Naszeblogi.pl, a Niezalezna.pl - niepożądane skutki zmian

Obrazek użytkownika elig
Blog

  Jutro [24.02.2017] miną dwa tygodnie od modernizacji portalu Naszeblogi.pl.  Dziś pod moją wczorajszą notką {]]>TUTAJ]]>} pojawiły się dwa komentarze:

  "23-02-2017 [01:45] - Zygmunt Korus | Link: Droga Elig, ja całkiem obok..

nowy

Droga Elig, ja całkiem obok... Co jest z rotowaniem wpisów wg kolejności poprzez frontową stronę pod newsami na Niezależnej? Sądząc po liczniku zdaje się, że trzeba będzie się z tego forum zabierać (mam spadek z 6000 do 400). Komuś bardzo na tym zależy, żeby nie można było wejść do tej samej rzeki, która płynęła wartkim nurtem i była czysta (więc upuścił do normalnej wody pitnej trochę szamba)... Teraz każdego, na to mi wygląda,  Admin może wrzucić wg własnego widzi mi się, do studni. Tak mnie ongiś po paru tekstach o Smoleńsku zamrożono na S(r)alonie24 - pod zakładką "niby jest, ale zniknięty". A tutaj o co poszło? Komu i za co na razie przygrażają?

Ukłony

 23-02-2017 [13:37] - eska | Link: Przestało lecieć po kolei, a

nowy

Przestało lecieć po kolei, a ludzie nie wiedzą, więc czytają tylko polecone.

Zapraszam ]]>TUTAJ(link is external)]]>(link is external), dopiero zaczynamy, ale nikt nie steruje "odgórnie" i można moderować dyskusje samemu.".

  Ja również zauważyłam kilkakrotny spadek ilości odsłon poszczególnych notek.  Dziesięć notek, jakie napisałam od 10 lutego ma w tej chwili w sumie 5574 odsłon.  Gdy jednak popatrzymy na liczbę odsłon całego mojego bloga, to okaże się, iż 10 lutego bylo ich 6043511, a dzisiaj 6087839.  Przybyło więc 44328 odsłon.  Te dane są ze sobą sprzeczne.  Sugerują one, że prawie siedem razy wiecej Czytelników zagląda do moich starych notek niż do nowszych.  Jeśli przejrzeć rubrykę "moje wpisy" - okazuje się to nieprawdą.  Wniosek może być tylko jeden: licznik odslon błoga podaje zawyżone dane, a licznik odsłon poszczególnych notek - zaniża je.  Oba są niewiarygodne.

  Jeśli chodzi o notki z Naszeblogi.pl anonsowane na Niezalezna.pl, to Korus ma rację.  Sądzę, że ktoś z adminów doszedł do wniosku, że Niezalezna.pl ma zastąpić tzw. "stronę główną" [znaną z innych portali] i powinny się tam znaleźć wpisy, które się komuś z administracji szczególnie spodobały.  W efekcie utracono największą zaletę Naszych Blogów, jaką było równe traktowanie wszystkich notek.  Przedtem ukazywały się one na Niezalezna.pl w porządku chronologicznym, przez co Czytelnicy Niezalezna.pl mieli zawsze aktualną informację o tym, co dzieje się w portalu Naszeblogi.pl.  Teraz są tego pozbawieni.  Co więcej, ta "strona główna" jest wyjatkowo niechlujnie prowadzona.  Wpisy przebywają na niej przez 3-4 dni, a fakt ten jest maskowany codzienną zmianą daty.

  Sprawia to wrażenie, że w Naszych blogach panuje chaos - zniechęcający do odwiedzania tego portalu.  Nie wiem, czy jest to skutkiem jakiegos spisku [jak sugeruje Korus], czy też nie, ale warto zwrócić uwagę, iż w styczniu 2017 "zmodernizowano" Salon24, a w lutym 2017 - Naszeblogi.pl.  W obu przypadkach dokonano posunięć utrudniających blogerom propagowanie swych notek i/lub dyskusję nad nimi.  Te dwa portale miały największy zasięg w prawicowej blogosferze.

