Wczorajsze stenogramy na 99,9% zostały sfałszowane

Obrazek użytkownika Filip_Stankiewicz
Kraj

Kopie czarnych skrzynek można było sfałszować. Zresztą oryginały przez tyle czasu też, bo to Rosjanie przecież je produkują. A bez wątpienia byliby zdolni do takiego fałszerstwa.

 

Jeśli nawet były krzyki na pokładzie Tu-154 przed zniszczeniem samolotu, to nie jest dowód na brak zamachu jak twierdzi Stefan Niesiołowski - bo przecież skrzydła nie odłamała brzoza tylko wybuch, który nastąpił zapewne przed wybuchem w kadłubie i stąd mogło wynikać przerażenie pasażerów i ich krzyki. Oczywiście jeśli tak było to odgłos wybuchu został wycięty, a zostawiono jedynie późniejsze krzyki.

 

Zagadkowe zdanie w „stenogramach” RMF. Dowód na fałszerstwo? RMF FM opublikowało całość nowych „stenogramów” z kokpitu rządowego tupolewa, do którego katastrofy doszło 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku. Internauci natychmiast wychwycili, że na jednym z dokumentów znalazł się dość poważny błąd, który może być dowodem na to, że „stenogramy” zostały sfałszowane. Chodzi o fragment zapisów, w którym dwie osoby rozmawiają o godzinie. „Która godzina?” – pyta jedna z osób. „W pół do ósmej” [pisownia oryginalna: zgodnie z zasadami ortografii powinno być „wpół”] – pada odpowiedź. Jednak jednocześnie obok podana jest faktyczna godzina, w której miała odbywać się rozmowa. Jest to godz. 8:07:31! Skąd więc nagle „wpół do ośmej”?Zdaniem internautów to absurdalne zdanie może być dowodem na fałszerstwo „stenogramów”. Stawiam, że preparujący dokument wziął min i sek 7:31 za godzinę - napisał na Twitterze G. Gladyszewski. Klasyczny błąd pracujących z plikami „czasowymi, tylko tu konsekwencje większe – jasne wskazanie fałszowania tekstu” – dodał.

]]>http://niezalezna.pl/65834-zagadkowe-zdanie-w-stenogramach-rmf-dowod-na-falszerstwo]]>

 

„Stenogramy” z tupolewa to nic nowego. Ponad rok temu ich treść ujawnił tajemniczy bloger. - Stenogramy są pisane cyrylicą na zlecenie Władimira Putina i wpisują się w to, co przedstawiła pani Anodina - powiedział w czasie konferencji prasowej poseł PiS Bartosz Kownacki. Zwrócił również uwagę na to, że treść rzekomych „stenogramów” była znana już od ponad roku. na blogu użytkownika „soundamator” w salonie24.pl - we wpisie „Stenogramy - co powiedziano na 100 metrach” ze stycznia 2014 r. - znalazły się słowa, które później trafiły do rzekomego „stenogramu”. - Pada tam sformułowanie na wysokości stu metrów – kiedy zgodnie z opinią Instytutu Sehna pada sformułowanie „odchodzimy na drugi krąg” - pada sformułowanie „dochodzimy wolniej”. I dokładnie te same słowa są zapisane później w opinii biegłych - podkreślił Kownacki.

]]>http://niezalezna.pl/65821-stenogramy-z-tupolewa-nic-nowego-ponad-rok-temu-ich-tresc-ujawnil-tajemniczy-bloger]]>

 

Nowy odczyt jest fałszywy, by oskarżyć pilotów. (…) Istotą tego odczytu nie jest to, że zostało odczytanych więcej słów, ale to że zostały one odczytane zupełnie inaczej. One zamieniają zasadniczo treści komend. Tak jak w tym wypadku została zamieniona właściwa komenda, która na 100 metrach powinna paść i padła: „odchodzimy” na komendę „dochodź wolniej”. To jakiś absurd. Takiej komendy nie ma w lotnictwie wojskowym. I takiej komendy nie było - dodaje Macierewicz. Przez ostatnie lata byliśmy przekonywani, że Instytut (Ekspertyz Sądowych – przyp.red.) im. prof. Sehna pracował na oryginalnych zapisach.(…) Dlaczego zatem eksperci nie stwierdzili, że pracują na taśmach, które nie spełniają parametrów taśm w czarnych skrzynkach- zastawiania się Macierewicz. Jeśli nie daje się najpierw dostępu do nowego odczytu rodzinom i pełnomocnikom to jest to najlepszy dowód, że prokuratura planowała takie zamieszanie z jakim mamy teraz do czynienia- dodał przewodniczący parlamentarnego zespołu.

