Pucz, czyli polityka informacyjna PiSu leży

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

OK, wiem, to jest blogowisko propisowskie, więc żeby zrównoważyć negatywny wydźwięk tytułu mojego tekstu śpieszę dodać, że mimo to polityka informacyjna PiSu jest kompletna:

to znaczy że nie tylko leży, ale i kwiczy.

I proszę mi tu nie wierzgać, bo prawda (jak to prawda) jest nieprzyjemna:

scenariusz rozróby sejmowej jest dokładną kalką zachowań opozycji z lat 2005-2007, kiedy to też padła groźba alternatywnych obrad sejmu, a okupację fotela marszałka  przeprowadził (skutecznie) wicemarszałek z LPRu, Marek Kotlinowski (tak swoją drogą – kto dziś pamięta tego cwaniaka? Nikt? I o to właśnie w tym interesie chodziło: zrobił swoje, potem na 9 lat do Trybunału Konstytucyjnego - i jest ustawiony na cale życie).

A pisowcy przez 8 (OSIEM !!!) lat bycia w opozycji nie wyciągnęli żadnych wniosków ze swojej haniebnej przegranej w 2007 i okresu ją poprzedzającego. 

Drugi raz biorą po tyłku tą samą rózgą”*

***

Pucz był i dyskusji nie ma, bo tak obwieścił Prezes, a jak napisał św. Paweł, kto się z Prezesem nie zgadza – ten nie konsumuje.** 

Co, że troszkę inaczej w oryginale stoi? Ojtam ojtam – oryginał ma 2000 lat, to oczywiste, że słownictwo inne wtedy obowiązywało, ale SENS jest ten sam 

Dlatego nawet poseł od Kukiza Liroy pospieszył z „paddierżką”, że pucz zaczął się fachowo, bo od zapewnienia aprowizacji:

jest kolejny dowód na to, że „spontaniczna demonstracja opozycji” to szczegółowo zaplanowane wydarzenie! Poseł ugrupowania Kukiz’15 Piotr Liroy Marzec umieścił w mediach społecznościowych film, w którym mówi, że do Sejmu dzień przez manifestacją zamówionych zostało 1000 kanapek! Czyżby posłowie opozycji bali się, że zgłodnieją, walcząc o demokrację w Polsce?***

Cóż, komercyjnie niepokorny  (moje!) Sakiewicz Tomasz nie jest od tego, żeby sprawdzać prawdziwość przekazywanych przez jego koncern informacji – on jest od tego, żeby grzać emocje.

Bo (jak mówi stare powiedzenie) kto bardziej grzeje – ten więcej dostaje ogłoszeń ze Spółek Skarbu Państwa.

Grzali tak godzin kilkadziesiąt (choć zima tego roku żadna), a tu się okazało, że te 1000 kanapek to sam wiernota (też moje!)  Kuchciński zamówił. Buahahaha!

Ja nie mam o te 1000 kanapek żalu, bo z publicznej kasy to każdy polityk garściami, ale nie uwierzę, żeby jeden Kuchciński chciał sam wtranżolić 1000 kanapek! Dla WSZYSTKICH posłów biorących udział w obradach zamówić kazał, po  2 na paszczę + rezerwa na bardziej głodnych.

Musiało o tym zamówieniu wiedzieć pisowców więcej – choćby sama obsługa Kuchcińskiego: te wszystkie asystentki, pomocnice asystentek i kto tam jeszcze.

Zatem pojawia się kwestia nr 1:

o ile Kuchciński jest do wyższych celów stworzony i nie będzie Liroyowej lipy prostował, to przecież jego podwładni pisowcy, którzy to zamówienie praktycznie zrealizowali, mogli przed wygłupem partię-matuszkę uchronić, dementując Liroyowe bajanie, zanim poszło do grzania przez media pisowskie?

Mogliby, ale jak zasugerowałem w tytule, w PiSie za politykę informacyjną odpowiada ten, kto wcześniej wstanie, a że Prezes wstaje późno, to jego śniadanie jest już gotowe, i często składa się na nie przygotowany przez takich przysłowiowych Sakiewiczów pasztet.

Ale zaraz nasuwa się kwestia nr 2:

Prezes powiedział jednak, że docierały do niego informacje  o przygotowaniu przewrotu.

