Nie ma to jak prawdziwa miłość

Obrazek użytkownika Jacek z Opola
Gospodarka

Kopalnia Krupiński

foto. ]]>http://www.sercezwegla.pl/printview.php?t=610&start=0]]>

Pod adresem ]]>http://www.rp.pl/section/searchResults?searchQuery=Heinz+Schernikau+Marc...]]>

ukazał się piękny wywiad. Pan Marcin Piasecki rozmawia z niemieckim przedsiębiorcą panem Heinzem Schernikau. Ponieważ wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone (nie wnikam w to z jakich powodów) muszę bardzo uważać, aby ich nie naruszyć, a jednak powiedzieć to co chcę. Proszę więc wybaczyć dziwaczną formę.

Już wstęp jest bardzo ładny bo dowiadujemy się o bardzo pozytywnych uczuciach człowieka z kraju sąsiedniego do kraju naszego. Potem jest już tylko lepiej i lepiej. Bardzo lubi on Polaków, a polskich górników i inżynierów górniczych uważa za wykształconych najlepiej na świecie. Podobne uczucia żywi on także do naszych pokładów węgla. Uważa je za złoża o dużym potencjale nie tylko z powodu korzystnego bliskiego położenia w stosunku do krajów węgla niezwykle potrzebujących, ale i dobrej jakości.

Mnie osobiście podoba się realizm pana Schernikau, który na obecnym rynku energetycznym nie widzi dla węgla konkurencji. Próby zastąpienia go wiatrakami, czy fotowoltaiką uważa za śmieszne i kosztowne, a zabawy z atomem, za nie tylko kosztowne, ale i niebezpieczne. Nie ukrywa też lekceważenia dla oszustów od globalnego ocieplenia za które ma odpowiadać ludzkość i inne żywe stworzenia.

Lekko przecenia rozsądek naszych władz uważając, że nie zechcą mu odsprzedać właśnie wygaszanej kopalni „Krupiński” i jest w stanie zadowolić się tylko prawami do eksploatacji części jej naziemnej infrastruktury i tego co tam pod ziemią udało mu się w jej pobliżu znaleźć.

Miło też jest przeczytać, że produkowane w Polsce maszyny górnicze cenione są na całym świecie. I właśnie dzięki tym maszynom, świetnie wyszkolonym i pracowitym polskim górnikom będzie pan z Niemiec ciężko pracował w naszej ziemi przez najbliższe 50, a może i 100 lat. Wszystko co wykopie wyśle na eksport, bo nie chce robić konkurencji węglowi z Rosji. Wierzę w uczucia bezinteresowne, lecz myślę, że jakiś drobny pieniądz z tego wszystkiego mu w kieszeni zostanie.

Porównując te tak miłe nam uczucia obcego w końcu człowieka z uczuciem wstrętu, a nawet nienawiści do deficytowego węgla jakie prawie bez przerwy demonstruje Warszawka trudno się dziwić, że na Śląsku powstało coś takiego jak RAŚ, który całym sercem do Niemiec ciągnie.

Jak długo jeszcze Ślązacy będą w stanie opierać się niemieckim pokusom z jednej strony i bezmyślnemu niedbalstwu i niegospodarności z drugiej?

No bo jak to jest możliwe? Jeden na tym samym złożu, tymi samymi maszynami i tymi samymi ludźmi potrafi zarabiać, a inny tylko traci i do interesu dopłaca?

 

Zobacz też:

]]>http://www.pless.pl/47235-tvp-1-czy-likwidacja-kwk-krupinski-byla-celowy...]]>

]]>http://www.sercezwegla.pl/printview.php?t=610&start=0]]>

]]>http://gornictwo.wnp.pl/spolka-pracownicza-moze-ocalic-kopalnie-krupinsk...]]>

]]>http://gornictwo.wnp.pl/to-juz-koniec-kopalnia-krupinski-zaraz-trafi-do-...]]>

]]>https://www.radio90.pl/kopalnia-krupinski-na-ostatniej-prostej.html]]>

]]>http://gornictwo.wnp.pl/marian-pawlas-wojt-suszca-nasza-gmina-mocno-wspi...]]>

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika ety został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

postaram się jak najszybciej załatwić rozwód, żebyście mogli wziąć ślub.

#1552843

Naucz się czytać i spróbuj zrozumieć w jakie ciągi znaczeniowe łączą się w ciągi literek.

Słowem zacznij czytać ze zrozumieniem.

Później wykonaj skomplikowany proces, jakim jest przemyślenie co ktoś mądrzejszy od ciebie napisał.

Jak już to zrobisz (zakładam że przed końcem roku przy twoim ilorazie inteligencji powinno się udać), to wtedy możesz odpisać.

Do tego czasu proponuję się nie kompromitować.

Szkoda że nie ma prawnego wymogu, aby pisać mogli ci, którzy mają coś do przekazania

#1552845

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika ety został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

chyba skieruję cię do mojego znajomego kardiologa z Warszawy, żeby cię wyleczył z nerwicy.

 

#1552846

Tekst jest o tym jak bardzo Niemcy chcą nam zabrać nasze złoża węgla. w linkach pod spodem są teksty i filmy sprawę wyjaśniające. Nikt nie czyta ze zrozumieniem. 

Rząd w Warszawie pozwala na wszystko. tak jak w poprzednich latach przedsiębiorstwa tak teraz kopalnie doprowadzone są do pozornej ruiny po to tylko aby złoża koksującego węgla starczające na 100 lat za bezcen oddać Niemcom.

Znowu "NIC SIĘ NIE DA ZROBIĆ"   żeby przeciwdziałać.

Przed wyborami Kaczyński obiecywał, teraz nie ma czasu

Obudzą się z ręką w nocniku 

Jacek Bezeg

#1552856

że albo Ty bez zrozumienia obserwujesz stosunek rządu (obecnego) do górnictwa w Polsce, albo nie o tym rządzie piszesz lecz o poprzednim, a jeśli tak, to masz rację.

Apoloniusz

#1552865