Uwaga, być może to prowokacja z Polmosem...

Obrazek użytkownika gorylisko
Kraj

Witam szanowne koleżeństwo i niewiasty pewne też... o pani mówie pani Urszulo Ujejsko... o prowokacji będzie a ja jako prowokator z pani nadania... nie chcem ale muszem...

do rzeczy... Poniżej, tekst MatkiKurki a propos grandy związanej ze słynną fotka która ma reklamować wódkę za pomocą fotografii przedstawiającej tragiczny epizod w dziejach Polski.

MatkaKurka moim zdaniem, zupełnie słusznie zauważa trzezwo, ze należy protestować przeciwko draństwu... ale nie przeciwko marce, polskiej marce...

Czy nie należy zadać sobie pytania, ze cała ta hucpa nie była obliczona, na uwalenie polskiej marki, spółki skarbu państwa... manewr sprytny, gdyż to sami Polacy oburzeni w/w draństwem doprowadziliby firmę do przejęcia przez jakieś krasnoludki. Dlatego, warto zawołać o rozsądek i obsobaczyć rzeczywistych wunowajców... nawiasem mówiąc, MatkaKurka chwali portal niezalezna.pl za  rzetelne podejście do sprawy podczas namierzania winnego, bezpośredniego winnego. Pytanir brzmi, czy gość który tworzył projekt wiedział co dane zdjęcie przedstawia ? Moim zdaniem tak... użyto tego zdjęcia z całą premedytacją... tłumaczenie się, że nie wiedział (projektant) to bym właożył między bajki. Taki gość jak robi reklamy to musi miec kalrowną sytuację a propos praw autorskich co do zdjęcia. Co do zdjęcia, samo google posiada funkcję wyszukiwania grafik...więc... Ktoś chciał zrobić hucpę i mu się udało...prawie... nie namawiam co prawda do kupowania wódki ale do spokoju i rozsądnego podejścia do całej sprawy...zwłaszcza, że Polmos, zerwał umowę z agencją /TUTAJ/  No i chodzi też o zachowanie miejsc pracy dla Bogu ducha winnych ludzi. Nie zamierzam upierać się w moich podejrzeniach... ale... Z drugiej strony, sama agencja... możliwe, że zatrudnili sobie kogoś za pół darmo... w każdym razie, myślę, że agencję czeka trudny okres...

http://kontrowersje.net/protestowa_trzeba_zawsze_ale_przeciw_g_upocie_i_pod_o_ci_nie_przeciw_polskiej_marce 

 

 

Protestować trzeba zawsze, ale przeciw głupocie i podłości, nie przeciw polskiej marce!

 

Nie cierpię efekciarstwa w żadnej postaci, zwłaszcza, gdy efekciarstwo łączy się z profanacją dziennikarstwa. Od dwóch dni gorącym tematem w Internecie jest zdjęcie z tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w 1982 roku w Lubinie. Na fotografii widzimy uczestników protestu w czasie stanu wojennego, którzy niosą swojego śmiertelnie rannego kolegę. Jakiemuś skończonemu idiocie i nieukowi ta tragedia posłużyła jako materiał do reklamy polskiej wódki Żytnia Ekstra. Zrobiło się zamieszanie i bardzo dobrze, a jeszcze lepiej, że protesty rozlały się niemal w każdym miejscu. Nie spotkałem jednego zdania, słowa również, które broniłoby „reklamy”, poziom głupoty i cynizmu zwyczajnie na to nie pozwalał. Niestety przy tego typu skandalach nie brakuje równie niemądrych interpretacji i podniosłych apeli, rozjeżdżających się z faktami. Najprościej krzyknąć, że od dziś wszyscy będziemy trzeźwi, bo żaden Polak Żytniej do ust nie weźmie. Nim cokolwiek i ktokolwiek sprawdził dowiedziałem się, że Polmos Bielsko-Biała należy do: Palikota, Ruskich, Szwajcarów i Kulczyka. Zaraz za tymi „ustaleniami” poszły prowokacje polityczne z różnych stron świata i na końcu piętrowy sabotaż, który miał doprowadzić do upadku Polmosu Bielsko-Biała. W ostatnim czasie nawał zajęć nie pozwala mi na „zlecenia bieżące”, dlatego tym bardziej wyróżniam niezlezna.pl, która jako jedyna zadała sobie trud i odnalazła winnych skandalu http://niezalezna.pl/70078-wiemy-kto-odpowiada-za-skandaliczna-reklame-w..., co należało zrobić od razu, zamiast urządzać efekciarskie polowania na czarownice i obsrywać polska markę. Na stronie firmowej Project sp. zoo. z Torunia, należącej do niejakiego Jana Łukasiaka ukazały się między innymi takie słowa:

