Niemcy największym złodziejem Euro w tym cyrku zwanym unią

Obrazek użytkownika gorylisko
Świat

Od pewnego czasu sledze taki mały portalik ]]>http://niewygodne.info.pl]]> Skromny, prowadzony przez jedngo gościa jak sądzę. Przede wszystkim bardzo konkretny i nie wchodzący bez wazeliny...sami wiecie gdzie ;-).  Parę ostatnich wpisów tej strony, zasługuje na szczególną uwagę...dodajmy do tego info w temacie, że pewie gość żartobliwie zwany filantropem o nazwisku soros zanowu zamierza posiedzieć w biurze i zarabiać... co to może oznaczać ? ano, ze niektóre państwa mogą odczuć to na własnej skórze w postaci wstrzasów finansowych... jak znam życie na pierwszy ogień pójdzie UK o ile wyjdzie z tej całej (ch)uuujniii

Zacznijmy może od wiadomości w temacie solidarności jewropejskiej jak cholera...okazuje się, że EBC  umorzył hajhitlerom czyli niemcom sporo długów... program jest nazywany luzowaniem... generalnie korzystają wszyscy...oprócz Grecji...dlaczego ? bo może nie chciał wysp sprzedawać ? chgw... przepraszam ale co mam powiedzieć...

Wszystko wskazuje na to, ze posthitlery spieszą się bo im się cały projekt czwartej rzeszy rozleci... obawiam się, filut zwany filantropem uderzy w polskie finanse przy niemieckiej współpracy...

]]>http://niewygodne.info.pl/artykul7/03072-Unijna-anty-solidarnosc-ws-umarzania-dlugow.htm]]>

 

Unijna solidarność: EBC od początku 2015 r. umorzył Niemcom aż 172 mld euro długu. W tym samym czasie Grecja nie mogła liczyć na umorzenie choćby tylko 1 euro!

wpis z dnia 9/06/2016

 

Europejski Bank Centralny (EBC) w ramach tzw. polityki luzowania ilościowego skupuje obligacje skarbowe wyemitowane przez kraj należący do strefy euro. Skutek tej operacji jest taki, że te papiery dłużne przestają mieć jakiekolwiek znaczenie gospodarcze - są de facto umarzane. W ten sposób od początku 2015 r. EBC skupił od Niemiec aż 172 mld euro długu. W tym samym czasie Grecja nie mogła liczyć na skup ani 1 euro swojego długu ze strony EBC, bo nie chciały tego... Niemcy! To się nazywa "unijna solidarność".

            

Tzw. "polityka luzowania ilościowego" zapoczątkowana przez Europejski Bank Centralny (EBC) w styczniu 2015 roku polega na tym, że EBC skupuje papiery dłużne wyemitowane przez poszczególne kraje wchodzące w skład strefy euro. W ten sposób poszczególne gospodarki eurolandu są zasilane potężną dawką pieniędzy (skupowane obligacje przestają generować odsetki). Od stycznia 2015 r. do kwietnia 2016 r. wykupiono w ten sposób aż 645 mld euro długów. 

Co ciekawe - największym beneficjentem tej działalności są... Niemcy. Okazuje się, że EBC umorzył w ten sposób naszemu zachodniemu sąsiadowi aż 171,8 mld euro. Druga na liście beneficjentów polityki luzowania ilościowego jest Francja, której umorzono w ten sposób papierów dłużnych o łącznej wartości 136,5 mld euro. "Pudło" zamykają Włochy z wartością 117,8 mld euro wykupionych obligacji skarbowych.

Na szarym końcu tej klasyfikacji znajduje się pogrążona w kryzysie gospodarczym Grecja. Okazuje się, że EBC w ramach wspomnianej polityki, na wykup greckich długów nie wydał ani jednego euro! Co ważne - jest to decyzja czysto polityczna. Przeciwko umarzaniu greckich długów przez EBC protestowały... Niemcy, czyli największy beneficjent tej operacji.

Oto jak w praktyce wygląda "unijna solidarność". O wszystkim i tak decydują Niemcy...

 

Źródło:]]> EBC umarza część zadłużenia, ale nie Grecji(ObserwatorFinansowy.pl)]]>

UWAGA PROSZĘ ZAJRZEĆ POD W/W LINK 

*********************************************************************************************************************************

Nastepna wiadomość...to zapowiedz EBC o drukowaniu ojro coby spłacać długi niemieckich, francuskich i włoskich korporacji... innymi słowy, chcieliście ojro to macie frajerzy... teraz będziecie ojrowcy płacić nie swoje długi...

