przy ustawianych przecież dla amerykańskich koncernów zbrojeniowych przetargach. Nawet Związek Radziecki nie był w tej kwestii tak bezczelny.
Na nieszczęście sekty, mafia mimo wszystko może spokojnie chłodzić szampany, te najdroższe oczywiście, gdyż Andrzej Duda na tę chwilę, może jedynie liczyć po cichu na drugą turę, gdzie przegra. Przegra, jeśli dalej cały sygnał medialny będzie dwubiegunowy, a cała polityka bezpieczeństwa będzie w jego zapowiedziach opierać się o siłę militarną USA i zapowiedź "wzmacniana jedności unijnej".
Krótko mówiąc, na tę chwilę, Andrzej Duda, tym się różni od Bronisława Szczunykowicza, iż nie skacze po meblach...

Vote up!
3
Vote down!
-3

              

#1467664

Za przeproszeniem - gdzie ty widzisz wiernopoddańczy stosunek do USA?

To jest jakaś kalka. Wyraźnie wywnioskowałem, że stosunki międzynarodowe zamierza oprzeć, na budowie wewnętrznej siły, a następnie na zależnościach partnerskich, a nie podległych. Wyraźnie to wyartykułował.

 

Znajdź lepsze argumenty, jak ci się facet nie podoba.

 

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
-2

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1467669

Opieram na tym, o czym otwarcie mówi Andrzej Duda i na tym co dziś w TVP powiedział poseł Błaszczak. Polskie bezpieczeństwo militarne ma się opierać o siłę militarną USraela. Jest to nie tylko bardzo naiwne, lecz i bardzo wymowne. Szczególnie, że poseł Błaszczak wypowiedział się właśnie w odniesieniu do wypowiedzi Andrzeja Dudy.
Jeśli jakiś polityk w Polsce mówi o "jedności unijnej", podkreśla konieczność "zacieśniania współpracy", na takim czy innym polu, to oznacza, że nie ma zamiaru reprezentować polskiej racji stanu, lecz interes UE. Sama taka deklaracja jest śmieszna i straszna zarazem. Każdy wie, jaka jest i będzie pozycja Polski w UE i żadna partia polityczna tego nie zmieni. Z UE można wyjść lub pozostać tam gdzie jesteśmy.

Vote up!
3
Vote down!
-2

              

#1467672

Tak na spokojnie, bez emocji i dziecięcych frazesów typu usrael.

 

Najprawdopodobniej wczoraj Dudy nie słuchałeś. On bardzo wyraźnie podkreślił, że siłą Polski ma być własna armia, obrona terytorialna, a to wszystko w oparciu o własną produkcję, która kiedyś była świetna, innowacyjna i na światowym poziomie.

Co do sojuszy - Duda wyraźnie stwierdził, że na Europę nie mamy co liczyć, bo już nieraz nas zawiedli. Poza tym, są strasznie słabi.

No i powiedz, co nam pozostaje? Logicznie myśląc najlepszy sojusz jest z najsilniejszym mocarstwem świata.

Nie podoba ci się? To wymyśl coś lepszego.

 

I wysłuchaj tego przemówienia, bo inaczej rozmowa jest jak ze ślepym o kolorach.

Vote up!
4
Vote down!
-2

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1467675

Odbudowanie przemysłu zbrojeniowego w Polsce powyżej poziomu lekkiego sprzętu, to jakieś 50 lat. Jestem za, ale pamiętajmy o tym, iż ani UE, ani USA, nie są tym zainteresowane. Andrzej Duda jest politykiem proamerykańskim oraz prounijnym. Z tej mąki chlebka nie będzie.

Vote up!
3
Vote down!
-1

              

#1467679

Ja mam pomysł , wystapy z EU i z NATO wejdzmy w struktury Unii Euroazjatyckiej a na prezydenta powołajmy (bez głosowania)

np.Pania Ogórek no ewentualnie przez aklamacje  sympatyka i przyjaciela Putina - Tuska

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1467737

Jeśli odejmiesz z potencjału NATO USA i Turcję, to się okaże, że Armia Zbawienia jest silniejsza.
Unia Europejska to trup, który już na nas wymusił kompromis aborcyjny ( czyli magiczne pigułki- choć aborcja na życzenie to kwestia czasu), wymusza na nas całe rzesze idiotyzmów i będzie wymuszał dalej. Wystarczy wspomnieć, że Lech Kaczyński podpisał ostatecznie Traktat Lizboński, bo jak sam przyznał on i jego brat...NIE MIAŁ WYJŚCIA.
Od tego są politycy, aby właśnie wyjścia znajdować. A jeśli nie potrafią... to "kury szczać prowadzać"!

