Która partia w Polsce to ruska agentura?

Obrazek użytkownika gps65
Kraj

Bycie prorosyjskim, sprzyjanie Rosji, mówienie pozytywnie o Putinie, to w Polsce świadectwo zdrady, to wystarcza by kogoś oskarżyć o działalność agenturalną na rzecz Rosji. Powstał nawet w związku z tym specjalny raport: V kolumna Putina w Polsce. Opublikowano obszerny raport. Cytuję fragment:

Autorzy raportu opublikowanego w sierpniu 2016 roku nie przedstawiają żadnych twardych dowodów. Wykorzystują jedynie znajomość rosyjskiej strategii propagandowej i wskazują osoby oraz grupy, które ich zdaniem wpisują się tak doskonale w narrację Kremla, że stoi za tym prawdopodobnie coś więcej, niż tylko przypadek.

       I wymieniają następujące media: Baza Dokumentów Papieskich (część Xportal.pl), Endecja.pl, Kresy.pl, Kronika Narodowa, Myśl Polska, Nacjonalista.pl, Narodowcy.net, Polityka Narodowa, Prawica.net, Radio Hobby, Xportal.pl.

       Wymieniają też osoby: Mateusz Piskorski, Konrad Rękas, Jacek Kamiński, Jan Engelgard, Bartosz Bekier, Zbigniew Bereza, Józef Bryll, Aldona Michalak, Janusz Korwin-Mikke, Sylwester Chruszcz, Witold Tumanowicz, Artur Zawisza, Adam Andruszkiewicz, Adam Małecki, Bartosz Berk, Krzysztof Bosak, Robert Winnicki.

       Bazując na tej narracji, przed wyborami do parlamentu europejskiego w 2019 roku, prominentni działacze PiS, w tym najważniejsi: premier Mateusz Morawiecki oraz prezes Jarosław Kaczyński w ramach kampanii wyborczej oficjalnie oskarżyli Konfederację - Korwin, Liroy, Braun, Narodowcy o prorosyjskość, o sprzyjanie Kremlowi. Posądzili o działalność na rzecz polityki Putina.

       A tymczasem Tomasz Piątek wydał ostatnio trzy książki: "Macierewicz i jego tajemnice", "Morawiecki i jego tajemnice" oraz "Macierewicz. Jak to się stało", w których bardzo bogato uargumentowane są poszlaki świadczące o działalności Macierewicza oraz Morawieckiego na rzecz Rosji.

       Autorzy wspominanego raportu, oraz wszyscy oskarżyciele Konfederacji o sprzyjanie Putinowi, mają jedynie poszlaki, słabe uzasadnienia, niespójną argumentację. Tezy Piątka o bycie V kolumną Putina przez Macierewicza i Morawieckiego są wielokroć silniej umotywowane, choć to też tylko poszlaki.

       Jeśli uznajemy poszlaki świadczące o prorosyjskości Korwina, Brauna i Narodowców, to tym bardziej musimy uznać silniejsze poszlaki za prorosyjskością PiS-u. Tych poszlak jest wielokroć więcej i są silniejsze. Na dodatek Piątek oskarża premiera i byłego ministra obrony oraz spraw wewnętrznych, a na tych stanowiskach można wielokroć lepiej pomóc Rosji, niż będąc wiecznie przegranym politykiem, który żadnego stanowiska rządowego nigdy nie zajmował.

       Możemy uznać, że te wszystkie argumenty, dowody, dokumenty, fakty, poszlaki przytaczane przez Tomasza Piątka są nic nie warte. To tylko pomówienia i insynuacje. Ale dokładnie tej samej jakości, albo gorszej, są uzasadnienia sprzyjaniu Rosji przez liderów Konfederacji. Każdy kto uznaje taką argumentację, powinien uznać uzasadnienia Tomasza Piątka.

       Skutki tego, że PiS to ruska agentura są wielokroć groźniejsze dla Polski niż to, że Konfederacja to ruska agentura. Ci pierwszy rządzą w Polsce samodzielnie, ci drudzy nawet progu wyborczego nie przekroczyli.

       Więc jeśli uznajemy poszlaki, że ktoś zna jakiegoś Rosjanina, ma z nim zdjęcie, jeździł na Krym, ma znajomego, który lubi ruskich motocyklistów, dawał wywiady w „Sputniku”, głosi, że należy rozpatrywać możliwość sojuszy z Rosją w różnych kwestiach, za dowód na bycie ruskim agentem, to wielokroć silniejsze poszlaki powodują, że ruskimi agentami są Macierewicz i Morawiecki - bo ich powiązania z Rosją, wyjazdy do Moskwy, znajomości z politykami i biznesmenami rosyjskimi są wielokroć bardziej intensywne i starsze niż dużo słabsze kontakty Konfederatów.

       Więc jeśli boicie się, że Polska będzie wpychana w łapy Putina, gdy Konfederacja przekroczy próg wyborczy, bo uznajecie poszlaki świadczące o tym, to musicie uznać, że Polska już jest wpychana w łapy Putina przez PiS, bo poszlaki za tym są dużo lepszej jakości. A jeśli uważacie, że te wszystkie poszlaki są nic nie warte, to nie mówcie, że Konfederacja to ruscy agenci, bo mówiąc tak będziecie sobie przeczyć.

Grzegorz GPS Świderski

PS1. Tu świeży przykład, że polski rząd jest prorosyjski: ... polska delegacja głosowała przeciwko wykluczaniu Rosji z Rady Europy

PS2. Notki powiązane:

 

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.1 (14 głosów)

Komentarze

- (czyt.Konfidenci) - to bolszewicko-faszystowska agentura bo przed wyborami zaatakowali tylko PiS !!! - partię która ocaliła Polskę przed kolejnym rozbiorem.

