A. Duda: podchwytliwe pytania

Obrazek użytkownika insurekcjapl
Idee

Na portalu niezalezna.pl, w dziale Nasze Blogi, dziennikarz Zygmunt Korus zebrał i przedstawił "wrogie" pytania do kandydata na prezydenta z Prawa i Sprawiedliwości, dra Andrzeja Dudy – jakie pojawiły się na forum Neon24.pl. Zabieg ciekawy, ponieważ zazwyczaj swojacy nie mają odwagi ostro bodiczkować reprezentanta z własnej drużyny... A jak wiadomo (kolejność skutku i przyczyny dowolna) – portal Sakiewicza nie trawi medium Opary, i wzajemnie, więc jest na co rzucić okiem:

]]>http://naszeblogi.pl/52692-trudne-pytania-do-dra-dudy-ew-g-brauna]]>

Przy okazji taki zestaw zagadnień poszerzony o kwestie sformułowane przez innych zainteresowanych egzaminowaniem kandydatów, gdyby ci ostatni zechcieli na nie odpowiedzieć, dałby obraz zróżnicowania postaw ubiegających się o ten zaszczyt oraz ich koncepcji przyszłej prezydentury. Panowie Duda, Braun i powiedzmy Kukiz (obecnego Safandułę wykluczyć należy zgodnie z chińską sentencją: "Uciekaj od tego, który nie wie, że nie wie") mogliby stanąć w szranki w jakiejś debacie i wyspowiadać się z tego i z owego, byśmy wiedzieli, czego mogliśmy się spodziewać, kiedy wkrótce żadnemu obiecanki nie wyjdą..., bo wygra ten co "nie wie, że nie wie", ale inni za niego wiedzą (czytaj: jak fałszować wybory).

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.9 (11 głosów)

Komentarze

Dziwie sie ze mozna wklejac tak debilne pytania i autoryzowac to własnym nazwiskiem. Przeczytałem kilka z tych pytań i mozna tylko stwierdzić ze odpowiadanie przez kandydata na tak postawione pytanio-żadania tenże A.Duda odpowiedzieć powinien  tak -paszli won sowieckie pachołki 

 

Jaki jest stosunek Kandydata do dziedzictwa Rewolucji Francuskiej?

– Dlaczego w swojej narracji trzyma się Pan cezur i tematów, które wyznaczają takie kryteria jak poprawność polityczna, "nienaruszalne sojusze" oraz jewropejski Ordnung?

– Czy będzie realizował politykę USraela w Polsce, czy będzie prowadził

Narodową Politykę w interesie Polaków?

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1465257

Moje 40 pytań do wszystkich kandydatów na Prezydenta RP.
 
Jako, że z natury jestem leniwy, więc skorzystałem z pracy innych. Wprawdzie pominąłem trochę ich pytań, które uważam nie są aż tak istotne na pierwszy rzut, bo czy Andrzej Duda zna hebrajski czy nie, mało mnie to obchodzi, ale te 40 które wybrałem chciałbym zadać każdemu kandydatowi na Prezydenta RP. Oto ludzie z których pracy skorzystałem: Zygmunt Wrzodak, Jarosław Ruszkiewicz, Janusz Girzyński, Krzysztof Szostowicz, nikander, Netwalker, Braterstwo.Org, Jan Paweł.
 