Vote up!
3
Vote down!
-2

              

#1467741

A jakie wyjście miał prezydent Kaczyński, jesli  77% społeczeństwa głosowało w referendum za wejściem do Unii? Może miał strzelać do ludzi opowiadając się za mniejszością?

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1467753

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Stanislawos nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Powtarzasz slogany mendialne, pigułkę UE nie wymusiła, tylko nasi wazeliniarze sami zechcieli, tak samo zresztą, jak z ustawą przemocową.. Więcej trzeźwego myślenia, a mniej życzeniowego... 

Vote up!
0
Vote down!
-4

Stasiek

#1467762

To nie slogan, to rzeczywistość. Prezydent spełnił oczekiwania społeczeństwa. Tym bardziej, że nawet dzisiaj niewiele osób oczekiwałoby oderwania się od UE. Ustawa przemocowa to zupełnie coś innego, bo spoleczeństwo nie miało referendum, w którym mogłoby się wypowiedzieć.

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1467763

To nie slogan, to rzeczywistość. Prezydent spełnił oczekiwania społeczeństwa. Tym bardziej, że nawet dzisiaj niewiele osób oczekiwałoby oderwania się od UE. Ustawa przemocowa to zupełnie coś innego, bo spoleczeństwo nie miało referendum, w którym mogłoby się wypowiedzieć.

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1467764

To nie slogan, to rzeczywistość. Prezydent spełnił oczekiwania społeczeństwa. Tym bardziej, że nawet dzisiaj niewiele osób oczekiwałoby oderwania się od UE. Ustawa przemocowa to zupełnie coś innego, bo spoleczeństwo nie miało referendum, w którym mogłoby się wypowiedzieć.

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1467765

Drogi Stanislawosie, ta pigułka, to cena za kolejne pieniążki z UE dla Polski. To jest bardzo proste. Tak to działa. Mniej naiwności...

Vote up!
0
Vote down!
-1

              

#1467786

"Gdyby Stany Zjednoczone rzeczywiście były naszym sojusznikiem.." 

Jesteśmy chyba w NATO - myślę, że pamiętasz? Może wskażesz innego sojusznika, na którego możemy liczyć? Będę wdzięczny...

Vote up!
2
Vote down!
-2

Stasiek

#1467760

Umiesz liczyć? LICZ NA SIEBIE.

Vote up!
0
Vote down!
-1

              

#1467788

Krytykowanie teraz to nalewanie wody na młyn kacapów, lewactwa i całej tej "liberalnej" swołoczy!

 

...Nie rozumiem dlaczego niektórzy nie rozumieją, że niektóre rzeczy każdy kandydat na prezydenta MUSI mówić! Wybory prezydenckie to czas gdy oczy całego świata są zwrócone na państwo wyborów, a kandydat musi dać dość wyraźny sygnał światu o kierunku swej polityki. To jeszcze nie jest podpisywanie żadnych weksli, to jest tylko kierunek. Mizeria ogórkowa już dała sygnał, że kocha Putina, nawet oczko mu puściła, że pociągnie politykę Bronka, Jarubas sam nie wie w jakim świecie żyje i podskakuje jak karp bez wody, reszta kandydatów blebla i gada o niebieskich migdałach zamiast o konkretach. Chyba tylko Wilk jakiś mały sygnał puścił ale czy on swą kampanię już zaczął czy jeszcze czeka na Godota to nie wiem.  Z obserwacji - Duda prowadzi wyrazistą kampanię, mikado z Ruskiej Budy teraz trzeźwieje po sake i wdrapaniu się na wyżyny sukcesu w japońskim Parlamencie, podobno ma się rozkręcić 7 marca ale co go ma rozkręcić czy kto, to nie wiadomo. Może lewatywę będą mu robić.

Kandydaci się obijają czyli nie traktują Polaków poważnie, tylko Duda pracuje.