Jak rozumiem, nie od Nitrasa docierały, ale od służb specjalnych podległych stalowemu Mario Kamińskiemu?

Hm…ale skąd w takim razie to kompletne nieprzygotowanie PiSu na tak banalną akcję, jak okupacja mównicy? Ten brak gotowych scenariuszy na różne warianty rozwoju sytuacji, z dopracowaniem do perfekcji transferu obrad do sali kolumnowej?

Moim (i całkowicie niesłusznym, rzecz jasna) zdaniem, okiem nieuzbrojonym widać (lepiej brzmi niż okiem gołym, prawda?), że coś tu nie gra:

albo informacja, która dotarła od Kamińskiego do Prezesa nie przepłynęła najwyraźniej do Kuchcińskiego i biedaczysko tak się tą okupacją zestresował, że zagrał w taniej komedii wyreżyserowanej przez PO i Sowriemienną (jest takie słowo) – albo przepłynęła, ale ją olał i to jest już zgroza.

A teraz grzani jesteśmy filmikami z Nitrasem-POgrzebaczem i Radziszewską (przyznaję, że tu mi epitetów zabrakło, a to u mnie rzadkie) robiącymi „kipisz”.

No nic – niech już Trump ten swój urząd obejmie, swoich komisarzy  poprzysyła i  zaraz się porządek zrobi.

Taaa….

————

http://niepoprawni.pl/blog/fedorowicz-ewaryst/nie-bede-umieral-za-kuchcinskiego

** II List Pawła Apostoła do Tesaloniczan, 3,10, 53 n.e.

*** ]]>http://karta.telewizjarepublika.pl/piotr-liroy-marzec-wczoraj-zamowiono-...]]>

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.9 (22 głosy)

Komentarze

Znam te "argumenty".
Ża niby PiS niczego nie konsultuje z bardzo ważnymi publicystami (wliczając w to Ewarystów) i że ci wielcy publicyści nie wiedzą jakie są plany Kaczyńskiego..
Najlepszym tekstem (uwielbiam go cytować) buraka Warzechy na ten temat było; "Gdyby PiS mnie posłuchał, zrobiłby to lepiej, albo przynajmnien inaczej":):):)
A ja uważam, że planów się nie zdradza.
Zwłaszcza palantom.
Pożyjecie, zobaczycie...
Odczujecie.

Vote up!
9
Vote down!
-1

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1529226

Planów się nie zdradza i z wrogami się nie dyskutuje, tylko ich się zwalcza.

Vote up!
9
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1529228

Na szczęście nie jestem Kaczńskim, bo ja bym już dawno dał im posmakować tego, czym częstwowali mnie - pał, lania wodą i gazu.
Kaczyński jest mądrzejszy, więc zamęcza ich na śmierć i kroi po plasterku.
Skutecznie, bo TK mamy już z głowy, choć sam proces był upierdliwy (może to i dobrze?).
PiS dał już ludziom trochę chleba (i mieszkań), a na igrzyska jeszcze poczekam.
Niecierpliwie, ale poczekam.

