„Pierwsza dama” – niepamięć czy hipokryzja

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Idee

8 lutego na Konwencji programowej Solidarnej Polski pani Beata Kempa zaatakowała najświętszą świętość lewicy, czyli LGBT. W krótkich, żołnierskich prawie słowach, oceniła partnera Roberta Biedronia.

 

Się działo.

Najpełniej sprawę opisał dziennik.pl:

Jak widać nawet przebywanie w Brukseli. nie nauczyło Pani szacunku do drugiego człowieka. Pokazała Pani dzisiaj swoją "klasę", a właściwie to jej brak - zareagował na Twitterze poseł Krzysztof Śmiszek, prywatnie partner Biedronia.

"Pomyśleć, że tak ją kiedyś broniłam gdy w radiu Wołek nazwał ją "prymitywną chamicą" - skomentował Kataryna.

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik pytany w niedzielę w TVN24 o określenie "kandydatka na pierwszą damę" odpowiedział, że żywi do Beaty Kempy wielki szacunek. Jak podkreślił, poruszanie tego tematu to "próba wytknięcia każdego zdania". Proszę pamiętać, że takie święte oburzenie, które okazali pan Biedroń i pan Śmiszek nie pojawiło się, gdy Biedroń wystąpił w spocie, w którym malowano Maryję na tęczowo i obrażano Polaków. Jest to próba wyciągnięcia każdego zdania, które się gdzieś pojawia - oświadczył wiceminister.

Szef SLD Włodzimierz Czarzasty ocenił, że Wójcik, który uczestniczył w konwencji Solidarnej Polski, powinien był zareagować na słowa Kempy. To była arogancka, niegrzeczna, nieprzyjemna, chamska wypowiedź. Nie zareagował pan jak były podnoszone okrzyki "pedał". Ja bym nigdy nie odniósł się do kwestii pana rodziny, bo rodzinę trzeba kochać - podkreślił Czarzasty.

Również Robert Biedroń odniósł się do słów europosłanki na Twitterze. Możecie nas obrażać ale i tak nas nie zatrzymacie. Bo my już wiemy, że nadchodzi zwycięstwo Polski godności nad Polską pogardy - oświadczył.

]]>https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/6437997,beata-kempa-robert-biedron.html]]>

 

Pora przypomnieć, cóż takiego uczyniła Beata Kempa. Otóż na wspomnianej Konwencji powiedziała jedno zdanie, które wywołało trzęsienie ziemi po lewej stronie mediów:

Panie Biedroń, widzimy jak pan i kandydatka na pierwszą damę, radośnie oklaskujecie ataki na Polskę.

W słowach tych Krzysztof Śmiszek dostrzegł zaawansowaną homofobię.

 

I może bym zapomniał o sprawie, gdyby nie nieoceniony czasami facebook. Któryś z moich znajomych odgrzebał zapomniany już wywiad, jakiego tenże Śmiszek udzielił SuperExpressowi 9 stycznia 2020 r.

Na łamach SuperE.xpressu pan poseł Śmiszek ogłasza wszem wobec:

- Mój mąż zmierzy się z Dudą w drugiej turze.

 

Niedowiarkom podaję adres źródła:

]]>https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/partner-biedronia-zapowiada-moj-maz-zmierzy-sie-z-duda-w-drugiej-turze-aa-8tJ9-UEQb-5zfB.html]]>

 

Oto najprawdziwsza zagwozdka.

Otóż jeszcze w listopadzie ub. r. lider SLD Włodzimierz Czarzasty w rozmowie z red. Robertem Mazurkiem (Poranna rozmowa radia RMF FM) sprawę określił jasno.

 

W projekcie ustawy Lewicy będą małżeństwa homoseksualne.


]]>https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/poranna-rozmowa/news-czarzasty-o-wprowadzeniu-maksymalnej-pensji-nie-mamy-takiego,nId,3345355#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox]]>

Już w listopadzie 2015 r. zawiązana została Koalicja na Rzecz Związków Partnerskich i Równości Małżeńskiej. W jej skład weszło pięć par gejów i lesbijek oraz wspomagające je organizacje pozarządowe – Kampania Przeciw Homofobii, Miłość Nie Wyklucza, Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego i Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Wsparcia prawnego udzieliły kancelarie prawne – Pietrzak, Sidor i Wspólnicy oraz Tataj Górski Adwokaci.

Celem Koalicji jest doprowadzenie do wydania przez Europejski Trybunał Praw Człowieka wyroku zobowiązującego Polskę do przyjęcia przepisów umożliwiających parom osób tej samej płci zawieranie związków partnerskich lub małżeństw.

 

Małżeństw. Dokładnie tak samo nazywających się, jak funkcjonujące obecnie.

Skoro aż tak bardzo środowisko LGBT+ jest przywiązane do uświęconej tradycją nazwy godzi się chyba z jej treścią?

A treścią małżeństwa jest przede wszystkim mąż i żona.