[...] pragniemy wyrazić nasz głęboki żal i zarazem przeprosić wszystkich Państwa, a w szczególności autora ilustracji oraz osoby na niej uwidocznione, za tę publikację. Nie sposób znaleźć odpowiednich słów dla wytłumaczenia tak daleko idącej ignorancji i braku profesjonalizmu naszego pracownika odpowiedzialnego za tę publikację. Zapewniamy wszystkich Państwa, że treść ww. publikacji nie była przejawem braku szacunku dla ofiar zbrodni lubińskiej oraz innych jej uczestników, a także historii naszego kraju, lecz następstwem zaniedbań w aspekcie kontroli i weryfikacji publikowanych treści.Zapewniamy, że jesteśmy gotowi dołożyć najwyższych starań celem zadośćuczynienia krzywdom wyrządzonym tą publikacją.

Przeprosiny wystosował również zarząd Polmosu Bielsko-Biała i warto w tym miejscu przypomnieć lub uświadomić, że to firma polska, do 2013 będąca spółką skarbu państwa, a od 2014 należąca do spółki pracowniczej. Od kilku lat przerzucam steki, jeśli nie tysiące rozmaitych dokumentów i doskonale wiem ile kosztuje zdrowia, pracy i wysiłku, napisanie tekstu opartego o źródła i fakty, a jak łatwe jest popełnienie moralitetu. W sprawie Polmos Bielsko-Biała i Żytniej Ekstra, nie ma ruskiej FSB, niemieckiego wrogiego przejęcia, czy żydowskiej lichwy. Kopanie drugiego dna w tym do bólu prostackim skandalu to puste emocje bez żadnych podstaw w stanie faktycznym. Najbardziej smutne jest właśnie to, że nie siły sprzymierzone, tylko system edukacji i pewien „styl bycia” zadziałał. Jakiś nieuk i „nowoczesny” wyznawca patrzenia do przodu, nie do tyłu, po prostu znalazł zdjęcie w Internecie i najprawdopodobniej nie przejął się niczym. Nie miał bladego pojęcia, co przedstawia, ot kilku śmiesznie wyglądających „moherów”, niesie „nawalonego”. Prawa autorskie do zdjęcia też go zapewne nie interesowały, bo żadnej informacji na ten temat nie było.

Mamy okres wakacyjny, na śmieciowej umowie produkt ponowoczesności wykonał zlecenie za parę złotych, w prostackiej technice memowej. Czy z tego powodu mamy wylać polską wódkę, która jest znana na całym świecie i tym samym pozbawić pracy 170 Polaków? To mają być postawy patriotyczne? Beze mnie. Z tego skandalu wniosek powinien być jeden, nieuk i partacz ma tak dostać w zadek, żeby każdy następny nie odważył się otworzyć „Painta”, zanim nie otworzy przynajmniej Wikipedii. Istnieją na świecie sprawy proste, wyprane z jakiejkolwiek tajemnicy i podtekstów, ta sprawa właśnie taką jest i wymaga prostych rozstrzygnięć. Polmos Bielsko-Biała ma o czym myśleć, bo bulwersująca profanacja wskazuje na całą chybioną kampanię reklamową. Żytnia Ekstra reklamuje się PRL-em, wesołym, radosnym czasem „naszej młodości”. Protesty należą się jak psu buda, ale nie bojkot produktu, tylko ostry sprzeciw wobec relatywizmu historycznego jest wyznacznikiem rozsądku i pożytku z protestu. Po pierwsze szanuj i dbaj o swoje, czy to historia, czy wódka.

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (15 głosów)

Komentarze

" Małpy moje kochane, cyrk małpą stoi. Tak jest ! To każdy o tym wie. Nikt się tak nie potrafi bujać, tak drapać i tu i tam i na jednej łapie wisieć na czterech się wspinać jak my. A w poprzednim okresie ? Małpy były odsunięte. Ta, mówili, ze pod względem umałpienia jesteśmy w pierwszej dziesiątce umałpionych krajów świata. A na głupiego pawiana ich nie było stać żeby do cyrku sprowadzić. Kombinowali, um, jak zrobić małpę z kryla. Szarego niedźwiedzia przemalowali na białego żeby redaktor Wojna miał czym straszyć. Eeeee....
I...zamiast dynamicznego otwarcia na zachód trzeba było chyłkiem kupować w Indonezji, gdzie jest najwyższe umałpienie na wchód od Sochaczewa. Albo u Unu w Burmu. Chcieli też robić małpy w kopulacji z nami. Ta...Znaczy że oni nas będą kopulować a my będziemy spłacać małpami. Czyli że my damy dupy a oni jeszcze zarobią na tym...Eeee. I daliśmy. Przyjechała delegacj pawianów. Z Borneo. Zobaczyła...."