]]>http://niewygodne.info.pl/artykul7/03078-EBC-chce-drukowac-euro-by-skupowac-prywatne-dlugi.htm]]>

 

Szaleństwo! EBC chce drukować miliardy euro, aby skupić prywatne długi niemieckich, francuskich i włoskich korporacji!

wpis z dnia 11/06/2016

 

Europejski Bank Centralny (EBC) postawił sobie jasny cel - chce stymulować gospodarkę euro-grupy. Słuszne to i chwalebne. Kontrowersyjny może być jednak sposób osiągnięcia tego celu. Otóż ekipa kierowana przez Mario Draghi'ego chce dodrukować miliardy euro, aby móc skupić za nie... prywatne długi niemieckich, francuskich i włoskich korporacji! Tak, tak - prywatne, nie krajowe! W ten oto sposób w Europie oficjalnie skończy się epoka kapitalizmu, a rozpocznie euro-socjalizmu...

                     

Chciałoby się powiedzieć - to się nie dzieje naprawdę. A jednak... Europejski Bank Centralny (EBC) pod wodzą Mario Draghi'ego wpadł na szalony pomysł. Właśnie ogłoszono, że będzie on masowo drukował euro (mówi się, że ma to być kwota między 3 a 5 miliardami miesięcznie) tylko po to, aby skupować za ich pomocą obligacje (długi) prywatnych firm! 

Zgodnie z doniesieniami agencji Bloomberg - na wsparcie EBC mogą liczyć Siemens AG i RWE AG (Niemcy), Assicurazioni Generali SpA i Telecom Italia SpA (Włochy), Renault SA i Engie SA (Francja) oraz Telefonica SA (Hiszpania).

Nie wiem czy specjaliści podzielą moją opinię - jeśli opisywana powyżej interwencja EBC wejdzie w życie, to będzie ona jawnym zaprzeczeniem podstawowych zasad wolnego rynku. Jak bowiem takie wsparcie dla wybranych firm z Niemiec, Francji czy Włoch będzie się miało do braku wsparcia EBC dla np. firm z Polski, Czech czy Węgier? Czy przypadkiem ten wielomiliardowy zastrzyk gotówki dla największych firm i korporacji z Euro-zony nie zachwieje konkurencją w UE? Co na to Komisja Europejska? 

 

Niestety, ale takie działania prawdopodobnie uśmiercą w Europie kapitalizm i oficjalnie rozpoczną erę skrajnego euro-socjalizmu...

 

Źródło: ]]>Draghi Fires Starting Gun on Corporate Bond Purchases in Europe]]> (Bloomberg.com)

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (27 głosów)

Komentarze

Niemieckie ścierwa kradną na POtęgę, ale światowa żydo-masoneria nie zgorzej.

Pionki POlitycze z PO-PSL POzwalały na to, będąc przy władzy, a gdy koryta odcięto i geszeftów i przewał zabroniono, to wyją jak hieny, bo jeszcze tyle dobra zostało, by je zwinąć.

Vote up!
8
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1514765

Vote up!
9
Vote down!
0
#1514772

You made me a day! :-)

Vote up!
5
Vote down!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1514782

Mało się mówi o "ekonomicznym" sensie istnienia lewackiej UE, a to jest sedno. Myślę,że w końcu padnie ten pomysł i na kontynencie powieje normalnoscią...

Vote up!
3
Vote down!
0

Yagon 12

#1514787

warto przeczytać 

http://www.polishclub.org/2016/06/07/prof-kevin-mcdonald-zydzi-ktorzy-chca-byc-przyzwoitymi-ludzmi-musza-odrzucic-swoja-zydowskosc/

Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
0

Niueste

#1514795

Trzeba byc naprawde naiwnym aby wierzyc, ze wolny rynek dysponuje jakas niewidzialna reka jak to Adas pieprzyl ponad 200 lat temu i ta lapa rozdaje kazdemu wedle zaslug. Bzdura kompletna ale malutcy musza uwierzyc i niewolno pozwolic im myslec bo by sie mogli zbuntowac. A nawet gdyby cos takiego bylo w wolnym rynku to kapitalisci by tego absolutnie nie chcieli bo ta lapa zlikwidowalaby ich ekonomiczna przewage i dlatego juz na poczatku XIXgo wieku wprowadzili poprzez sluzacych im poslow prawo oddzielajace majatek osobisty od majatku firmy.

Kapitalizm to wlasnosc srodkow produkcji i zadza maxymalnego zysku, ktory to nalezy osiagnbac jak najlatwiejsza droga i caly czas powiekszac wlasna wlasnosc srodkow produkcji. Niestety nadal jelenie wierzacy w wolny rynek z jakas lapa co rozdaje sa potrzebni do roboty wiec trzeba im wode z mozgu robic. Na szczescie rozwoj robotyzacji pozwoli na ich eliminacje wiec jeleniom bedzie sie obiecywac, ze roboty ich zastapia i beda sobie mogli zyc w obfitosci leniuchujac niczego nie majac. 

