Jak świat światem, nie będzie banderowiec Polakowi bratem!

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

Skąd to wiem?

Ja skąd wiem?! Mnie o to pytacie?!

Ja jestem z kresowej, wołyńsko-podolskiej rodziny i ja to wiem odkąd się nauczyłem rozumieć ludzką mowę.

Moich podolskich krewnych wymordowało ]]>sowieckie, stalinowskie NKWD]]>*, a moich krewnych z Wołynia wyrżnęli ]]>banderowscy sąsiedzi]]>.**

I wiem, że Polacy na Kresach mieli przeciw sobie nie tylko dwóch wrogów (sowieckiego i niemieckiego), ale i V kolumnę, na którą składały się wszystkie główne mniejszości narodowe, z których najstraszniejszymi byli ukraińscy nacjonaliści.

Tak, rozumiem, to jest propisowskie blogowisko i taka odpowiedź nie wystarcza. No to może klasyczny dowód z autorytetu?

Proszę:

„Jakiś czas temu długo rozmawiałem z prezydentem Poroszenką i powiedziałem mu wprost: z Banderą do Europy nie wejdziecie, trzeba wybrać – albo integracja z Zachodem i odrzucenie tradycji UPA, albo Wschód i wszystko, co się z nim wiąże.”

Może być? Nie?

A to świeżutki cytat z… ]]>Prezesa Kaczyńskiego]]> *** – czyli być nie tylko może, ale musi :-D

Wprawdzie  szef ukraińskiego IPNu i kłamca wołyński Wiatrowycz ostro odpalił Prezesowi Kaczyńskiemu: „Uważam, że taka ]]>grubiańska deklaracja]]> ze strony jednego z ważniejszych polskich polityków była bardzo niewłaściwa” ****, ale jak rozumiem, nikt tu nie podziela opinii Wiatrowycza, a jeśli ktoś się taki znajdzie, to proszę oficjalnie, pod nazwiskiem, a nie pod przykryciem ?

Uzupełnię tylko, że Prezes, jako osoba dobrze wychowana nie dodał, że i bez Bandery Ukraina do Europy nie wejdzie, bo jej tam… nikt zwyczajnie nie chciał i nie chce!

A czego Zachód od Ukrainy chciał, rozpętując tę całą Majdanową drakę, opisałem dokładnie jak tylko się Majdan zaczął w tekście pod wszystko wyjaśniającym tytułem

]]>„Kto okradnie Ukrainę?”]]> *****

———————–

Cóż takiego się zatem stało?! – ktoś niezorientowany zapyta.

Przecież to Prezes Kaczyński na Majdanie kijowskim, wśród flag UPA rzucił w tłum banderowskie pozdrowienie – Sława Ukrainie!, a tłum odpowiedział mu banderowskim odzewem – Herojam sława!

Nie wiem, co się stało, bo jeszcze w czerwcu ub. roku trzeba było pisowcom z gardła wyrywać nazywającą rzeź wołyńską ludobójstwem uchwałę sejmową (ustawy się wyrwać nie udało, tacy zawzięci), jeszcze drażniły krętactwa pisowskie, na temat stworzenia jakiegoś wspólnego Dnia Męczeństwa Kresowian, datowanego na 17 września, a nie na rocznicę wołyńskiej krwawej niedzieli 11 lipca, jeszcze dyr. Romaszewska i red. Mucha „prostowali” posła Dworczyka, jeszcze wicemarszałek Terlecki majaczył coś o bratobójczej wojnie na Wołyniu, a milicja (nie poprawiać, policja to była przed wojną) filmowała nas starannie ****** podczas demonstracji kresowej przed sejmem, a tu taka wolta!

Powiem tak - nie obchodzi mnie przyczyna, a jedyne co mnie obchodzi, to skutki, a są one takie:

jak mawiali starożytni Rzymianie, Nowogrodzka locuta – causa finita i szlus!

Takie jest obowiązujące pisowców (a więc i przytłaczającą większość Czytelników na tym blogowisku) stanowisko i nie radzę zaprzeczać.

———————-

Dla pisowskich i okołopisowskich amnezjonistów/relatywistów/minimalistów (całe spektrum tu mamy) wołyńskich, czy szerzej banderowskich, to stanowisko Prezesa jest szokiem.

