Bosak, Winnicki i Macierewicz. Żadnych złudzeń.

Obrazek użytkownika janksero
Kraj

Trudno było by mi zaprzeczyć, że pomijając Jarosława Kaczyńskiego jako „szefa firmy”, bezdyskusyjnie najważniejszego, bo konstruktora całości „przedsięwzięcia” pt. „idziemy do niepodległości”, to Antoni Macierewicz był mi zawsze jakoś emocjonalnie najbliższy. Jeśli przyjąć, że formacja aktualnie rządząca ma różne nurty, to ten, w gruncie rzeczy dość wąski nurt, / jak każdy bezkompromisowy /, przez długie lata emocjonalnie najbardziej mi odpowiadał.

Funkcjonując w większej całości, gdzie jest splot najprzeróżniejszych emocji i interesów, Macierewicz musiał się pewnym sprawom podporządkować, dla dobra Polski, ale okazuje się, że ogląd rzeczywistości i świadomość zagrożeń, u niego się nie zmieniły. Po prostu jest to jedna z tych osób, o której spokojnie można powiedzieć, „nic dla siebie, wszystko dla Polski”. To samo zresztą myślę o Kaczyńskim, który dla spraw Polski zrezygnował nawet z założenia rodziny, jak „drzewiej” pewnym jednostkom się zdarzało.

Dlatego, nie zabierając sobie prawa do myśli krytycznej, jeśli nawet pewnych osób w rządzie emocjonalnie nie toleruję, to wiem, że tak trzeba, w każdym zespole są różne osoby.

Żeby nie było tak słodko, źle widzę struktury PiSu na poziomie wojewódzkim, w miastach wojewódzkich, które uważam za pasywne i „wożące się” na aktywności rządu i Sejmu, czasami wprost gnuśne. Kiedyś powiedział mi jakiś radny, że oni są od lokalnych spraw. A mnie czasami wydaje mi się, że bez niektórych z nich życie by się jakoś tam toczyło. Gdyby wyborcom w tych miastach, wybierających ich, chodziło o to by pilnowali tylko spraw na poziomie chodników, by były równe i brali diety, a nie idei, to naprawdę nie trzeba by głosować na PiS. Każdy by chodników przypilnował. Ale tu oko centrali w zasadzie nie sięga, markowanie aktywności trwa.

Żebym nie był gołosłowny. W dwóch miastach wojewódzkich które obserwowałem, szefowie struktur PiS, dotychczasowi posłowie, przegrali wybory i nie weszli ani do Sejmu ani do Senatu. Oczywiście partia znalazła im zajęcie przy rządzie, ale to sygnał, że wyborcy może milczą, ale nie są głupi i obserwują. Bierność, zachowawczość i kunktatorstwo nikogo nie pociągnie. A pomimo rządów ZP, ostatnie wybory we wszystkich /?/ 16 miastach wojewódzkich zostały przegrane /może pomyliłem się o jedno /. Dobrze że wybory daleko, znowu można kilka lat pospać lub dla Warszawy poudawać aktywność, ale jeśli antyrządowa Konfederacja się wzmocni, to swoje ugra. Bo nie śpią. Niech wybaczą ci ze ZP, którzy dają z siebie wszystko.

Bosak, Winnicki, Macierewicz. Kilka dni temu Antoni Macierewicz wystąpił w cyklicznym programie „Wywiad z chuliganem” . I przyznam, że zaskoczony byłem, jak zbieżne z nim mam swoje obserwacje, intuicje i przemyślenia dotyczące Konfederacji.

Przyznam, że związek Bosaka  i  Winnickiego  z JKM, dziś partią „Korwin”, uważam za rodzaj moralnego upadku nurtu myśli narodowej,  jaką reprezentuje Bosak i Winnicki. JKM, to stary cwaniak, sybaryta i hedonista będący totalnym zaprzeczeniem gotowości do poświęceń dla Ojczyzny, antykomunizmu i walki jakie cechowały swego czasu reprezentantów myśli narodowej. Z ich wojskową reprezentacją czyli Narodowymi Siłami Zbrojnymi, które szczególnie sobie upodobałem. Oni z Sowietami nie rozmawiali, oni na polskiej ziemi, póki mogli do nich strzelali bez rozmowy, i historia przyznała im rację. Lepiej niż inni rozpoznali idące zagrożenie. Przez co byli później obiektem szczególnie zaciekłych polowań ze strony służb sowieckich i zbrodniczych, wynaturzonych moskiewskich pachołków. Jak słabo to jest przedstawiane w szkołach.

Jednak ciekawiło mnie, czy może się jednak mylę, chciałem zobaczyć jak oni będą głosować w Sejmie. Że może jednak…. Jak głosują wiemy. A stosunek do reformy sądownictwa pokazał prawdziwe zamiary. Że w zasadzie może i oni wszyscy czekają na upadek tego rządu, bo postawa „to nie nasza sprawa” to wyraźnie sugeruje. To, i ich poprzednie ataki sugeruje, iż kalkulują: „ma być źle, może ten rząd upadnie”. Konfederacja atakuje nawet powstanie Wojsk Obrony Terytorialnej, a przoduje w tym z kolei Braun, gawędziarz ciekawy, sam lubię niekiedy posłuchać. Gdyby struktury PiS w miastach wojewódzkich miały tyle ognia co on, osoba wroga rządowi, już dawno Polska była by dalej, mocniejsza. Wydaje się też, że  to jawny lub skrywany wątek  prorosyjski, jest największym wspólnym mianownikiem i spoiwem całej Konfederacji.