 

Mam taki pomysł - zamiast spekulować, pałać nieuzasadnionymi pretensjami po prostu zbierzmy  na portalu trochę pytań (+/- 7-10) do A.Dudy i jako Portal Niepoprawni.pl wyślemy je do A.Dudy? Być może znajdzie się sposób by zadać mu je nie tylko via internet, wg mnie taka możliwość jest - co mam na myśli, na razie nie powiem ale to jest do zrobienia.

Pozdrawiam.

 

Vote up!
6
Vote down!
-2

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1467769

Ładnie podsumowałaś!

Zauważyłaś, że ludzie mają tendencję do koncentrowania się na szczegółach, a nie chcą ogarnąć całokształtu. Szkoła ich widocznie nauczyła wymieniać wszystko w punktach i nigdy nie robić syntezy.

A potem stawiają wszystko na jedno kopyto. Kandydat może być niesamowicie świetny, ale np. w jednym punkcie, dla przykładu weźmy tą nieszczęsną pastylkę "po" ma inne zdanie i już klapa, już się nie liczy.

 

Tak, tak... umysł ludzki jest niezbadany.

 

Serdeczności

Vote up!
4
Vote down!
-2

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1467776

"Nieszczęsna PASTYLKA po"...bardzo ładne sformułowanie...ja wolę "pestycyd na ludzi"...
Tak to się robi w XXI wieku, wszystko można przyjąć i zracjonalizować.
Co do Traktatu Lizbońskiego, to nic nie zmuszało Lecha Kaczyńskiego do podpisania tego traktatu. Jeśli uznajemy, że musiał, to Szczynykowicz też musi, musiał i będzie musiał. Ręce precz od Gajowego, nieprawdaż?

Vote up!
0
Vote down!
-2

              

#1467790

Czy mieliśmy referendum w sprawie wieku emerytalnego - nie. Czy było referendum w sprawie posłania sześciolatków do szkoł - nie. Czy było referendum w sprawie GMO - nie było. We wszystkich tych sprawach Komorowski mógł swobodnie wetować. Natomiast 77% wyborców wyraziło wolę przyłączenia do UE. Ta decyzja była akurat przejawem demokracji, uznania woli większości. Czy się komu demokracja podoba, czy nie.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1467792

Lech Kaczyński też nie rozpisał żadnego referendum, choć nie zawsze podpisywał ustawy zgodne z wolą ludu. Policz ile głosów zebrała koalicja- oni też podpierają się "mandatem społecznym".
Nie oszukujmy się że Duda czy Kaczyński będą realizować polskie interesy w UE, bo nie będą. Na tym ten deal polega. Kasa za uległość.

Vote up!
0
Vote down!
-3

              

#1467798

Nie wiem kto rozpisywał referendum w sprawie UE, ale odbyło sie. Link i wyniki podawałam wyżej.

Ta władza nie daje żadnej nadziei. Duda zaś jest jedynym kontrkandydatem mogącym liczyc na większe poparcie. Zresztą nie łudzę się, że może wiele zdziałac mie mając wspracia w parlamencie. Ale obiecał, że nie "klepnie"  prywatyzacji lasów, a na tym mi zależy.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1467806

Niesamowite, to że nie klepnie prywatyzacji lasów wystarczy, aby go poprzeć w wyborach prezydenckich...
Jeśli chodzi o szanse, to nie ma większych szans na elekcję właśnie dlatego, że z uporem maniaka PiS jak i Andrzej Duda jako kandydat odcinają się od prawicy. Zauważ, że nawet gdy mowa jest o debacie w pierwszej turze Andrzej Duda powtarza, że debata tak...Debata Komorowski vs Duda...a gdzie reszta?
Hipokryzja. Wojna mafii z sektą. Nic więcej.

Vote up!
0
Vote down!
-2

              

#1467817

Tak wystarczy, bo mnie zależy na lasach, Komorowski na pewno klepnie.

