Pierwsza śmiertelna ofiara afery taśmowej?

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Mowa oczywiście o zmarłym dziś [29.07.2015] dr Janie Kulczyku, najbogatszym człowieku w Polsce, którego majątek szacowano ostatnio na 15 mld zł.  Komunikat o jego śmierci od razu wzbudził wątpliwości.  Mowa w nim była o drobnym zabiegu kardiologicznym, po którym Kulczyk miał dziś opuścić szpital.  Zamiast tego umarł.

  Zaraz pojawily się teorie o "seryjnym samobójcy".  Według portalu Wpolityce.pl podsycił je Robert Zieliński, dziennikarz śledczy TVN24:

  "Zaś dziennikarz śledczy TVN24 Robert Zieliński sugeruje, że oficjalna wersja wydarzeń nie jest prawdziwa. Na uwagę, że w Wiedniu Jan Kulczyk miał „drobny zabieg kardiologiczny” Zieliński odparł krótko:

Nie.

Ciekawe, jak się rozwinie jego teza.

W innym wpisie Zieliński wskazuje, że po śmierci Kulczyka w Moskwie „otwierają szampana”.

Piszcie co chcecie: odszedł jedyny Polak, który prowadził globalne biznesy. I jestem pewien, że w Moskwie strzeliły korki od szampanów

— zaznacza Zieliński." {]]>TUTAJ]]>}.

  Bloger Aleszumm zatytułował swoją notkę w Salonie 24 {]]>TUTAJ]]>} "JAN KULCZYK ZAMORDOWANY?".  Opisał w niej m.in. interesy jakie Kulczyk robił na początku swej kariery z Rosjanami, w tym z Ałganowem.  Krzysztof Osiejuk [Toyah] napisał {]]>TUTAJ]]>}:

  "Zmarł Jan Kulczyk i, jak mówię, najgorsza rzecz, jaką możemy teraz zrobić, to zacząć coś pleść na temat przemijania i ludzkich losów. Pamiętajmy: samoloty z prezydentami na pokładzie nie spadają, a jeśli ktoś ma ambicje, żeby być jednym z najbogatszych ludzi na świecie, to nie po to, by w wieku 65 lat zejść na skutek komplikacji pooperacyjnych, jak jakiś Nowak, czy Nowakowa. Miejmy więc dziś oczy i uszy szeroko otwarte.".

  Ostatnie przemówienie Kulczyka wygłoszone 28 kwietnia 2015 jest {]]>TUTAJ]]>}.  Dowiedziałam się z niego, iż doradcą Kulczyka był ostatnio były doradca Obamy.  Bloger Staszek Cyceron zauważył {]]>TUTAJ]]>} ze zdziwieniem, że warszawska giełda odnotowała wzrosty.  W komentarzu do swego wpisu stwierdził:

  "Teraz kiedy Kulczyk już nie żyje, nie żyją jego układy i strach przed nimi, będzie się działo...STASZEK CYCERON 11:16"

 

Większość komentatorów pisze jednak o powiązaniach.Kulczyka z aferą taśmową i licznych nagraniach podsłuchanych rozmów polityków PO i lewicy z nim.  Cytowany powyżej portal Wpolityce,pl zamieszcza długą listę nazwisk tych polityków.

  Kupiłam dziś  najnowszy numer "Najwyższego Czasu!" [nr 31-32/2015].  Znalazłam w nim wywiad z Rafałem Ziemkiewiczem "Niech nie robią obciachu", a w nim:

 "Koledzy przynieśli do redakcji taką opowieść, z kilku pewnych źródeł, jak na posiedzeniu polskich biznesmenów Jan Kulczyk wystąpil z płomiennym apelem o ratowanie Platformy.  Okazało się, że w tym gronie ludzi, których potocznie nazywało się oligarchami, zdecydowana wiekszość stwierdziła, że Platformy w ogóle nie ma.  Po co ratować?  Trzeba się zastanawiać, jak zawalczyć o przychylność przyszłej władzy.".

 Ciekawe rzeczy napisał też Jan Piński w artykule "Czekając na wyrok" [w tym samym numerze "NCz!"] :

"Cała "warszawka (...) żyje dziś taśmami, które dopiero jesienią mają ujrzeć światło dzienne. (...) Zresztą afera taśmowa niedługo może się okazać znacznie większym wydarzeniem, niż sądzono.  Bowiem trzej zatrzymani kelnerzy nie byli jedynymi trudniacymi się nagrywaniem w Warszawie.  Mówi się o około 20 kelnerach-nagrywaczach z najlepszych i najbardziej popularnych restauracji w stolicy.  Z tą różnicą, że ci kelnerzy nie urwali się oficerom prowadzącym i grzecznie oddali taśmy.

