Rząd PO-PSL walczy w interesie bankierów kosztem milionów Polaków

Obrazek użytkownika Filip_Stankiewicz
Kraj

Dlaczego główne media milczą na ten temat? Pokazują w ten sposób, że są stronnikami tego nieudolnego rządu i prezydenta.Autorem poniższego tekstu jest Maciej Pawlicki:"Miliony obywateli wielu krajów Europy czekają na wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości zainicjowaną przez Sąd Najwyższy Węgier (sygn. C-312/14),  w sprawie pułapki toksycznych kredytów, w jaką złapali ich bankierzy. Wyrok ETS może mieć kluczowe znaczenie dla orzecznictwa sądów krajów Unii Europejskiej, a wręcz zatrzymać proceder grabieży dokonywanej przez bankierów wykorzystujących niejasności zapisów prawa i bierność rządów.Polski rząd pod przewodnictwem Ewy Kopacz i Janusza Piechocińskiego jednak bierny nie jest. Aktywnie zabiega w Luksemburgu, by wpuszczeni w toksyczne kredyty Polacy…  nie odzyskali swych pieniędzy zagarniętych przez im bankierów wbrew prawu i wyrokom polskich sądów. Rząd koalicji PO-PSL przyjął i przesłał do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości takie oto stanowisko:Rzeczpospolita Polska sygnalizuje, że stwierdzenie nieważności postanowień walutowych zawartych w umowach kredytów denominowanych a w konsekwencji orzeczenie obowiązku przewalutowania takich kredytów, mogłoby spowodować daleko idące negatywne konsekwencje dla rynku finansowego.
Przykładowo, w przypadku Polski, przewalutowanie kredytów walutowych według kursu z dnia ich udzielenia mogłoby się wiązać z obniżeniem wyceny większości takich kredytów o około 30%-40% i mogłaby wygenerować po stronie banków straty w wysokości nawet kilkudziesięciu miliardów złotych.Więc jeszcze raz: kilka lat temu polskie sądy, na wniosek prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, wydały „w imieniu Rzeczpospolitej” wyroki, w których zapisy stosowane przez banki uznają za nielegalne i zakazują bankom stosowania ich w obrocie z klientami. Ale banki stosują te zapisy nadal, praktycznie – i to jest właściwe słowo - rabując mienie obywateli Rzeczpospolitej, często przy pomocy komorników sądowych, gdyż pozwala im na to obecny tylko w Polsce, stalinowski Bankowy Tytuł Egzekucyjny. A tymczasem polski rząd zabiega, by bankierzy portugalscy (Millenium), niemieccy (mBank, Deutsche Bank), francuscy (Paris Bas, Credit Agricole), austriaccy (Raiffeisen), włoscy (Pekao SA), hiszpańscy (Santander), szwedzcy (Nordea), amerykańscy (BPH-GE, mBank), rosyjscy (Getin-Noble) czy polscy (PKO BP) działający wbrew polskiemu prawu nie ponieśli „strat” polegających na konieczności zwrotu bezprawnie zagrabionego.Grozi nam destabilizacja finansów państwa, ale tylko dlatego, że rząd i jego agendy (Komisja Nadzoru Finansowego, UOKiK po zwolnieniu przez premiera Tuska prezes Krasnodębskiej) nie wykonują swoich zadań nadzoru i pozwalają bankierom na masowy rabunek klientów działających w Polsce banków. Dlatego, że polski rząd nie staje po stronie dobra polskich obywateli i dobra polskiej gospodarki, przyjmuje punkt wiedzenia rabujących ją bankierów.Trwają naciski na Narodowy Bank Polski, by wszyscy polscy podatnicy zapłacili za „straty” banków wynikające ze zbliżającej się konieczności zaprzestania przez nie rabunku. Wzmagają się naciski na polskich sędziów, by odwracali dotychczasową, zgodną z duchem i literą prawa linię orzecznictwa i wykorzystywali wszelkie formalne preteksty, by nie zmuszać bankierów do oddania zagrabionych Polakom pieniędzy. Zaczęła się bitwa o zrabowane miliardy, ale przede wszystkim o to czy naprawdę jesteśmy u siebie."

