Merytorycznie o debacie - każdy głosujący powinien to znać

Obrazek użytkownika Filip_Stankiewicz
Kraj

Prezydent Bronisław Komorowski bardzo agresywnie atakował wymachując piąchami, co było dziwne biorąc pod uwagę jego hasło „zgoda i bezpieczeństwo”. Atak za skierowanie do Trybunału Konstytucyjnego niezgodnej z Konstytucją ustawy o SKOK i w dodatku twierdzenie, że to Andrzej Duda ponosi odpowiedzialność za decyzję ś.p. prezydenta Lecha Kaczyńskiego poniżej pasa. To zachowanie nikczemne, taki ktoś jak Komorowski nie powinien pełnić tak zaszczytnego i ważnego urzędu.

 

Kandydat PO stwierdził, że „Polska armia jest jedną z najmocniejszych w Europie”. Tymczasem w stosunku do liczby ludności mamy słabą armię. Zaledwie około 100 tysięcy żołnierzy w dodatku tylko część z nich jest w jednostkach gotowych do walki. Rezerwy mobilizacyjne są mizerne.

 

Komorowski odpowiedział Andrzejowi Dudzie „Pan cytuje mój program - innowacyjność i rozwój gospodarki” - nie widać, aby Komorowski ten program realizował, a miał na to jak wiemy pięć długich lat.

 

Kandydat PO zarzucił Dudzie, że głosi tezę o Polsce, która leży w gruzach. Andrzej Duda tak nie mówi. Jedyna wypowiedź, która mogła posłużyć Komorowskiemu do takich insynuacji to wypowiedź ze spotu Andrzeja Dudy, gdzie mówi on, że nasi dziadkowie odbudowali Polskę ze zgliszcz i my też możemy - ale przecież jest jasne, że Andrzej Duda nie stawia znaku równości między sytuacją po 1945 roku, a dzisiejszą, że teraz chodzi o naprawę. Myśląc o tym zarzucie kandydata PO nasuwa się powiedzenie „tonący brzytwy się chwyta”.

 

Bronisław Komorowski wiele razy atakował za różne rzeczy Prawo i Sprawiedliwość i to często niesłusznie - w dodatku czy Andrzej Duda będący wtedy wiceministrem sprawiedliwości ponosi odpowiedzialność za wszystkie błędy PiS? Zdaje się, że celem debaty jest dowiedzenie się czy Andrzej Duda będzie dobrym prezydentem, a nie czy Prawo i Sprawiedliwość będzie dobrze rządziło. Do takich niesłusznych ataków należał atak za dużą wtedy emigrację - otóż był to okres tuż po otwarciu granic UE i był wysoki wzrost gospodarczy w Polsce zatem wyjeżdżali głównie ludzie, którzy chcieli. Teraz rozwijamy się znacznie wolniej i wyjeżdżają ci co muszą. Również atak za stan służby zdrowia był chybiony - rządy Prawa i Sprawiedliwości nie zdążyły w zaledwie dwa lata zrealizować planu profesora Zbigniewa Religi, a za rządów PO-PSL nie podjęto tego programu, w dodatku stan służby zdrowia jest teraz gorszy niż wtedy.

 

Kandydat PO zarzucał Andrzejowi Dudzie, że potrzebuje na realizację programu ponad 200 miliardów złotych. Nie będzie trzeba aż takiej kwoty, bo wiele tych wydatków wróci w postaci VAT i akcyzy na wiele towarów zwłaszcza na paliwo. Po drugie można uszczelnić system np. są wielomiliardowe wyłudzenia VAT. Wiele pieniędzy marnotrawi żeby nie powiedzieć mocniej rząd PO-PSL z pomocą Komorowskiego. Więcej o tym marnotrawstwie tu: ]]>http://filipstankiewicz.salon24.pl/645833,oto-dlaczego-po-psl-i-komorowski-podwyzszyli-nam-podatki-pis-obnizyl]]> Po trzecie można wprowadzić podatek obrotowy dla dużych koncernów, których wiele teraz unika podatków co jest niesprawiedliwe i nadmiernie obciąża podatkami mały i średni polski biznes.

 

Prezydent Komorowski po słynnym już trzykrotnym czyli nieprzypadkowym zamienieniu Kędzierzyna-Koźla w „Kościerzyn-Koźle” tym razem źle wymówił „Redzikowo”.

 

Na koniec - najśmieszniejsze chyba zdanie kandydata PO Bronisława Komorowskiego brzmiało „Ja się nie zmieniam”. Zwłaszcza w sprawie podwyżek podatków, wieku emerytalnego czy tego czy powinno się zmieniać Konstytucję. Dowcip roku, a może i dekady.

 

Filip Stankiewicz

 

P.S. Prezydent złapał się we własną pułapkę. Duda blokuje etat? A co z prof. Nałęczem? Urzędujący prezydent liczył, że złapał w pułapkę kandydata PiS na prezydenta. Jednak okazuje się, że kandydat PO w pułapkę złapał siebie. Oburzenie prezydenta wydaje się bowiem popisem hipokryzji. Na stronie Instytutu Historycznego UW widnieje informacja, że prof. Tomasz Nałęcz jest zatrudniony jako pracownik etatowy.

]]>http://wpolityce.pl/polityka/244823-prezydent-zlapal-sie-we-wlasna-pulapke-duda-blokuje-etat-a-co-z-prof-naleczem]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (18 głosów)

Komentarze

Skąd tyle w nim energii? Senny, wręcz przysypiający na własnej konwencji, prezydent pokazał podczas debaty taką dawkę adrenaliny, jakby wypił beczkę Red Bula. A może pojawił się w nim krwiożerczy instynkt myśliwego?

