wp.pl cytuje książkę niesłusznie krytyczną wobec T. Rydzyka

Obrazek użytkownika Filip_Stankiewicz
Kraj

Wirtualna Polska przedstawia fragmenty książki "W rodzinie ojca mego", z których wynika nieprawdziwy obraz ojca Tadeusza Rydzyka. Nie wszystkie fragmenty stawiają księdza w złym świetle, bardzo dobrze, że ojciec Tadeusz Rydzyk nie płakał po Stalinie - widać, że od dziecka był człowiekiem z charakterem. W kolejnym fragmencie pojawia się nie wiadomo czy prawdziwa informacja, że ksiądz Tadeusz Rydzyk powiedział ojcu, aby wyprowadził się z domu. Co w tym złego, że powiedział ojcu, który bardzo źle się zachowywał wobec bliskich, aby odszedł z domu? Każdy dbający o rodzinę by tak zrobił. To takie szukanie na siłę jakichś wyimaginowanych wad czy błędów. Dziwne jest też mówienie, że każdemu się podlizywał gdy tymczasem nie płakał po Stalinie co było wyraźnie pójściem pod prąd. Następnie jest pozytywny fragment o tym, że ksiądz Tadeusz Rydzyk starał się przyciągnąć ludzi do Kościoła. W tekście sporo plotek nie wiadomo na ile wiarygodnych i dziwne zarzuty - np. że jakaś grupa młodzieży przeszła do zielonoświątkowców. Jaka w tym wina ojca Rydzyka? Przecież oni nie wierzyli w jakiegoś księdza, ale w Boga - gdyby jeden ksiądz czy kilku księży ich zawiodło przeszliby do innego katolickiego księdza.

 

W kolejnym fragmencie widać, że wypowiadający się ksiądz to wróg księdza Rydzyka: "Tak jak teraz bełkocze kazania, tak wtedy coś wybełkotał, nie trzymało się to kupy." - ja słuchałem księdza Rydzyka wiele razy i mówił zrozumiale. Sugerowanie w następnym fragmencie, że Kościół nie ma mieć wpływu na sprawy publiczne to zły przekaz. Księża to obywatele i mają prawo wypowiadać swoje zdanie także w radiu. Sugestia, że radio dostało koncesję w Rosji bo jest na rękę Rosji jest insynuacją. Skąd pewność, że urzędnicy rosyjscy w ogóle znali program nadawany przez Radio Maryja? Może jakiś urzędnik był właśnie katolikiem czy przychylnie patrzył na katolicyzm. To, że ktoś zadzwonił do Radia Maryja i wychwalał Hitlera to nie wina radia, ani księdza Rydzyka. Wśród milionów słuchaczy każdej rozgłośni znajdą się odchyły od normy. Jeśli Jan Kobylański wspierał dzieło budowane przez ojca Tadeusza Rydzyka mimo, że go nie znał, ale chciał kształcenia katolickich dziennikarzy i ludzi innych profesji to pokazuje, że jest patriotą. I kolejna relacja tym razem anonimowa podobno byłego pracownika Telewizji Trwam: Skąd mamy wiedzieć, że on naprawdę pracował w tej telewizji? Poza tym może krytyka ojca Rydzyka była słuszna, nikt nie pracuje idealnie.

 

Cytowany wcześniej nieprzychylny księdzu Rydzykowi ksiądz znowu zabiera głos i mówi "Młodzi usłyszeli, że wszyscy manipulują, że politycy kręcą." - a to nieprawda, że media manipulują, a politycy kręcą? Oczywiście ksiądz Tadeusz Rydzyk nie mówił o wszystkich mediach i wszystkich politykach. Mowa o antysemityzmie Radia Maryja, ale nie ma żadnego przykładu aby prowadzący czy ksiądz Tadeusz Rydzyk tak się wypowiadali. To, że jakiś słuchacz na żywo powie coś antysemickiego to nie wina Radia Maryja. Ten sam cytowany już niechętny ojcu Tadeuszowi Rydzykowi ksiądz twierdzi, że ksiądz Rydzyk uważa kobiety za podgatunek i nie podaje żadnego dowodu na to twierdzenie. To wygląda na bezpodstawne szkalowanie księdza Rydzyka. Podobnie ten ksiądz krytykuje rzekomo duże pieniądze wyciągane przez księdza Rydzyka i związanych z nim księży - a przecież powstały lub powstają radio, gazeta, telewizja, uczelnia wyższa, geotermia, kościół. To potrzebne inwestycje, a z tego wynika, że ksiądz Rydzyk nie wydaje pieniędzy na swoje potrzeby, ani nie trzyma ich na koncie tylko wydaje na rzeczy potrzebne ludziom wierzącym.

 

Filip Stankiewicz

 

 

Źródło:

http://wiadomosci.wp.pl/gid,17355149,kat,1342,title,Tajemnice-ojca-Rydzyka,galeria.html

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)

Komentarze

dziękuję za ten wpis.5.

Pozdrawiam "bibrus".

Vote up!
4
Vote down!
-3

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1470617

Kampanijno-lewackie uderzenie w jedyne niezależne od mainścieku źródło informacji.

Pomogało obrzucanie g...nem w wyborach bolka, rozwijane w kolejnych wyborach.

Reżim postkomuszy wie, że przeprasza się dopiero po wyborach, albo wcale...

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1470649

W Toruniu najgorsze nawet  lemingi widzą, że ojciec Rydzyk jest skuteczny. Zebrane pieniądze przeznacza nie tylko na utrzymanie radia i telewizji, ale buduje: uczelnie, kościół, geotermię, obiekty sportowe. Widzą, że gyby ten rząd budował podobnie skutecznie, to Polska wyglądała by inaczej.

Po raz pierwsze słyszę, że ojcie Rydzyk pogardliwie wyraża się o kobietach. Znam kilka pań, które udzielają się w Radio Maryja, żadna z nich nie miała takich zastrzeżeń.

Ojciec Rydzyk musi byc bardzo niebezpieczny dla rządzących, skoro stale rzuca mu sie pod nogi kłody: a to wycofanie dotacji na geotermię, to jakieś kary nie za konkretne słowa tylko "klimat" wypowiedzi. Nawet pomówienia o posiadaniu luksusowego auta.  Widziałam go kilka lat temu po stłuczce, miał starego mercedesa..

 

 

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1470697

Na wiadomość o Kaplicy Pamięci poświęconej Polakom ratującym Żydów Hartman dostał ataku wścieklizny. Jeśli coś przeoczyłem to proszę mnie poprawić, ale gdzie stoi w Polsce taki pomnik wzniesiony przez uratowanych z holokaustu Żydów?

Vote up!
3
Vote down!
-3

jan patmo

#1470702