Film „Kler” pokazuje skrajnie nieprawdziwy obraz Kościoła. Inne ataki na Kościół

Obrazek użytkownika Filip_Stankiewicz
Kraj

Recenzja filmu „Kler” na portalu „Newsweek” o dziwo wygląda na obiektywną (co prawda autorem opublikowanego tekstu jest ksiądz, ale księża też bywają różni): Film Smarzowskiego jest skrajnie jednowymiarowy, mnóstwo w nim stereotypów rodem z marnego portalu internetowego, antyklerykalnych uprzedzeń, zasłyszanych dowcipów z długą zresztą brodą. Polecam całość:

]]>http://www.newsweek.pl/kultura/filmy-i-seriale/ksiadz-andrzej-luter-o-fi...]]>

 

Piotr Semka o filmie „Kler”: Film sprawny warsztatowo ale stężenie odmalowywania Kościoła jako instytucji mafijno-przestępczej przekracza wszelkie granice wiarygodności. Liczne tandetne zagrania z gatunku „antyklerykalizmu tramwajowego”. To krzepiące, że wzięli to pod uwagę jurorzy - napisał dziennikarz na Twitterze.

]]>https://wpolityce.pl/polityka/413476-semka-jak-naprawde-wyglada-film-kler]]>

 

Dziennik.pl pisze (recenzja Marcina Cichońskiego): Do kleru w „Klerze” trzeba jednak podejść z dystansem. Właśnie dlatego, że kochamy rozliczać. Kochamy winnych ukrzyżować, ukamienować, wyrzucić poza nawias. A to każe zadać pytanie: czy nie za łatwo postawiony jest w filmie znak równości pomiędzy księdzem a sprawcą zła? Uproszczenie denerwuje też i dlatego, że daje oręż tym, którzy będą twierdzić, że film przedstawia Kościół w wypaczonej formie.

]]>http://film.dziennik.pl/recenzje/artykuly/581864,kler-wojciech-smarzowsk...]]>

 

Stanowczy komentarz do filmu „Kler”: Scenariusz równie dobrze mógłby napisać fanatyczny redaktor „Faktów i Mitów”. Nie mam żadnych wątpliwości co do tego, że obraz Smarzowskiego to film skrajnie antyklerykalny. Jego scenariusz równie dobrze mógłby napisać jakiś fanatyczny redaktor „Faktów i Mitów” bądź ktoś pokroju Jerzego Urbana. Duchowni są w nim ukazani w tak mocno przerysowanym, negatywnym świetle, że chyba tylko widzowie nienawidzący Kościoła uznają go za obiektywny i wyważony — pisze na łamach swojego bloga wykładowca filozofii w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej ks. dr Sylwester Gaworek. Moje doświadczenie Kościoła mówi mi, że znacznie więcej w nim dobra niż zła. Jeśli jednak ktoś jest silnie uprzedzony, czy to pod wpływem antyklerykalnej propagandy czy na skutek jakieś swojej osobistej urazy doznanej w kontakcie z instytucją Kościoła, to w jego widzeniu te proporcje będą się odwracać — dodał.

]]>https://wpolityce.pl/kosciol/413105-stanowczy-komentarz-do-kleru-film-ja...]]>

 

Jak wynika z powyższych recenzji ten film to po prostu obrzucanie błotem Kościoła, któremu zawdzięczamy tyle dobra i autor nie miał na celu szczytnego celu - moim zdaniem jego celem jest nabicie sobie kabzy i zyskanie rozgłosu oraz podważenie przywiązania Polaków do Kościoła. To nie są szczytne cele.

 