1.  Co z długiem publicznym?
2. Jaka nowa Konstytucja (jaki ustrój)?
3.  Co z traktatem lizbońskim, UE, NATO? (NATO lub ZBiR, oto jest pytanie)
4.  Jak obniżyć podatki?
 5.  Jak widzi kwestie przyznania IM obywatelstwa wzorem premiera Orbana?
 6.  Na jakich sojuszach oparłby pan Kandydat na urząd Prezydenta RP politykę zagraniczną Polski?
 7.  Postulaty poprawy bytu Narodu Polskiego, łącznie ze skróceniem wieku emerytalnego – dlaczego nie wskazał Pan na źródła finansowania tych przedsięwzięć? (bez tego brzmią jak propaganda obliczona na tani konsumeryzm).
8.  Dlaczego nie ma w postulatach Kandydata pomysłów na kreację polskiego pieniądza przez własne banki, które do tego celu trzeba powołać?
10.  Czy utnie Pan proceder wytransferowywania pieniądzy przez banki córki do banków matek?
11.  Czy pod Pana przywództwem haracze podatkowe będą nadal traktowane jako forma kontrybucji nałożona na Naród Polski celem dokapitalizowania zagranicznych bangsterów robiących pieniądze z niczego i kumulujących prawdziwy majątek rzeczowy w zamian za papierki?
12.  Dlaczego Pan nic nie mówi – w przedmiocie sprawiedliwego dostępu do zamówień publicznych – o gwarancjach dla polskich podmiotów gospodarczych i dla rodzimego biznesu?
13.  Czy zostanie przywrócona kara główna dla morderców i zdrajców stanu?
14.  Czy Pan ma zamiar rozliczyć członków mafii triumwiratu policyjno-prokuratorsko-sądowego, która to mafia dopuszczała się ludobójstwa, aresztów wydobywczych, psychoterroru, rozbijania rodzin, uprowadzania dzieci, deprawację młodzieży etc?
15. Jak chciałby Pan naprawić sposób uprawiania polityki w Polsce?
16. Czy jako Prezydent RP będzie Pan tolerował sytuację w której to art. 4 Ustawy o NBP w ewidentny sposób łamie art 227 Konstytucji RP odbierając nam suwerenne prawo emisji pieniądza w formie bezgotówkowej?
17. Czy może Pan przedstawić koncepcję geopolityki, potrafiącą zapewnić nam właściwe miejsce w międzynarodowej układance narodów?
18. Czy ma Pan przed sobą jako ważne zadanie – dezyderat dotyczący gruntownej reformy bankowości?
19. Czy zamierza Pan zlikwidować "dyscyplinę partyjną"? (żeby poseł indywidualnie odpowiadał przed wyborcami).
20. Czy przystąpi Pan do iście rewolucyjnej zmiany w Polsce polegającej na odsunięciu, rozliczeniu i ukaraniu pookrągłostołowych polityków, szczególnie tych od prywatyzacji (ale nie tylko)?
21. Czy będzie Pan "cywilizował" wszelkiego rodzaju oficjalne agentury zwane fundacjami? (maskujące swe antypolskie cele)?
22. Problem mediów: w jakim stopniu mogą być w rękach zagranicznych właścicieli?
 23. Czy Szanowny Kandydat uważa, że jest zasadne i prawnie umotywowane żądanie przez organizacje żydowskie od państwa Polskiego odszkodowania w wysokości 65 mld USD za mienie pozostawione przez Żydów w czasie II Wojny Światowej? Jeśli tak, to proszę wytłumaczyć na jakich przesłankach moralnych, zwyczajowych i prawnych takie uzasadnienie się opiera.
24. Czy wobec drastycznie niekorzystnego i szkodliwego paktu, jaki podpisał były premier, przy oczywistej znajomości wszystkich faktów związanych z przedstawioną sytuacją, Kandydat zobowiąże się do rewizji podpisanych regulacji i postawienia Tuska przed Trybunałem Stanu?
25. Czy zrobi wszystko, żeby doprowadzić do końca lustrację i ujawnić zdrajców?
26.  obrona granic i terytorium naszego Kraju (także przed okupacją ukrytą, poprzez wykup ziemi);
27.  powszechnie dostępna, na najwyższym poziomie, ochrona zdrowia;
28.  powszechnie dostępna, na najwyższym poziomie, edukacja;
29.  gwarantowany przez Państwo system emerytalny.
30. Czy troską kandydata na Prezydenta Polski będzie rozwój rodzimej Klasy Średniej i Społecznej Gospodarki Rynkowej, jako podłoża rozwoju kraju?
40. Czy w tym celu będzie dążył do uwolnienia polskiej indywidualnej przedsiębiorczości z niszczącego ją administracyjno-fiskalnego kagańca?
 