Vote up!
3
Vote down!
-5
#1490912

same dodatnie plusy. Ktoś polskiej firmie podłożył tucznika i tego "ktosia" należy ukarać.

Vote up!
6
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1490916

Jest film dokumentalny "Krótka seria"

 

Kilkanaście lat póżniej autor zdjęcia odmówił Grzegorzowi Braunowi opublikowania tej samej fotografii w filmie z serii "Transformacja od lenina do Putina". Autor zdjęcia odmówił prawa publikacji w filmie "transformacja" - i kiedykolwiek w przyszlości.

A teraz - pozwolił???

Jeśli publikacja została uskuteczniona bez wiedzy i zody autora - spodziewajmy się procesu. Jeśli zaś - za wiedzą i zgodą - to prawdopodobnie honorarium od Polmosu jest wyższe od domniemanego odszkodowania za złamamnie praw autorskich.

I - czy był sens odmawiania Grzegorzowi Braunowi?

Podobnie, jak tanio sprzedal swój "gest" Kozakiewicz.w reklamie "Żywca".

 

Vote up!
8
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1490919

może autor zdjęcia także...

Vote up!
0
Vote down!
0
#1490985

za to do polmosu i mamony - już nie

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1491051

proszę czytać tak długo, az pan zrozumie

Vote up!
1
Vote down!
0
#1491053

Ciekawa hipoteza...początkowo wydawało m8i się,że to tylko MWzWM jakis debil- "informatyk" - zwolennik PO zamieścił zdjęcie nie rozumiejąc co na nim widać...ale kto wie - może to pomysł sitwy na "prywatyzację" ? Oni kradna na potęgę bo wiedzą ,że czasu mało.;...

Vote up!
5
Vote down!
0

Yagon 12

#1490922

O to przykład obecnych czasów.

Czasów paranoicznej głupoty,bezmyślnosci,cwaniactwa,oszustów i braku jakiegokolwiek szacunku dla przeszłości.Oceny istniejących sytuacji politycznych i społecznych,to niewyobrażalnie trudne zadanie dla przeciętnego obywatela naszego kraju.

Jak było dobrze (ogólnie biorąc) to były strajki,groźne wystąpienia.Teraz kiedy trudno znaleźć godziwą pracę,za godziwe wynagrodzenie,kiedy niemal 3 mln.Polaków opuściło nasz kraj ( w tym wielu fachowców,lekarzy pielęgniarek i innych wykształconych specjalistów),organizowane są jedynie grzeczne protesty.

To co było w latach 70 - 89 ub.wieku to było niedobre: Praca 8 godzin dziennie,powszechnie obowiązująca.Urlop 24 dn w roku(kombatanci - 40 dni,niezależnie od organizacji),Tanie wczasy w domacz wczasowych.Bezpłatna służba zdrowia prawie we wszystkich zakładach,szkołach i uczelniach.

Bezpłatne lekarstwa dla emerytów.Sprawna komunikacja autobusowa i kolejowa.Rozwój budownictwa mieszkaniowego.Rozwój przemysłu.

Tanie podręczniki szkolne i odzież dziecięca.Bezpłatne przedszkola. Jak łatwo było wywołać zamęt w głowach Polaków.Jak łatwo było przekonać do szczytnego hasła i złudnych obietnictw łatwowiernych Polaków,którzy nie zdawali sobie sprawy "SKĄD WIEJE WIATR"i kim moga być jego propagatorzy.

Miało być inaczej,no to mamy inaczej.

Może ten tekst nie jest dla wszysztkich zrozumiały - nie będę się dziwił

Vote up!
4
Vote down!
0

przeciw bezprawiu

#1490927

to zafunduję panu bilet na Kubę...w jedna stronę... tam jest wszystko to co pan opisał... bezpłatne leki dla emerytów zwłaszcza...

Vote up!
0
Vote down!
0
#1490986

Po co jechać na Kubę,u nas jest lepiej (nie mówić),złodziejom,oszustom i post-komunistom.A w szczególności pomiotom ojców i dziadków rezunów Polaków.

Przy okazji bezpłatne leki dla emerytów mogą być w każdym ustroju.Zdaniem pana tylko w komuniźmie można pracować przez 8 godz.dziennie itd.itd.

Dla mnie przestroga: Nie wchodź w gorylisko - zwierzęce zwyczaje i inna mowa.Nie dziwię się,że nie zostałem zrozumiany

Vote up!
1
Vote down!
0

przeciw bezprawiu

#1491002

nigdy nie ukrywałem, ze jestem człekokształtny... co do zwięrzecych manier...moje konkubiny cenią to sobie nad wyraz...