Więc ostatnio zacząłem szperać, czytać, łączyć fakty i życiorysy. I wyszło mi, że tu o żadnym porozumieniu nie może być mowy, że szkoda tych młodych ludzi widzących patriotyzm w Konfederacji, naciągniętych na rzekomą „myśl narodową”, że rzeczywiście z tyłu jest … Rosja. Nie tu miejsce na wszystkie fakty i akcenty, innym razem. I Bosak i Winnicki to polityczne dzieci Giertycha, a właściwie Giertychów, bo ta prorosyjska linia polityczna zaczyna się dwa pokolenia wstecz, od dziadka , ojciec Romana Giertycha , który był w radzie przy Jaruzelskim i poparł stan wojenny przecież jeszcze żyje, syn który nienawidzi Kaczyńskiego i tego rządu jest afiliowany przy Koalicji Obywatelskiej a Bosak i Winnicki są emanacją ich cichych marzeń politycznych,  o  ewentualnym sojuszu z Rosją. Bosak i Winnicki  są pionkami, które wyszły z tego układu. Giertychowie są ich politycznymi ojcami chrzestnymi, i oni będąc w Sejmie i szukając porozumienia z PIS sprzeniewierzyli by się ich ideom. W które zapewne sami wierzą, jakoś się przecież odnaleźli. Boże chroń Polskę.

I gdy chodziłem z tymi myślami, oglądam „Wywiad z chuliganem” i w tym programie, Antoni Macierewicz wyartykułował…. to wszystko co chodzi mi po głowie, zapewne mądrzej niż ja to robię i jeszcze więcej.  Poniżej wywiad z Macierewiczem.       

https://vod.gazetapolska.pl/21938-antoni-macierewicz-o-metodach-rosji-szczesc-boze-brauna-jest-jak-matka-boska-w-klapie-walesy

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.2 (18 głosów)

Komentarze

... nie winiłbym za wszystkie kataklizmy Rosji. Tak jest najłatwiej : "my byśmy wam nieba uchylili, ale Rosja nie pozwala". O, gdyby to było takie proste. Moim skromnym zdaniem, po tym jak zamieniono ekipę pani premier Szydło na obecną, zmieniła się taktyka rządu z buńczucznej na spolegliwą. Obecny rząd uważa, iż najważniejszą sprawą jest wzrost gospodarczy kraju, gdyż wówczas ludzie (wyborcy) są zadowoleni. Jest ciepła woda w kranie, a biznes nie lubi awantury - więc za wszelką cenę ekipa stara się wszystkim wygodzić. Nie wiem co by było gdyby nie dokonano zmiany: być może byłoby lepiej, a być może byśmy wydłubywali kit z okien. Jest jak jest, a jak jest to wystarczy spojrzeć w okno. Na temat warunków zewnętrznych eurokołhoźnianych, lepiej nie mówić.

Odnośnie tzw., Narodowej 11-ki, to moim zdaniem zbyt wcześnie stawiać diagnozę, gdyż jest to twór zmontowany doraźnie nie mający "wspólnej polityki" i jedynym spoiwem jest dokopać PIS-owi, w pewnym stopniu na własne życzenie PIS-u. Że się zagalopowałem? Otóż jeśli tak, to tyciuteńko, gdyż warto przypomnieć sobie jak podczas okresu przedwyborczego PIS traktował przeciwników: totalnych obśmiewał, ale zapraszał do TVP i bywał u nich w TVN, cackali się wzajemnie. Z Narodowcami przeciwnie, obie strony traktowały ich wrogo, ze wzajemnością, ale wrogo.

Pan Prezes (z panem Grzesiem) realizował doktrynę polaryzacji podwórka politycznego w Polsce: my i oni. My - PIS i oni - PO. Tak miało być, jak w GB, USA i gdzieś tam jeszcze, więc Narodowcy, którzy się nie załapywali na żadną z opcji byli sekowani. Czy słusznie? Każdej akcji towarzyszy reakcja, więc czy zamiast wojować nie należało się z nimi połączyć? Nie tuż przed wyborami, gdyż mleko było rozlane, ale na drugi dzień, pięć lat temu.

Jestem dziwnie spokojny, że dzisiaj nie byłoby Narodowej 11-ki. Owszem, byłby ruch narodowy być może poza "lepszą zmianą", być może opozycja, ale nie wroga opozycja.

Piszę te swoje przemyślenia jako narodowiec, ale nie jestem zwolennikiem Narodowej 11-ki, głosuję na PIS mimo, że nie jestem jego fanem. Z rozsądku jak to sobie tłumaczę, a w istocie ze strachu przed powrotem tamtych złodziei i wykolejeńców.

Takich jak ja jest w Polsce wielu. Jesteśmy III-siłą. Nie wrogiem "lepszej zmiany" lecz ich partnerem. Uf, ale się rozpisałem, aż wstyd.

Pozdrawiam podobnie myślących.