  

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (9 głosów)

Komentarze

...super jest to, że do niektórych czerepów w końcu dociera, ze partyzantka w postaci domorosłych "dziennikarzy" dobiega końca...ma być filtrowanie i to się już dzieje...kończy się era hejtujących babć z klawiatruami...ma być "rzetelne" dziennikarstwo koncesjonowanych przez "władzunię"...kto będzie po stroni  władzy będzie miał koncesję, kto nie, niech się buja...taki jest przekaz tzw "niezależnych" i "naszych blogów"...

ciekawe jak się długo utrzyma "ławeczka niepoprawna"..ostoja emerytów dziennikarzy:)), ciekawe czy @jazgdyni uzyskał koncesję w nowych struktutach "naszych blogów":))...swego czasu pan Korus dostał ultimatum od towarzysza Targalskiego...albo pisze na "naszych blogach", albo na neonie24...zrezygnował z neonu...teraz płacze:))...jeszcze na neonie można się wypowiedzieć bez skrępowania i cenzury...

Vote up!
3
Vote down!
-8

http://trybeus.blogspot.com/

#1533666

Nie wiem, czy z Panem Korusem bym się zgodził, ale faktycznie należy się zastanowić, czy coś nie jest na rzeczy. Z YouTube np. znikają filmy i materiały, które kiedyś sobie nagrałem i dobrze. Internet zaczyna być politpoprawnie ograniczany. Facebook i Google już cos wspominają o cenzurze. Kończy się świat wolnej informacji w internecie. Następuje kolejny etap (lewacka mądrość etapu): powszechna cenzura połączona z inwigilowaniem totalnym. Mam nadzieję, że na to nie pozwolimy, ale walka będzie trudna.

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1533667

...nie bądź naiwny kolego...to co piszesz, to już dawno było...dziwię się, że ty, który zadeklarowałeś, ze bedziesz wspierał tą władzę biadolisz nad cenzurą...zadzwoń do Prezesa, być może ci wytłumaczy, że to "kolej rzeczy" ...kiedyś dotrze do was, że lewacka "mądrość etapu", to wprowadzanie NWO...A PiS robi wszystko, aby to szybko wdrożyć...1066, CETA, Unia Europejska, itp, itd...żyjcie dalej w Matrixie...pobudka będzie koshmarna...

Vote up!
5
Vote down!
-9

http://trybeus.blogspot.com/

#1533669

WPS też cenzura zamknie buziaki?

Bo c*ś czytałam, że im zamierzają/zaczynają "wchodzić w buty"?

*

"Naród ginie, gdy znieprawia swojego ducha, naród rośnie, gdy duch jego coraz bardziej się oczyszcza i tego żadne siły zewnętrzne nie zdołają zniszczyć."

~ JP II

 

Vote up!
2
Vote down!
0

casium

#1533733

...nie mieści się już ani w głowie ani...ani.

Prezes Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek uważa , że umowa z Kanadą niesie olbrzymie zagrożenie dla polskiego rolnictwa, a Polska jako najbardziej rolniczy kraj UE powinna ją odrzucić jako pierwsze z państw członkowskich. Zapytany, czy będzie rozmawiał o CETA z liderami PiS, Jurek odpowiedział, że politycy Prawicy Rzeczypospolitej „cały czas rozmawiają z kolegami z PiS i uświadamiają im ich odpowiedzialność”. – Widzę zresztą, że bardzo wielu polityków PiS z ciężkim sercem głosowało za traktatem – podkreślił. Kto zatem kazał tym posłom tak głosować i w imię czego?

Czy naprawiając Polskę, wydając wojnę sitwom, mafiom i oligarchii, potrzebujemy konfliktów o zmasakrowane krajobrazy, wycięte dęby, lipy, zagajniki i parki? Powtarzam: jaka racja stoi za taką polityką i taką praktyką? Jaka kalkulacja, poza dziwną, szaloną, ideologią toksycznego indywidualizmu, realizowaną przez ministerstwo powołane raczej do ochrony drzew niż do ich wycinania?