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#1491054

Czy była to prowokacja, poznamy po natarczywym wypytywaniu prezesa i prezydenta o ich reakcję.

Jak narazie na prowokację nadziała się (?) p. premier. Tak bardzo starała się udowodnić, że o sprawie nic nie wie .....

Vote up!
4
Vote down!
0


#1490930

Mnie hipoteza autora przekonuje.

Nie znałam tej fotografii, jednak wyraźnie nie widać na niej pijaków, lecz przerażonych ludzi. A podpis nie jest śmieszny, niezaleznie od tego, co przedstwia zdjęcie. Wydaje mi się, że ukrać nalezy autorów reklamy, nie wiem czy istnieje mozliwość pozwania ich do sądu. Może wówczas ujawniony by został inspirator i cele tej reklamy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1491091

Gorylisko - nie wierzę, że wśród zatwierdzających tę skandaliczną "reklamę" nie było ani jednej osoby, która "nie wiedziała" co faktycznie przedstawia zdjęcie.

Po prostu nie wierzę !

 

Piszesz: - "Nim cokolwiek i ktokolwiek sprawdził dowiedziałem się, że Polmos Bielsko-Biała należy do: Palikota, Ruskich, Szwajcarów i Kulczyka."

 

Od dawna tajemnicą poliszynela jest, że "Polmos" to m.in.Palikot i nie trzeba wcale jakiejś szczególnej inteligencji by "trzymać palec na pulsie" gdy w tle jest ktoś taki, kto nie ma żadnych hamulców.  "Zastrzelimy Jarosława Kaczyńskiego, wypatroszymy i skórę wystawimy na sprzedaż w Europie" -  był rzekł Palikot, a ucieszny rechot platfonsiery - na czele z Bronisławem Marią i Donaldem - z tego finezyjnego bon motu ówczesnego pupilka władzy rozlega się do dziś.

 

Krzywdę Polmosowi i "Żytniej" w tym przypadku zrobił nie protestujący odbiorca reklamy, nie konsument napoju, a wyłącznie ten, kto ją produkuje !

Marka "Żytnia" i inne Polmosu obronią się bez darcia szat, miejsca pracy pozostaną, co najwyżej zmienią się pracownicy. Wszak umowy śmieciowe wciąż istnieją....  

 

Dziś do "reklamy" użyto materiału wizualnego z tragicznych momentów stanu wojennego, jutro jakiś "geniusz" reklamy na usługach palikocich firm użyje np.fotki Donka i Bronka na Okęciu z napisem - "kieliszek Polmos-kiej wódki jest dobry na wszelkie smutki", albo z Powstania Warszawskiego - np.Powstańcy śpiewający "Pałacyk Michla" odpowiednio sparafrazowany  tekst  (nietrudno zrymować np."chłopcy z Kampinosa" z "lykiem "Polmosa""). Ba - etykieta na flaszce z Grunwaldem Matejki i napis - "Krzyżaka zwyciężyliśmy bo "Żytnią extra" piliśmy"...

 

Nie róbmy sami z siebie pożytecznych idiotów. Dziś nie czas na dywagacje typu "być może prowokacja"! Ewa Kopacz - czy kto tam jeszcze - może sobie rżnąć głupa. Choć akurat w jej przypadku głup wcale nie musi rżnąć głupa. 

Dziś nie ma przypadków, zbiegów okoliczności ! Sprawująca władzę w RP Platforma Obywatelska przez ostatnie 8 lat dała wiele wystarczających dowodów na to, że jest gwarantem, parasolem i tarczą ochronną tylko dla tych, którzy szkodzą Polsce. "Ja nic nie mogę", "ja nic nie wiem" to dyżurne hasła Tuska i Kopacz, a tajemnicą też nie jest kiedy i w jakich okolicznościach Komorowski obiecał Tuskowi, że "nie będzie sypać piasku w tryby rządu PO", licząc na poparcie PO w reelekcji, co się i stało...

 

Przemysł PO niszczenia RP nie zna terminu "wakacje", "sezon ogórkowy", "urlop" - to są hasełka wygodne do usypiania obywateli. Polityk wybrany na kadencję (4-5 lat w zależności od funkcji poseł-senator-premier-prezydent-samorządy) nie ma na ten czas urlopu, nie ma wakacji, on jest wybrany po to by przez 4-5 lat 24/24h służył Państwu Polskiemu i wyborcom !

Obywatel, dający "urlop", "wakacje", sezon ogórkowy" władzom swego państwa po prostu jest albo głupkiem, nieznającym zasad funkcjonowania państwa, albo szkodnikiem tego państwa !

 

To tyle !

 

 

 

 

 

Vote up!
1
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1491107