Groteskowa kpina z historii, czyli Komitet Obrony Demokracji

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Pan Mateusz Kijowski ma już pewną wprawę w ośmieszaniu słusznych idei.  W marcu 2015 przebrał się w damską spódnicę, aby zaprotestować przeciw "kulturze gwałtu".  Efekt widać {]]>TUTAJ]]>}.  Tym razem zabrał się za historię KOR oraz walki z władzami stanu wojennego.  Zainspirowany artykułem Krzysztofa Łozińskiego {]]>TUTAJ]]>} założył Komitet Obrony Demokracji, który ma zwalczać "totalitarne rządy PiS".  Symbolem jego ma być opornik, tak jak to było w stanie wojennym.  Łoziński pisał:

"trzeba założyć Komitet Obrony Demokracji działający na podobnych zasadach do tych, na jakich niegdyś działał KOR (Komitet Obrony Robotników powstały w 1976 roku). (...) A co robić? To samo, co robił KOR. Pisać listy otwarte i zbierać pod nimi podpisy (można przez Internet), tworzyć raporty (takie jak nasz „Raport Gęgaczy”, żadna dyktatura nie lubi, gdy „spisane są czyny i rozmowy”), prowadzić dyskusje publiczne i wykłady, organizować pokojowe demonstracje. Organizować pomoc prawną i materialną dla ewentualnych poszkodowanych.".

 Mateusz Kijowski podchwycił ten pomysł i stworzył grupę na Facebooku.  Według portalu Polityka.pl {]]>TUTAJ]]>} w ciagu kilku dni poparło ją 20 tys. osób.  Z tego samego źródła dowiadujemy się, że do wczoraj [21.11.2015] do KOD przystapili m.in.:

 " Grażyna Staniszewska, Monika Płatek, Jarosław J. Szczepański, Hanna Samson, Jacek Kubiak, Jan Hartman, Jerzy Wójcik, Aleksandra Klich, Piotr Bratkowski, Tomasz Kasprowicz, Agnieszka Grzybek, Andrzej Potocki, Jarosław Lipszyc, Anne Applebaum, Renata Kim, Bianka Mikołajewska, Cezary Łazarewicz, Piotr Pytlakowski, Alek Tarkowski, Leszek Jażdżewski, Edwin Bendyk, Grzegorz Rzeczkowski i Ziemowit Szczerek.".

  Widać, że jest to przede wszystkim impreza "Gazety Wyborczej".  Problem Mateusza Kijowskiego polega na tym, iż mało kto wierzy, że KOD występuje w obronie środowiska "GW", które PiS przepędza pałkami przez "ścieżki zdrowia".  Rząd Beaty Szydło nie przypomina junty Jaruzelskiego.  Pan Jacek Parol, który twierdzi {]]>TUTAJ]]>}, iż:  "PiS działa szybko, bardzo szybko. Nocna zmiana jest jak Noc Generała, ale i nam nie trzeba wiele czasu by się przeorganizować i powiedzieć „ Nie dacie rady”.".  jest raczej odosobniony w tym poglądzie.

 Za to internauci mają ubaw.  Portal Niezalezna.pl cytuje liczne internetowe memy na temat KOD {]]>TUTAJ]]>}.  Demotywatory.pl znalazły patrona dla KOD.  Jest nim Ryszard Cyba - morderca działacza PiS {]]>TUTAJ]]>}.  Cezary Krysztopa pisze {]]>TUTAJ]]>} o Komitecie Obrony Koryta, a portal Sadistic.pl {]]>TUTAJ]]>} o Komitecie Obrony Debili.  Znany publicysta Krzysztof Feusette napisał na Twitterze:

 "Komitet Adoracji Platformy Obywatelskiej (KAPO) pozdrawia Komitet Obrony Demokracji (KOD) w imieniu Komitetu Umacniającego Polskie Absurdy." {]]>TUTAJ]]>}.