Vote up!
7
Vote down!
-1

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1529230

tę całą sytuację w ton prześmiewczy! Tyle, że dochodzi do tego, że posłowie z PiS-u, powinni przejąć obowiązki policjantów śledczych, bo opozycja totalna wciąż knuje i szabruje! Tylko to knucie, jest też totalne! Polacy, Polakom gotują ten los! Dla mnie i dla wielu ludzi to nie jest opozycja! To jest smarkateria, w rękach ludzi, którzy źle życzą Polsce i nic ich więcej nie obchodzi! Wykonać i wykonują! Po prostu pajacyki, pociągane za sznurki! Czy za darmo? Mówią, że za darmo, to boli gardło! Czy pan Eweryście, słyszał, żeby opozycja totalna miała, choć malutki projekcik, dla dobra Polaków? A gdzie to towarzystwo było, jak rozkradano Warszawę i inne miasta Polski? Toż to grabież w czystej postaci! Było im dobrze i wesoło! Pani Gronkiewicz-Waltz jest wiceprzewodniczacą PO! To nie są ludzie, którym dobro Polski leży na sercu! To są pospolici zadymiarze i grabarze tożsamosci Polaków! Pisze pan "blogowisko propisowskie"? Ja bym powiedziała blogowisko propolskie! Jak to powiedział Tusk: "Polskość to nienormalność"! Czy tak sam od siebie wymyślił, te nikczemne słowa i ileż to lat temu to powiedział, ponad 20? A potem już dziwnym trafem, jego kariera potoczyła się "właściwym" torem! Przemysł polski likwidowany, dzieci zabierane, itd!  Gdyby wyborcy PiS nie zauważyli, zanikającego w mgnieniu oka państwa polskiego, to musiałbyś kłaniać się dziczy, a kobiety chować w lesniczówkach, przed "ubogacaniem" przez dzicz! Tylko dlatego, że Aniela otrzymała pieniądze, za zagospodarowanie "uchodźców", których pozbyć się chciał, świat arabski! Jak się teraz czują rodowici Niemcy? Ano tak, że głośnie pierdnąć nie mogą, żeby nie urazić nierobów! We własnym kraju, zachodni sąsiedzi, chowają się jak szczury! Nie żałowałam ich, dopóki nie mordowało się ludzi! Morduje się ich rodaków, a oni mówią, że deszcz pada! Czy to jest normalne panie Eweryście? Licho nie śpi, więc to prawda, że możnaby lepiej zadbać o  przepływ informacji! Tu panu przyznaję rację! Na koniec tylko powiem, że posłom opozycji się porypało! Traktują `Sejm, jako kolejne telewizyjne "show" za nie swoje pieniądze! 

Vote up!
8
Vote down!
-1

viki

#1529229

1. życzę Wam udanego Nowego Roku! (nie kpię)

... bo bardzo tych życzeń potrzebujecie. :-D

Jedna tylko uwaga: przy 38% głosów  w wyborach i  wejściu do sejmu SLD ilość mandatów PiSu spada do 210-213.  Mam tłumaczyć, co to oznacza?

2. proszę mi nie ubliżać od Warzechów - ja nie jestem "komercyjnie niepokorny"

3. Jestem nieważnym publicystą, ale na imię mam Ewaryst, nie Eweryst, proponuję zapamiętać :-D

No, to na tyle :-D

 

Vote up!
6
Vote down!
-3

Ewaryst Fedorowicz

#1529254

Starałem się napisać poprawnie, ale zauważam u siebie symptomy dysgrafii i dysleksji (wiem, że wszyscy tak się tłumaczą, ale ja naprawdę nie mogę napisać zdania bez kilku pomyłek:):):)).
Sprawdziłem.
Napisałem poprawnie (albo nie widzę, że niepoprawnie:):):))

Nie wyzywałem Cię od Warzechów, po prostu zauważylem, że mieścisz się w paradygmacie:):):)

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU

Vote up!
7
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1529263

Przepraszam, za Ewerysta! Ma pan niespotykane imię, ale bardzo piękne, Ewaryst! Każdy z nas pisze swoją opinię, nikt nie powinien mieć pretensji. Ja nie mam do pana żadnych, po prostu wypowiadam się co myślę i wiem! Pan również! Dla mnie nie ma nieważnych publicystów! "Komercyjnie niepokorny", trafne  określenie Warzechy! Szkoda tylko, że nie możemy sie doczekać spokoju w polityce, która przecież nas dotyczy! Chyba nie ma takich, co by wszystkim dogodzili! Każdy chiciałby mieć przedstawiciela w Sejmie, który spełniałby wszystkie nasze postulaty! Tylko to nie jest możliwe  w czasach obecnych! Ogromna ilość posłów, nastawionych jest na zysk i poklask! Nie liczą się z Polską, tylko zabezpieczją interesy innych państw i to na pewno nie za darmo! I tu mnie szlak trafia, na tych przekupnych! Ot, cała filozofia mojego spojrzenia! Najbliższy jest mi PiS, ze tego względu na to, że zabezpieczają przede wszystkim narodowy interes! Dla mnie odczytać postępowanie każdego posła, czy senatora jest proste, jak konstrukcja cepa! Choć silą się używając socjotechniki, na którą partie wydają krocie! Takie nastąpiły czasy! Życzę zatem panie Ewaryście udanego Nowego Roku dla nas wszystkich!