Apoloniusz

#1615039

Przyznaję, że jestem zwolennikiem "dwubiegunowej" sceny politycznej,  jak tradycyjnie było przez lata w GB, USA, Niemczech itd. Wtedy, na zasadzie wahadła, patrioci  prędzej czy później dojdą do władzy. Formuła ta każdemu w obozie patriotycznym narzuca samoograniczenie , co prawda  spłaszcza możliwości zmian, /przy Gowinie np.trudno myśleć o zmianach na lewackich uczelniach, to musiał by być Macierewicz :) / ale daje szanse dojść do władzy i coś działać, co się da. Być w grze.Tak, większość wyborców  wolała Szydło,  była znakomita jednak na... wewnętrzny rynek, a sytuacja tych dni pokazuje, że największe zagrożenia są z zagranicy. I żadne idee nie pomogą, jak brak kasy w kasie. Eurokołchozem i ichnimi "sądami europejskimi"  kręcą Niemcy, działają zakulisowo, bo wiedzą że na nich Polacy są uczuleni a w te dni i Rosja,/ też przez Izrael, coraz bardziej rosyjski, ba coś wnoszą już przeciw Polsce do "europy", by osaczyć/. Ruscy  i Niemcy wezmą nas w kleszcze. jesteśmy w niebywałej opresji a Konfederacja mówi "sądy to nie nasza sprawa" :)  Jak będzie nowa formacja narodowa, jako część obozu patriotycznego, część ZP, to chętnie poprę. A kto jest kto, najlepiej wie prezes, tam jest centrum danych i informacji. Myślę, też, że jako kraj katolicki jesteśmy obiektem extra akcji przeciw nam.

janksero

#1615044

Wydaje się że postawiliście Panowie słuszną diagnozę obecnej naszej, polskiej sytuacji politycznej. W jaki jednak sposób możemy my, zwykli wyborcy, dać "kopa w przód" tym zasiedziałym, leniwym lokalnym PiSowcom, jak możemy "odsączyć" Mikiego od patriotów, jak możemy pozbyć się ciągot rusofilskich wśród Narodowców. Jaki możemy mieć wpływ na powstałe układy. Skoro, choćby na tym blogu, widać takich, którzy będą (w neumannowskim stylu) bronić Brauna, Bosaka czy Winnickiego "jak niepodległości". Gdzie ostatecznie "postawa religijna" - wiara - ma pierwszeństwo przed rozumem czy chłodnym obiektywizmem. W sytuacji "wiary" - tłumaczeń nie ma.

Dziękuję za mądre wpisy i serdecznie pozdrawiam, a przy okazji - może uda nam się wspólnie znaleźć konsensus patriotycznego działania,

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1615047

...."Może uda nam się wspólnie znaleźć konsensus patriotycznego działania". Chyba właśnie o to chodzi.  A na teraz, artykułować swój pogląd i mocno popierać ten rząd. Są w dużej opresji. Ilu ludzi było by gotowych pojechać do Warszawy by masowo poprzeć reformę sądownictwa ? Transparenty.  Na wezwanie Morawieckiego, prezesa a najlepiej prezydenta, przed wyborami? Są stratedzy, niech myślą. A to konkretne już działanie, presja i pomoc dla rządu. U Węgrów wygląda to lepiej, gdy w krytycznym momencie Orban wezwał, zjawiło się w Budapeszcie 500 tys. , Węgry mają 10 mln. Wiem, tam mniejsze odległości. Ale może trzeba o tym już myśleć? I na wiosnę? Pozdrawiam :)

janksero

#1615077

Sięgnij proszę pamięcią kilkanaście lat wstecz. Jak wówczas była Polska? Czy komuś z nas przechodziło przez głowę , choćby we śnie, że kiedykolwiek będzie w naszym kraju rząd, który nie będzie tylko(!) kradł, czy spodziewaliśmy się że kiedykolwiek premier naszego rządu postawi się unym, albo szwbskim lub sowieckim siłom? Świat idzie naprzód, rządy się zmieniają i za następne kilkanaście lat doczekamy się, gdyż nie ma innej możliwości, że Polska będzie jeszcze bardziej normalnym krajem. Nie należy pozbywać się na siłę wrogów , o których piszesz, oni sami przejdą w niepamięć.Chińczycy powiadają, że jeśli masz wroga, którego nie możesz pokonać w żaden sposób, to weź wędkę, idź na ryby a doczekasz się gdy truchło wroga spłynie rzeką. Czekajmy, ale naciskajmy i to właśnie robimy tu pisząc.

Pozdrawiam podobnie myślących.

Apoloniusz

#1615109

Zdaje się, że Mikke tą swoją reakcją na atak Putina i aktualnymi wywiadami  dla  ruskich  mediów sam siebie mocno  "odsączył" , aż się druga strona w Konfederacji odcina , są w konsternacji.

janksero

#1615122

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika markowa nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

W dość długiej rozmowie z Moniką Jaruzelską Grzegorz Braun o tym mówi, ale nie zdradza cienia konsternacji. Polecam całość. Na podlinkowanym filmie minuta 12:50

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1615165

Była o tym rozmowa wRealu24, fakt, o Braunie nie mówili ale o Bosaku i Winnickim, coś że "te wywiady dla rosyjskich stacji i jego słowa oni nie uważają za najlepszy pomysł, ale że on już taki jest i trudno itd "

janksero

#1615194

Mały salonik ale zawsze :) Taki wytrawny "polityk" a nie zdaje sobie sprawy, że misją życiową Moniki Jaruzelskiej jest walka o wizerunek ojca, jako "żołnierza, szczerego polskiego patrioty" :)   / Wizerunek ojca wśród środowisk patriotycznych oczywiście, bo lewica komunistyczna i tak uważa go za swojego bohatera.  Ten salonik to w tej willi ukradzionej przez komunistów prawowitym właścicielom i kupionej "okazyjnie" przez generała Jaruzelskiego. ?  Co go Jaruzelska nie chce oddać? :)  / Tak, odsłuchałem całość. ostatnia sekwencja, to J. ciepło zwierza się Braunowi, że też jest "chrześcijanką" tylko "niewierzącą". Widział ktoś trójkątne koło? :)  Młody patriotyczny  narodowiec oglądnie i pomyśli sobie, "całkiem miła i grzeczna ta córka Jaruzelskiego pani Monika,.....nawet zareklamowała książkę Brauna......, no i zaprosiła Brauna " itd. I to już kroczek do  zrobienia takiemu młodemu człowiekowi sieczki w głowie. :) Nieźle.

janksero

#1615197

to nie nowizna...