]]>http://wpolityce.pl/gospodarka/238687-polski-rzad-walczy-w-luksemburgu-b...]]>Komentarz do stanowiska rządu PO-PSL w sprawie tzw. kredytów frankowych, który pozytywnie oceniło 93% głosujących: „Tu nie chodzi o interes mimo wszystko wąskiej grupy społecznej "frankowiczów", tylko o to że polski rząd tym swoim wyskokiem dał dowód na to iż jak to określił Modzelewski " jest nic nie znaczącym dodatkiem do interesów kilku banków". I to jest przerażające sedno tego artykułu. Tymczasem Ty dajesz się łapać na stare numery polityków, którzy by przykryć swoje ciemne interesy i skrajna niekompetencję dokonują podziałów w społeczeństwie na "frankowiczów" i "złotówkowiczów", na "liberałów" i "pisowców", na "europejczyków" i "ciemnogród" etc. I jak my się kłócimy między sobą to oni z tego korzystają wyjadając wszystkie konfitury ze wspólnej spiżarni. Teraz już kumasz czaczę?”

]]>http://biznes.onet.pl/wiadomosci/finanse/stanowisko-rzadu-w-sprawie-wegi...]]>

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (14 głosów)

Komentarze

w wiekszosci Zydowska wladza w Polsce jest na utrzymaniu zydowskich bankow, ktore doja
gojow jak tylko sie da.
Zadluzenie kraju przez zydowska PObolszewie, ma na celu zlapanie Polakow za gardlo i utrzymywanie gudlajow na calym swiecie ze stalych odsetek.

Vote up!
9
Vote down!
0
#1472267

zauważył podstawowej nacji bankowej. Jakie to znamienne dla naszych czasów....

Niemniej sprawa listu warta jak najszerszego rozpowszechaniania/propagowania

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1472278

ośmiorniczek w "Puchacz&Amigos" zagrają.

Właściwie to...  gdyby nie "banda kelnerów", szeregowy Kowalski, Nowak, Malinowska by w ogóle nie wiedzieli, że takie "coś" jak KNF  w ogóle istnieje, że jest to instytucja rządowa mająca sprawować nadzór nad rządem - jak gospodaruje skarbem państwa czyli m.in. podatkami, zdzieranymi przez państwo z podatników.  

Atak na SKOK był Kopacz na cito potrzebny, bo Kopacz pieniędzy nie ma, a SKOK je ma ! Ponieważ Kopacz to jest prosty babsztyl i głupi więc po prostacku zabrała się za wydojenie SKOK-ów. Tyle lat parasola i pobierania lekcji wprost u mistrza intrygi wszelkiej  Tuska, niczego jej nie nauczyło. Skoczyła na SKOK i... dzięki temu  dziś Malinowskie i Kowalskie już wiedzą, że KNF zamiast nadzorować rząd RP, jest przez ten rząd nadzorowana i będzie tańczyć i śpiewać tylko tak jak je premier  i rząd zagra. Dodatkową wściekłość i zaciekłość w atakowaniu SKOKów powoduje to, że co nie miało się wydać to się wydało - że felerny SKOK-Wołomin to...  WSI-o "rodzina po mieczu i kądzieli"  Bronisława Komorowskiego - prezydęta i kandydata PO na kolejną kadencję. 

Dlatego nikogo nie powinien dziwić wyrok wydany przez gówniarza w todze na ex szefa CBA, M.Kamińskiego i następne "interwencje" partii karmicielki. 

PO będzie wszelkimi siłami i na wszelkie sposoby odsuwać, sprzątać, krótko mówiąc - "neutralizować"  różnych ludzi by jeśli nawalą ruskie serwery i PO z panią Kopacz i resztą sitwy okaże się aut od koryta,  to żeby taki Kamiński przez 10 lat był na bezpieczną odegłość od np. funkcji szefa CBA. Tu nawet nie chodzi o jakieś wendetty, że np.M.Kamiński jako nowy szef nowego CBA będzie poprzez sprawowany urząd szukał prywatnej rekompensaty za przyczynione mu przez platfonsierę szkody moralne, materialne, na wizerunku w ogóle. Wystarcza, że platfonsierze wiadomym jest, że będzie stał na straży PRAWA. Dlatego ona musi go czym prędzej odstrzelić.