A tak swoją drogą.
 
Sojusz z USA, byłby wspaniałą rzeczą gdyby nie to, że może być bardzo chwiejny, gdyż będzie zależał od tego kto jest prezydentem. Jest faktem, że gdyby amerykanie przesunęli  kilka swoich  dywizji z Niemiec do Polski,  bardzo uspokoiłoby to nastroje, i na zachodzie, i na wschodzie. A i jakikolwiek amerykański prezydent bałby się ruszyć cokolwiek, tak że sojusz byłby o wiele bardziej trwały, ale dopuki to nie nastąpi.... Zastanawiałem się również nad trójkątem Turcja, Iran, Polska, ale doszedłem do wniosku, że to można włożyć między bajki. Międzymorze, patrząc realnie, w obecnej sytuacji społeczno- gospodarczo-politycznej Polski, również raczej można włożyć między bajki. A więc pozostają tylko trzy możliwości. Rosja, Niemcy lub Stany. Wybór należy do Polaków.
Vote up!
4
Vote down!
-1

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1465266

Ja bym zapytała, czy powstaną zręby polskiej bankowości. Chociaż mam wątpliwości czy cokolwiek da się zrobic, po włączeniu BGŻ do Paribasu i zlikwidowaniu jego oddziałów. Przecież kraj pozbawiony włąsnych banków nie ma żadnej mozliwości wpływania na gospodarkę. A co jeśli paribas nie da kredytu polskiemu rolnikowi czy przetwórcy? Francuzi maja nadprodukcję żywności, chętnie lokuja ja na wschodzie.

I zauwazylam, że mało kto mówiąc o wieku emerytalnym zwraca uwagę na jeden aspekt (poza jednym blogerem). Na pracę do wieku emerytalnego mają szanse nieliczni ludzie: urzędnicy, lekarze, nauczyciele. Nauczyiel w wieku 67 lat to na ogół stary pryk, z trudem nawiązujący kontakt z uczniami. Czy to przypadkiem nie kandydat do założenia na głowę kosza na śmieci?

Jak ma pracować do tego wieku pracownik na taśmie produkcyjnej? Nie mówiąc o tym, że firmy pozbywają się starszych pracowników,. którzy już pracy nie znajdą. Nie znam mozliwości Warszawy, ale Warszawa "wyciąga" miejsc pracy z prowincji i ma wyjątkowo dużo urzędników.

Ukrytym celem reformy emerytalnej, było chyba pozostawienie dużej grupy ludzi bez zabezpieczenia emerytalnego kilka lat dłużej. Dlatego uważam, że pytanie o pozyskanie środków jest zbędne.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1465268

WEdług mnie system emerytalny musi być, słowo mi bez mała przez gardło nie chce przejść, państwowy, ale od wczoraj należy zlikwidować ZUS, powołać nową agencję tylko bardzo luźno współpracującą z rządem, mającą całkowitą swobodę w operowaniu funduszami emerytalnymi, z tym, że część funduszy emerytalnych musi być inwestowana, ale pod bardzo czujnym okiem NIK, a "kolesie" próbujący skęcić lody muszą wiedzieć, że to kręcenie będzie ich kosztowało głowę. Inwestycje nie zawsze muszą być udane, ale suma sumarum muszą one wychodzić na spory plus.

Biorąc pod uwagę sytuację Polski i młodych ludzi, kobiety winny iść na emeryturę w wieku lat 50 a mężczyźni w wieku lat 55. Pozwoli to na dodatkowe uzyskanie miejsc pracy, które zajmą ludzie młodzi, natomiast emeryci po tym wieku mogą pracować na pół etatu, dorabiając sobie do emerytury. System ten powinien obejmować wszystkich pracujących w Polsce, włączając w to policję, wojsko, strażaków górników, kierowców czy stróżów, nieistotne . WSZYSCY PODLEGAJĄ TEMU SAMEMU PRAWU!.