 

to nie nowizna

dlań Moskowia

to ojczyzna

 

jan patmo

#1615199

Nie podzielam Twojego entuzjazmu w stosunku do Macierewicza, ktory za czasow swojej mlodosci byl naprawde znakomity. Szkoda, ze pozniej nie doprowadzil lustracji i Smolenska do konca (wiem, wiem - nie mogl!). Swoim stwierdzeniem, ze Polacy nie dorosli do posiadania broni i musza poczekac na to jeszcze kilka lat, pograzyl sie u mnie ostatecznie. Pocieszyl przy tym, ze to nie beda dziesiatki lat. Dziekuje  

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1615048

Macierewicz zderzył się z prawdziwą, realną polityką i jej ograniczeniami. A polityka to system setek, tysięcy naczyń połączonych, jednych mniejszych, innych większych, ważniejszych. On wziął na siebie kluczowe, zadania, zadarł z niebezpiecznymi ludźmi, zlikwidował w latach 2005-7 strukturę groźnej WSI  i , asertywnie, porozrywał stare, agenturalne, pokomunistyczne  układy w wojsku. Ile było wrzasku i pomyj na niego, w zasadzie w pojedynkę przeciw ciemnym mocom Rosji.  Założył Wojska Obrony Terytorialnej. To wszystko wola i energia jednego człowieka. Dużo.  A co do broni, zgadzam się. Tylko nie popełniajmy błędu, dy dla jednej sprawy zniechęcać się do człowieka, skreślać, bo nam na czymś bardzo zależy. On jest też zależny od polityki partii, koalicjantów itd. Jeszcze przepchniemy tą sprawę. By nas straszyć, ciągle podają info o strzelaninie w miejscu publicznym w USA, szkoła, uczelnia. Policzyłem kiedyś, że w przeliczeniu na 100 tys osób, dużo więcej osób rocznie ginie u nas na pasach, rozjechanych, niż w USA w takich strzelaninach. Jesteśmy może najbardziej "rozbrojonym państwem w UE. To nie jest normalne. Ale poczekajmy. Będziemy razem prowadzić akcję informacyjną :) Pozdrawiam.

janksero

#1615070

Naprawde, bardzo sie ciesze, ze posiadasz tyle optymizmu i wiary. Twoje pozytywne nastawienie do zycia, nastraja bardzo pokrzepiajaco.

Pozdrawiam.

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1615108

Nie, to nie chodzi o optymizm a o powinność. Np. gdy na Uniwersytecie Warszawskim, fetowali Marksa jakimś 'kongresem naukowym", jakieś 100 lecie?, zebrałem trochę,  chyba z 70 podpisów i wysłałem do Gowina jako ministra od uczelni, "że sobie nie życzymy",/ to podpisze każdy katolik /, że z podatków, że "twórca zbrodniczego systemu" itd.  To nie kosztowało wiele działania , ale to "więcej niż 0", niż "nic". I tak na to patrzę. Dlatego nie najlepiej myślę o strukturach PiS w miastach wojewódzkich. Bo czasami mniej niż 0, bierność i odcinanie kuponów, aby życie "nie drasnęło",  a ten rząd naprawdę haruje, doba ma tylko 24h a ataków multum i spraw do popychania. Nie, wcale nie wszystko mi się podoba, np. karmienie pieniędzmi podatnika lewackich "artystów" bijących we wszystko co dla normalnego człowieka ważne, wnerwia mnie. A to też ten rząd. Na podpisy kancelaria Gowina oczywiście odpowiedziała, że to w ramach "wolności nauki". To niech finansuje ze swojej  pensji, jak taki "postępowy".

janksero

#1615114

Rozumiem, ze pragniesz dzialac i robiles to na swoim malym uniwersyteckim podworku. Tylko popatrz, jaka jest skutecznosc tych wszystkich, tak przeciez licznych, postulatow i sygnalow o nieprawidlowosciach. Naturalnie, nie zamierzam przez to twierdzic, ze nalezy zaniechac jakiejkolwiek dzialalnosci i dac sie bez oporu, prowadzic jak owieczki na strzyzenie. Tyle, ze widze ogromna dysproporcje sil pomiedzy nami - amatorami, a fachowcami od przyprawiania swinskiego ryja kazdemu zespolowi o pozytywnych cechach. Konfaderacji wystarczylo dodac Korwina i sam widzisz co wyszlo. Akurat do Bosaka nie mam wiekszych pretensji, a tym bardziej do Winnickiego. Kiedys bardzo cenilem Brauna, ale widze, ze zbyt czesto traca falszywa strune. Ktos zauwazyl, ze jego "szczesc Boze" przypomina mu Matke Boska w klapie Bolka. Cos w tym jest. Nie bardzo orietuje sie, co sie dzieje z Narodowa Konfederacja Macierewicza i - po co to bylo? Podobnie jak Apoloniusz uwazam, ze nalezy spokojnie odczekac, az rzeka splynie truchlo wroga, a w miedzyczasie przygotowywac progam dla wolnej Polski. Bedziemy zmuszeni odbudowac nasz dom rodzinny od podstaw. Ta  konstrukcja wymaga szczegolowego rozpracowania przez zdolnych architektow. Projekt jest olbrzymi. Mozna wyszukac wystarczajaca ilosc uczciwych i prawych wsrod czterdziestu milionow. Napewno nie przez internet. Powodzenia. 

