Miłość francuska

Obrazek użytkownika Honic
Kraj
   Dziwny tytuł? Być może. Zaraz wyjaśnię. 
   Kim jest Tatiana Georgiewna Anodina, wszyscy tu u nas wiedzą. Nie muszę przedstawiać. Francji, dużego państwa europejskiego, posiadającego burzliwą historię, broń nuklearną, wielką rzeszę imigrantów z całego świata, będącego członkiem NATO przedstawiać też nie muszę. 
   Jednym ze środków uznania państwa francuskiego wobec nie tylko własnych obywateli ale również obcokrajowców jest Order Narodowy Legii Honorowej. Jest to (tu informacja z wikipedii): "najwyższe odznaczenie nadawane przez państwo francuskie. Legia nadawana jest zarówno cywilom, jak i wojskowym, kobietom i mężczyznom, także cudzoziemcom, za szczególne osiągnięcia w życiu wojskowym i cywilnym". Mottem orderu jest "Honor i Ojczyzna".
    Dwunastego września 2013 roku, trzy lata i 155 dni po zamachu smoleńskim kawalerem Orderu Narodowego Legii Honorowej została Tatiana Georgijewna Anodina. Zgodnie z komunikatem tu: ]]>http://www.ambafrance-ru.org/Tat-yana-Anodina-i-Mihail]]> i tu: ]]>http://wtemaciemaci.salon24.pl/706325,libert-galit-fraternit-anodina-odz...]]> "12 września 2013 roku Wielki Kanclerz Orderu Legii Honorowej Jean-Louis Georgelin wręczył odznaki Kawalera Legii Honorowej Tatianie Anodinie i Michaiłowi Seslavinsky'emu.(...) w obecności przedstawiciela Francji(...) Generał Jean-Louis Georgelin wyróżnił wkład Anodiny w rozwój systemów bezpieczeństwa i rozwój współpracy rosyjsko-francuskiej w tematyce lotniczej." Tłumaczenie jest moje, ale każdy może w linkach znaleźć teksty oryginalne, rosyjskie i francuskie, w razie wątpliwości.
    I na szczęście, pomiędzy takimi Polakami (i "Polakami") odznaczonymi Legią Honorową jak Władysław Gomułka, Edward Gierek, Wojciech Jaruzelski, Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski nie widzę nazwiska Lecha Kaczyńskiego, jako jedynego prezydenta Polski po 1989 roku bez Orderu Legii Honorowej. Honorowej?. Szukałem wśród odznaczonych Adolfa Hitlera i Józefa Stalina, co moim zdaniem jest bardzo prawdopodobne, skoro są sowieccy generałowie z czasów II wojny światowej ale coś nie znalazłem. Roztargnienie?
    Czy może raczej brak nazwiska wśród odznaczonych Legią Honorową to jeszcze jeden, kolejny ślad uczciwości Lecha Kaczyńskiego wobec Ojczyzny, aby nie znaleźć się w jednym szeregu z wrogami i zdrajcami? 
    I stąd moja metafora zawarta w tytule. Czy teraz sens tytułu jaki nadałem wpisowi jest jasny? 
 
    P.S. Oczywiście, gdzie nam, maluczkim, do wielkiej polityki. Na szczęście, istnieje jeszcze Potega Smaku, o której - wbrew pozorom i kulinarnym sugestiom - Francuzi wiedzą raczej niewiele. Mają swoich Napoleonów, Ludwików XIV i Robespierre`ów, ale nie ma wśród nich kogoś takiego jak Zbigniew Herbert. Tych którzy po prostu "idą dokąd poszli tamci". 
 
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (19 głosów)

Komentarze

do dzis ma respekt przed kacapami i im caly cza w tylek bez mydla wchodzi.
To wieprz Charles de Gaulle jako jeden z pierwszych pzywodcow swiata przyznal legalnosc powstania po wojnie PRLu. Francja Ttez psrednio przyczynila sie do wybuchu IIWS dajac kacapom do zrozumienia ze nie beda miec nic przeciwko temu jak bolszewicy zajma niby etnicznie rosyjskie tereny Polski wschodniej.Ta nota przyszla do Moskwy juz po 28 sierpnia kiedy to Hitler odwolal atak na Polske gdyz kacapy sie jeszcze nie zdecydowaly na udzial w IV rozbiorze Polski,ale po tej francuskiej zdradzie Moskale dali Hitlerowi znac ze sa juz gotowi wypelnic pakt Ribenrop/Molotow.
Ilez bylo ostatnio walki politycznej, zeby wybudowane we Francji desantowce nie trafily do rak kacapskich.Podejrzewam ze te desantowce mialy byc uzyte do ewentualnego ataku na kraje baltyckie w tym moze i Polske w najblizszym czasie.
Ostatnio polityka francuska chce poswiecic Krym dla swoich gospodarczych biznesow z kacapami ,jak latwo handlowac czyims obszarem, takze france sa za zniesieniem nalozonych na Moskali sankcji.
Swiatowa zmowa na temat zamachu smolenskiego jest utrzymaywana jak najbardziej tez i przez Francuzow, ktorzy oficjalna wersje Anodiny wlasnie potwierdzili przez danie jej tego madlu.
Ale france francami trzeba spojrzec na nasze podworko i zrobic rewizje naszych najwyzszych odznaczen panswtwowych ktore wiza na piersiach zdrajcow i antyposlkicj sprzedawczykow w tym bandyty finansowego Sorosa..

Bedac przy temacie Anodiny i jej kacapskiej wersji smolenskiej, uznawanej przez swiat i Francje ,wlasnie w gorach rozbil sie samolot brazylijski z ktorego czesc pasazerow przezyla .
Analizujac zdjecia z tej katastrofy porownujac samolot i teren jesetm pewny ze jak by w Smolensku bylby to zwykly wypadek to na plaskiej ziemi z ta predkoscia z takiej wysokosci i w tej maszynie bez problemu by przezyla wiekszosc pasazerow.Ci co rzezyli, przezyli tylko bo nikt ich nie dobijal jako swiadkow.

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1526914