Lech Wałęsa zapisał się pozytywnie w historii lat 80. To nie słowa „Gazety Wyborczej” czy „Newsweeka”, lecz dramatyczna bzdura, wypowiedziana najpierw przez prezydenta Dudę, potem przez wicepremiera Gowina, wreszcie przez profesora Żaryna. Dlaczego uważam te opinię za „dramatyczną bzdurę”? Otóż dlatego, że Wałęsa w żadnym okresie naszej historii nie odegrał pozytywnej roli. Ba, mówić nawet nie można o roli neutralnej, a zaledwie o mniejszej lub większej szkodliwości jego postępowania, najpierw jako przewodniczącego „Solidarności”, następnie jako prezydenta RP.

Posłanka PiS Elżbieta Kruk w wywiadzie z dziennikarzem RMF 24 stwierdziła, że nie widzi potrzeby, by działał zespół parlamentarny ws. Smoleńska. Posłanka wyznała również, że zespół ds. zbadania katastrofy nie zgromadził się „ani razu", jednocześnie dodając, że zwróci się do przewodniczącego Jacka Świata z wnioskiem, by zespół zebrał się na następnym posiedzeniu.

W sprawie zakupu śmigłowców Macierewicz przemawiał do niemal pustej sali. Niemal, bo na sali oprócz niego i prowadzącego obrady wicemarszałka, było dosłownie kilku posłów.

http://www.naszdziennik.pl/ekonomia-gospodarka/176957,ceta-nie-jest-gwarancja-bezpieczenstwa-polski.html
http://warszawskagazeta.pl/kraj/item/4602-okiem-inkwizytora-jacek-piekara-nie-w-naszej-mocy-przebaczac
http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/328994-jaka-racja-stoi-za-tym-by-prawo-i-sprawiedliwosc-bralo-na-siebie-przypadki-niszczenia-krajobrazu-wycinania-pieknych-drzew-i-calych-kompleksow
http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/328994-jaka-racja-stoi-za-tym-by-prawo-i-sprawiedliwosc-bralo-na-siebie-przypadki-niszczenia-krajobrazu-wycinania-pieknych-drzew-i-calych-kompleksow

Vote up!
2
Vote down!
-4

Verita

#1533736

na innej stronie internetowej. Od kiedy to klasyczne "dziecko resortowe", dr Jerzy Targalski (syn), wyrzucil mnie razem z moimi komentarzami, jako ruskiego agenta, bo nie pochwalalem nawolywania do zbrojnej walki z Rosja w obronie Ukrainy, przestalem czytac naszeblogi i niezalezna. Stwierdzilem, ze ten caly kombinat Sakiewicza to jest po prostu, pracowicie zbudowana, falszywa barykada. Jest ona bardzo patriotyczna, ma kilku, a nawet wielu, naprawde dobrych dziennikarzy i tylko jedna wade. Kieruja ja, a wlasciwie dowodza, ludzie o nie polskich korzeniach. Nie jest to wielka wada, bo znam sporo wspanialych Polakow o nie polskich korzeniach, ale trzeba pamietac, ze niektore dzieci resortowe przesiaknely resortowa mentalnoscia, poniewaz byly wychowywane przez resortowych rodzicow w resortowej atmosferze. Jest to logiczne i zrozumiale. Dlatego nie trzeba sie dziwic, ze na niektorych blogach przeprowadza sie czystki partyjne zgodnie z dlugoletnia teoria i praktyka walki klasowej - z oczywistym i wiadomym skutkiem. Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
6
Vote down!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1533696

w sieci

 

jak myśl wolna

z niego wzleci

gdy w resortowej

targa się sieci?!

Vote up!
4
Vote down!
0

jan patmo

#1533702

Witaj Elig!

 

Na wstępie muszę zdecydowanie zaznaczyć, że to co napiszę dalej nie dotyczy Pana Zygmunta Korusa, który jest postacią wybitną, aczkolwiek bardzo niepokorną, co od czasu do czasu (vide konflikt z dr. Targalskim) przysparza mu pewne kłopoty.