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1615155

"Na swoim uniwersyteckim podwórku "?  Na żadnym uniwersytecie nikt by chyba tego nie zrobił, nie przypominam sobie. O to właśnie chodzi. Oportunizm. Jestem człowiekiem "z ulicy" , podatnikiem i Polakiem.

janksero

#1615198

Wlasnie dlatego Cie cenie, ze jestes szczery.

Pozdrawiam

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1615255

Poparcie dla Mariana Kowalskiego Konfederacji "Narodowej" - podróbce siejącej zamęt, to duży minus, ale przyrównanie Brauna do kapusia Bolka to nikczemność. Ale czego się spodziewać po człowieku, który przyłożył ręki do skrzywdzenia polskich żołnierzy - patrz sprawa Nangar Khel. (Afganistan, rok 2007)

 

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1615169

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1615171

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika markowa nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

"Ga-Pol" Sakiewicza, portal "Niezależna" - to oczywiste gadzinówki. Jednak trudno mi uznać za takie media księdza Rydzyka, których Antoni Macierewicz był (nie wiem, czy aktualnie) podporą.

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1615173

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Podobnie jak Misiewicz był "podporą" WSKSiM w Toruniu:-)

Od czasu gdy Jonny Daniels był gościem RM ...i włączył się O. Rydzyk, mówiąc ,że wierzymy w tego samego Boga...już mnie nic nie nurtuje.

Napisałam im co o tym myślę, żeby nie było,że plotkuję.
Pozdrawiam

Verita

#1615175

Obejrzałem całą rozmowę gościa z Jaruzelską. Najbardziej zabawne było , jak w ostatniej scenie  młoda J. ciepło zwierzyła się gościowi, że jest "niewierzącą chrześcijanką". To coś jak "kwadratowy trójkąt"  Przyznam, że na samą myśl takich "gadek" robi mi się wesoło. Dosyć że się nie wyściskali. Grzegorz Braun myśli, że jest cwany, ale to ona jest cwańsza :). Trzeba mu było pozostać przy filmach.

janksero

#1615332

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Prokuratura pod kierownictwem i nadzorem min. Ziobry zablokowała Komisji Macierewicza dostęp do Tupolewa w Mińsku Mazowieckim.
Rozumie ktoś coś z tego?
Da to się wytłumaczyć?

____________________________________________
I pamiętaj PiS-owszcziku o małym "minusiku"
I pamiętaj zboku, o swej onucy w rozkroku.

panMarek

#1615438

Takie bzdety pisać.... Agent Putina, czy co?

Stasiek

#1615217

Filmik z Wolniewiczem, 16.01/11.54. Pierwsze 2 min. Nieźle mnie to rozśmieszyło. Lepper dobry, Giertych dobry, a Macierewicz "warchoł", nie brać go do ewntualnego rządu i na min Obrony Narodowe, co się szykowało. Wolniewicz "przerażony". Tak napisał prof Wolniewicz w lutym 2005r. a później "przerażony" wraca do tematu we wrześniu 2005. Kilka miesięcy później Macierewicz zaczął demontować komunistyczne WSI. Wojskówka działała z wyprzedzeniem, czuli co się święci? Jak daleko sięgały jej macki?  Przez kogo prowadzili akcję przeciwko Macierewiczowi?

janksero

#1615278

"Macierewicz zaczął demontować komunistyczne WSI."...
A ja mam ciągle wrażenie, że nie demontował, a "przedemontował".

Chłopaki z WSI nadal przeorganizowani świetnie działają.
Zna ktoś listę ukaranych członków tej niewątpliwie doskonale zorganizowanej grupy przestępczej?
Myślałem, że demontaż tej bandy rozpoczną aresztowania na wielką skalę...
Te wszystkie Macierewicze robią naród w konia, i nawet się z tym nie kryją.
Portalowe przygłupy i portalowe agentura, próbują to zakłamywać.

Proszę myśleć Polacy, proszę choć czasami myśleć.

#1615279

"Myślałem, że demontaż tej bandy rozpoczną aresztowania na wielką skalę..."" Taaaa...  Bo ich  sądy by kogoś przymknęły :)

Chodziło o maksymalne odsunięcie WSI , / oczko w głowie Moskwy, jej zbrojne i agenturalne ramię / od wpływu na wojsko, i cel  został w znacznym stopniu  osiągnięty, dzięki  charakterowi i determinacji Antoniego Macierewicza. ON ZROBIŁ SWOJE, CO ZAPLANOWAŁ dla dobra Polski, WYKONAŁ. A ty tu o jakichś "aresztowaniach na wielką skalę" :) By podważyć sylwetkę A.M. przekierowujesz i podrzucasz inny temat : ). Skąd znamy tą metodę :) .

janksero

#1615295

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Mieli pełnię władzy, teraz też mogą dużo, a ciągle płacz, że opozycja...
Przestań opowiadać te głodne kawałki.
Są dwie możliwości, albo nie potrafią (w co wątpię), albo są w cichej zmowie i niezmiennie wprowadzają plan z okrągłego stołu...
Lech Kaczyński obiecał żydom, co widziała i słyszała cała Polska, że niezależnie od tego kto rządzi, interesy żydów będą na pierwszym planie...

