Kaszubskie Gotham City

Obrazek użytkownika jazgdyni
Kraj

Coś mnie tknęło. Miałem już tekst gotowy, jak należy, z faktami, nazwiskami, nipami i kaeresami i już, już miałem publikować, gdy postanowiłem trochę podzwonić. I nie tylko jeden dobrze poinformowany kolega powiedział:

- Uważaj! Tam jest gruba forsa. A gdzie gruba forsa, to pewnie i służby. I nie mają litości.

Szybko przed oczami przeleciały mi perypetie Wojciecha Sumlińskiego, czy tragiczny koniec Andrzeja Leppera i zdecydowałem się tekst nieco zmienić. Aż taki odważny nie jestem.

 

 

 

 

Jak wszyscy miłośnicy komiksów, a obecnie również kinomani wiedzą, że Gotham City to siedziba Batmana i jednocześnie miasto bezprawia.

Zapewne znacznie mniej już wie, że w XIX wieku nazywano tak również Nowy Jork.

A już doprawdy nieliczni wiedzą, że Gotham to angielska wieś, ktorej mieszkańcy udawali obłąkanych, by uniknąć nałożonych podatków.

 

Czy mieszkańcy kaszubskiego Gotham City – Gdańska, również udają obłąkanych, by utrzymać przy władzy skorumpowaną pajęczynę i prezydenta Pawła Adamowicza?

I czy wreszcie pojawi się Batman, by miasto bezprawia oczyścić i uzdrowić?

 

 

W minionym tygodniu wreszcie zaczęło się dziać coś pozytywnego dla Gdańska.

Zeznająca przed komisją ds. afery Amber Gold gdańska prokuratura, która wprawdzie nie udaje obłąkania, tylko choruje chronicznie i obłożnie, albo zapada na tajemniczą amnezję, została w dużym stopniu zdymisjonowana przez prokuratora generalnego.

Prezydent Adamowicz, butny i arogancki w poczuciu bezkarności, bedzie musiał się jednak wytłumaczyć przed sądem z cudownego rozmnożenia gotówki, jakie go spotkało w minionych latach, w trakcie pełnienia publicznej funkcji.

I wreszcie wiceprezes LOTOSu i jednocześnie świeżo wybrany członek zarządu PISu na wybrzeżu Przemysłw Majchrowicz, o którego interesach dopiero co pisałem , jak i również portal wPolityce.pl i tygodnik w Sieci, wracał z Warszawy do domu i w obszarze zabudowanym z ustawowym ograniczeniem prędkości do 50 km/godz, został złapany przez policję, gdy pędził 150 km/godz (!!!) i stracił prawo jazdy.

 

Tyle dobrych dla Gdańska wiadomości.

 

Niestety, jest jeszcze multum spraw do zrobienia, aby miasto straciło swój mroczny i podejrzany charakter.

Podam w telegraficznym skrócie parę problemów, na które zwracają moją uwagę czytelnicy, jak ja, zaniepokojeni sytuacją na wybrzeżu.

 

Dodam jeszcze, że obecnie, jak podają dobrze zorientowane wiewiórki, kadrami i finansami na wybrzeżu, głównie w Gdańsku, rządzi nieformalna grupa działaczy - Wąsaty, Kadrowy, Biznesmen i Pomocnik

 

I oto parę donosów od czytelników na temat tej grupy:

 

100 000 zł od Energii S.A. na organizację koncertu

Dwóch członków zarządu Energa SA w Gdańsku P.P. i G.K. podpisali w październiku 2016 umowę na sponsoring z firmą, która została zarejestrowana miesiąc wcześniej we wrześniu 2016. Firma nazywa się XYZ sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku ul. XX, NIP 0000000. Jakież to rekomendacje miała ta firma, że dostała aż 100.000 zł. Przecież uczciwych referencji nie zdążyli pozyskać? Pieniądze te rzekomo poszły na sponsoring koncertu 30.10.2016 roku.

Informacje o tym koncercie można znaleźć ]]>m.in]]>.:

Nikt nie organizuje koncertu na 17 dni przed jego rozpoczęciem a sprawa najprawdopodobniej została ustawiona na pozyskanie środków dodatkowych do wydania na tych, którzy to zlecenie podpisali. Stworzenie koncertu to praca na wiele tygodni wcześniej. Koncert już miał sponsorów, a koszt występu artystów wyniósł ok. 30 tys. zł.  Za bilety widzowie płacili 60 zł.

Kim są właściciele firmy która zarobiła 100.000 złotych na umowie z ENERGA S.A.?

 Nijaki pan Dariusz M.i i Joanna M.. Już wcześniej próbowali wyciągnąć kasę z Energii, ale jako firma od robienia projektów budowlanych czyli konkretnie -  firma ZYX ul. XXX w Gdańsku (czyli adres ten sam co firma XYZ!). M. startował w wyborach samorządowych 2014 z listy lewicowego Waldemara Bartelika, "Lista wyborcza W. Bartelika" (byłego prezesa zarządu w Energa w Gdańsku). Widać że ten pan ma nowy układ w Enerdze chyba, że Bartelik i obecni prezesi to te same układy.