 Jesień ma więc upłynąć pod znakiem odpalania kolejnych podsłuchanych rozmów.  Nieoficjalnie mówi się, że podczas kampanii rolę chłopca do bicia dla polityków PiS ma pełnić najbogatszy Polak - Jan Kulczyk.  Specjaliści od mediów ochraniający Kulczyka czekają na koniec wakacji równie niecierpliwie co marszałek Edward Rydz-Śmigły na kampanię wrześniową 1939 roku.".

 No cóż, "kozioł ofiarny" zszedł z tego świata.  Nie jest jednak jasne, kto miałby nasłać "seryjnego samobójcę" na Kulczyka.  Czemu miałaby zrobić to PO, skoro Kulczyk był jednym z jej ostatnich obrońców?  Przeciwnicy tej partii chcieli go uzyć jako "kozła ofiarnego", więc też nie byli zainteresowani w jego zgonie.  Pozostaje więc tylko ruska mafia.  A może śmierć Kulczyka była jednak naturalna?  Istnieje też bardziej barwna teoria.  Oto Kulczyk miałby sfingować swoją śmierć, zmienić nazwisko i wygląd, pozostawić majatek synowi w zarząd, a samemu opalać się na Karaibach z drinkiem w dłoni.  Kto chce - niech wierzy.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (17 głosów)

Komentarze

*
WAŻNA WIADOMOŚĆ !!!
********************************
Dotyczy ona Strony internetowej DZIENNIK GAJOWEGO MARUCHY..

Tamten blog jest agenturą służb specjalnych !..
Nie mogę zamieścić tam szeregu wiadomości, bo są blokowane..
Zwłaszca te dotyczące.. Kondominium Niemiecko-Rosyjskiego pod Żydowskim Zarządem Powierniczym..

Oto mój ostatnio blokowany tam komentarz do artykułu pt.
"Orban: Polska jest silna jak nigdy"
***
Ktoś napisał w komentarzu :
... V.Orban to rasowy polityk...

Podsumowując powyższe krótko :
..trudno o większą brednię !..
Rozwijając :
Orban - niezależny polityk ?! ( śmiech )
..Jest taki filmik na YT, gdzie V.Orban będąc na spotkaniu z oficjelami UE na jego gest
wyciagnięcia dłoni do uścisku, otrzymuje "chlapacza" w twarz od "starszego i mądrzejszego"..
Ktoś z jego Loży masońskiej uświadomił mu jego pozycję i to w świetle kamer..
No bo Orban.. to produkt Sorosa- za pieniądze z jego fundacji wykształcony w Anglii.

Orban został wykreowany na polityka niezależnego, bo jest to korzystne w całej
Europejskiej układance Nowego Porządku,.. czyli bez Polski, bez Polaków z imienia... i najlepiej bez śladu historycznego po nas..
Pytanie :
Po co Orban tak ujmuje się za mniejszością węgierską na Ukrainie ?
No niechybnie, by tę kartę kiedyś wykorzystać..
Duże znaczenie w całej sprawie ma pomnik Jagiełły i Jadwigi ostatnio postawiony na
Węgrzech..
Drugie to ogłoszenie Węgier Koroną (królestwem) w miejsce republiki- czyli ustanowienie tworu politycznego, który może przekraczać granice terytorialne !
W planach prowokatorów ( odwiecznie tych samych ) jest by doszło do wzajemnego konfliktu Polski z Ukrainą, opartego na celowo nie rozwiązanych zaszłościach, i wysuwanych nowych roszczeniach terytorialnych..
( Ma on nastąpić na wzór "rzezi wołyńskiej", a przyczynkiem może być chociażby pobyt na Ukrainie naszej brygady pancernej, do czego namawiają nas "sojusznicy"- a przedstawi się to gdzie trzeba.. jako akt agresji).
Nastąpi seria gwałtów, dzikiego szowinizmu wzajemnie nakierowanego, nad którym przecież trzeba będzie zapanować ..( nawet gwałtów nie musi być wiele, ważne żeby tylko był zaczątek,..potem wytworzą medialnie nowe "Srebrenice"..)
No i spacyfikują nas wojska węgierskie z litewskimi ( najdalej w drugim rzucie ),.. tudzież z innymi "udziałowcami" sprawdzonymi w podobnych "akcjach",.. a wszystko to w ramach bratniej pomocy przy "przywracaniu" demokracjina zwaśnionych terenach..
Zapytacie po co ta wzmianka o pomniku Jadwigi i Jagiełły ?..
Ano właśnie po to by nawet historię Polski "ukraść"..
Bo przecież spotkali się w Krakowie ... władcy Węgier i Litwy, oraz tam też osiedli - zatem..naprawiacze historii powiedzą : teraz odnawia się "unia" węgiersko-litewska..- tych własnie narodów, a Polacy byli tylko uzurpatorami..i trzeba o nich zapomnieć..
Bo przecież Polacy to dziedzicznie obciążeni "psuje" i "mordercy".. co zaciekle oszczerczo, oraz planowo nagłaśnia międzynarodowa propaganda..
Tak to ukradną nam tożsamość..