Symboliczne! Koszmar przeszłości. Jerzy Urban brylował na premierze "Kleru". Wymowne podsumowanie agitki Smarzowskiego. Jerzy Urban, niesławny i bezwstydny rzecznik w latach PRL rządu, był gościem „specjalnym” na premierze filmu „Kler”. Pozował na ściance obok reżysera filmu - Wojciecha Smarzowskiego i aktorów, m.im. Janusza Gajosa, Roberta Więckiewicza, Arkadiusza Jakubika i Jacka Braciaka. Film „Kler” jest narzędziem do walki z Kościołem, więc obecność Urbana nie dziwi, ale budzi ogromny niesmak i jest symboliczna. Urban nazywany „Goebelsem stanu wojennego” wielokrotnie obrzucał błotem kapłanów, w tym ks. Jerzego Popiełuszkę, który według niego odprawiał „czarne msze” i św. Jana Pawła II, który dla niego uprawiał „obwoźne sado-maso”. To już wystarczy, by pokazać jaki jest stosunek Urbana do Kościoła i duchownych. Przeszkadza mu też oczywiście krzyż w przestrzeni publicznej, o którym w wywiadzie dla „Dziennika Zachodniego” z 2011 r. mówił: „jest symbolem agresji Kościoła”. Wojciech Smarzowski idzie po śladach Urbana, w jego słowach słychać echo propagandy Urbana. Smarzowski stwierdził, że zaczął ostatnio dużo myśleć o tym, że w jego otoczeniu jest za dużo Kościoła. Przekonywał też, że „prześcigamy się w stawianiu coraz wyższych krzyży”.

]]>https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/413966-koszmar-przeszlosci-urban-bryl...]]>

 

Moja opinia: Na wstępie napiszę, że nie zamierzam oglądać filmu aby nie nabijać kabzy i oglądalności kinowej złym ludziom, którzy wyprodukowali ten film - nie chcę też bo to trochę tak jakbym oglądał nieprawdę o mojej rodzinie (jako katolik oczywiście uważam Kościół za moją wspólnotę). Z recenzji i po obejrzeniu trailera filmu „Kler” widać, że to fikcja oraz zebranie pojedynczych przypadków z całej Polski tak jakby to była reguła, zachowania dominujące w naszym Kościele. Uogólnienie bardzo krzywdzące dla naszych kapłanów, a także wielu wiernych. To tak jakby ktoś nakręcił film o polskiej rodzinie i nie byłoby tam nic lub prawie nic dobrego, a tylko lub głównie o pijaństwie, narkotyzowaniu się, przemocy, pedofilii rodzica na dziecku (rzadko, ale zdarza się) czy morderstwach (też bywają) - czy bylibyście zadowoleni, że tak zostaliście przedstawieni? Znajdą się oczywiście frajerzy, którzy wydadzą na to pieniądze i stracą czas (pomijam oczywiście ludzi, którzy chcą napisać recenzję i wiedzą, że przeczytają ją tysiące ludzi) ale warto ostrzec porządnych, prawych ludzi, aby nie dali zarobić tym krętaczom, którzy to coś wyprodukowali. Jeśli uważasz ten materiał lub moją opinię za ważną to ją oczywiście przekaż dalej. Polecam też wpis jednego z księży przypominający jak pozytywną rolę odegrali księża w naszych dziejach oraz dwa artykuły (pod drugim i trzecim linkiem):

]]>https://twitter.com/DanielWachowiak/status/1041722563527958528]]>

]]>https://wpolityce.pl/kosciol/410261-zohydzanie-kosciola-szydzenie-z-sakr...]]>

]]>https://wpolityce.pl/kosciol/412666-i-za-to-cale-dobro-odpowiemy-milczen...]]>

 

Jedna osoba, która opisuje, że pracuje w telewizji i oglądała film odpisała mi na portalu Facebook: „Lisowski nie jest do końca zły to nie prawda. Kukuła to ksiądz właśnie walczący o ideały wiary. Sam był ofiara księdza pedofila jako ksiądz pada ofiara pomówień z tym związanych. Kościół tuszuje sprawę prawdziwego pedofila ,a on w akcie desperaci i obrony swoich ideałów wiary dopuszcza się pewnego czynu ( ale jakiego to wiedza ci co film widzieli) ksiądz alkoholik z młodą kochanką tak kiedyś był dobrym księdzem ( trzeba było oglądać ) i on jaka człowiek zachowuje się na końcu godnie.” Moja odpowiedź: „To co Pani pisze to tylko potwierdza, że film przedstawia kler w złym świetle. Pisze Pani "Lisowski nie jest do końca zły" - czyli na ile jest zły? Na 80%? Zbrodniarze też bywało że mieli rodziny i kochali zwierzęta. Ogólne wrażenie tej postaci z Pani opisu nie jest pozytywne. Kukuła to jak widać wyjątek, a przy okazji Smarzowski obsmarował jakiegoś innego księdza (tego, który zgwałcił Kukułę) i cały Kościół, że ukrywa pedofilów, choć sam słyszałem o przypadkach wykluczania księży pedofilów ze stanu kapłańskiego (a co ciekawe bardzo łagodnie traktowały ich sądy - czyli reforma sądownictwa jest niezbędna). Trzeci ksiądz był kiedyś dobry i na końcu jakoś się zachował - ale co z tego, skoro ogólnie się zeszmacił? No i biskup jest jednoznacznie zły. Czyli obraz wyłania się jasny - Kościół jest zły, im wyżej tym gorzej, zdarzają się dobrzy księża, ale to wyjątki i nie mają szansy oddolnie nic zmienić.