Vote up!
6
Vote down!
0

viki

#1529267

Spoko!
Mogło się trafić "Everest":):):)

Vote up!
4
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1529269

1. życzę Wam udanego Nowego Roku! (nie kpię)

... bo bardzo tych życzeń potrzebujecie. :-D

Jedna tylko uwaga: przy 38% głosów  w wyborach i  wejściu do sejmu SLD ilość mandatów PiSu spada do 210-213.  Mam tłumaczyć, co to oznacza?

2. proszę mi nie ubliżać od Warzechów - ja nie jestem "komercyjnie niepokorny"

3. Jestem nieważnym publicystą, ale na imię mam Ewaryst, nie Eweryst, proponuję zapamiętać :-D

No, to na tyle :-D

Vote up!
4
Vote down!
-2

Ewaryst Fedorowicz

#1529255

Wprawdzie Nowy Rok, ale prawda jest ważna. Więc: Tekst infantylny, takie coś na granicy pomówienia i ignorancji. W merytorycznej dyskusji liczą się fakty: Kuchciński zamówił kanapki? Dowód proszę. Itp, itd..

Vote up!
4
Vote down!
-1

Stasiek

#1529333

idź sobie, trollu :-D
http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/to-kuchcinski-zamowi-kanapki-na-pucz_929550.html

Vote up!
1
Vote down!
0

Ewaryst Fedorowicz

#1529400

1. rzekome nieprzygotowanie PiS-u ma się nijak do zarzutu o "politykę informacyjną", nawet do jekiegoś zarządzania informacją. a wydarzyć się mogło wiele i w każdej chwili.

2. co mieli niby zrobić? odmówić kanapek, sprowadzić oddziały  specjalne?

to opozycja sama się orze, mają to za sukces ale rozłam z osmieszeniem działa na korzyść PiS, zresztą potwierdziły to sondaże.

A pucz to tylko słowo, była próba puczu.

co jest nieprawdziwego w doniesieniu Liroya o kanapkach,  że wini się Sakiewicza, bo nie wiem?

i co złego w "grzaniu nastrojów", skoro obie strony tak postępują a defensywny PiS zwyczajnie musi tak w odpowiedzi, jak opozycja zasłużyła? normalna polityka.

więc co tu zabawnego i głupiego z Pis-em?

 

strzelam i trafiam: PiS się nie podoba, bo nie zrobi Polaków z takich repatriantów, co nawet polskiego nie znają i od lat nie chcą do Polski ale pokutują jako sztandar niektórych aktywistów "kresowych", nieprawdaż? tylko z takim nastawieniem to okaże się, że batiuszka Stalin był lepszy

Vote up!
4
Vote down!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1529343

idź sobie trollu :-D

Vote up!
1
Vote down!
0

Ewaryst Fedorowicz

#1529401

ano idę, co będę przeszkadzać polit-gramocie,  nie o zrozumienie w końcu chodzi tylko o szpilę w PiS.

tylko obrońcie tą naszą demokrację...

Vote up!
2
Vote down!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1529417

1. rzekome nieprzygotowanie PiS-u ma się nijak do zarzutu o "politykę informacyjną", nawet do jekiegoś zarządzania informacją. a wydarzyć się mogło wiele i w każdej chwili.

2. co mieli niby zrobić? odmówić kanapek, sprowadzić oddziały  specjalne?

to opozycja sama się orze, mają to za sukces ale rozłam z osmieszeniem działa na korzyść PiS, zresztą potwierdziły to sondaże.

A pucz to tylko słowo, była próba puczu.

co jest nieprawdziwego w doniesieniu Liroya o kanapkach,  że wini się Sakiewicza, bo nie wiem?

i co złego w "grzaniu nastrojów", skoro obie strony tak postępują a defensywny PiS zwyczajnie musi tak w odpowiedzi, jak opozycja zasłużyła? normalna polityka.

więc co tu zabawnego i głupiego z Pis-em?

 

strzelam i trafiam: PiS się nie podoba, bo nie zrobi Polaków z takich repatriantów, co nawet polskiego nie znają i od lat nie chcą do Polski ale pokutują jako sztandar niektórych aktywistów "kresowych", nieprawdaż? tylko z takim nastawieniem to okaże się, że batiuszka Stalin był lepszy

Vote up!
3
Vote down!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1529344