Duda wyrażał chęć wzięcia udziału w debacie w większej grupie, ale  nie bez Komorowskiego. Ogórek czy Jarubas są bez szans w uczciwych wyborach, Braunowi brak zaplecza, a jego zamiłowanie do monarchii czy strzelnic interesuje znikomą grupę ludzi. Program Kukiza mnie akurat nie interesuje.  Nie widzę zabwienia w JOW-ach ani w antyklerykalizmie. Z jaką prawicą ma się zbliżać PiS?  Prawica jak narazie  dzieli się na partie kanapowe. Widziałam już skutki zbiżenia z Jurkiem czy Giertychem. Nie było warto.

Nie uważam PiS za sektę, natomiast z mafią mi nie po drodze. Żal mi tylko, że przykleiło się tam wielu młodych działaczy, wyglądających równie slisko jak politycy partii rządzącej.

 

 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1467822

Ludzie najczęściej... gadają. Wiem, wiem, sparzyliśmy się mocno na Bolku (ja do dziś walę się po pysku, że na niego głosowałam) i nie chce powtarzać błędu ale większość tego gadania bierze się niestety z polskiego analfabetyzmu politycznego. Mam tu na myśli analfabetyzm pod kątem zaznajomienia się z abecadłem polityki państwa, jej mechanizmów, a nie polityków bo 98% z nich jest jak ludzie z ulicznej łapanki, sadzani na fotelach ministerskich bo ktoś musi na nich siedzieć żeby było "konstytucyjnie". Najlepszy przykład na to - Kopacz ! Przeleciała się po swych ulubionych kawiarniach i pstryk - jest ministra Wasiak, Piotrowska i i. I regularnie co chwila wpada do tych kawiarni i odrywa od małej czarnej psiapsióły - tej fotelik ministry pełnynocnik, tamtej też i tak to leci... Piłsudski i Dmowski  to jest szkoła  i wystarczy odstawić na chwilę własne uprzedzenia, na chwilę odrzucić kilka elementów i ma się vademecum prowadzenia polityki - wewnętrznej i zagranicznej państwa.  Mackiewicz, Gedroyć - to samo... Komu nie chce się szukać, czytać  niech - odrzucając na chwilę własne uprzedzenia - przeanalizuje sposób prowadzenia polityki przez... Merkel i Putina ! To jest szkoła i aktualizacja programu za darmo... Po "prezydenturach" Bolka i Kwacha Polak czego się nauczył ? Niczego!  Bo... pozwolił się chemicznie wykastrować. Tam gdzie chemia nie pomogła to go kastrowały sierpem i młotem konowały - Monika, Czuchnowskie, Kuczyńskie, Paradowskie i i. ich "żurnalistyczne" POmioty, spięte klamrą  uszów Urbana.

Mamy kampanię prezydencką, są kandydaci i trafił się między nimi rodzynek, przez którego jest duża szansa odbicia Polski od dna bo nawet taki troglodyta Komorowski, strażnik żyrandola,  udowodnił, że instytucja Prezydenta  RP choć z konstytucyjnym ograniczeniem pełnomocnictw to... plastelina, a nawet  drożdże.  Wystarczyła jedna Piotrowska w październiku i  dziś  Bronek ma wszystko w kieszeni. W następnej kadencji Komorowskiego jako prezydenta RP ta przenośna "plastelina" i "drożdże"  mogą stać się prawdziwym C-4!

Już dziś wystarczy jedno średniej mocy boom strażnika żyrandola  by po Polsce nie było co zbierać. Niech ci wszyscy  różni ostrożni - bo "już doświadczeni i osobiście nie chcą się znów sparzyć" albo mądrzy jak jasna cholera (- to nie jest aluzja do komentujących pod tą notką), armie "zatroskanych o Polskę" o  ewentualną prezydencję   "zbyt proamerykańskiego Dudy jeszcze tylko kandydata, a co dopiero prezydenta" - się modlą by Bronek do 10 maja poprzestał na podpieprzaniu kieliszków i skakaniu po krzesłach...

 

Wiesz co mnie wqrwia najwięcej, Janusz ? Asekurantyzm dorosłych, dojrzałych  ludzi, stawiających się na siłę przed dylematem  pryszczatego małolata co lepsze - iść do burdelu gdy tatuś/chrzestny/dziadek  "załatwił"  na 18-te urodziny "fachowe"  rozdziewiczenie czy założyć gumkę na myśl o  lali w pudle w szafie, otrzymanej w prezencie od stryjka marynarza na maturę. Wkurza mnie asekurantyzm "zagłosowałbym na Dudę ale zostanę w domu bo on zbyt usraelski jest". Zostawali w domu gdy w 2010 r. trzeba było wybierać między Jarosławem i Bronkiem choć o drugim od samego początku było na 100% wiadomo, że to ruski pachoł, ale dali się oszukać   wizją  "krwiożerczego brata bliźniaka, żądnego wendetty", wykreowanego błyskawicznie przez intrysganta Tuska co podłapały wazelinujące go media. 