Skoro pan poseł Śmiszek używa słowa „mąż” nazywając tak swojego partnera, słowa związanego z małżeństwem w jego tradycyjnym rozumieniu, logicznym następstwem jest określenie drugiej części układu partnerskiego „żoną”.

Tak oto spełnia się postulat równościowy – małżeństwo heteroseksualne składa się z męża i żony i tak samo małżeństwo homoseksualne.

Tymczasem środowisko LGBT+ najwyraźniej równość pojmuje jako słowo-straszak. Ale nie da się zjeść ciasteczka i mieć jeszcze to samo ciasteczko.

Skoro związek homoseksualny ma się nazywać tak samo, jak tradycyjny - małżeństwo, to również osoby go tworzące dla zachowania równości powinny nosić tradycyjne nazwy.

Jeśli zaś jest inaczej, to nie nazywajmy homozwiązku małżeństwem, albowiem jego treść jest zdecydowanie inna.

Na to jednak środowisko LGBTQ+ nie chce się zgodzić.

Wyjątkowej hipokryzji posła Śmiszka dowodzi także dość star tekst Janusza Omylińskiego Kod seks-czatów i slang gejów. Tajemny język branży opublikowany 12 marca 2012 r. na portalu na:Temat. Autor pisze o języku panującym wewnątrz grupy LGBTQ+.

Starszy gej to „dziadek”, albo „ojciec” – to drugie słowo czasem opisuje dużo dojrzalszego partnera, albo takiego też sponsora. „Mąż” albo „żona” to określenia osoby, z którą jest się w stałym związku. W takich relacjach, niektórzy homoseksualiści mówią do siebie żeńskimi formami swoich imion. Przyjaciółka geja to „pedałówka”, a heteroseksualnych nazywa się „heterykami” – w konkretnym kontekście to słowo może mieć wydźwięk pejoratywny.

]]>https://natemat.pl/4759,kod-seks-czatow-i-slang-gejow-tajemny-jezyk-branzy]]>

 

Obojętnie co chcielibyśmy i moglibyśmy zrobić, nie damy rady wykorzenić ze świadomości społecznej określenia „pierwsza dama” zastrzeżonego wyłącznie dla żony prezydenta.

Zgodnie z zasadą równości musi być ono rozciągnięte także na „żonę”.

 

W czym zatem tkwi „chamstwo” i „arogancja” stwierdzenia pani Kempy?

Geje domagają się małżeństw takich samych, jak heterycy.

Domagają się także prawa do adopcji, zaś wedle niektórych głów profesorskich w ich związkach przychodzi na świat więcej dzieci, niż w tradycyjnych.

 

Skąd więc, u licha, oburzenie na europosłankę Kempę?

Czy bycie „pierwszą damą” to obciach?

A może pod płaszczykiem sloganów o równości środowisko LGBTQ+ czuje całą fałszywość swoich dążeń?

Przecież Masza Gessen, rosyjska homoseksualna działaczka ruchu lesbijek, homoseksualistów, biseksualistów i transwestytów już dawno powiedziała, o co naprawdę chodzi.

„Nie chodzi o prawo homoseksualistów do zawarcia małżeństwa, ale o to, że instytucja małżeństwa powinna przestać istnieć. Walka o małżeństwa dla homoseksualistów zazwyczaj wiąże się z ukrywaniem tego, co mamy zamiar zrobić z małżeństwa, kiedy ten cel osiągniemy. Mówienie, że instytucja małżeństwa wówczas nie ulegnie zmianie, jest kłamstwem. (…) Sądzę, że ona nie powinna istnieć.”

(za:]]> https://www.gosc.pl/doc/1541683.Lesbijka-Chcemy-zdemontowac-malzenstwo]]> )

No i nie możemy wykluczyć jeszcze jednego.

Bywają ludzie tacy obraźliwi, że aż strach — zauważył ongiś Józef Szwejk. Być może taki właśnie jest dr Śmiszek.

 

13.02 2020

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (17 głosów)

Komentarze

Skoro Walentynki to pytanie:
Która z tych par jest najseksowniejsza

Petru - Schmitd
Marcinkiewicz - Izabel
Biedron - Śmiszek
Budka - Pichowicz

Vote up!
9
Vote down!
0
#1618624

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

przżyj Krystyn &qt;zmknj mrdę&qt; Pwłwcz.

rsrtw dzck Kmp, t dbr blszwck szkł. 

Wystrczy pptrzć jk sę wł 

[vd:https://yt.b/bXCj_qJSGw wdth:490 hght:296]

 

Vote up!
2
Vote down!
-9
#1618680

ścierwoneonówki znów musi wykazywać swoją bolszewicką nienawiść do polskich patriotów. Czyli "zwisza" mu na czerwono - nie niebiesko...