Pan D. M. ściśle współpracuje, a dokładnie jest pełnomocnikiem, firmy ABC SA z Gdańska. Właścicielem firmy ABC, jest Biznesmen i członkowie jego najbliższej rodziny. 

Sam pan Biznesmen jest członkiem rady nadzorczej w Energa Operator, największej firmy w Grupie Energa, która zasponsorowała właśnie jego pełnomocnika  pana M. (o czym powyżej). 

 

Informacja o powyższym ukazała się ]]>http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/100-tys-zl-od-Energi-na-koncert-Niewazne-doswiadczenie-wazna-idea-n107503.html]]> 

 

To właściwie drobiazg. Jak pisałem a i Karnowscy pisali, Przemysław Marchlewicz zmaga się z długiem w wysokości 10 milionów, a jak mówią niektórzy – 30 milionów.

 

No to jeszcze coś:

 

Kolejne miliony dla zadłużonej spółki Biznesmena - IJK SA.

Wynik finansowy spółki za 2015 rok wskazuje stratę na działalności operacyjnej ok. 3, 6 mln złotych. Zestawienie zmian w kapitałach pokazuje także straty bilansowe minus 15 milionów złotych (tytułem pokrycia strat z lat ubiegłych).

Źródło: Raport Spółki

Spółka IJK jest spółką akcyjną, której udziały posiada m. in. Biznesmen, oraz kapitał cypryjski

Źródło: (]]>http://www.stockwatch.pl/]]>

W maju 2016 roku spółka IJK SA otrzymuje dotację z NCBiR w wysokości 10,3 mln złotych.

Żródło: ]]>http://www.]]>

Nie mam nic przeciwko działalnosci biznesowej. Nie podoba mi się tylko, kiedy w interesach wykorzystuje się luki prawne, lub nawet robi się ordynarne przekręty.

 

Wybieraliśmy PIS m.in dla hasła "dobra zmiana". Premier Szydło powtarzała to dostatecznie często, aby utrwaliło się w nas mocno.

Lecz rozumieliśmy, może naiwnie, że oznacza to koniec przekrętów i kombinowania, uczciwość, transparentność i prostą przyzwoitość. Dość mamy już facetów, którzy od dziadków dostają w prezencie ogromne sumy i nie wiedzą ile właściwie mieszkań posiadają. Chcemy się ich pozbyć. Lecz nie chcemy, by zastąpili ich inni, również przylepieni do aktualnej władzy.

 

Ciągle mam nadzieję, że PIS na wszystkich polach będzie grał uczciwie. Ciągle mam do niego zaufanie, mimo, że lokalni działacze starają się je nadwyrężyć. Cierpliwości mi nie brak. W końcu czekałem osiem lat by przegonić szubrawców. Lecz każda cierpliwość ma swoje granice. Nie chciałbym jej przekroczyć.

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (15 głosów)

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

jak to...przecież PiS to zrzeszenie najwspanialszych ludzi na świecie...prawi, sprawiedliwi, bogobojni:)))

dodam, że cała Polska to Gotham City PO-PiS-owej kliki miedzynarodowego Jokera z pejsami:)) jestem bardzo ciekaw, kiedy już tak na poważnie przejrzysz na oczy...

 

a Pisiory też lubią "grubą forsę" :))...no sorry takich mamy politykierów

http://trybeus.blogspot.com/

#1527217

Człowieku, ja jestem uczciwym publicystą. Jak widzę złodzieja, to o nim piszę. Nie ważne, czy będzie to ojciec Rydzyk, czy prezydent Komorowski. Chcę służyć tylko Polsce. A tak się składa, że bilans przestępstw w walce PIS : reszta jest, jak 1 : 100. Więc co? Lepiej nikogo nie popierać? Niech kraj się rozpadnie? O to chodzi? Niektórym na pewno tak.

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1527220

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika trybeus nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...zapisz się do PiSu i wtedy zobaczysz jak to sie wszystko kręci...

 

http://trybeus.blogspot.com/

#1527221

A ty za darmochę pracujesz opluwając PIS i Polskę, że walczy z patologiami i zdrajcami.

Jak by PIS chwalił twego mocodawcę i płatnika z Kremla, to w tedy byłbyś rad.

Więc nie pie*dol farmazonów sługusie obcych.

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1527225

#1527246

#1527248

Będą kąsać do końca !

Piszesz "powieść z kluczem" ? Często tak sie robi w trosce o życie i przezorności procesowej.

.....grupa działaczy - Wąsaty, Kadrowy, Biznesmen i Pomocnik.....


#1527227

Widzisz, oni już nawet poszukiwali mojego numeru telefonu. Muszę być ostrożniejszy.

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1527228

Niezaleznie od przynaleznosci politycznej. W kazdej partii znajdzie sie jakis procent czlonkow, ktorych glowna idea jest wzbogacenie siebie, rodziny i znajomych. To rzecz normalna i spotykana nie tylko w Polsce.