Dziś młodzi się pieprzą bez pytania i od zarania, uczą ich tego od przedszkola by "przełamywali bariery", a stare byki niestety wciąż mają problem co gorsze -  "sprawdzony" debil "dr" Komorowski czy rzekomo "prousraelski" kandydat Duda.

Sorry, moi Państwo ale z takim myśleniem to będziemy tylko coraz głębiej w czarnej doope !

No chyba, że Wam zależy by mieć wciąż powód do smarkania się i wylewania frustracji.

 

Nie agituję za Dudą ! Niech to będzie jasne ! Usatysfakcjonuje mnie  nawet Smok Wawelski  w Belwederze, w miejsce Komorowskiego, któremu się w doopie przewróciło od dyndania na żyrandolu. Agituję za zdrowym rozsądkiem i myśleniem! Za ogarnianiem całokształtu ostatnich przynajmniej 5 lat i stawianie Polski zawsze ponad własne "ja" . Gdyby tak było wcześniej to dziś nasze dzieci i wnuki nie wyjeżdżałyby szukać możliwości na normalne życie - dla siebie i swoich dzieci - gdzieś w świecie.

Pozdrawiam.

 

PS. Ciekawe, że żaden z tych zdeklarowanych "antyusraelitów" jeszcze nigdy do tej pory od żadnego  kandydata nie zarządał ściągnięcia  majtek. Byłoby to w sam raz - przy okazji sprawdzenia posiadania jaj przez kandydata by wyszły "inne sprawy". Ku chwale Ojczyzny ! ...

 

 

Vote up!
5
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1467849

Czy są Jaja to się okazuje wyłącznie w takich przypadkach, jak pamiętny wiec w  Gruzji czy na Majdanie. Wielu odradzało Kaczorom te wiece ... a ja, jedna z nielicznych waliłam wprost; jak ma jaja to pojadzie :)

Jeden i drugi pojechał.

Vote up!
6
Vote down!
0

Ula

 

#1467850

Ileż w tym dramatyzmu...można by z tego całkiem ładny tekst zrobić przed drugą turą. Gdyby w pierwszej wystawić tylko Bronka i Andrzeja, to Bronek spokojnie te swoje 51% weźmie.
Powtarzajcie dalej, że nie ma przed pierwszą turą alternatywy, że głosy oddane na pozostałych kandydatów, to głosy zmarnowane, a ludzie rzeczywiście pozostaną w domach. Podacie zwycięstwo Gajowemu na złotej tacy.
Kury szczać prowadzać...i odrobić lekcje z matematyki. Szczególnie z procentowania.

Vote up!
1
Vote down!
-1

              

#1467852

nie zamiast się tu krygować.

Vote up!
3
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1467856

Asekurantyzm mówisz?

Myślę, że za wysoko oceniasz. Asekurantyzm to już świadoma, przemyślana decyzja. A chodzi o to, by żadnej decyzji nie podejmować. A potem, jak zwykle, narzekać.

To jest gnuśność. Wrodzona gnuśność parobka z folwarku. Jak tylko inni nie widzą, to się nic nie robi. Kompletnie NIC. Do tego dochodzi zanik lokalnych społeczeństw. Anonimowość w tłumie. Gdyby kiedyś ksiądz z parafii stał przed biurem wyborczym, to trzeba by iść i wybrać. Tak samo, jakby sąsiedzi patrzyli.

A teraz nic nie trzeba. Oczywiście, że Komorowski to idiota, ale Duda popiera usrael. I już sumienie spokojne i nic nie trzeba robić.

Nawet gdyby na miejscu Dudy stanął Mojżesz, albo nawet Jezus, to znaleźliby powód do wybrzydzania.

 

Uściski

Vote up!
4
Vote down!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1467861