W wielkich miastach prawie bez zmian

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Parę minut po 21:00 w dniu 30.11.2014 portal RFM24.pl opublikował  /]]>TUTAJ]]>/ sondażowe wyniki drugiej turu wyborów samorządowych w wielkich miastach.  Wszędzie wygrali dotychczasowi prezydenci z wyjatkiem Katowic i Poznania. W Poznaniu zwycięzył Jacek Jaśkowiak, a w Katowicach Marcin Krupa namaszczony przez dotychczasowego prezydenta Piotra Uszoka.  W Warszawie: HGW - 56,8%, Sasin - 43,2%;  w Gdańsku: Adamowicz - 59,4, Jaworski - 40%;  we Wrocławiu: Dutkiewicz - 52,7, Stachowiak-Różecka - 47,3%;  w Krakowie: Majchrowski - 56%, Lasota - 44%;  w Katowicach: Krupa - 69,7%, Sośnierz - 30,3%;  w Poznaniu  Jaśkowiak - 57,6% Grobelny - 42,6%.  Ów Jaśkowiak był kandydatem z ramienia PO.  Wybory w Poznaniu to sukces tej partii.   Kandydaci popierani przez PiS zdobywali na ogół czterdzieści parę procent głosów, z wyjatkiem Sośnierza, który uzyskał w Katowicach zaledwie 30,3% głosów.  Widac wyraźnie, iż zemściła się na PiS taktyka "odpuszczania sobie" wyborów w wielkich miastach i wystawiania tam mało znanych kandydatów "z łapanki".   I tak jednak Jacek Sasin w Warszawie, czyli w niezwykle trudnym dla PiS terenie, zdołał doprowadzić do drugiej tury i uzyskać ponad 43% głosów.  Gdyby PiS wystawiło bardziej znanego i bardziej medialnego kandydata oraz przeznaczyło większe środki na jego kampanię - można było pokonać HGW.  Niestety czeka nas już trzecia kadencja tej nieudacznicy /cieknące metro/.  Frekwencja to na ogół trzydzieści parę procent, z wyjatkiem Warszawy, gdzie wyniosła 41%.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (15 głosów)

Komentarze

wymowny komentarz dotyczący wyboru HGW-u na kolejna kadencje znalazłem na jednym z portali cyt:
" warszawiacy, wstyd mi za was. W tej sytuacji "was" celowo z małej litery. Całe Polska ma już dosyć bufetowej a wy nie? Tylko niech mi teraz któryś piśnie, że mu protesty w stolicy przeszkadzają. Na tęczę i bujać się!!! I życzę wam żebyście płacili po 20 zł za bilety komunikacji miejskiej, bo już ani kamienice ani ulice nie wasze. Wasi dziadowie w grobach się przewracają. Tłumoki, jakie szanse na prezydenta Tel Awiwu miałby Polak? Tłumoki. Oddać żydom stolicę kraju. Bodaj by was..."

więcej dodawać nie trzeba

#1453506

  No cóż, Warszawa staje się ogólnym pośmiewiskiem.  Ale w innych wielkich miastach nie jest lepiej.

elig

#1453535

Najlepszym przykładem jest Słupsk - to nie jest tylko porażka, to żenada

#1453538

Skandal w stołecznych urzędach. Pracownicy zmuszani do głosowania na Hannę Gronkiewicz-Waltz?

Uwaga! Nieprawdopodobny skandal! Urzędnik, który pracuje w jednym z warszawskich urzędów został poinstruowany w następujący sposób: W niedzielę podczas drugiej tury wyborów, ma oddać głos na Hannę Gronkiewicz-Waltz, zrobić zdjęcie telefonem karty do głosowania i wysłać do swojego przełożonego. Będzie to miało ogromny wpływ na premie roczne przyznawane urzędnikom! – napisał na Facebooku Marcin Rola, dziennikarz tygodnika Do Rzeczy.

Z nieoficjalnych informacji wiem, że takie instrukcje otrzymali wszyscy urzędnicy warszawskiego magistratu! Jeżeli ktoś nie dośle fotografii to wspomina się o redukcji etatów w 2015 roku – dodał dziennikarz.

Podobnym w treści mailem pochwalił się facebookowy blog „Gówno Prawda 2.0”. Zacytowano tam anonimowy list warszawskiego urzędnika...

źródło: http://telewizjarepublika.pl/skandal-w-stolecznych-urzedach-pracownicy-zmuszani-do-glosowania-na-hanne-gronkiewicz-waltz,14403.html

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1453512

  Jeśli to sie potwierdzi - można wybory zaskarżyć do Strasburga.

elig

#1453537

To jeszcze nic, zanosi się na to, że prezydentem Słupska będzie Biedroń, urodzony w Rymanowie na Podkarpaciu. Nie wiem, czy on wcześniej niż przed wyborami w ogóle wiedział gdzie Słupsk leży? Ewentualnie, że miasto o takiej nazwie gdzieś w Polsce jest? I mieszkańcy Słupska go (najprawdopodobniej) wybrali sobie na prezydenta!

Niesamowite. Ja naprawdę przestaję to ogarniać.

pozdr...