A owy "chlapacz" na maskę Orbana, to dowód na jego pozycję zwykłego "pionka".. i wyraz tego ile on znaczy wraz z Węgrami, które są tylko przykrywką do ostatecznego rozdania..
Na całym tym terytorium ( Europa Środkowa odpowiadajaca dawnej I Rzeczypospolitej ) zainstaluje się ostatecznie Kondominium Niemiecko- Rosyjskie pod Żydowskim
Zarządem Powierniczym..

Ratunek ?
Zbiorowe odmawianie Różańca św.
Bo realna pomoc może przyjść tylko z nieba..
Nie ważne są nasze jakiekolwiek przewidywania..
..- ta pomoc będzie skuteczna..
Ale musimy ją sobie wymodlić !
*
*

Kasandra

#1488843

 
 

 

 
 CUD NA FILIPINACH W dniach 22-25 lutego 1986 r. w stolicy Filipin, Manilii, w Alei Objawienia się Świętych, dokonała się pokojowa rewolucja.

Ośmiopasmowa droga opasująca miasto stała się miejscem objawienia potęgi świętych – ludzi trzymających w rękach różańce.
 
......NIE COFNĘLI SIĘ.......
 

To miała być największa masakra w historii ludzkości. Padł rozkaz, by bezlitośnie zdławić bunt. Miało zginąć dwa miliony bezbronnych cywilów.

Były ataki czołgów.
Przeprowadzono atak moździerzowy.
Nastąpił atak zmotoryzowanej piechoty.
Ciśnięto w tłum pojemniki z gazem.
Wysłano do ataku helikoptery.
Skierowano na miejsce buntu bombowce.
Brakowało jeszcze tylko ataku od dołu 
– z samego dna piekła.

Oni bali się śmiertelnie, a jednak nie cofnęli się nawet na centymetr. Cofnęły się czołgi.

Jak to się stało, że na asfalt manilskiej autostrady nie spadła ani jedna kropla krwi?

To był cud. Zwyczajny cud. Czy zwyczajny?

 
 

 

#1488847

Kto znajac warunki panujace w Polsce w poczatku lat 80-tych moze sobie wobrazic  rzemieslnika (nie bylo wtedy przedsiebiorcow i fabrykantow - zostali zwalczeni w latach 40-tych i 50-tych) zakladajacego firme (polonijna- ale "wkladen" polonijnym byl... ojciec, wieloletni wspolpracownik SB i agent dzialajacy w Niemczech Zach ) zajmujaca sie handlem zagranicznym?

A tak wlasnie zaczynal Kulczyk...

Powazne pieniadze zarobil bodajze w 1989 czy 1990 r. sprzedajac polskiej Policji kilka tysiecy wolksvagenow... oczywiscie po cenach... nierynkowych...

Pozniej poszlo z gorki: czyli kupowanie firm panstwowych ich "restrukturyzacja " i sprzedaz za kilkukrotnie wyzsza cene...

Tak robi sie miliardy... ale czy naprawde wielkie pieniadze mozna zrobic w Polsce tylko na styku panstwo-biznes?

mikolaj

#1488848

Kulczyk naraził się nie rosyjskiem mafii ale rosyjskim służbom, choćby inwestując na Ukrainie i wspierając tamtejszy "prozachodni rząd". Poza tym nie lekceważyłbym postpeerelowskich służb, które rzecz jasna "nie istnieją".Pokazanie przez Izrael swoich agentów z ART-B w Warszawie na posmiewisko z Polski też wpisuje się w scenariusz przesunięc na szachownicy...

Yagon 12

#1488866

poważnym kandydatem na szefa komisji niejaki Lasek...

czuje nadchodzące czasy - propaganda będzie już niepotrzebna ...

 

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#1488869

podobno żaden  „drobny zabieg kardiologiczny” a

TO:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Smierc-polskiego-miliardera-nowe-fakty,wid,17738761,wiadomosc.html

 

#1488872