Cecha charakterystyczna Polski - to przekonanie elit rzadzacych (zakladam, ze przynajmniej czesc elit jest uczciwa), ze wystarczy obsadzic odpowiednimi ludzmi jak najwiecej stanowisk - a sytuacja sama sie poprawi... i to jest najwiekszy blad.

Bez wprowadzenia 100% transparentnosci w wydawaniu pieniedzy przez wszystkie urzedy panstwowe i samorzadowe a takze spolki z udzialem skarbu panstwa zadnych wiekszych zmian nie bedzie - co najwyzej zmienia sie (jak to ludzie powszechnie okreslaja) swinie przy korycie.

Potrzebna jest tez demokracja... wewnatrzpartyjna - bo po prawdzie pan Prezes jest osobs uczciwa - ale nie jest nieomylny i niekoniecznie wszyscy jego doradcy sa krysztalowo czysci i nastawieni wylacznie na dobro wspolne. PiS zaczal ostatnio "przyspieszac" z uchwalaniem ustaw (to dobrze - byle poziom merytoryczny ustaw byl dobry), ale rownoczesnie w wewnatrzpartyjnych wyborach "w terenie" wygrywaja ludzie przywozeni w teczkach (nikt ich nawet nie zna z miejscowych), najczesciej reprezentyujacy slynna marke samochodow... z takimi "pomocnikami" w terenie jest niemal pewne, ze zblizajace sie wybory samorzadowe moga okazac sie wielka... kleska rzadzacych - a szkoda.

W "terenie" jest wielu ludzi ( w tym wielu mlodych), ktorzy chca zmian na lepsze - ale nie maja "dojsc" - i po prostu nie licza sie w zaden sposob - ani we wladzach partyjnych ani w obsadzaniu stanowisk... szkoda, ze mlodych pokazywano wiele razy przezd wyborami (do Sejmu) jako przyszlosc Narodu... gdzie sie dzisiaj podziala ta przyszlosc?

mikolaj

#1527237

Po raz n-ty potwierdza się zasada, że władza deprawuje. Szczególnie tych z genem złodzieja.

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1527257

Zwlaszcza w spoleczenstwie, ktore o demokracji moglo troche "zapomniec" przez lata 1939-1989 - chociaz i pozniej nie bylo duzo lepiej. W Polsce brak takze elit finansowych z pokoleniami tradycji - a wiadomo, ze nowobogaccy - to zupelnie co innego...

Trudny start - wiec tym bardziej, gdy pojawiaja sie mozliwosci zmian nalezy z nich korzystac - i musimy wszelkimi mozliwymi metodami (pokojowymi - glownie tlumaczeniem i perswazja) wyjasniac rzadzacym, ze nalezy wprowadzic reformy antylapowkarskie i antyzlodziejskie. Podstawa tych refoem musi byc pelna jawnosc od podjecia decyzji (kto podejmuje decyzje- personalnie) poprzez wykonanie do rozliczenia  - we wszystkich instytucjach panstwowych, samorzadowych i spolkach z udzialem skarbu panstwa. 

mikolaj

#1527276

Niestety, ciągle jest w narodzie ta niesłychana pazerność. Pazerność, którą mieli czerwonoarmiejcy, gdy plądrowali Polskę. To powoduje, że spory procent ludzi świadomie robi karierę polityczną, wyłącznie by mieć korzyści finansowe.

Znam przypadki, gdy ojciec od wczesnej młodości "hoduje" synalka do polityki, a ten, jak już tam wejdzie, to ustawia się finansowo. Takim też właśnie przypadkiem jest Wałęsa, który wyhodował sobie następcę.

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1527284

Takich biznesmenów szemranychm wspieranych przez lokalnych liderów PiS w moim nieszczęsliwym okręgu jest sporo...niestety "dobra zmiana" nie przeszkadza tym lokalnym "baronom" w realizacji innego hasa - "rodzina na swoim"...

Yagon 12

#1527243

To trzeba ich tropić i pokazywać palcem. To właśnie staram się robić.

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1527258

Gdańsk ma fajne lodziarnie Kaszubskie Gotham City | naszeblogi.pl http://ln.is/naszeblogi.pl/vSKhz 

Balcerowicz Leszek, lat 70, zawód - geniusz Leszek na progu zawału - Stanislas Balcerac - NEon24.pl - http://ln.is/monsieurb.neon24.pl/SHA5J 

 

0 replies0 retweets1 like
Reply

 

 

 

Retweet

 

 

 

 

Like

 

1

 

More

 

#1527262

Józiu serdeńko!

 

Na TT jestem już od pewnego czasu.

I daję tam linki do niepoprawnych i naszeblogi.

A dla Stanislawa Balceraca wyłącznie, warto zajrzeć nato ruskie ścierwo.

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1527283

Przemysław M. "złoty chłopiec, o którym były moje dwa ostatnie artykuły, został odwołany z funkcji w Lotosie. Czyli jest jeszcze prawo i jest jeszcze sprawiedliwość. A my blogerzy temu pomagamy.

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1527903