Sakiewicz/Żurawski vel Grajewski/Romaszewska/Gosiewska/Mucha i inni przycichli przy tych swoich dystrybutorach z publicznym groszem (od gabinetów politycznych, przez ogłoszenia SSP, na mediach publicznych kończąc) rozglądając się za innym poletkiem doświadczalnym dla krzewienia demokracji itp. interesem, i nawet Jerzy Targalski (z wzorcowej, stalinowskiej rodziny) wywiesił białą flagę (jemu to kolory się w końcu pomylą :-D ):

„Polacy powinni popierać Ukrainę, ale oczywiście]]> nie będą tego robić.]]>******* (podkr. moje)

Operacja Putina i agentury Putina w Polsce, której celem było skierowanie Polski przeciwko Ukrainie odniesie sukces, ponieważ propaganda antyukraińska skierowana do środowisk narodowych i kresowych oraz moczarowskich spotkała się z tak szerokim odzewem u większości społeczeństwa, że walka z tzw. banderyzmem, potępianie Ukraińców i eskalowanie żądań stało się przedmiotem licytacji w walce o poparcie wyborców. A ta licytacja przekreśla współpracę.”

Inna sprawa, że Targalski, jako wytrawny propagandysta (taka prawda – i propagandysta i wytrawny, jeszcze za Gierka w PZPR destylowany i rafinowany) popełnia w tym jednym akapicie dwie manipulacje i to wredne wyjątkowo, bo bycie przeciwko UPA nie jest równoznacznym z byciem przeciwko Ukrainie, tak jak bycie przeciwko UB czy PZPR nie jest byciem przeciwko Polsce, ale jak to stalinowcy propagandyści mawiali – rabota jest’ rabota, to i Targalski rabotajet.

A wrzucanie kresowian czy narodowców do jednego worka ze swoimi kolegami z PZPRu, czyli moczarowcami to jest już propaganda w stylu Urbana.

Ale oprócz manipulacji, Targalski obraził Polaków, i to po raz kolejny, bo ma do nich najwyraźniej co w rodzaju idiosynkrazji (jest takie słowo, naprawdę).

Większość Polaków będzie grała w rosyjskim teatrze marionetek zadowolona, że może potępiać Ukraińców. A to jest cel strategiczny Rosji, by wszystkie narody regionu walczyły między sobą i pokazały, że nie są zdolne do współpracy. Regionem musi rządzić Rosja jak za komunizmu, wtedy jest spokój i stabilizacja.

Ciekawe, że jakoś Polacy nie są tacy odważni wobec Rosji, która wymordowała 10 razy więcej naszych rodaków niż UPA, jak wobec Ukrainy. W obliczu Rosji odwaga ulatnia się i pojawiają się brednie o niedrażnieniu, balansowaniu itp. Widocznie ofiary rosyjskie nie mają tych praw co ukraińskie dla hurapatriotów.” (wszystkie podkreślenia moje)

I to jest zupełna granda, a w ustach staliniątka granda do kwadratu:

owszem, od konfederacji barskiej licząc, to może i 15 razy tyle, ale:

1. UPA wymordowała większość z przynajmniej 200 tys. Polaków W NIECAŁE DWA LATA,

a co najistotniejsze,

2. Rosjanie zawsze byli najeźdźcą, a upowcy byli obywatelami Rzeczypospolitej, sąsiadami, którzy żyjąc w Polsce uniknęli stalinowskiego, ludożerczego Wielkiego Głodu, rozwałek i zsyłek.

Nie wiem, jakiej narodowości jest Targalski, ale jego maniakalne obrażanie Polaków (a choćby ten skrin) świadczy o jakiejś antypolskiej fobii.

]]>]]>

Czort z prywatnymi fobiami Targalskiego, ale on jest opłacanym przez polskich podatników Kierownikiem Ośrodka Studiów Przestrzeni Postsowieckiej w … ]]>Akademii Sztuki Wojennej (!)]]> ******** i skoro minister Macierewicz toleruje takie skandaliczne wypowiedzi, to znaczy, że ma pod bokiem problem dużo większy, niż słusznych skądinąd rozmiarów Misiewicz.