Opara ze „ścierwoneonówki” w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu

Vote up!
11
Vote down!
-2

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1618684

spędzają  twoje dziewuszki

 

 

Vote up!
8
Vote down!
0
#1618706

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

na stoliku, gdzie zjadamy posiłki stoi bukiet kwiatów. Dla mnie święto miłości to jednak Kupała, a Walentynki ot jeden z wielu dni w roku, by powiedzieć kobietom jak ważne są dla nas.

Ale czy ten "łudząco podobny do Kuchcińskiego" przesłał kwiatki do tej nastolatki, którą uczył co oznacza kobiecość, gdy go nagrali? A co z tymi dziećmi pozbawionymi miłości, które sprowadzają dorosłego wykształconego mężczyznę na manowce?

Jak sam widzisz, w sumie homoseksualność to w sumie decyzje dwójki dorosłych ludzi, którzy wiedzą co robią, którzy świadomie podejmują pewne decyzje. Ale co powiedzieć o tych, co chcą uczyć "biologii" dzieci choć nauczycielami biologii nie są?

Vote up!
3
Vote down!
-8
#1618728

Twoja dziewczynka to najwyraźniej promowana NDP, dawno znana w sieci jako prowadzącą wojnę propagandową przeciwko Polsce i to z prostackimi, typowo ruskimi fejkami.

Kto by się spodziewał, że taki podrabiany zawisza, pitolący o prawdzie, polskosci, kulturze, zasadach, mający się za pogromce trolli i siejących fejki, okaże się kacapskim promotorem.

Zdziwił się ktoś?

 

 

Vote up!
5
Vote down!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1618733

Tak przy okazji

Każdy kto tak piszę jest dla mnie synem panieniki lekkich obyczajów a każdy admin który popiera takie osoby jest dla mnie zwykłym ŚMIECIEM.

http://jam.neon24.pl/post/153106,brexit-skok-po-wolnosc#comment_1637055

 

Vote up!
8
Vote down!
-1

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1618714

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Wśród niej są ludzie prawi, ale również nieprawi, są naukowcy, ludzie o wysokiej inteligenci ale również niepełnosprawni umysłowo, czy też po prostu debile. Jeśli ktoś sam się zalicza do tej grupy to może być mi przykro, ale czy mam przekonywać go, że nie jest debilem. On chyba lepiej wie. Ale przecież nikogo kto uważa się za debila nie powinno obrażać stwierdzenie tego faktu? Czyż tak nie jest? Mnie jako katolika to określenie nigdy  nie obrażało, bo wiem iż mnie ono nie dotyczy. Jeśli jednak Pana to obraża, to mogę tylko wyrazić moje współczucie.

Vote up!
1
Vote down!
-6
#1618731

Zawisza jakiśtam, dał głos - w sobie właściwym stylu. 

A nie lepiej było siedzieć cicho w "mateczniku" na Nełonie?

Vote up!
7
Vote down!
-3

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1618720

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Można uczyć "biologii" nastoletnie panienki, jak ten łudząco podobny do Kuchcińskiego,

Można "dochodzić" na drabince.

Ale chyba najgorszym jest, gdy ktoś mówi dziecku "tylko nie mów nikomu"

Ale nadal mamy wspólników tej zbrodni co krzyczą "to atak na ..."

Rzeczywiście, to tylko można określić "Wasz Nocnik".

Vote up!
3
Vote down!
-7
#1618729

i nikt z uczniów nigdy nie powiedział, że  szkole dla dzieci niedowidzących we Wrocławiu był wychowawca pedofil. Miał on swego "dupo*ryja" (partnera?, "ojca"?) w kuratorium.

Dziwne, że do dziś nikt na ten temat nic nie powiedział ani nie pisał.

I GazWyb dotychczas nie wywęszyła żadnej afery, czyli - nie było/nie ma czego/kogo kryć. A może warto byłoby poszukać?

To były czasy x. Makulskiego. Nie wszyscy absolwenci tej szkoły żyją, ale - wartałoby szukać. I wtedy - nagłośnić!

Vote up!
1
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1618974

Bez wnikania wiadomo, że chodzi o konflikt. W tle mogą być jeszcze słowa prezydenta, które chyba rozdmuchano i przekręcono. Za to Konfa coś przycichła, tj. w tym temacie.

 

A jeśli to nie slang? Nie chcę wnikać, czy może Śmiszek chciałby małżeństwa (mówił o "mężu"), zaś Biedroń - nie (skoro się oburza), bo z tym postulatem homo małżeństw to różnie może być: 

 

Vote up!
8
Vote down!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1618632

przynajmniej wesoło gdyby po świecie jeździł z prezydentem "Pierwszy dam".

Vote up!
4
Vote down!
-1

Szpilka

#1618707

Co robi czterech gejów w jednym łóżku?!

 

Vote up!
8
Vote down!
0
#1618711

Umawiają się na sex party, kto panienka a kto chłop, a potem będzie zmiana.

Fuj, co to za hybrydy.

Vote up!
5
Vote down!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1618730