/benjamin

#1453514

w magistracie w Słupsku będą musieli urzędnicy bardzo uważać na "tylną część ciała"
oj bardzo

#1453518

Ciekaw jestem czy będzie wspierał "politykę rodzinną" ? i czy będzie budował ścieżki rowerowe ? :-)))

#1453529

Józefie, ale myślisz o sposobie nagradzania, czy karania urzędników magistratu? ;-)

Bardziej serio - załamujące jest to, że prezydentem jednego z miast w Polsce zostaje gościu, którego jedynym znakiem rozpoznawczym jest... wiadomo co. Bo we łbie to on ma (sądząc z aktywności w mediach) pusto jak w dziurawym wiadrze. No i trudno - tacy też niech sobie żyją, tylko niech mi ktoś logicznie wytłumaczy (może czyta NP jakiś mieszkaniec Słupska) motywację tych ludzi, którzy go na prezydenta wybrali? Jakie kwalifikacje ich w nim ujęły? No kurde nie uwierzę, że wszyscy...

Nie ogarniam...

pozdr...

/benjamin

#1453532

Zastanawiające jest co mają w głowie ludzie, którzy głosowali na faceta, którego jedynym osiągnięciem życiowym jest to, że lubi w .....(cenzura). W Słupsku zostali chyba tylko alkoholicy, degeneraci i margines społeczny dla którego wybory prezydenta to jak SMS-owe głosowanie w Tańcu Z Gwiazdami.

Całe wybrzeże to jedna wielka porażka

#1453534

Tak, to dobry komentarz do wyników wyborów. Z jednej strony nie bedąc mieszkańcem Warszawy, Gdańska, Wrocławia czy Krakowa można mi rzucić: "siedź cicho, to nie twoja sprawa". Z drugiej zaś, to moja Ojczyzna!
Całe szczęście, wszystko na to wskazuje, że w moim mieście kandydatka PO dostała po d... (a tak się starał Buzek-Łobuzek z POparciem...). Jakiś sukces to jednak jest. Wszak to mieszkańcy powinni decydować, kto ma rządzić ich miastem. Ale do jasnej cholery, ileż można oglądać te same, wstrętne gęby???
Przecież widok HGW ściskającej się z Kopaczową spowoduje u mnie kolejną bezsenną noc (lub alternatywnie nocne koszmary). Ludzie, coście najlepszego zrobili? Toż to moja stolica jest! Wstyd i żenada. O Gdańsku nawet nie wspomnę...

Kiedyż ludzie nauczą się samodzielnego myślenia, dostrzegania związków przyczynowo-skutkowych pozwalających powiązać panującą degrengoladę z jej sprawcą czyli miernotami z PO?
Ciagle mam nadzieję, że już, już ma to nastapić, a tu g!
Niestety i ta nadzieja zdaje się mnie opuszczać, a zaczyna przeważać przekonanie, że bez rewolty żadne pozytywne zmiany w moim kraju nie nastąpią. Ano zobaczymy...

Kriss66

#1453527

 NARODZIE O NARODZIE  OBUDŹ SIĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#1453541

Teraz wybrali ciotę, to w następnych mogą wybrać pedofila i różnych takich zboczeńców. Co z tym narodem się dzieje, żadnych wartości ani moralności, POprostu dzicz.

Pisałem o tym. Brak miejsca dla Boga w sercu u człowieka, POwoduje takie wynaturzenia u ludzi. 25 lat pseudo wolności i bombardowania umysłów ludzkich, przez TVN POlsat i inne wrogie media POlakożerne zrobiły swoje. Zamieniono Pana Boga na złotego cielca, i POgoń PO złote runo

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1453545

Załatwił sobie tą posadę......... od tyłu:))))))

#1453547

Jest miasto aniołów w USA, i jest miasto pedałów w Polsce.

Pozdrawiam

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1453555

Sodoma i Gomora

kto pojedzie do Słupska będzie musiał mocno zaciskać..........pośladki

#1453557

Robert Biedroń otrzymał 57,08 proc. głosów w wyborach prezydenta Słupska. Taki wynik głosowania podała Miejska Komisja Wyborcza. To oznacza, że poseł Twojego Ruchu pokonał Zbigniewa Konwińskiego z Platformy Obywatelskiej.
Informację o wynikach wyborów przekazał przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Słupsku Tomasz Rybiński. Jak wyjaśnił, na Biedronia swój głos oddało 15 308 wyborców. Z kolei na Konwińskiego zagłosowało 11 511 osób (stanowi to 42,92 proc.).

W pierwszej turze wyborów, w której o fotel prezydenta Słupska starało się ośmiu kandydatów, Zbigniew Konwiński otrzymał 8541 głosów (29,09 proc.), a Robert Biedroń - 5972 głosy (20,34 proc.). Kolejne miejsce zajął Robert Kujawski z PiS, który otrzymał 5475 głosów (18,65 proc.).

 
 
Wszystkim, którzy głosowali na Biedronia "gratuluję" roztropności! Jeśzcze będziecie płakać, kiedy w podległych magistratowi szkołach będą uczyć wasze dzieci, że nie ma ono mamy i taty, a... rodzica nr 1 i rodzica nr 2 oraz wiele innych rzeczy, - zgodnie z ideologią gender.
 
    
   

 

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1453563

Czy to prawda że w Słupskim Ratuszu zwalniają wszystkie KOBIETY ?

#1453564

... jeszcze nie objął tego stanowiska. Poczekamy i poobserwujemy magistrat słupski.

 

    

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1453566

A może wiceprezydentem/tką Słupska zostanie ta sympatyczna pani/n na zdjęciu powyżej ???

#1453565

Ale przynajmniej nieudana zupełnie HGW może tęczę z Placu Zbawiciela przenieść do Słupska, Biedroń otoczy ją opieką. Dodać wypada,że w Częstochowie nadal rządzić będzie postkomunista Matyjaszczyk a w Wadowicach - papieskim mieście - burmistrz od Palikota...

Yagon 12

#1453633