-------------------

Informacja dla Czytelników:

w związku z trollowaniem moich tekstów,  nie odpowiadam na żadne komentarze.

——————

* ]]>http://naszeblogi.pl/40317-moja-rodzinna-kleska-1920]]>

** ]]>http://naszeblogi.pl/39718-wolynskie-nie-ludobojstwo]]>

*** ]]>http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-02-07/kaczynski-o-ukrainie-z-bandera-do-europy-nie-wejdziecie/]]>

**** ]]>http://dyvys.info/2017/01/31/ukrayina-maye-zasvidchyty-shho-ne/]]>

***** ]]>http://naszeblogi.pl/42884-kto-okradnie-ukraine]]>

****** http://niepoprawni.pl/blog/fedorowicz-ewaryst/klamstwo-wolynskie-marszalka-terleckiego

******* ]]>http://niezalezna.pl/93316-jezeli-stany-zjednoczone-nie-zareaguja-putin-zobaczy-ze-ma-wolna-reke-i-posunie-sie-dalej]]>

******** ]]>http://www.cbb.akademia.mil.pl/wladze-cbb/kierownik-osrodka-studiow-przestrzeni-postsowieckiej-dr-jerzy-targalski.html]]>

 

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.4 (18 głosów)

Komentarze

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Lotna został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

&qt;N wm, jkj nrdwśc jst Trglsk, l jg mnkln brżn Plków ( chćby tn skrn) śwdczy jkjś ntyplskj fb.&qt;

Jk t jkj nrdwśc? Stlnwcy ch pmty - stlnątk t żydz, któżby nny? Wystrczy n jg gębę pptrzć. Trglsk, współtr &qt;Rsrtwych dzc&qt; jst rsrtwym dzckm drgg srt, któr sę dbj d włdzy. sttn pczynł w tym krnk znczn pstępy, skr jst prcwnkm Mnstr Wjny, nbzpczng ntyplk, który rzkłd plską rmę n łptk. Gdyby tn mnstr wjny był plskm ptrtą, t Trglskg by wywlł n zbty pysk p tkch wypwdzch. Tk t ntyplsk żmj Plcy n włsnym łn chdją, z włsn, cężk zrbn złtówk. 

Lotna

 

#1533096

To widzę byś chciała by sPOwrotem wróciła banda PO z Siemoniakiem- jednym z głównych rozkładaczy armii.

PO zmniejszyła liczebność armii do 50 tysięcy żołnierzy, z czego 30 tysięcy sztabowców nie uczestniczących w walkach. Antoni to minister Obrony Narodowej, a nie minister Wojny.

Najlepiej byś chciała, by armii w Polsce nie było, a Polska była bezbronna. Nareszcie przyszedł człowiek, który chce odbudować Polskie Siły Zbrojne, tak mocno zniszczone przez POlszewików, a ty i inni ciągle krytykujecie.

Myślisz, że odbudowa armii to bułka z masłem i szynką? W ciągu 10 miesięcy już widać efekty, a ty ich nie widzisz??? No pewno, że nie widzisz bo w gazecie koszernej o tym nie napisali.

Mieszkasz w Kanadzie i widzę, że masz małe horyzonty na sprawy Polskie, bo oglądasz tę lewacką telewizję, gdzie często biorą informacje z gazety koszernej Aaaadasia.

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1533102

tłuczek, wal nim w swoją głowę i powtarzaj : ho-du-ją samo h, ho-du-ją samo h i tak ze sto razy.

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1533114

W Koronie to nie powinno być więcej niż kilkanaście tysięcy wojska i to głównie do celów paradnych, tak jak za czasów Katarzyny II. "Herkules" Siemoniak wraz z antypolską  POpapraną bandą do tego właśnie dążyli z całych sił. Gdyby nie wygrana PIS, to już by pewnie polska armia osiągnęła ten stan, a może nawet zeszła poniżej!   

jan patmo

#1533119

A jak się kończą rozmowy i próby dogadania się z banderowcami z OUN-UPA?! Wystarczy przypomnieć jako przestrogę rozerwanie końmi parlamentarjuszy z Zygmuntem Rumlem na czele w Kustynach w pow. kowelskim 10 lipca 1943 roku w przeddzień ludobójczych masowych zbrodni.

    

jan patmo

#1533120