*

Każdy człowiek ma przyrodzone prawo eliminowania ze swojego otoczenia debili, furiatów (często jedno z drugim), a nawet pospolitych głupków.

Rozwój portali społecznościowych jest jak najbardziej prawidłowy. Po początkowym okresie pełnej swobody, gdy udostępniano łamy portali wszystkim jak leci, nastąpiło fatalne zamulenie sieci tekstami, proszę mi wybaczyć słowo - wypocinami różnych niespełnionych osobników, charakteryzujących się wysokim mniemaniu o sobie i nieugiętym przekonaniem, że mają coś do powiedzenia. I to publicznie, bo internet jest dostępny dla wszystkich. Czy taki baca w onucach na prawdę mysli, że jego bajdurzenia, powielane streotypy internetowego ścieku, bez krztyny oryginalności i marnie napisane; sensacyjki na miarę superstacji i urbanowski język, dają mu bezwzględne prawo do publikowania wszędzie tam, gdzie tylko zechce?

Otóż nie. Portale internetowe nie są dobrem publicznym. To w większości prywatne inicjatywy. I właściciel, poprzez swoje redakcje, swoich opłaconych pracowników, ma żelazne prawo dobierać sobie ludzi, którym udostępnia swoje łamy.

Wszyscy całe życie jesteśmy oceniani. Największy problem jest niestety z własną samooceną. Powszechna jest tendencja do nieuzasadnionego dobrego samopoczucia, brak skromności i widzenie samego siebie niemalże jako jednostkę wybitną. Cóż, takie są prawa psychologii i niewiele można tu zmienić. Choć głupek na zawsze pozostanie głupkiem.

 

Dla mnie naturalnym krokiem następnym jest to, że po okresie usilnego zabiegania o każdego blogera, redakcje w końcu dokonują selekcji, by pozbyć się grafomaństwa, pustosłowia, schematyzmu. Furiatów, chamów i idiotów. Tak jest w życiu, we wszystkich społecznych relacjach i w każdej pracy.

Taka selekcja, to nie cenzura. Oczywiści ten przysłowiowy biedny baca w onucach będzie wrzeszczał, że oto krzwdzony jest jako wolny obywatel i stalinowscy, czy obecnie, kaczystowscy cenzorzy go sekują. W żadnym wypadku nie przyjmie dobrej rady: - chłopie, to pisanie jest nie dla ciebie. Ty nie umiesz. Chcesz wykrzyczeć swoje bóle przed całym światem, to idź sobie na onet, lub innego pudelka i może tam znajdziesz podobnych sobie kolegów.

Każdy portal to pewna zdefiniowana grupa społeczna. I albo się do niej pasuje, albo nie. Bardzo dobrze jest, ze naszeblogi kończą z prezentacją tekstów, jak leci - tylko chronologicznie. Taka jest już w życiu sprawiedliwość, że ci, co mało dają są zazwyczaj na końcu.

 

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1533701

...ale mam wrażenie, że o sobie ...bo przecież któż jak nie jazgdyni pompował sobie odsłony na niepopkach, aby "być poczytnym", a któż nie lubił, jak grupka akolitów z klubu dyletantów łechtało jego "ego" po przeczytaniu jego tekstów....a któż się oburzał, jak ktoś śmiał skrytykować "święte pismo blogera"?:))...a kto wchodził w zadek tow Targalskiego, aby tylko skrobać teksty w "zdefiniowanej grupie społecznej"...

ta zdefiniowana grupa społeczna to nic innego, tylko ławeczka klakierów, którzy piją sobie codzienne z dzióbków :))...taka ławeczka jest i tutaj, a na tych "naszych blogach", już nie ławeczka...to sala plenarna z ławkami...

Vote up!
3
Vote down!
-7

http://trybeus.blogspot.com/

#1533706

Gdyby nie wrodzona tępota twojego umysłu, to można by z tobą prowadzić jakieś dyskusje.

Beczysz jak dziecko we mgle które się zagubiło, o jakiś ławeczkach, o wspólnej adoracji, a co mamy popierać ciebie i kacapski NEon? Bo ty tak chcesz.

