Jedni się wstydzą, inni już nie

Obrazek użytkownika jasieńko
KawiarNIA

Oglądałem wczoraj prawie cały program Pospieszalskiego o mediach. Prawdę mówiąc pierwszy raz zobaczyłem dyrektora PR1 i prezesa KRRiT. Żałośni ludzie świetnie udający w wielu przypadkach zdziwienie i elementarny brak wiedzy, który dostępny jest każdemu młodemu człowiekowi wyposażonemu w internet – nie trzeba już być dziennikarzem. Mogę to zrozumieć jedynie w przypadku gdyby powiedzieli wprost, że ten kto im płaci wymaga takiego, a nie innego postępowania. Ciekawie współbrzmi z tym „prywatna inicjatywa” i swoisty protest dyrektora odnośnie hymnu narodowego. Drugi biegun tych nie wiedzących co to wstyd przedstawił prezes zachowujący się jak prostak i burak, przerywający co drugą wypowiedź innych – właśnie taki dworak. Nie ma się co dziwić, że tak długo piastuje tą funkcję. Taki właśnie był potrzebny.

Zupełnie inaczej zachowują się ci co wiedzą co nieco o wstydzie. Tak, jest takie uczucie przy którym napływa krew do twarzy powodując zaczerwienienie. I żaden z nich się nie pochwalił, żaden towarzysz unijny nie pochwalił się swoim współobywatelom, żadne publiczne polskojęzyczne źródło informacji o tym nie poinformowało, że wie – że towarzysze unijni dostali podwyżkę.

Dziennikarstwo rozpoczęło kampanię o „500 zł na dziecko”, ale milczy o towarzyszach unijnych. Okazuje się, że pensja każdego z nich wzrośnie w 2016 r. o 2,4% (1). Mało tego – z data wsteczną od lipca 2015 r. Już określono, że król EU i monsieur Juncker dostaną 700 eur więcej i ich miesięczne uposażenie wyniesie 31272 eur, a siedmiu zastępców Junckera dostanie 633 eur więcej (miesięcznie 27953 eur); inni oczywiście stosownie mniej. Taką informację podała poważna niemiecka agencja DPA za nieco mniej poważnym niemieckim Bildem. To tak jakby poważna PAP podała informację za nieco mniej poważnym NIE.

Dotyczy to ok. 55 tys. urzędników, a obciążenie budżetu unijnego zwiększy się o 100 mln eur. Rzecznik prasowy KE Winterstein poinformował że od 2010 r. płace towarzyszy unijnych rosły średnio o 0,5%, natomiast płace urzędników państwowych w krajach członkowskich unii wzrosły w okresie 2010-2015 średnio o 6%.

Jak podała bułgarska agencja informacyjna BTA urzędnicy unijni przez ostatnie dwa lata nie dostawali podwyżki .Natomiast ostatnia informacja będzie dla niektórych prawie szokiem: urzędnicy unijni strajkowali w 2012 i 2013 r. z powodu niskich płac!

Okazało się, że w 2014 r. osiągnięto porozumienie i wypracowano formułę automatycznej podwyżki płac towarzyszy (urzędników), która uwzględnia koszty życia w Belgii i Luksemburgu (gdzie mieszka większość urzędników) oraz korpusu urzędników rządowych w 11 krajach członkowskich unii.

Nic dziwnego, w obecnych warunkach każdy by się wstydził.

 

  1. http://www.vijesti.me/svijet/cinovnicima-u-briselu-24-odsto-vece-plate-868812

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (17 głosów)

Komentarze

towarzysze

 

unijnym towarzyszom

nie można sprawić zawodu

niech im coś dorzucą

polscy towarzysze z KODu!

 

 

Vote up!
9
Vote down!
0

jan patmo

#1504195

To straszne...lewactwo dosyaje za wymyslanie idiotuycznych dyrektyw po kilka dziesiąt tysięcy euro...i zyje lepiej. Komu potrzebny jest ten zbiurokratyzowany, zakłamany twór?

Vote up!
1
Vote down!
0

Yagon 12

#1504214