Vote up!
6
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1465273

Faktycznie, Reagan się chyba nie powtórzy.

W każdym razie trzeba mieć nadzieje, że Turcja i Iran znowu nie uznaja rozbioru Polski w razie czego (odpukac).

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

cui bono

#1465292

Do tej wyliczanki dodałbym jeszcze zawód pielęgniarki i salowej w wieku 60 plus. Z góry przepraszam przedstawicielki tych zawodów ze chcę  posłużyć się ich przykładem w celu krytykowania wieku emerytalnego. Autorzy ustawy emerytalnej do 67-go. roku żeby uzasadnić swoje „słuszne” argumenty wprowadzenia tej ustawy powinni korzystając z prawa do bezpłatnej opieki medycznej wybierać tylko te szpitale gdzie ich będą obsługiwać „szczęśliwe” pielęgniarki i asystentki przy operacjach wieku powyżej 60-go roku życia. Niech do pobierania krwi wybierają tylko te które mają więcej niż sześćdziesiąt lat. Niech zdesperowani posłowie i członkowie rządu dowiodą że nic ważniejszego niż dobro narodu i służby zdrowia im nie przyświeca. 

A. Duda prezydentem Polski

Co do stawiania takich samych pytań wszystkim kandydatom co proponuje jurand to jest bardzo dobry pomysł, bo publiczne wypowiedzi wykluczają późniejsze krętactwa. Należy podkreślić że jest to zadaniem każdego uczciwego dziennikarza.

Vote up!
3
Vote down!
0

trzeźwy

#1465299

Korus na niezaleznej dał faktycznie - jak npisał - groch z kapustą, i za to, słusznie czy niesłusznie, mu się oberwało. Np. pod odnośnikiem: http://blog-n-roll.pl/pl/pytania-od-dobrych-wujk%C3%B3w#.VNw8eGOalz0

Ale tutaj znalazły się te pytania uporządkowane przez Juranda i zaowocowały mądrymi uwagami, np. omilki .

Podtrzymuję zatem pomysł, by zmierzać w kierunku debaty kilku kandydatów na prezydenta. Pozdrawiam dyskutantów, także mi nieprzychylnych... Mniej żółci!

Vote up!
3
Vote down!
-3

insurekcjapl

#1465300

wszystkim bo to jego właśnie kreują na prezydenta wszystkie czarcie siły III RP i zrobią wszystko żeby wygrał bo jest ich "być albo nie być".

 

Poza tym - głąby z NEłonu jakby nie wiedziały, że nie na wszystkie pytania kandydat odpowie. Nie dlatego, że nie ma odpowiedzi ale z tej prostej przyczyny, że z programu kandydata nie wszystko się upublicznia by konkurenci nie przyswajali sobie cudzych rozwiązań i nie przedstawiali jako swoje pomysły.  Jest jeszcze jedna przyczyna, z powodu której kandydat (A.Duda czy inny) nie odpowie na niektóre pytania. NEłonowym "expertom"  podpowiem - z tego samego, z którego ich faworyt Komorowski wykręca się od debaty czyli... by nie spłoszyć wyborców, którzy na niego stawiają.

 

Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1465330

Zestaw pytań, 40 czy więcej, tych czy innych, mniej lub bardziej konkretnych, ale tych samych powinien dostać KAŻDY kandydat na Prezydenta RP. I odpowiedzieć. W innym przypadku, jest poprostu nieuczciwy, a tym samym powinien zostać skreślony z listy wyborczej każdego Polaka.

Contesso, skąd ja mogę wiedzieć jakie "pomysły" ma kandydat, jeśli on obawia się ujawnić owe pomysły. Czyli kandydaci mogą opowiadać z tajemniczymi minami jakie to oni mają pomysły, ale ujawnią je dopiero jak zostaną prezydentami. Rany gościa, to na kogo w takim razie głosować? Na Kononowicza? Ten to miał pomysły!