Wspieramy się, bo mamy wspólny cel, wolna Polska, a ty ruski kolaborancie jak twój parszywy NEon, chcecie Polski bez granic, bez armii amerykańskiej na terenie Polski, a waszym sztandarowym hasłem jest"Macierewicz musi odejść" A patronem i obrońcą Polski by został Putin.

Co chce twój właściciel NEonu towarzysz Opara. Więc się pytam, gdzie twój honor, gdzie troska o Polskę?

Więc przestań uprawiać demagogie, o troskę o Polskę, bo twoja wiarygodność jest taka sama jak Putina, który powiedział, że Rosja nie brała udziału w przejęciu Krymu, a zrobiły to zielone ludziki paromilitarne i pro Kremlowskie.

Vote up!
7
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1533712

Bardzo Pana przepraszam, ale wydaje mi sie, ze przedstawia Pan rzeczywistosc w bardzo krzywym zwierciadle, usilujac nam wmowic, ze osoby potrafiace niezaleznie myslec, to debile, furiaci i pospolite glupki, a baca chodzi w onucach i wrzeszczy. Tu nie chodzi o glupote, tylko o ideologie, czyli trzymanie sie wytyczonego i obowiazujacego nurtu bez wzgledu na logike i ewentualne straty.
Natomiat trafna jest, zamieszczona przez Pana, chrakterystyka dr Jerzego Targalskiego (syna), ktory dostal pod komende ta falszywa barykade, by dowodzic atakiem na wybranego przez swoich dowodcow wroga. Dlatego eliminuje mysl niezalezna i niepokorna, pozostawiaja wojsko wierne i posluszne, na ktore zawsze bedzie mogl liczyc - nie wytykajac palcem...
Tu przytaczam trafnie zaobserwowane przez Pana, cechy osobowosci dr Jerzego Targalskiego (syna):
...Największy problem jest niestety z własną samooceną. Powszechna jest tendencja do nieuzasadnionego dobrego samopoczucia, brak skromności i widzenie samego siebie niemalże jako jednostkę wybitną. Cóż, takie są prawa psychologii i niewiele można tu zmienić. Choć głupek na zawsze pozostanie głupkiem."

Vote up!
2
Vote down!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1533715

Pan również ocenia się w stopniu dostatecznie wysokim, by dokonywać kategorycznych ocen osób publicznych?

 

Życzę pomyślności

Vote up!
2
Vote down!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1533720

Moje oceny wynikaja z niezaleznosci mojej mysli. W przeciwienstwie od niektorych blogerow, ktorzy uparcie chca przepchnac jakas bardziej lub mniej szkodliwa idee w ramach, czasami platnej, solidarnosci z ktoryms z naturalnych wrogow Polski. Zwykle stosuja zaklamane, sofistyczne argumenty. Jestem zwyczajnie wrazliwy na klamstwo, wiec czasem o nich pisze.

Vote up!
0
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1533779

Powrócił dawny, chronologiczny sposob umieszczania notek z Naszeblogi.pl na Niezalezna.pl,  Wygląda na to, iż Korusowi i mnie udało się przekonać adminów.

Vote up!
3
Vote down!
0

elig

#1533705

Ależ skąd Szanowna Pani Elig.
To tylko i wyłącznie zasługa "galaktycznego blagiera" co go Onucą z Rabki nazywają.
To cos z rodziny drobiu -
 wykastrowany kogut
Vote up!
6
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1533713

Wykastrowany kogut, to się kapłon nazywa, czyli kapłon ruskiej wary i prawdy, jako tuba Moskwy, nadający w Oparach absurdu.

Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1533714

właśnie na naszych blogach. Zobaczymy jak to będzie?
Tylko jedna rzecz mi się nie spodobała - dlaczego wszystkie komentarze muszą być zatwierdzane?
Tak to chyba nigdzie nie ma. I po co to?

Vote up!
6
Vote down!
-2

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.
Lepiej, żeby się do mnie nie odzywał bo po co ma mi załatwiać następnego bana?...

#1533727