Marsz Niepodległości na gorąco

Obrazek użytkownika hobo
Kraj

Po zakończeniu marszu można powiedzieć że policja zrealizowała swój scenariusz. To znaczy był gaz , polewanie wodą i kule gumowe .Moim zdaniem marsz był bardziej liczny i lepiej zorganizowany.Sprawnie działała służba porządkowa, byłem świadkiem jak w kilku wypadkach zapobiegła prowokacji.Byli też goście z zagranicy, dla mediów głównego nurtu zapewnie faszyści. Jak zwykle też policja i media ma problemy z matematyką zaniżając przynajmniej trzykrotnie liczbę uczestników. Uczestnikami byli przede wszystkim młodzi ludzie, niezadowoleni z braku perspektyw i jakichkolwiek szans na lepszą przyszłość. Nie wierzą politykom i nie mają zaufania do kolejnych obietnic bez pokrycia.

Dziwnym zrządzeniem losu największe starcia z policją nastąpiły tam gdzie policja miała polewaczki i była najlepiej przygotowana do pacyfikacji. Kilka dni temu na NP był wpis o tym aby marsz odbył się bez policji. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć że bez policji nie byłoby zamieszek.nie byłoby prowokacji. Bo nie da się ukryć że policja działa na mały margines zadymiarzy jak płachta na byka.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (16 głosów)

Komentarze

Należy stworzyć kontrast u Komoruskiego sielanka, u Narodowców dzicz i niewyżyte bydło. Taki przekaz medialny ma być wykreowany przez reżimowe media. Leming wywnioskuje należy zabronić demonstracji poza oficjalnymi wtedy będzie dobrze.

W TVN, Polsat, TVP nie pokaża, że "spontanicznych" manifestantów u Prezia przywiozły wojskowe autobusy. Ale co to leminga obchodzi.

Vote up!
8
Vote down!
0

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#1450156

policja nie jeżdzi po organizatorach, wiedzą że wiele osób robiło zdjęcia i filmowało, trudniej manipulować.

Vote up!
8
Vote down!
-1

hobo

#1450159

http://www.prawy.pl/z-kraju/7484-kto-dokonal-prowokacji-na-marszu-niepodleglosci

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/221670-loranty-o-dzialaniach-policji-to-powazny-blad-albo-celowe-zaniechanie

Vote up!
10
Vote down!
-3
#1450157

dzięki

Vote up!
6
Vote down!
-1

hobo

#1450160

z przyjemnością :)

Dorzucam jeszcze i to: 

http://wpolityce.pl/historia/221690-kto-gardzi-swietowaniem-dnia-niepodleglosci-razem-z-panem-prezydentem-moze-oberwac-pala

Bardzo dobry jest też materiał z telewizji Trwam, pokazujący, jak Winnicki, Kowalski, goście zagraniczni i inni na błoniach pod Stadionem Narodowym ksztuszą się od gazu pieprzowego rozpylanego przez Policję.

Vote up!
8
Vote down!
-3
#1450162

komuś nie spodobały się moje podziękowania, czy ktos wie co jest w tym nagannego?

Vote up!
1
Vote down!
-1

hobo

#1450932

dzieki za linki - wiele sie dowiedzialem

Vote up!
6
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1450246

I to zdjęcie z serwisu TVN!

 

A p[rzy okazji, jakich mieli gości!

Vote up!
9
Vote down!
0

M-)

#1450158

na zielono!

Vote up!
4
Vote down!
-1

hobo

#1450161

zawsze POsluszny nowej rzadzacej mafi.
Ta pozal sie Boze aktorzyna, ekspert od katastrof lotniczych, ktory lemingom wmaial ze czarne to biale i tylko idjoci uwazaja ze w Smolensku byl zamach, znowu swoja morede wystwil na sprzedaz za nedzne srebrniki,czy nikt tej swini nie naplul w pysk jeszcze, i czy ta swolocz postkomusza pupilek PRLowskiej filmoteki nie rozumie ze jest dnem?

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1450298

w  sumie biedni ludzie są.

Vote up!
3
Vote down!
-1

hobo

#1450346

że duch w nas nie ginie. Trzeba oddać sprawiedliwość służbie porządkowej: w poprzednich latach też radziła sobie tak jak mogła najlepiej; może była mniej doświadczona.
Co do prowokacji: każdego roku scenariusz jest inny. Są znane przypadki gdy udowodniono udział w nich policjantów. Moim zdaniem można postawić tezę że "walki uliczne" prowokowane są przez policję dla policji (to znaczy może: przez "służby" dla "służb"); w ten sposób uzyskują doświadczenie w sytuacjach potencjalnie niebezpiecznych. Co z tego że przeciwko swoim bliźnim.
Chcę też zwrócić uwagę że uczestnikami Marszu są nie tylko przedstawiciele myśli sciśle narodowej, ale po prostu patrioci. I to jest bardzo ogólnopolski, ogólnonarodowy sukces Organizatorów. Chwała im za to.