P.S. " By podważyć sylwetkę A.M. przekierowujesz i podrzucasz inny temat : )."...

On się sam niejednokrotnie zaorał na maksa, niczego nie muszę "przekierowywać"
Od 89 roku władają nami krętacze, którzy rządzą bez jakiegokolwiek porozumienia i kontaktu z narodem.
Taka jest smutna prawda...

#1615345

te WSIowe przypadłości...

 

te WSIowe przypadłości

nie mają granicy podłości

jan patmo

#1615491

żebyś tylko nie pękł z tego śmiechu

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1615340

Ale tak wprost agitować filmikiem z PZPR-owskim kłamczuszkiem? Gdzie mu zresztą do Macierewicza albo choć rozumienia nowych czasów. Poglądy też ma... kuriozalne. 

 

A masz może filmik tego kacapa z Moskwy od Brauna albo szefa Nocnych Wilków, co sądzi o Antku?

 

No i kiedy Grzesiek wystąpi z interpelacją o wskazanie planów budowy tajnego bunkra żydowskiego sterowania Polin? Czyżby robił swych fanów w wała i nie chciał wyjaśnić sprawy?

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1615506

Pewnie jestesmy w podobnym wieku dorastania, bo mamy podobne poglady. Tez wydawalo mi sie, ze za Szydlo istniala szansa na inna Polske. Tez bylem i jestem wrogiem sztucznej naparzanki, pomiedzy dwoma partyjnymi odlamami tego samego kierunku marszu w kierunku destrukcji Polski. Podobnie ocenialem szanse Ruchu Narodowego. Rozni nas moze to, ze Ty masz wieksza niz ja nadzieje. Ja uwazam, ze to wszystko powinno sie najpierw w sposob naturalny rozpasc. Wowczas pozbieramy te kilka calych cegiel z rozwalonego domu i zaczniemy jego budowe od nowa. No, chyba, ze cud jaki...

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1615050

"Pomagać" nie można gdyż poleje się krew. Polska krew, która nawet za naszego życia była przelewana kilka razy. Starczy. Róbmy swoje. Piszmy tu na NP dalej swoje przemyślenia. Ci co potrzebują to zauważą.

Apoloniusz

#1615110

Hm, ciągle mam poczucie, że przemyślenia to za mało. Nie wyrobiliśmy w sobie  odruchu, że jak nasz rząd jest dociskany do ściany a lewacy krajowi i euro pejscy działają, zjawiamy się w warszawie gromada 500 tysięcy, pokaz "siły poparcia" i tamci gubią wątek. Piszemy. Politycznie to nie ma znaczenia, ale oczywiście szukamy podobnie myślących by podyskutować. 500 tysięcy w Warszawie politycznie ma znaczenie. To jest ta różnica.  Pozdrawiam.

janksero

#1615112

Także gestem, ale wcześniej czy później powstanie (jestem dziwnie spokojny) silna partia narodowa, która będzie miała wpływ na poczynania rządu, czyj on by nie był. Gesty są ważne, ale to tylko gesty. Kiedyś byłem w ROP-ie Jana Olszewskiego. Było wówczas takie popularne powiedzenie, że musimy się policzyć ilu nas jest. Było 9% poparcia nie pamiętam ile głosów. I tak się liczyliśmy, aż słuch zaginął po prawdziwie prawicowo-narodowej partii. Był wówczas też pan Antoni, ale to już inna historia. Zleciało się całe SB-kie q...stwo, aby rozbijać Ruch i im się udało nam nie. Dzisiaj sytuacja jest diametralnie różna. Jest nadzieja!

Odnośnie "przyciskania rządu do ściany" poświęcam cały cykl kolejnych wpisów tej kwestii, na razie opisuję zjawisko, może w zbyt przerysowanych konturach, ale przewiduję zamieścić jeszcze kilka "odcinków" ... i wnioski.

Apoloniusz

#1615120

Ale jest to bardzo, bardzo ważne, przynajmniej dla mnie, by to co powstaje i było "ostrogą" dla struktur PiS ale ZAWSZE dążyło do uczestniczenia w jednym, patriotycznym bloku. Formula ZP jest naprawdę pojemna. Przecież w ramach bloku, gdzie wszyscy się jakoś "samoograniczają", można zdobyć 15 albo 45 mandatów. Aktywnością. Jak się ma 45, to przecież i prezes i inni muszą się z tym liczyć i "dać więcej" wpływu na rzeczywistość. Przeforsować coś swojego a realnego. Muszą się dogadywać. Ale warunek jeden. Pamiętać, że tylko w jedności siła, by pokonać lewactwo i eurokołchoz,  wywalczyć sobie, i Polsce, możliwość normalnego , nie zboczonego życia , i  dla swoich wnuków. Zresztą, jestem zwolennikiem dwubiegunowej sceny politycznej, patrioci przeciw reszta z PO i Lewicą. To na zasadzie wahadła zawsze daje szansę powrotu do władzy, jak się ją straci. A tamte, antypolskie mendy nie mają nic do zaproponowania. Gdyby nie mieli  jawnego wsparcia Niemców i lewackiego eurokołchozu  i cichego ruskich,  byli  byśmy dużo dalej.