 

A oto do czego prowadzą takie działania jak wyprodukowanie takiego szkalującego Kościół, księży filmu - groźby, że księża będą mordowani. Poniżej przykład do jakiej degeneracji dochodzi być może dzięki Smarzowskiemu:

 

Antyklerykalny obłęd! Obrzydliwy atak na ks. Isakowicza-Zaleskiego. "Wszystkich was należy pozabijać i spalić wasze świątynie". Obrzydliwy atak na ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego! Duchowny dostał maila z pogróżkami. Autor zatytułował swój mail „kler”. W treści wiadomości pojawia się m.in. fragment o tym, że należy pozabijać księży i spalić kościoły. „Twoja pojebana religia to najgorsza choroba Polski. Jesteście ideologicznymi spadkobiercami najgorszych morderców w historii, w imię swojego wymyślonego bożka pomordowaliście setki tysięcy niewinnych ludzi. I wy śmiecie mówić o moralności? Wszystkich was należy pozabijać i spalić wasze świątynie. Przeklęci faszyści co nawet swojej „świętej książeczki” nie czytali” - czytamy w mailu, którego otrzymał ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Duchowny odniósł się do sprawy na Twitterze: Gdyby takie groźby padły wobec judaizmu czy islamu, to byłaby ostra reakcja władz tak #Polska, jak i UE. A jak będzie ws. gróźb wobec #Kościół? Proszę zwrócić uwagę na tytuł e-mail.

]]>https://wpolityce.pl/polityka/413402-obrzydliwy-atak-na-ks-isakowicza-za...]]>

 

Ks. prof. Bortkiewicz odpowiada na oszczerczy artykuł "Gazety Wyborczej": To zaprogramowana akcja niszczenia Kościoła. Przypomnijmy, że w weekendowym wydaniu „GW” redakcja z Czerskiej stwierdziła, że winnym pedofilii w Kościele jest św. Jan Paweł II. Nie możemy zapomnieć o tym, że to papież w sposób bezprecedensowy w dziejach Kościoła doprowadził do publicznego rachunku wyznania win Kościoła katolickiego za wykroczenia, grzechy i przestępstwa popełnione w ciągu XX wieków. Za jego pontyfikatu padły właściwie wszystkie potrzebne wypowiedzi, które w sposób jednoznaczny potępiają grzech jako taki i potępiają konkretne grzechy, w tym także grzechy związane ze sferą seksualności. Nie znamy żadnego przypadku tuszowania nadużyć seksualnych przez Jana Pawła II. To, o czym niekiedy mówi się w mediach lewicowo-liberalnych, to są po prostu przypadki raczej blokady kanałów informacyjnych, które uniemożliwiały papieżowi wgląd w te sytuacje. Chyba najbardziej znanym nam spektakularnym przykładem jest kazus abp. Paetza. W momencie, w którym do Jana Pawła II dotarła blokowana wcześniej informacja o nadużyciach ze strony arcybiskupa, decyzje zostały podjęte w sposób bardzo szybki i bardzo konsekwentny— podkreślił w rozmowie z wPolityce.pl ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

]]>https://wpolityce.pl/kosciol/413410-ks-prof-bortkiewicz-odpowiada-na-osz...]]>

 

Filip Stankiewicz

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Komentarze

Nie należy mieszać

"niszczenia Koscioła"

z

"niszczeniem pedofilii i nabijaniem kabzy"...

Vote up!
0
Vote down!
-6

H44

#1572773

zwłaszcza gdy taca ma ze dwa albo i więcej (stawiam na więcej) metrów średnicy.

Sami państwo widzicie, że do zaspokojenia potrzeb trzeba by z tonę bilonu wrzucić a i tak to mało, bo to studnia bez dna.

