Artykuł 180 Konstytucji w sprawie wieku emerytalnego sędziów odsyła do ustawy - dlaczego media nie cytują tego artykułu?

Obrazek użytkownika Filip_Stankiewicz
Kraj

Artykuł 180 Konstytucji w sprawie wieku emerytalnego sędziów odsyła do ustawy (dokładnie: „Ustawa określa granicę wieku, po osiągnięciu której sędziowie przechodzą w stan spoczynku.”), co oznacza, że to Prawo i Sprawiedliwość ma rację w sprawie I Prezes Sądu Najwyższego, ponieważ sędzia w stanie spoczynku nie może pełnić funkcji I Prezesa Sądu Najwyższego - dlaczego media (np. TVN - telewizja założona przez Mariusza Waltera i Jana Wejcherta, którzy otrzymali od komunistów koncesję na sprowadzanie sprzętu elektronicznego z zagranicy i dystrybucję filmów na kasetach video w Polsce. Czy ludzie nie związani z komunistami otrzymaliby taką intratną koncesję?) nie cytują tego zdania z Konstytucji? Przemilczanie tak ważnego zdania i jednoczesne oskarżanie Prawa i Sprawiedliwości/Zjednoczonej Prawicy o łamanie prawa, Konstytucji można chyba uznać za manipulację i to bardzo poważną. Jeśli to nie było rozmyślne działanie mediów (nie wierzę, że wszyscy dziennikarze o tym nie wspomnieli nie celowo, ale zapewne część rzeczywiście nie miała złych intencji) to liczę, że przynajmniej niektórzy z Państwa przytoczą to bardzo ważne zdanie z Konstytucji RP w swoich mediach.

 

Przy okazji kilka bardzo ciekawych moich zdaniem faktów i spostrzeżeń:

 

Feta na cześć ideologa komunizmu Karola Marksa. Na Uniwersytecie Warszawskim uczczono 200. rocznicę urodzin Karola Marksa konferencją naukową. Jako pierwszy z mówców marksizm wskrzeszał komunistyczny aparatczyk Jerzy Wiatr, zarejestrowany jako konfident wojskowej bezpieki. Czy to nie jest dowód, że reforma szkól wyższych jest niezbędna, bo wykładowcy sączą studentom komunistyczną utopijną ideologię?

]]>http://niezalezna.pl/227655-feta-na-czesc-ideologa-komunizmu-trup-marksa...]]>

 

Muzułmanka grozi: za niedługo będziemy większością. Jak widać muzułmanie sami przyznają że nie chcą pokojowo koegzystować z innymi wyznaniami a multikulti to ściema i nieudany* lewacki eksperyment. Czy ci Muzułmanie chcący wprowadzać swoje zasady w Europie i USA w sytuacji gdy rdzenni Europejczycy i Amerykanie nie mieliby gdzie uciec to Twoim zdaniem dobrzy ludzie?

]]>https://twitter.com/PrawyPopulista/status/1019219334068129792]]>

 

Kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Opola nie wie nawet w przybliżeniu jakim budżetem dysponuje miasto - ktoś powie, że to dotyczy tylko Opola, ale warto wiedzieć jakich ludzi PO wybiera na dość ważne stanowiska.

]]>https://twitter.com/TVP3Opole/status/1006594063854985216]]>

 

Kandydat J. Wałęsa uderza w republikę deweloperską istniejącą w Gdańsku, a na sali oklaskują go gdańscy radni PO, którzy od X lat uchwalają plany zagospodarowania przestrzennego. Likwidacja Republiki deweloperskiej. Za a nawet przeciw. Tylko wybór Kacpra Płażyńskiego może zmienić na lepsze sytuację Gdańska, Gdańszczan!

]]>https://twitter.com/JanKanthak/status/1010564742086262784]]>

 

Publicysta Piotr Semka napisał: He, he a przy okazji nadawania ulicy Lecha Kaczyńskiego grzmiano:"nikt nie pytał mieszkańców". A w sprawie Tęczy która stała na Placu Zbawiciela ktoś pytał Warszawiaków?