Neon czy nie, ale to właśnie oni wrzucili te pytania, dobre czy złe, takie czy siakie, ale jednak. Skoro uważasz, że pytania są złe, to opracuj zestaw pytań które Ty chciałabyś zadać, KAŻDEMU, z kandydatow i jeśli będą lepsze i bardziej konkretne, poprzemy. Następnie należy je rozesłać do WSZYSTKICH kandydatów, i ...... zobaczyć co się stanie, kto i jak odpowie. Napewno będzie to bardzo dobry test na to co chcą zrobić. A "pomysły" muszą ujawnić, bo poprostu jest to uczciwe!

 

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1465351

uważam, że zestaw pytań na danej debacie powinien być jeden dla wszystkich kandydatów! WSZYSTKICH!

Od jakiegoś czasu trąbię, że wszyscy kandydaci powinni być traktowani jednakowo, bez wyjątków dla tego czy owego z tytułu czegoś tam.  Wyjątkiem chce być B.Komorowski - domaga się bezczelnie  i narzuca bezczelnie wyborcom swą "wyjątkowość", a pomagają mu media i cały aparat partyjny PO.

Co właściwie robią ? Robią z niego świętą krowę i Polak ma wg nich swój za*rany obowiązek tylko przyjmować do wiadomości i wykonywać.

Ja nie uważam za słuszny i obowiązujący, przemycany "między wierszami" - przez nich i przez różne inne "niańki" Komorowskiego - argument, że ponieważ on już jest prezydentem więc z tego tytułu równe prawa gry  kampanii wyborczej jego nie dotyczą bo jest automatycznie zwolniony ze wszystkiego tego, do czego zobowiązani są pozostali kandydaci, ubiegający się o urząd Prezydenta RP. Bo oni  prezydentem RP mogą dopiero być, a on już nim  jest i ubiega się "tylko" o reelekcję.

 

Ten właśnie model narzuca właśnie  Komorowski i  pomagają mu w tym różne "niańki", które... ? No co za ironia losu - w dniu wyborów  jak zwykły Kowalski i zwykła Malinowska staną przed zwykłą urną wyborczą.

Przyzwolenia opinii publicznej na ten model nie może być !

Pozdrawiam.

 

Vote up!
3
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1465365

Ja się dziwię, że nikt nie zauważył, że takie zasypywanie nieswojego kandydata, bo nie ma wątpliwości, że ktokolwiek z neonu będzie głosował na pisowca, szczegółowymi i podchwytliwymi pytaniami, to klasyczny zabieg socjo-techniczny, mający na celu ośmiesznie człowieka, pokazanie ewentualnej głupoty i zdeprecjonowanie.

Tak oto putinowcy walczą z silnym kandydatem prawicy.

A pan Zygmunt się nieostrożnie wpisał w ten obrzydliwy scenariusz.

Vote up!
7
Vote down!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1465341

I brnie w to dalej "tłumacząc się" nachlanemu 

troche to żenujące

Vote up!
4
Vote down!
0
#1465345

Nie ma swojego czy nie swojego kandydata. Są tylko programy, które mi mniej lub bardziej odpowiadają. są tylko osobowości, które mi mniej lub bardziej odpowiadają. Poza tym, jako wyborca będę musiał ocenić to, czy są ze mną uczciwi czy nie. Dlatego należy opracować zestaw pytań, który będzie testem ich programów, osobowości i uczciwości, Niewielkim, ale jednak. Tych pytań może być 40, może być 140. 

Ze wszystkich pytań wybrałem tylko te najbardziej uczciwe, te na które i ja chciałbym poznać odpowiedź. Jak wcześniej zaznaczyłem, mało mnie interesuje czy pan Duda zna hebrajski czy nie. A nawet jeśli zna, to bardzo dobrze, napewno mu się przyda. Tak jak angielski, francuski czy niemiecki. Lepiej mieć prezydenta operującego kilkoma językami niż prezydenta ciecia od żyrandoli.

Aha. Mam pytanie. Czy mnie również uważasz za putinowca i ruskiego pachołka?