Vote up!
1
Vote down!
-4

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1572775

Pedofilii w Kościele nie ma procentowo więcej niż w innych grupach społecznych, a może nawet mniej - po prostu media są głównie lewicowe i dlatego nagłaśniają głównie przypadki pedofilii w Kościele, a rzadko nagłaśniają lub wręcz przemilczają ją w innych grupach zawodowych. Nikt rozsądny się na to nie nabiera, ale Pani widać do rozsądnych nie należy. Gdyby Smarzowski chciał walczyć z pedofilią, to by nakręcił film o tytule "Pedofile" i byliby tam też dziennikarze, prawnicy, biznesmeni i przedstawiciele innych zawodów - a naprawdę chodzi mu o obrzucenie błotem Kościoła, zresztą w wywiadach nie ukrywa niechęci do Kościoła.

Vote up!
6
Vote down!
0

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

#1572839

 W latach 2010–2013 za czyny seksualne z nieletnimi zostało
skazanych w Polsce 19 duchownych. Tak wynika ze wstępnej analizy
prowadzonej przez prezesa Centrum Ochrony Dziecka księdza Adama Żaka. 
Pochodzą one z ankiet, które ksiądz Adam Żak wysłał do ponad 250 sądów.

Czytaj więcej: https://dziennikpolski24.pl/19-duchownych-skazanych-za-wykorzystanie-nieletnich/ar/3481441

A tutaj statystyka ogólnopolska  sporządzona przez Policję:

http://statystyka.policja.pl/st/kodeks-karny/przestepstwa-przeciwko-6/63501,Seksualne-wykorzystanie-maloletniego-art-200.html

Czyli w całej Polsce w latach 2010-2013 stwierdzono 5863 przestępstwa seksualnego wykorzystania małoletnich, w tym było 19 duchownych.

Ci, którzy wrzeszczą o ogromnej skali pedofilii w KK łżą jak bure suki.

Oczywiście, każdy przypadek nadużycia seksualnego wobec osoby małoletniej, której dopuszcza się duchowny, jest wielką krzywdą. I KK jednoznacznie takie nadużycia potępia i stara się im przeciwdziałać. Nie zawsze się to - niestety - udaje.

https://wydawnictwo.ignatianum.edu.pl/sites/wydawnictwo/files/publikacje_pdf/zak_sajkowska_intro.pdf

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&ved=2ahUKEwjp2r-Fl-fdAhWHY1AKHfknD9MQFjADegQIBhAC&url=http%3A%2F%2Fcejsh.icm.edu.pl%2Fcejsh%2Felement%2Fbwmeta1.element.desklight-0f10b89a-d37e-4fe1-b55f-61515c235852%2Fc%2F484-702-1-SM.pdf&usg=AOvVaw00n2YIrVFkOVg6vaCVpecR

 

Vote up!
7
Vote down!
0
#1572857

Ksiądz skazany za molestowanie 11-latka wrócił z niebytu. I kieruje Domem Księży Emerytów (Oko Press)
https://oko.press/ksiadz-skazany-za-molestowanie-11-latka-wrocil-z-niebytu-i-kieruje-domem-ksiezy-em...

Papież Franciszek przeprasza katolików za pedofilię i zapowiada walkę z księżmi "drapieżnikami" (Polska Times)
https://polskatimes.pl/papiez-franciszek-przeprasza-katolikow-za-pedofilie-i-zapowiada-walke-z-ksiezmi-drapieznikami/ar/13427713

Pedofilia w Kościele. Jak biskupi chronili księdza Pawła Kanię (Gazeta Wyborcza)
http://wyborcza.pl/duzyformat/1,127290,20825182,pedofilia-w-kosciele-jak-biskupi-chronili-ksiedza-pawla-kanie.html

Polscy biskupi kryją księży pedofilów i unikają odpowiedzialności. Wytyczne Episkopatu słabo działają (Oko Press)
https://oko.press/polscy-biskupi-kryja-ksiezy-pedofilow-unikaja-odpowiedzialnosci-wytyczne-episkopat...

Pensylwania: Przez 70 lat księża pedofile skrzywdzili ponad tysiąc dzieci
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1760260,1,pensylwania-przez-70-lat-ksieza-pedofile-sk...