]]>https://twitter.com/PiotrSemka/status/1004020768538267648]]>

 

Domyślałem się, że spora część lewicy to patologia, ale nie myślałem że to aż takie padalce! A tu skąd moje oburzenie: Niebywałe. Aborcjonistka o płonących kościołach i wieszaniu kukieł biskupów na latarniach. 2 lipca 2018 pod sejmem odbył się protest przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Jedna z przemawiających zebrała owacje po słowach, że w końcu w Polsce zaczną płonąć kościoły. Przy okazji: Aborcjoniści to wyjątkowi egoiści, bo chcą przyjemności bez ponoszenia odpowiedzialności za swoje czyny - czyli lepiej zamordować dziecko w łonie matki niż urodzić i wychować czy choćby oddać do adopcji czy na utrzymanie Państwa.

]]>https://www.youtube.com/watch?time_continue=46&v=htZUfb3-UvA]]>

]]>http://vod.gazetapolska.pl/18505-niebywale-aborcjonistka-o-plonacych-kos...]]>

 

Oto do czego prowadzi propaganda części środowisk homoseksualnych, promocja zboczeń: "Społeczna afirmacja homoseksualizmu prowadzi do zaburzenia formowania tożsamości płciowej młodzieży i upowszechnienia zachowań homoseksualnych "

]]>http://mobile.wnd.com/2017/03/homosexuality-exploding-among-youth/]]>

 

Oto dlaczego Donald Tusk nie ma moralnego prawa kierować do sądu sprawy przeciw Patrykowi Jakiemu w sprawie umieszczonego przez współpracownika Jakiego zdjęcia Tuska - śmiał się rubasznie z Komorowskim gdy czekali na trumny ofiar katastrofy smoleńskiej. Przy okazji - bardzo niewiele mediów (chyba tylko telewizja Trwam założona przez Ojca Tadeusza Rydzyka) wyemitowało to bulwersujące nagranie. Tu nagranie:

]]>https://twitter.com/pikus_pol/status/1008773339987501056]]>

 

"Pod prowokacyjnym wpisem T. Lisa na TT na temat stanu zdrowia Prezesa Kaczyńskiego - totalni (zapewne sympatycy PO i Nowoczesnej) wrzucają zdjęcia Jarosława Kaczyńskiego w trumnie i wzajemnie sobie lajkują. Mówiłem, że to chore z nienawiści towarzystwo trzeba zaorać, a już z pewnością nie można im oddać Polski. Za wszelką cenę!" - napisał na Twitterze poseł Wolnych i Solidarnych Adam Andruszkiewicz. ]]>https://dorzeczy.pl/kraj/69809/Andruszkiewicz-ostro-o-zwolennikach-opozy...]]>

 

Info sprzed Mistrzostw Świata w piłce nożnej, ale ważne bo pokazuje sposób myślenia przeciwników Prawa i Sprawiedliwości/Zjednoczonej Prawicy: Zwolennicy opozycji mają propozycje, komu kibicować, zamiast Polski. Ostrzegają: ,,Jeśli Polakom wygrać się uda, to ucieszy się Duda”. W tekście Krzysztof Pacewicz, syn znanego z łamów ,,Gazety Wyborczej” dziennikarza, ma dla obrońców demokracji kilka propozycji:1. Nikomu, bo w Polsce łamana jest Konstytucja, a w Rosji prawa człowieka. Zamiast tego Pacewicz proponuje ,,nie pić piwa i oglądać filmy Wajdy”. Kolejne propozycje pod linkiem:

]]>https://niezlomni.com/zwolennicy-opozycji-maja-propozycje-komu-kibicowac...]]>

 

10 filmów religijnych, które musisz zobaczyć! Te filmy koniecznie trzeba obejrzeć. Niosą za sobą cenne wartości - religijne i moralne, i są niczym drogowskazy wskazujące kierunek na krętych ścieżkach życia. Wiele z tych propozycji weszło już do kanonu sztuki filmowej, zdobywając laury na prestiżowych festiwalach filmowych, a udział najlepszych twórców - aktorów i reżyserów potwierdza wysoką rangę artystyczną produkcji. Aby zobaczyć jakie to filmy wystarczy kliknąć napis „galeria zdjęć” w rogu zdjęcia.

]]>https://pl.aleteia.org/2018/04/11/10-filmow-religijnych-ktore-musisz-zob...]]>

 

Filip Stankiewicz

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (8 głosów)