]]>http://wpolityce.pl/polityka/240102-antoni-macierewicz-w-tvp-nowe-odsluchy-to-szalbierstwo-i-falszywka-stworzona-pod-teze-oskarzajaca-pilotow]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)

Komentarze

Ujawnianie przez me(n)dia "rewelacji" z kiopii stenogramów to przeciez absurd. Rosjanie mogli je w dowolny sposób zmontować, to żaden dowód w sądzie...bełkot telewizora ma byc tylko przykrywką dla innych, ważnych spraw i dzielic Polaków...nic więcej...

Vote up!
6
Vote down!
0

Yagon 12

#1472789

Samolotu,lub ,to co zostalo po samolocie nie da sie tak naprawdr do konca wyczyscic,aby calkowicie zniwelowac slady TNT! Podejrzewam ,ze sowieci pod naciskiem zachodnich mediow wreszcie zwroca samolot, tylko ,to nie bedzie ten samolot, zwroca skrzynki, tylko ,to rowniez nie beda te skrzynki! Wszak ,to oni sa producentem w calosci wyzej zawlaszczonych  dowodow! Naszych mowiacych po Polsku za piecioletnie zaniechanie powinno sie pociagnac pod Trybunal stanu!

Vote up!
8
Vote down!
0

ronin

#1472791

Kacapom tak można ufać, jak diabłu który chce dla ludzi zbawienia.

Mając haki, łatwiej będzie można sterować Polskimi zdrajcami, a takie mają na ryżego i red bula, umaczanych w zamachu Smoleńskim.

A utrzymanie tych zdrajców przy władzy, to podstawa dla Putina, by kontrolować Polskę.

Mając 5 lat swobody, by zatrzeć wszelkie ślady zamachu, i do puki nie będą pewni, to nie oddadzą wraku, ani czarnych skrzynek.

Vote up!
5
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1472796

O czym ty kolego bredzisz? Masz tak zmanipulowany przez cynicznych drani zarabiających na sianiu zamętu i bredni o zamachu umysł, ze nawet nie zdajesz sobie sprawy jakie bzdury wypisujesz. Wiesz jak sie bada zapisy rejestratorow? Że zawsze pracuje sie na kopii, ze niemożliwe jest dogranie do oryginały czegokolwiek? ze polski rejestrator badany był w Polsce?
O jakich manipulacjach piszesz? Fałszerstwa i manipulacje to uprawia Macierewicz i spółka.
Niepojęte jak można zaczadzić zdawalobyby sie normalnych ludzi ze uwierzą we wszystko nawet w najbardziej oczywiste brednie

Vote up!
1
Vote down!
-5

Pozdrawiam

Lutek
Tankuję na Łukoilu

#1472815

Pewne to jest tylko to, że takiego jak Ty  "ORYGINAŁA" to nikt nie jest w stanie skopiować - zresztą na szczęście

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1472818

Dodu Perełko...

A słyszałes ty o dropoucie?

To taki znaczek, który powstaje podczas CIĘCIA TAŚMY.

I przez pięć lat sowieci razem z komórką znad Wisły,

nie potrafili nawet profesjonalnie spreparować zapisu.

Nie wstyd ci, że pod takimi prymitywami się podpisujesz?

I nie kłam w żywe oczy o rejestratorze badanym w Polsce,

bo na żądanie kremla został tam odesłany PRZED ZBADANIEM.