+ skandale w Kosciele niemieckim, francuskim ..... etc

Vote up!
0
Vote down!
-5

H44

#1572778

Kilka przykładów (Zresztą nie wiadomo czy prawdziwych) to mało. Nikt nie pisze, że nie ma problemu pedofilii w Kościele, chodzi o to, że pedofilii w Kościele jest zapewne poniżej jednego procenta i znam przypadki wykluczania ich ze stanu kapłańskiego lub izolowania w klasztorach zamkniętych, a tworzy się wrażenie, że pedofilów wśród księży jest wielu, może nawet większość to pedofile. To bardzo krzywdzące, tak obrzucają Kościół błotem źli ludzie.

Vote up!
4
Vote down!
0

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

#1572840

można pokazać w krzywym zwierciadle, a na ogół najwięcej krzyczą i krytykują ci, co sami wiele "mają za uszami".

Nie negując faktów, czyli różnych patologicznych zjawisk występujących w kościele, pragnę krytykantom przypomnieć, że równie negatywne zjawiska występują w absolutnie każdym rodzaju, sektorze działalności człowieka.

I tak zaczynając od sadownictwa, to ostatnio wdzięczny temat, powiem, że taki odważny i prawdomówny, także świetny obserwator - reżyser smażalski, mógłby w swoim kolejnym filmie, oczywiście godnym wszelkich nagród i poparcia różnych ważnych lewacko-liberalno-chazarskich mendiów, pokazać te prawdziwe i nagminne patologie trawiące ww. sektor!

Media pełne są artykułów na ten temat, a zatem np. o sędziów kradnących w sklepach, a potem przez życzliwych koleżków uniewinnianych, albo biorących łapówki za życzliwe wyroki, albo też wydających  wyroki "po znajomości" , lub ustalających werdykty na telefon, albo zblatowanych z innymi organami lokalnej władzy, żeby pozbawić kogoś jakiejś dużej własności i wejść w jej posiadanie, lub też odbierających bezpodstawnie dzieci rodzicom ubogim, czy dalej wymieniać, czy może już wystarczy, a może ów reżyser tego nie dostrzega, bo to dotyczy tzw. "zwykłych Polaków", czyli ludzi, którzy nie zapłacą mu sowicie za takie działanie???

Czy to odbiega od polskiej praktyki w ww. sektorze? Pytanie tylko dlaczego, taki odważny i szczery reżyser, taki poprawiacz rzeczywistości tego nie zauważył do tej pory i nie zrobił jeszcze filmu na ten temat, a to przecież ważne i bardzo ciekawe?

A może przejdźmy do innych sektorów, np. sektora zdrowia, porozmawiajmy o haniebnych błędach lekarskich i ich konsekwencjach dla pacjentów, o braku odszkodowań i zmowie lekarzy, żeby ochronić winnych, o nieudzielaniu pomocy potrzebującym, kończącym się śmiercią tych osób, o przyjmowaniu korzyści majątkowych za wykonane usługi medyczne, w ramach publicznej opieki zdrowotnej ...

Można by wiele mówić na temat patologii w każdej dziedzinie działalności ludzkiej, ale najwdzięczniejszym tematem jest kościół, katolicyzm, dla pewnych posiadających pieniądze i pragnących władzy, środowisk lewacko-liberalno-chazarskich, które chciałby pognębić innowierców, ogłupić ich, ośmieszyć i opluć, potem zniewolić ich mentalnie, a później uczynić z nich spolegliwych niewolników, tak dla nich to najważniejszy temat - tyle, że to już było i nikt na takie żałosne chwyty się nie nabierze!!!

Na darmo te nikczemne nagrody, te fałszywe pienia, te żałosne zachwyty, większość się na to nie da nabrać, znamy was i wasze podłe plany!!!

Vote up!
9
Vote down!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1572785

NIE!!!! Ten sektor jest aktualnie ważny, to ten porąbany sektor sprawił nam aktualny stan rzeczywistości(św.Pawełek, żyd) konkordat i wejście w struktury parchatej UE. Mamy teraz co mamy a kościółek jest tak samo zboczony jak i cała polityka. Więc po co przechodzić do innych tematów, skoro wszystko się sumuje w jednym?????

Vote up!
0
Vote down!
-5
#1572826

Konkordat nie jest złą umową, dzięki niej między innymi miliony ludzi w Polsce ma wsparcie duchowe (a to wpływa też na zdrowie psychiczne, a nawet fizyczne), wielu uzyskuje też wsparcie w różnych poradniach oraz wsparcie materialne.