 

pozdrawiam,

 

Vote up!
1
Vote down!
-1

Vik

#1514873

Wszystkie "państwa" Europy, poza może Grecją i Irlandią, to sztuczne twory utworzone przez południowo-skandynawskich andophagów, na okupowanych Śakijskich (Celtycko-Sarmacko-Słowiańskich) terenach sięgających od Chin po Atlantyk. 

Te podbite po apenińskiej mafii (Imperium Rzymskim) przez ludożerców terytoria (latyfundia), gdzie androphagowie stanowią żądzącą 5%-20% germańską "demokratyczną większość" nie mają prawa bytu jako państwa. Długi Niemców, jak również ich sojuszników sowietów i Turków oraz Chińczyków wobec narodów naszej planety są chyba największe. 

Niestety 2000 lat germańskiego terroru i indoktrynacji pozbawiły znakomitą większość autochtonicznych mieszkańców Europy nie tylko starożytnej kultury, ale też niezależnego i solidarnego myślenia.

Od wyprawy Białowieża (Bellovesusa) i Pernusa (Brennusa) na Rzym minęło już 2400 lat !!! 

Jak tak dalej pójdzie, to niedługo obudzimy się w kraju zwanym

Hürtöwnia Ögórków (Deutsche Ostgebiete - Landwirtschaftszone).

 

Opuszczające (kierunek Nowa Zelandia, Argentyna, Chile…) tonący okręt szczury androphagów od pół wieku sprowadzają tureckie posiłki, a ostatnie selekcje odbywają się już nie na bocznicach Oświęcimia, lecz w okupowanej Piastowsko-Kaukazko-Greckiej Anatolii.

http://niepoprawni.pl/blog/sbbwinteriapl/1289-ostatni-sejm-cywilizacji-piastow

http://niepoprawni.pl/blog/mpyton/zwiekszenie-zawartosci-unii-w-unii

http://niepoprawni.pl/blog/jazgdyni/przywrocic-polsce-lad

 

 

A propos Euro

mieszkając na wygnaniu w Europie zachodniej zauważyłem w ostatnich latach, a szczególnie miesiącach, masywny wzrost ilości świeżuteńkich monet i banknotów, jak również kamer, tajniaków i lotnych patroli - często nawet policyjnych komandosów na motocyklach !!! 

Wśród policji, ochroniarzy i.t.p. terrorystycznych organizacji południowo-skandynawskich okupantów wyraźnie widać wzrost liczebny wyjątkowo agresywnych i pewnych siebie Turków. 

Gdy w "tureckim" sklepie kupiłem Gruzińską herbatę z Armeńsko-Górańskiej prowincji z okolic Speri i zapytałem sprzedawcę, czy to z Kurdystanu - musiałem szybko opuścić sklep by nie zostać pobitym. Gdy w "niemieckim" sklepie spożywczym zostałem oszukany przez kasjerkę i to natychmiast zgłosiłem - ledwo uszedłem próbie aresztowania przez tureckiego "ochroniarza".  - Obydwa sklepy położone są na Celtycko-Słowiańskich terenach w okolicy "Frankfurtu", gdzie moi przodkowie Piastowie (Spyra-Pernuš, Dorje-Dzierżoń) 2600-2400 lat temu zakładali miasta i świątynie Peruna (zaledwie 10 km od miejsca zdarzenia) i gdzie wciąż Piastowskie Koło Kołodzieji (symbol Peruna), Biało-Czerwona flaga i Orzeł Biały stanowią oficjalne insygnia. Germański święty Bonifacy ok. 745 osiedlił na tych terenach ponownie wymordowanych i wypędznych wcześniej przez jego skandynawskich ziomków ludożerców Celtycko-Słowiańskich autochtonów, za co sam przypłacił życiem. 

Kołodzieje, Piastowie (Magowie-Druidzi) i Kresy Zachodnie

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mitanni

http://pl.wikipedia.org/wiki/Hetyci (proto-Gruzini + Śakowie (proto-Słowianie))

http://en.wikipedia.org/wiki/Skudra

http://en.wikipedia.org/wiki/Golden_hat

http://en.wikipedia.org/wiki/Glauberg  (Głow Perk - (Perk od Peruna))

http://pl.wikipedia.org/wiki/Oberursel_(Taunus)

https://www.dropbox.com/s/oeir5pfzk8z2x0j/Sudaršana%20Čakra%20in%20Perkunia-Hercynia.jpg?dl=0

http://en.wikipedia.org/wiki/Wheel_of_Mainz

http://pl.wikipedia.org/wiki/Frankfurt_nad_Menem

 

Od Dorje-Dervan-Dzierżoń wywodzą się używane zazwyczaj w "Francji" herby. 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dordże

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pilzno_(województwo_podkarpackie)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Derwan

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Dzierżon

http://en.wikipedia.org/wiki/Fleur-de-lis

http://pl.wikipedia.org/wiki/Frankowie

Vote up!
2
Vote down!
0
#1515900