 

Podobnie jest ze sprawą, którą porusza Autor. Ja o tym pisałam w komentarzu na blogu  Romana Kowalczyka :

http://niepoprawni.pl/comment/1472031#comment-1472031

 

Media mainstreamowe tego tematu nie podejmą z prostej przyczyny - żeby Polacy nie dowiedzieli się, że ich problemy z kredytami frankowymi i i. to jest problem na o wiele większą skalę - problem nie tylko ich, nie tylko polski bo europejski, a może i więcej!... Polak nie miał się dowiedzieć, że są władze państwowe, które w trybunałach międzynarodowych walczą o prawa swych obywateli i w ich imieniu. Polak miał nie wiedziedzieć, że rząd III RP w tych trybunałach walczy jak lew o interesy banksterów i własne, żeby mógł się wyżywić bo reszta dka niego się nie liczy, obywatel się nie liczy !

Tego media mainstreamowe nie mogą sobie pozwolić bo Polak wreszcie zrozumie, że i premier Kopacz, i prezydęt Komorowski dętymi gadkami w stylu  "dla dobra Polski, z myślą o dobru Polski" wycierają sobie przed kamerami jaśnie gębę, a gdy światła zgasną to jaśnie dupę.

 Był kiedyś taki epizod w TV - prowadzący dobranockę rzekłszy "Dobranoc, kochane dzieci!", myśląc że jest już poza kadrem był rzekł - "A teraz kochane dzieci - pocałujcie mnie w dupę !"...

W ten sam sposób postępował z Polską i Polakami  Tus, w ten sam sposób postępowali wprawiający w zachwyt 25-lecia wolności i dobrości B.Komorowskiego byli premierzy od Mazowieckiego począwszy i prezydęci RP z jednym wyjątkiem - Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i premierów Olszewskiego i Jarosława Kaczyńskiego.

W ten sam sposób  postępuje dziś następczyni Tuska Kopacz i Komorowski. A ten ostatni... przyjmuje komunię świętą na oczach obywateli i za chwilę daje zielone światło genderowi i in vitro. Jak to nazwać ? Ciśnie się na usta ciężkiego kalibru słowo na "s"  i tylko fakt, że dziś  Wielki Czwartek, powstrzymuje by nie nazwać jego faryzeuszowej obłudy po imieniu, tak jak zasługuje.

Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1472287

Kopacz, Piechociński in nie-rząd Po _PSL a także prezydĘt to tylko marionetki obcych mocodawców i obcego kapitału. Ich zupełnie nie ibnteresuja sprawy Polaków i ich problemy. Dla ochłapu z Brukseli będą gorliwie wypełniać najbardziej antypolskie polecenia...a co im tam? Liczy się, by żyło się lepiej...

Vote up!
2
Vote down!
0

Yagon 12

#1472301

Jaki "rzont" od zakoniczenia (no powiedzmy) II zydowskiej wojny swiatowej sprawujacy wladze na terenie RP nie reprezentowal lichwiarskich interesow dla tzw., "miedzynarodowej spolecznosci" (zydowskiej)..???...

Czy przypadkiem wielu madrych ludzi mowilo: "...gdzie pojawia sie zydzi, to zostawiaja po sobie zgnilizne i plesn....???"..( a w Nowym Testamencie: "Wy (zydzi) jestescie jak groby powielane...a w srodku plugastwo i zgnizlizna..." -
=====================
jasiek z toronto

http://polskawalczaca.com

P.S. Jesli tak dalej bedzie sie ta zydowska zgnilizna rozszerzala, to Polacy w Polsce beda wkrotce przeklinac dzien swoich narodzin...

Vote up!
1
Vote down!
-1

jasiek z toronto

#1472378