Vote up!
4
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1472821

Zakutych łbów nic nie przekona. Oni juz są przekonani ze była zamach zdrada spisek wybuch. uwierzą pseudo ekspertom i dowodom opartym na parowkach i puszkach po piwie. Jeśli eksperci logicznie wyjaśniają ze poprzednie kopie były na gorszych nośnikach i zapis był w dużej części nieczytelny a ten zrobiony na lepszej taśmie pozwala odczytać więcej, to dla normalnego człowieka jest to logiczne. Zakute łby nie przyjmują nic co przeczy ich przekonaniom. Zasklepiony umysł juz nie odbiera rzeczywistości tylko kreuje swoje urojone fantazje

Vote up!
1
Vote down!
-6

Pozdrawiam

Lutek
Tankuję na Łukoilu

#1472824

No popatrz.

Wierzyłem w ciebie i nie zawiodłeś.

Jak się postarasz, to umiesz.

"Zasklepiony umysł juz nie odbiera rzeczywistości tylko kreuje swoje urojone fantazje".

I to jest właśnie perełka.

Vote up!
4
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1472828

(...) Jezdem ze wsi

 

 

Vote up!
5
Vote down!
0

Ula

 

#1472831

przez kilkadziesiąt lat Katynia tez nie było, tylko zakłute łby nie dały sobie tego wmówić

Vote up!
4
Vote down!
0
#1472829

A kto wrzucił te "stenogramy". Na mieście gadaja, że obleśna łysa pała, prawa ręka Kopaczkowej.

Obleśny sk..syn, nie ma co....

Vote up!
5
Vote down!
0
#1472830

Przyczyny katastrofy były arcybolesnie oczywiste od samego początku. Dokładniejsze odczyty nagrań tylko to potwierdzają. W sposób oczywisty gen Błasik był w kokpicie i naciskał na próby lądowania. Po prostu nie mieli innego wyjścia, musieli próbować do skutku. Alternatywa był powrót do W-wy i kompromitacja całej dętej imprezy i kampanii wyborczej.
Jakas żałosną niegodziwością jest obwinianie polskiego rządu i innych bogu ducha winnych ludzi o spisek zdradę i zamach. To jest tak absurdalne i nikczemne zeżaden przyzwoity człowiek bez cienia dowodów nawet o tym nie pomyśli. Zaślepienie odbiera jednak ludziom rozum i wtedy można wmówić im wszystko. Cała zgraja cynicznych drani pracuje i pracowała nad tym żeby ciemnemu ludowi wmawiać te brednie bo na tym można albo dobrze zarobic albo zyskać politycznie.

Vote up!
1
Vote down!
-5

Pozdrawiam

Lutek
Tankuję na Łukoilu

#1472837

Wiedzieliście od samego początku, właściwie od kilku minut po zbrodni ... ujawnił to gen. Petelicki w słynnym SMS do wodzów PO.

„Katastrofę spowodowali piloci, którzy zeszli we mgle poniżej 100 metrów. Do ustalenia pozostaje, kto ich do tego skłonił.”

Vote up!
4
Vote down!
0

Ula

 

#1472838

A nie lepiej byś zrobił, jakbyś zgłosił się do waszych fachofcuf,

żeby ci płytę odświeżyli?

Ta już niemiłosiernie skrzypi i stuka.

Przecież macie już taką "nowoczesność w domu i zagrodzie",

że nawet po pięciu latach cięcia i niszczenia, z taśmy

daje się coś wydobyć...

Poproś to i takiemu fanowi jak lutek może pomogą?

Vote up!
2
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1472846

Rozumiem, że to czysta ironia? ;)

 

PS spójrzecie w jakich tematach ów Luntek bierze udział: Rosja, Putin, Smoleńsk, zdrada PO itd itp.

Wy tam w Rossiji serio macie polską czcionkę??

Vote up!
3
Vote down!
0
#1472848

Samolot się już według Macierewicza rozleciał w powietrzu, a oni jeszcze rozmawiali.
Błasik nie był w kokpicie - tylko jego głos tam był.

Vote up!
1
Vote down!
-2

Pozdrawiam

Lutek
Tankuję na Łukoilu

#1472856

Lutek, ja apeluję do twojego instynktu samozachowawczego.

Nie pisz takich rzeczy, bo jasno wskazujesz na sfałszowanie

i zapisów i stenogramów.

A za to "pracodawca" może kazać cię odstrzelić.

Vote up!
3
Vote down!
-1

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1472857