Kościół nie jest zboczony, to kompletne bzdury. Polityka również nie jest tak zła jak się mówi - oczywiście są różni politycy, ci z totalnej opozycji nie dotrzymywali i dalej nie będą dotrzymywać obietnic wyborczych, ale ci z Prawa i Sprawiedliwości/Zjednoczonej Prawicy spełnili wiele obietnic wyborczych i to jest dobre dla nas obywateli, więc warto ich wspierać, na nich głosować.

Vote up!
5
Vote down!
0

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

#1572841

Prawda boli, oj boli!!!!

Vote up!
0
Vote down!
-6
#1572824

Prawda? A jakby nakręcił film o twojej szkole średniej czy uczelni wyższej i byłyby tam tylko pijackie libacje, pedofilia, gwałty, przekręty finansowe to byś nie bronił swojej szkoły? I jakbyś np. szukał pracy to jak myślisz jaki byłby odbiór ciebie przez potencjalnych pracodawców widzących w twoim CV tę szkołę czy uczelnię? A ataki na Kościół są znacznie gorsze niż tylko ten jeden film, jest ich znacznie więcej.

Vote up!
4
Vote down!
-1

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

#1572842

https://www.facebook.com/Dowcipy.Info/videos/322031908600646/UzpfSTE3NTgzMDk2OTQ0NzkzNzg6MjA2MzI4MDg5NzMxNTU4OA/

Vote up!
0
Vote down!
-3

H44

#1572859

To jest tak nierzeczywiste, infantylne, że zęby bolą. Naprawdę uważa Pani, że człowiek na jakimś poziomie kultury uzna to za zabawne? Może ktoś uważający Kościół za zło wcielone, ale nie sądzę aby wielu normalnym ludziom to się spodobało.

Vote up!
1
Vote down!
0

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

#1572915

to wielu komentatorów na tym portalu wyraża prawdziwe oburzenie i krytykuje, ale niektórzy aktywiści "leją krokodyle łzy", bo przecież wiedza doskonale, że ten film miał finansowanie ministra kultury, za pośrednictwem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej!

W tej sytuacji zamiast obłudnie się oburzać owi aktywiści prorządowi powinni spowodować, aby ten rząd "zjednoczonej prawicy???" nie wspierał antykościelnych i antypolskich filmów z naszych pieniędzy!

Panie Premierze najwyższy czas wyciągnąć konsekwencje wobec ministra, która za nasze pieniądze jawnie popiera naszych wrogów - wrogów Polski i Kościoła!!!

Vote up!
8
Vote down!
0
#1572855

https://www.facebook.com/Dowcipy.Info/videos/322031908600646/UzpfSTE3NTgzMDk2OTQ0NzkzNzg6MjA2MzI4MDg5NzMxNTU4OA/

Vote up!
0
Vote down!
-4

H44

#1572860

To sfinansowały władze Instytutu wybrane jeszcze przez PO-PSL, a wtedy jeszcze nie można było zgodnie z prawem ich odwołać, więc nie ma tu winy ministra Glińskiego i jego ministerstwa. Jeśli jest czyjaś wina to najwyżej PO-PSL.

Vote up!
1
Vote down!
0

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

#1572916

W Sądzie Apelacyjnym w Poznaniu został podtrzymany wyrok Sądu Okręgowego nakazujący zapłacić zakonowi Chrystusowców milion złotych zadośćuczynienia ofierze byłego zakonnika-pedofila. Mają też płacić 800 zł dożywotniej renty miesięcznie.

Ofensywa przeciwko KK rozkręca się. Ohyda.

Więcej tutaj:

http://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/sedziowie-z-poznania-osadza-zakon

Vote up!
9
Vote down!
0
#1572866

Za Pani podejście do problemu pedofilii i Prawa

należy się Pani nagroda NOBLA w dziedzinie .................... STRZCH i CIEMNOGRODU !

Vote up!
0
Vote down!
-5

H44

#1572904

nie Pani będzie mi przydzielać nagrody. A gdyby była Pani w jakimś  "oceniającym jury", to po prostu. ... splunę, antyklerykałko.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1572905

za podziękowanie Halinie 44. Taka biegła w  temacie lewaczka nie zamierza ustawić się pośrodku - przyczyn, sprawców i pokrzywdzonych.Nie zamierza dochodzić źródła tej patologii, choć dobrze wie skąd się bierze. Może bierze udział w finansowaniu środków aby zdziczenie człowieka wytworzone na porno, luzie, gender osiągnęło oczekiwany przez nich efekt - zepsucia moralnego od dzieci po dorosłych. Źródła te oczywiście dla takiej są w porządku. Winny jest jeden Ksiądz a nawet wg niej KK. Opluła, pomściła się na księdzu. Że jutro zniszczy życie sobie i innej młodej osoby zdziczały odbiorca luzu, pornografii z internetu, to już Halinę 44 nie obchodzi.  Patrząc tylko w jedną stronę, marnie Halinka 44 wypadła. Dla mnie jej   nienawiść niczym nie równi się od choroby przez Nią poruszanej.   