janksero

#1615121

Spójrz na tutejsze środowisko: pisze około 30 - 40 ludzi, czyta 2.000 do 5K w porywach. Nie mam wątpliwości, iż wszyscy są narodowcami i patriotami, wszyscy biegniemy w tym samym kierunku, ale niektórzy biegną tyłem. Skaczemy sobie do oczu o o szczegóły, nie o zasady. Te mamy wszyscy takie same: kochamy naszą Ojczyznę, ale przez owe szczegóły nienawidzimy się czasami. Poczytaj sobie "gadaczkę" wstyd czasami czytać (nie pisać) i to kłócą się i wyzywają bardzo porządni ludzie. Wyobrażasz sobie III-cią siłę? Kto ma to ogarnąć, potrzebny nowy Naczelnik albo Kościuszko, albo ja wiem co?.Ale coś trzeba zrobić.

Apoloniusz

#1615126

Ludzie potrzebują odnajdywać podobnie myślących, jak napisałeś, dla których ważne jest słowo Ojczyzna. Spokojnie, nawet jak nieduży płomień ale się pali, czy 40 czy 100 osób, mniej ważne. Podziwiam, że ktoś tyle lat to prowadzi, to właśnie REALNA praca, realne działanie. Na pewno niełatwe, przecież to wiąże.  Ja też czasami bywam niedobry, ale tylko przeciw skrajnym, natarczywym trollom, ale tu jest miło, jest jakaś regulacja ruchem a nie wszystko samopas. Masz rację, jako Polacy mamy skłonność gniewać i obrażać się o szczegóły, szybko tracimy z oczu całość, perspektywę, ale już to, że o tym piszemy a ktoś przeczyta, nieźle. O ile członkowie KO to dla mnie polityczna cyniczna szajka, o tyle dla tych co na niech głosują jestem cierpliwy, po prostu się mylą, może kiedyś ich oświeci. Człowiek robił różne pomyłki w życiu, czasami uporczywie, z nieświadomości. Trzeba cierpliwie tłumaczyć :) . Ojciec Rydzyk mawia, że do ludzi lepiej z beczką miodu niż z beczką soli :) A jak tutaj, wśród patriotów, tekst przeczyta 1000 osób, to ho, ho, mnie wystarczy :)  raz lepszy, raz gorszy, ktoś coś inspirującego z tego wyciągnie, a ja z innego czy uwagi, ładnie :). Przesadna ambicja niezdrowa. Pozdrawiam.

janksero

#1615139

Dzisiaj zamiast ulotek jest internet (dopóki go lewacy nie zablokują) o zasięgu kilkuset razy większym. Więc trzeba korzystać z tego dobrodziejstwa garściami.

Apoloniusz

#1615178

To nie do końca tak. Ulotka trafia/ła do osób "niezaangażowanych". A strona w internecie  to często  grona "wyznawców" tej czy innej sprawy, dobrej czy złej, "ku pokrzepieniu serc". Utwierdzanie się i przekonywanie przekonanych. Przekazanie, najczęściej, co mi w duszy gra. Ulotka ma swoje znaczenie.  Internet to sposób tani i mało absorbujący. I to i to ma swoje zalety i wady, zależnie od okoliczności.  Ale to szerszy temat.

janksero

#1615220

Bardzo mi przypadla do gustu ta spokojna i wywazona dyskusja miedzy wami. Popieram, nie zapomnijcie jednak, ze Internet to niestety taka "ulotka" do ktorej tez lewactwo ma dostep, i bedzie  na 100% probowalo nasza "mlodziez" na swoja strone przekabacic

Pozdrawiam

Gosia

#1615478

Cieszę się, że dołączyłaś do naszego "dyskusyjnego" grona.I właśnie problem w tym co zauważyłaś. Nie miejmy złudzeń.Oni mają specjalistów, pieniądze, żadnych zasad i są w tym z natury bardziej skuteczni. Tworzą strony, portale, animują "dyskusje" na stronach gdzie jest młodzież, tworzą "tłum" niechętny prawicy czy szydzący itd. Tworzą 'liderów opinii", a zdanie grupy dla młodych ważne. Weźmy ulotkę. Rozdając ją,mogę mieć  kontakt z młodym człowiekiem 1-2 sek. Potem kilka-naście sekund, gdy on/a to czyta. Dużo trudniejsze zadanie, ale nie beznadziejne. Tym bardziej  trafność treści, rysunku musi być duża i "bezsporna". Jak pigułka-odtrutka na inne informacje, i lepiej, emocjonalna. A najlepiej nie pigułka tylko pocisk, jeden strzał. Np zweryfikowany i bezspornie  dowcipny? Trudne. Ktoś pokazuje rówieśnikowi, dyskutują. Krótko bo krótko. To jest ulotka, trudna alternatywa, ale jednak realna, rozdawana np pod Mc Donaldem ?, uczelnią, szkołą? :) . Dlaczego nie przez młodych, przygotowanych i najlepiej opłaconych    przez  PiS i ZP? Są radni, struktury, pieniądze. Że każdy to może po pracy? Oczywiście. Ale dla kogo to, czy nie dla rządu, partii rządzących? /No, to tylko opis, jedna z wersji :). Każdy cię wyśmieje , że szkoda fatygi, bo jest telewizja i ....internet. :) Można też wykładać. Ktoś bierze itd :) / Tak, to archaiczne, ale gdyby była alternatywa zero albo to....?

janksero

#1615509

Trudno jest dobrym slowem zmienic lokaja w bohatera, ale coz nam pozostaje, trzeba probowac.