Vote up!
10
Vote down!
0
#1450175

piórem dziennikarza o wybitnie niemieckim nazwisku. Warto przeczytać chociaż początek, by wiedzieć jak mainstream z kapitałem niemieckim pluje na nas.

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/przyjrzyjmy-sie-sobie-w-krzywym-zwierciadle/x1v7q

Vote up!
6
Vote down!
-3
#1450183

Głupota czy działanie przemyślane? Ciekawe, jak to było naprawdę?
 
Moim zdaniem to na moście Poniatowskiego mógł być dzisiaj wystrugany znacznie lepszy numer niż w Smoleńsku. Mógł się on sprowadzić do egzekucji wszystkich bądź prawie wszystkich młodych narodowców.
Zatrzymanie 100 tys. ludzi na wyjściu z gardzieli mostu przed Rondem Waszyngtona i "dopychanie" ich przez godzinę od strony Powiśla (od tyłu) w celu osiągnięcia większej gęstości na moście może - choć nie musi - świadczyć, że ktoś chciał zarwać cały most będący pod obciążeniem dynamicznym około 10 tys. ton czyli przekraczającym przynajmniej 5 krotną nośność mostu i wiaduktu pozbywając się w ten prosty sposób wszystkich bądź prawie wszystkich młodych narodowców.
 
Ciekawe, jak to było naprawdę? Do sprawdzenia potrzebne są dane konstrukcyjno-wytrzymałościowe mostu i zdjęcia z góry, co do oszacowania wypełnienia jezdni i chodników (stąd zakaz dronów?)
 
P.S. wg znaku z 1971r. nośność wiaduktu to tylko 30t a dł. przęsła to niecałe 50 mb.
Vote up!
4
Vote down!
-2

panMarek

#1450204

http://niepoprawni.pl/blog/contessa/11112014-a-moze-marsz-niepodleglosci-bez-policji

 

I mówiliśmy o punktach zapalnych - most i stadion... I przewidzieliśmy. Tylko policja jak zwykle "nie przewidziała", hehehe, no ale ministra sukces ogłosiła.

 

Ja myślę, że jeden z "atutów" przydałoby się policji zabrać na następnym MN - wg mnie marsz powinien się o godz.15-16 kończyć, a nie zaczynać. Rozumiem, że ta pora jest ustalana ze względu na dojeżdżających na marsz z całej Polski, ale na taką masową imprezę popołudnie krótkiego listopadowego dnia nie jest odpowiednie. Ciemności sprzyjają incydentom, sprzyjają tym, ktrórzy próbują różnymi sposobami doprowadzić do stanu paniki. Takie przypadki były na poprzednich marszach i trzeba po prostu "graczom" z ratusza i z policji  zabrać niektóre "zabawki" bo oni nie są elementem sprzyjającym Marszom Niepodległości.

Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1450353

zamieszki miały miejsce tam gdzie policja je zaplanowała i generalnie marsze  mają taki charakter,  jaki scenariusz jest w danej chwili przydatny dla władzy.Przypomnę tylko poprzednie marsze kiedy dopuszczano lewaków i anarchistów  wiedząc że musi dojśc do zamieszek.Podsumowując: całe szczęście że na moście nic się nie stało, bo te dwie łodki które pływały po Wiśle nie nadążyłyby wyławiać ludzi.

Pozdrawiam,

P.S najbardziej wkurza mnie jak próbują wmówić że powinniśmy wstydzić się tych zamieszek bo taki przekaz idzie w świat. Jak w takim razie powinni wstydzić się np. Francuzi  czy Niemcy?

Vote up!
4
Vote down!
-1

hobo

#1450359

Tiaaaa.... Ostatnie protesty w Belgii były baaardzo pokojowe, hehehehe ! Te w Anglii, we Francji też są bardzo spokojne, same aniołki w nich uczestniczą.

Niech już ten mainstream i te różne dupki przestaną nagle "dbać" o wizerunek Polski zagranicą bo gdy była na to pora to one lizały doopę  waaadzy i kąpały w wazelinie w zachwycie jak waaadza  pięknie kompromituje Polskę. Ze przypomnę ostatnie wygłupy Schetyny o kolonii polskiej, odlatującej w Berlinie Kopacz, lasce SRadka, bigosach i innych "bronkach" strażnika żyrandola itd. Co dzień - to jakaś kompromitacja albo/i afera.

Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1450457