Vote up!
6
Vote down!
0

Kolejorz

#1572906

za wsparcie świetnym, merytorycznym komentarzem.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1572909

gdy tylko wyszły na światło dzienne pedofilskie afery w Kościele w USA wezwał natychmiast wszystkich amerykańskich kardynałów do Watykanu "na dywanik". Widzimy po raz kolejny jak wiarygodna jest gazeta zwana przez większość Polaków G-prawda.  https://www.nytimes.com/2002/04/22/opinion/john-paul-ii-and-his-cardinals.html

Vote up!
7
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1572887

https://popularne.pl/ksiadz-michal-baranski/?utm_source=Facebook&utm_medium=cpm&utm_campaign=net-pat

Vote up!
0
Vote down!
-4

H44

#1572892

Twoja nienawiść i stronniczość sama mówi o tobie.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1572893

podzielam opinie o "Klerze"
z wyjątkiem tego
"Znajdą się oczywiście frajerzy, którzy wydadzą na to pieniądze i stracą czas "
bo zdecydowanie frajerem jest ten co nie oglądając czegoś pisze o tym opinie ...

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
-5
#1572899

Jakbym poszedł na ten film nawet tylko czy głównie po to, aby go opisać to sam bym stracił czas i pieniądze, więc uważam, że Twoja krytyka jest niesłuszna - cztery recenzje ludzi, którym w miarę ufam naprawdę mi wystarczą, a w międzyczasie obejrzałem jeszcze jedną na youtube, co ciekawe ateisty. Poniżej link do niej:

https://www.youtube.com/watch?v=JUbNk_S8bck&feature=player_embedded

 

Podsumowując po to między innymi są recenzje, aby pomóc nam podjąć decyzje - oczywiście zdarzają się takie, które potrafią zmieszać z błotem dobry film, aby tylko ludzie go nie obejrzeli (przykładem film "Smoleńsk", który był naprawdę niezły, może bym osobiście usunął dwie końcowe sceny, ale nie powinny one powodować jednak aż tak złych ocen tego filmu).

Vote up!
3
Vote down!
0

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

#1572917

Tak duża frekwencja na filmie pn "Kler" wcale mnie nie dziwi.Prawdopodobnie w znacznym stopniu poszli na film "katolicy" i to niekiedy zaraz po wyściu z Kościoła, podobnie jak niegdyś szli kupować pismo antyklerykalne "Nie" ku wielkiej satysfakcji naczelnego redaktora tow.J.Urbana. Ja na ten film nie pójdę z prostego względu. Skoro twórca filmu i jego odtwórcy ogłosili publicznie, że są ateistami (czyli wierzącymi, że Boga nie ma) i że czują niechęć do ludzi przyznających się do kościoła, a niektórzy nawet nienawiść to ich deklaracje, że owe "dzieło" ma służyć ujawnianiu patologii dziejącej się w kościele i chęci ich likwidacji są nie tylko niewiarygodne, ale z gruntu fałszywe. Znając obłudę dość licznej części naszego społeczeństwa i tkwiącej w nim "pobolszewickiej " (homosowietikus) mentalności liczyli słusznie na dobrą kasę. Cel osiągneli! Mniej zakłamany w tym względzie okazał się tow.J.Urban kiedy stwierdził, że jego głównym celem jest "zniszczenie Kościoła jako zarazy", a nie żadna naprawa i że w tym względzie ten film mu pomaga. Muszę go jednak zmartwić bo wiem że jak powiedział Bóg ( w którego nie wierzą ) nawet "moce piekielne go nie przemogą ", a cóż dopiero tow.J.Urban i twórcy filmu "Kler". Nieudane próby podejmowane były przez 2000 lat m.in przez francuską rewolucję, przez J.Stalina, przez A.Hitlera, a obecnie niekiedy przez ......UE.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1572926