Vote up!
4
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1465352

Skąd ci to przyszło do głowy????

Cenię sobie twoją niezależność i do putinowców ci daleko. Oni w zasadzie są bezmyslni, operują stereotypami, a ty nie.

 

Co do pytań. Oczywiście, dobrze znać odpowiedzi. Jednakże pytania nie są przesądzające. Trzeba być rozsądnym też i po tej stronie.

 

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1465458

a nie zasypywanie pytaniami... w jakimś niecnym celu. Dlatego lepiej je wymyślać, niż się zastanawiać, po co je ludzie zadają? Bo to bezsens. że jak z Neonu, to be, a jak od nas to cacy (tylko tych ostatnich jakoś nie widać...).

Dorzucam więc do puli... Moje pytanie brzmi: czy przyszły prezydent poprze JOW-y? (Jednomandatowe Okręgi Wyborcze, czyli oprze indywidualną odpowiedzialność posłów przed swym elektoratem, a przeciwstawi się tzw. partyjniactwu).

Vote up!
3
Vote down!
-2

insurekcjapl

#1465424

Opara ze „ścierwoneonówki” w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu

http://www.ekspedyt.org/andy-aandy/2015/02/13/33458_opara-ze-scierwoneonowki-w-filorosyjskich-gestych-oparach-putinowskiej-v-kolumny-z-centrum-w-krolewcu.html

Własnie problem polega na pytaniach z neonu, warto najpierw przeczytac jak ci którzy napisali te pytania, oblali wiadrami pomyj zarówno G.Brauna jak i A.Dude. Co wiecej robia to cały czas. Za kilka godzin mienią sie patriotami zatroskanymi o los naszego kraju zadaja pytania i dobrze wiedza ze ma to tylko propagandowy efekt. Gdyby któryś z tych dwóch kandydatów cokolwiek dobrego powiedzial o Putinie i cokolwiek złego o zydach, byłby na S.G tego portaliku przez kilka tygodni. Tak to możesz zajrzec na wpisy Gorzyńskiego,Gruszkiewicza i innych które są na liscie pytań ,a wtedy zobaczysz ich intencje. To nie patrioci to patr-idioci.

Tyle bo szkoda o tym szambie neonowym wiecej cokolwiek pisać.

pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1465425

ażne kto zadaje pytania - ważne kto na nie odpowiada?

 

Po raz kolejny dajesz dowód, że z koziej doopy trąba jest prawdziwszą  insurekcją od ciebie!

Chciałabyś jazdy z mięsem, po męsku, bez ogródek ale zaraz  wyjedziesz z argumentem w sieci, że "na Niepoprawnych biją Murzynów" - bo tak cię szkolili na NEłonie i NEłonowe politruki zaraz wjadą na Niepoprawnych na swych drewnianych konikach na biegunach...

 

Przestań pierdzielić - zasłaniać się NEłonowymi protektorami i rżnąc tutaj "zatroskanego patriotę" wystawiać ich na strzał.

A swoje pytania -  o  JOW-y i inne, zadawaj w swym mateczniku ! Tam ci płacą - 10 gr za pytanie i 0.10-5 zł w zależności od odpowiedzi. Na lizaka pocieszenia średnio  wystarczy, tubkę wazeliny od NEłonowej "redakcji dla redakcji" dostajesz gratis.

Vote up!
6
Vote down!
-3

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1465438

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika insurekcjapl nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

powiem więcej, po babsku (bom insurekcjapl): Ty byku krasy!!! I już mi lepiej. Wpis  za wpis, rodzaj na rodzaj, ż za m, m za ż. Pozdrawiam.Tak trzymaj, a zajdziesz daleko w eksploatacji - no czego?... ginekologii...? płci...? Wiedza ogromna, podziwiać! Ja też idę tym tropem i się dokształcam - stąd: "contessa, Ty byku krasy!!!"

Vote up!
2
Vote down!
-4

insurekcjapl

#1465562

:D:D:D:D:D

Vote up!
2
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1465629