 Jeden z komentarzy do tego wpisu brzmi:  "Byłeś w ORMO, jesteś w KODzie - demokracja zawsze w modzie.".  Jak widać, internauci dostrzegają całą groteskowość inicjatywy Mateusza Kijowskiego.  Próbuje on żerować na chwalebnych rozdziałach naszej historii, ale prawdopodobnie się nimi udławi.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)

Komentarze

Gdy czytam wypowiedzi dotyczące obecnego rządu, formułowane przez medialne autorytety, salonowych dziennikarzy i zwykłych wyborców dawnej partii władzy, na myśl przychodzi mi „Michnikowszczyzna” Rafała Ziemkiewicza. Prócz ludzi, którzy ze względu na swój stan majątkowy, czy wykształcenie uważają się za warstwę wyższą polskiego społeczeństwa, ubolewanie nad ciemnotą większości ludu prostego wyrażają także osoby, które z samego faktu popierania określonej opcji politycznej wnioskują swoją przynależność do elity „oświeconych”. Trosce o demokrację, wyrażanej z pozycji inteligenckich często towarzyszą wypowiadane w poczuciu wyższości frazy o „wyborcach-debilach”, czy „rządach idiotów”. No ciemnogród zepsuł nam NASZE państwo. A takie przecież było już europejskie i postępowe!

http://szydercze.salon24.pl/681517,w-obronie-demokracji-zniesc-demokracje

Vote up!
5
Vote down!
0
#1499597

  KOD to właśnie Michnikowszczyzna.

Vote up!
6
Vote down!
0

elig

#1499600

 i jak tak sądzę

Vote up!
4
Vote down!
0
#1499603

Czyli POwtórka z rozrywki się marzy POtuskim ciemniakom.
U komuchów zamiennie było używane słowo komitet i front.
to łajdactwo zawiązuje komitety, by iść szerokim frontem przeciw Polsce.
No PASARAN !
jak pisał kiedyś Władysław Broniewski
 
 
Komitet Ocalenia Demokracji ? Dup ! a nie demokracji mości Aaron Szechter.
PRLu wam się znów zachciewa POstkomusze ścierwa
"DIAGNOZA moja"
 
Czy wiecie co to jest KOD ?
Do jakiego POwstał celu ?
Nie wiecie ?
No to Wam powiem:
By było jak w PRLu !
 
By było znów BMW.
By znowu wróciło stare !
By Bierny, Mierny i Wierny, (patrz  Bolek - durnowaty elektryk po zawodówce)
Stał znów na piedestale.
 
Jak ruskim wierny Bierut, 
Gomułka i inne śmiecie.
No musi ruski nasz pan !
No wicie, rozumicie......
 
Jak ruskim wierny Gomułka, 
Tak tuskie wierne makreli.
Im głupszy tym zawsze lepszy.
Nie rządzi głupek a dzieli.
 
I tak było przez lata....
 
A teraz sprawa się rypła,
Bo Mądry stanął na czele.
Więc KOD - jaruzelski 
PRON.
 
Komitet Obrony Dup.
 
dup swoich bronią skur...le.
 
I wściek zamiast mordy w kub...
w ciup.
I szajba już odbita !
w tym
czerskkk....kk....kkim
paskudnym ciele.
Zrobiło się koło dup.
Więc się urodził  KOD,
Jak w PRLu PRON:
 
 
 
 
 
Jednego już nie ma, no ale duch wiecznie żywy. Jak idee Marksa i Lenina:
 
 
 
Vote up!
4
Vote down!
0
#1499630

Gdyby były wcielone w życie to żylibyśmy jak w...niebie.
"Od każdego według jego zdolności a każdemu według potrzeb"
Wiem , że artykuł 13 Konstytucji ale tak już jest. Absolutnie nie pochwalam tego hasła [komunistycznego]a nawet sie nim brzydzę!

Co do tego KOD, którego sie tak powszechnie "nie lubi" to nie byłem na demonstracji bo zachodnia finansjera za mało chciała zapłacic za uczestnictwo...Taki pazerny juz "jezdem".

Vote up!
0
Vote down!
0

anjagi

#1505298

na dwie frakcje: 2,2 KΩ  oraz 69 MΩ

obie 20% tolerancji

wartości nieprzypadkowe - jeden opornik w całości czerwony, drugi niebiesko biały (nie mylić z Argentyną)

 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1499634