Prawdziwie sportowa sobota, czyli 4 luty 2017

Obrazek użytkownika elig
Sport

   Na Halowych Mistrzostwach Europy w Belgradzie było tak:  "Lekkoatletyczne HME: polski wieczór w Belgradzie

Konrad Bukowiecki i Marcin Lewandowski zostali halowymi mistrzami Europy podczas zawodów w Belgradzie. Srebrny medal w sobotę wywalczył Ramał Omelko. Brązowe krążki przypadły w udziale Sofii Ennaoui i Justynie Święty. Tuż za podium znaleźli się Anna Jagaciak-Michalska i Tomasz Jaszczuk." {]]>TUTAJ]]>}.  Bukowiecki pobił rekord Polski w rzucie kulą, zdobywając złoty medal.  Lewandowski ma złoto za bieg na 1500 metrów.  Omelko pobiegł na 400 m, Ennaoui na 1500 m., a Justyna Święty na 400 m..  W sumie pięć medali.  Wczoraj [4.03.2017] wieczorem Polska miała 7 medali, bo w piątek nasi sportowcy uzyskali złoty medal w skoku o tyczce [Lisek] oraz jeden brązowy.  Objęlismy więc prowadzenie w klasyfikacji medalowej mistrzostw.  W Sienie [Włochy] i okolicach odbył się w sobotę bardzo znany jedniodniowy wyścig kolarski Strade Bianche.  Wygrał go polski kolarz Michał Kwiatkowski [były kolarski mistrz świata z Ponferrady 2014].  Najgłośniejszym sobotnim osiagnięciem polskich sportowców był jednak zloty medal w konkursie drużynowym na Mistrzostwach Świata w Lachti.  Wywalczyła go drużyna polskich skoczków narciarskich w składzie: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch.  Rzadko się zdarza, by polscy sportowcy odnieśli w jednym dniu tak wiele sukcesów w tak różnych dyscyplinach sportowych.  Dodam na zakończenie, że w Mistrzowstwach Halowych Europy, niedziela [czyli dziś] jest również dniem polskich triumfów.  Adam Kszczot zdobył złoty medal w biegu na 800 metrów, Sylwester Bednarek ma złoto za skok wzwyż, złote medale zdobyły też sztafety: kobiet 4 razy 400 m i mężczyzn 4 razy 400m..  Ewa Swoboda wywalczyła brązowy medal w biegu na 60 m..  Polska ma teraz 12 medali, w tym 7 złotych {]]>TUTAJ]]>}.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

Nie wpadajmy jednak w samouwielbienie: Halowe Mistrzostwa Europy - to  wazne zawody - ale dzieli je ogromna przestrzen od Mistrzostw Swiata na otwartym stadionie czy od Igrzysk Olimpijskich. 

Lekka atletyka czy skoki narciarskie - to w skali swiatowej - sporty niszowe. Tak naprawde licza sie sporty zespolowe typu pilka nozna, koszykowka, futbol amerykanski hokej na lodzie (miara popularnosci danego sportu na swiecie sa (niestety) pieniadze) czy indywidualne typu golf, krykiet, tenis.

Z tych sportow - sukcesy odnosimy jedynie w pilce noznej (raczej umiarkowane) czy tez w tenisie (mamy jedna liczaca sie zawodniczke).

Do zrobienia w sporcie (i do zarobienia tez) mamy jeszcze duzo... jest miejsce dla setek czy nawet tysiecy zawodnikow - byle bylo tylu chetnych... 

Vote up!
3
Vote down!
-6

mikolaj

#1534420

Nie wpadaj jednak w samouwielbienie .......... laika

International Association of Athletics Federations, IAAF (pol. Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych)
IAAF zrzesza obecnie w sumie 214 federacji co sprawia, że ma więcej członków niż Organizacja Narodów Zjednoczonych i jest największą sportową organizacją na świecie. Obecnym przewodniczącym IAAFu jest Brytyjczyk Sebastian Coe.

Vote up!
2
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1534459

Faktycznie Mikołaju, kibic z Ciebie ekstraklasa.
Jeśli uważasz że Lekka atletyka to sport niszowy to mogę ci powiedzieć jedno.
Zero zainteresowania jakimkolwiek sportem u Ciebie lub totalna niewiedza
Ta królowa sportu to podstawą sportu wszelakiego.Na Igrzyskach olimpijskich zawsze ale to zawsze przyciąga na trybuny najwięcej widzów.
Pamiętam że na IO w Londynie w 2012r. chcąc kupić bilet na finały to musiałbyś to zrobić trzy lata wcześniej.
Na trybunach 80 tyś. ludzi - full.Przed telewizorami 2 mld oglądających finały.
A ceny biletów ? pewnie Twoje 3-4 wypłaty.
Na coroczny mityng-diamentowej ligi IAAF w Londynie bilety rezerwuję się na 6 m-cy przed zawodami.Ceny biletów , lepiej nie pisać.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1534491