Nikogo więcej nawet słowem nie dotknęli te wykolejone świnie z konfederacji. To miał być taki nowoczesny bolek do kolejnego oszukania Polaków.

Co do sowietów to warto aby nie tylko Polak ale i każdy człowiek na świecie zapamiętał że wypluta flegma gruźlika na chodniku ma większą wartość niż słowo honoru czy "najświętsza" przysięga sowieckiego komunisty.

Przekonali się o tym i AK-owcy którzy po wojnie się ujawnili na ogłoszoną przez komunistycznych ludobójców amnestię a których do dziś szukamy po DNA.
Ostatnio przekonali sie o tym i Ukraińcy którzy od moskali mieli "gwarancję" nienaruszalności terytorialnej i "gwarancje" bezpieczeństwa.

Nie będę tu podawał wiele dowodów bo wielość materiałów zniechęca niektórych do zapoznania się z nimi ale nawet każde dziecko wie że raport MAK-u po zaplanowanej katastrofie pod Smoleńskiem to marnie skrojona fikcja.
Nie ma możliwości aby samolot ściął skrzydłem jedno drzewo jak podaje raport MAK a następne drzewa za nim kilka metrów dalej pozostawił nietknięte a więc moskwa znowu oszukała całą ludzkość dlatego wszyscy izolują ich jak trędowatych.

Na obchody zakończenia II W Św. do nich przyjechał tylko jeden zagraniczny gośc :) ha ha ha ha

A tu link do filmu ze wskazaniem 100 % sfaszowania przez moskali przyczyny katastrofy. Do Katynia ci ludobójcy też nie chcieli się przyznać bo to fałszywi ludzie którzy bezbronnym wbijają nóż w plecy.

W równej walce te tchórze spierd...ją szybciej od sprintera Usaina Bolta jak w 1920 roku w Bitwie Warszawskiej. Atakują tylko słabych i bezbronnych a jak Erdogan dał kopa w mordę putinowi strącając mu samolot to putin tylko się oblizał i zaczął się mu nisko kłaniać.

https://www.youtube.com/watch?v=s7TiPATLli0

Vote up!
3
Vote down!
-6

***** tvn.

#1593673

Można stwierdzić, że PiS to bolszewicko-faszystowska agentura, bo przed wyborami zaatakowali tylko Konfederację!!! - jedynie patriotyczne partie w Polsce, które ostrzegają przed realizowanym już planem rozbiorów Polski i oddaniem jej Niemcom rządzącym w UE oraz rozdaniem polskiego majątku organizacjom żydowskim.

Vote up!
4
Vote down!
-5

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1593700

w kanciastym łbie...

 

w kanciastym łbie

jedno mu trzaska...

Ziemia jest płaska!

Vote up!
4
Vote down!
-4

jan patmo

#1593703

Powtarzanie w kółko "Polska już jest wpychana w łapy Putina przez PiS, bo poszlaki za tym są dużo lepszej jakości.", nie spowoduje, że ktoś się przekona do tego, że PiS jest ruską agenturą. Gdzie konkrety?

Owszem za tym, ze Konfederaci mieliby być ruskami, też nie ma konkretów (może poza tą ukrainką Lilią) ale Pana brak argumentów też do niczego nie przekonuje - a podobno tyle tych agumentów w książkach Piątka.

Jedne jest pewne, że te "badania" o V kolumnie to w większości stek bzdur mający najeżdżać na Narodowców (a potem się ktoś tu dziwi, że Narodowcy broniąc się przed PiSem - kontratakują. Przecież wg tych PiSowskich badań wynika, że sam PiS wziął sobie do ministerstwa agenta ruskiego w postaci Andruszkiewicza - to chyba najlepiej pokazuje błazenade tych oszczerstw w stosunku do Narodowców.

Vote up!
4
Vote down!
-1

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1593697

Konkrety są w książkach Piątka. Mnie nie chodzi o ocenę tych konkretów, ale porównanie ich z konkretami, którymi oskarża się Konfederację o prorosyjskość. Jakość tych wszystkich konkretów jest porównywalna, tylko konkretów za prorosyjskością PiS jest więcej i są lepiej uzasadnione i udokumentowane. PiS podejmując w ramach kampanii wyborczej propagandowy atak na Konfederację strzela sobie w kolano: http://niepoprawni.pl/blog/gps65/ruscy-agenci

Vote up!
2
Vote down!
-4

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1593701

Powołując się na kretynizmy Piątka, który ma wytoczony proces za łgarstwa w jego książce - GPS sam sobie wystawia świadectwo, że niestety jest mentalnie sprawny inaczej.

Polityka jako służba narodowi - wymaga analizy faktów, myślenia i wyciągania logicznych wniosków dotyczących wpływu aktualnych wydarzeń na przyszłość. Niestety powoływanie się na brednie Piątka dowodzi, że GPS uważający się za "wielkiego myśliciela" - ma jednak wielkie problemy zarówno z analitycznym myśleniem jak i logiką...

Wyrazy współczucia...

Vote up!
5
Vote down!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1593713

Ja nie powołuję się na kretynizmy Piątka, ale twierdzę, że są więcej warte niż kretynizmy propagandy pisowskiej, jakoby Konfederacja to ruska agentura. Kaczyński i Morawiecki głosząc, że Konfederacja jest prorosyjska udowadniają, że mają wielkie problemy zarówno z analitycznym myśleniem jak i logiką.

Vote up!
1
Vote down!
-3

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1593730