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1615156

nowe pokolenia, jak nas kształtowali rodzice i dziadkowie. To w zupełności wystarczy, natomiast jeśli to przegapimy albo z lenistwa odpuścimy, to oddamy następne pokolenia lewakom.

Apoloniusz

#1615179

Zgoda. Tak trzeba. Tylko nalezy pamietac, ze pamiec o zasadach, ideach i zaslugach naszych rodzicow i dziadkow, byla i jest poniewierana przez potezna machine medialna, bedaca w obcych rekach - od poczatku okupacji sowieckiej. To juz drugie i trzecie pokolenie jest karmione antypolskim zatrutym sianem. Dobrze byloby, gdyby mlodziez to zrozumiala i nie dawala sie wciagac w przebrzmiale, wasnie pomiedzy Dmowskim i Pilsudskim. Wolna, niepodlegla i wspaniala Polska, istniala przez krotkie dwadziescia lat. Kto zna jej historie i osiagniecia, moze i powinien byc z niej dumny.

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1615192

"....jeśli to przegapimy albo z lenistwa odpuścimy, to oddamy następne pokolenia lewakom ". Chyba właśnie o to chodzi. Pozdrawiam.

janksero

#1615317

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1615185

:) Zapalczywość. A zapalczywość to... emocje :)  Ale OK. Otóż jak miałem 20 lat wydawało mi się, że ludzie kierują się rozumem. Muszę Cię rozczarować.  Większość ludzkich decyzji podejmowana jest poprzez emocje. Też zrozumiałem to późno, w połowie życia. :) Widocznie wymaga to pewnego doświadczenia, ale świat marketingu, sprzedaży i np reklamy wie to "od zawsze".  Marketing polityczny też to wie. Pójście do wyborów i to na kogo głosujemy, to wybór bardzo emocjonalny u większości wyborców. Oczywiście  istnieje strona prawa i lewa. To NIE TYLKO u dzieci emocje odgrywają rolę w decyzjach. U wyborców też . Nie ma co żyć złudzeniami :)  Kierowanie się rozumem wymaga dużego treningu. Ale pozdrawiam. 

janksero

#1615200

czy taka prawda...

 

czy taka prawda

nas wyzwoli

co od kacapskich

pochodzi trolli?

jan patmo

#1615187

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

W szlacheckiej Sarmacji, każdy poseł miał dyspozycje od swoich wyborców i ich reprezentował na sejmie walnym czy elekcyjnym. Nigdy nie działał na własną rękę. Teraz każdy zasraniec uważa, że nie musi się z niczego tłumaczyć. Uważa taki ciul, że jest tak genialny, że nie tylko dyspozycje wyborców są mu do niczego potrzebne, ale nawet nie musi niczego swoim wyborcom wyjaśniać. Zauważcie Państwo, że nikt nie powiedział dlaczego zdymisjonowano p. Szydło, Macierewicza, Szyszko itd. Tak wygląda żydowska demokracja PO/PiS w porównaniu z demokracją szlachecką.

panMarek

#1615206

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

„Cała ta zmian rządu oznacza tak naprawdę tylko jedno: Stare Kiejkuty się doczekały i dopięły swego. Naciskały na prezydenta Andrzeja Dudę by odsunął Antoniego Macierewicza od dłuższego czasu i prezydent Duda ustąpił. Zaakceptował to Naczelnik Państwa, który cofa się na całej linii.
Macierewicz podpadł Kiejkutom po pierwsze dlatego, że w 1992 r. zrobił lustrację, której miało nie być.
Po drugie rozwiązał WSI. Choć nie do końca był w tym konsekwentny, ale jednak to zrobił.
Po trzecie anulował przetarg na Caracalle a przecież łapówki zostały już za ten złom wzięte i skonsumowane.
Po czwarte zrobił kurację przeczyszczającą w wojsku.
Po piąte wreszcie ujawnił złoty fundusz, czyli system awansów w wojsku, który był zagwarantowany jeszcze od czasów generała Wojciecha Jaruzelskiego.
Jarosław Kaczyński i cała dobra zmiana cofa się pod żydowski parasol ochronny pana Danielsa. Ciekawe jak na to zareagują wyborcy PiS-u, którzy będą teraz musieli zaakceptować starych kiejkutów w samym sercu dobrej zmiany”.
Zauważę też ja, że właśnie Jarosław Kaczyński potknął się o swój kolejny wynalazek – Andrzeja Dudę z Unii Wolności. Żeby tylko się nie przewrócił i nie złamał czego (o czyś gorszym nie myślę).
A co do obywatela Andrzeja Dudy, to stawiam tezę, że za 3 lata będzie takim prezydentem, jak „bolek” w A.D. 1995. Tak skończy.

panMarek

#1615207

orgiastyczne rozkosze

 

gdyby za plecami Putina 

nie stał Kantor Mosze

przeżywałby Michalkiewicz

orgiastyczne rozkosze

 

PS Kolejny nieuleczalny przypadek potwierdzający powiedzenie, że miłość jest ślepa.  

jan patmo

#1615223

#1615514