A może uświadomił sobie, że jego przegrana oznacza rozliczenie jego wraz z otoczeniem za wszelkie sprawki PO?

Vote up!
8
Vote down!
0

M-)

#1479738

Przekaz kKomorowskiego był niespójny i kłamliwy ale skuteczny dla lemingów.Straszył PiS-em, piał o swoich "sukcesach" był chamski i agresywny...Duda powinien mocniej się postawić to by już wczoraj wygrał...

Vote up!
7
Vote down!
0

Yagon 12

#1479743

Samuel Pereira @Samueljrp 18 min.18 minut temu

Komorowski kłamał. Uniwersytet Jagieloński nie wypłaca Dudzie ani złotówki. Uczelnia zatrudniła osobę w jego zastępstwie na umowę do 2017 r.

Vote up!
3
Vote down!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1479752

Wczorajsza debata to zderzenie chamstwa z kulturą. Kultura zazwyczaj w takim zderzeniu ustępuje chamstwu. Otóż szczególnie ożywczym chamstwem dość skutecznie popisywał się obecny prezydent III RP i to było dla mnie pewne odkrycie.Oczywiście jako wytrawny demagog i obłudnik zadając prowokacyjne pytania zazwyczaj mijał się wielokrotnie z prawdą, czego niestety nie demaskował w sposób wyraźny  A.Duda. Przy tym obecny prezydent odkrył program swój na dalszą kadencję, który polegać będzie  przede wszystkim na dalszym zwalczaniu PIS-u, a szczególnie J.Kaczyńskiego i wstrętnego A.Macierewicza i to pod hasłem pojednania.Ponadto dowiedziałem się, że szczególnym walorem przyszłego prezydenta jest doświadczenie na tym stanowisku i rzeczywiście na Białorusi potwierdza to też prezydent Łukaszenko, a w Rosji W.Putin. Podobnie jest w Korei Północnej i Chinach. Wzorce znakomite, zatem należy w III RP zlikwidować może ograniczenia kadencji prezydenta, a może nawet zrezygnować z przeprowadzania wyborów.i  Bronek ogłosi się królem i tym samym spełni postulat P.Korwina Mikke.

A teraz Panie Andrzeju niestety grzeczność nie zawsze popłaca, a wobec niego chamstwo często osiąga korzyści. Szkoda, że w debacie zabrakło Panu ostrości języka i nie przypomnienia o niejasnych powiązaniach p Bronka z WSI, o dość mglistej przeszłości, od uczestnictwa jego kumpli partyjnych w licznych aferach i wulgarnego języka jakimi się posługiwali   zajadając ośmiorniczki opłacane z państwowej kasy, o niestosownych ośmieszajacych godność prezydenta zachowaniach w róznych sytuacjach.  Ukierunkowywanie debaty na przeszłość PIS-owskich rządów powinien Pan natychmiast ośmieszyć i domagać się inrormacji o dokonaniach w okresie jego prezydentury i dalszych zamierzeń.

Vote up!
7
Vote down!
0
#1479749

Pan Duda był sobą !                                                                                                                                                                agent Litwin TEŻ !                                                                                                                                                          KULTURA contra                                                                                                                                                                              - piąchy !                                                                                                                                                                                    buraki tak mają !                                                                                                                                                                           jak mózgu niet.

Jak w mózgu agenta                                                                                                                                                                          WSIoki 

 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1479768

czy prawdą jest, że bul został zarejestrowany jako "Litwin".

Vote up!
3
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1479772

Fakt.

Oczywisty, Markowa

Od tego:

powinna się zacząć debata.

I byłoby PO debacie. 

Ciężki nokaut w pierwszej sekundzie.

I delikwenta by znosili z ringu.

i pewnie POzostałby w śpiączce przez wieki.

 

a wystarczyło kopię TEJ bumagi wyciągnąć z kieszeni i POd oko kamery.

szlag trafiłby

komoruskie badziewie od Bałtyku do Tatr.....

Nie można tego rozpowszechnić teraz ??? Jak Polska długa i szeroka jest ?

Nagłośnić ?!  

Przed 24 Maja ?

 

i zmusić to ścierwo do zabrania głosu ?!

Na 

TEN

właśnie temat ! ?

 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1479779

Witam! Komorowski tryskal energia? Tylko czlowiek podszyty strachem tak sie zachowuje! WSIowi zagrozili Bronkowi! Zdaja sobie sprawe, ze kura jaka bylo Polskie spoleczenstwo znoszaca zlote jaja dla garstki bandytow sie zbuntowala! To koniec rzadow mafi! Narod pragnie wolnej godnej Polski!

Vote up!
3
Vote down!
0

ronin

#1479786

Tylko gdzie jest ten Naród?

Siedząc w komisji wyborczej przeliczałam w kółko - nie wierząc własnym oczom: bul przebił Dudę o 140 głosów.

Potem długo-długo nic - i Kukiz, dalej Ogórek, Jarubas, Palikot (!!!), na szarym końcu najlepsi: Kowalski i Braun oraz Wilk.

I co począć z takim narodem?

 

 

Vote up!
2
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1479789

Witam Pania! U nas Duda-225, Bronek-38. Pozdrawiam!

Vote up!
1
Vote down!
0

ronin

#1479974

No merytoryczne to to nie jest - jawnie jednostronne.

Dlaczego Duda nie przełamał konwenansu? Był grzeczny do bulu.. On nie jest w stanie dokonać rewolucji.

Wszelkie uwagi słuszne, ale jednostronne , stąd niemerytoryczne.

Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?

Do Dudy nie ma uwag? to dlaczego wypadł tak blado?

Vote up!
2
Vote down!
0

STAHS

#1479832