Alternatywna rzeczywistość Grzegorza Schetyny

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  W dniu trzeciego stycznia 2015 mogliśmy przeczytać {]]>TUTAJ]]>}:

 "Przywieziemy z kraju milion, jak będzie trzeba. Trzeba być gotowym na wszystko, nawet na takie twarde warianty - mówił Grzegorz Schetyna podczas zamkniętego spotkania z politykami PO. Fragmenty stenogramów z nagrania opublikował "Newsweek".".  I dalej:

  "Schetyna stawia na uliczne demonstracje - tak wygląda jego pomysł na zasiadanie w ławach opozycji. - Jeżeli zrobić następną taką rzecz, to musi być nie na pięćdziesiąt tylko na dwieście tysięcy ludzi. Nikt tego nie zrobi, jeśli my tego nie zorganizujemy. I to zrobimy (...) Trzeba być gotowym, że będzie 500 tys. ludzi. Przywieziemy z kraju milion, jak będzie trzeba.".

 Dzisiaj, 9 stycznia 2015 otrzymaliśmy niezbity dowód na to, iż Schetyna żyje w jakiejs alternatywnej rzeczywistości, nie mającej nic wspólnego z naszym krajem.  Odbyły się bowiem pikiety KOD pod chwytliwym, wydawałoby się, hasłem "Wolne Media!".  Jak ujawnil tygodnik "Do Rzeczy", w ich przygotowaniu brała udział PO.  W portalu NIezalezna.pl opublikowano {]]>TUTAJ]]>} informację:

 "W tę sobotę w całej Polsce planowane są demonstracje KOD-owców. Wojciech Wybranowski z „Do Rzeczy” przedstawił korespondencję, która pokazuje kulisy powstawania tych „oddolnych” i „spontanicznych” demonstracji polskich obywateli.

  W mailu przesyłanym do sympatyków i członków partii, władze Platformy Obywatelskiej zachęcają do udziału w tym wydarzeniu. Instruują jak się zachowywać, co przygotować.

  Ujawniona przez tygodnik wiadomość wysłana była w piątek po południu z poczty elektronicznej Biura Regionu PO w Krakowie. Tam też w sobotę ma odbyć się  „spontaniczny” marsz broniący wolnych mediów.

 W kolportowanej wiadomości jest mowa o miejscu i godzinie zbiórki działaczy Platformy. Biorący udział w demonstracji mają się przygotować.".

 Jaki był efekt tych starań?  Manifestacje odbyły się [wg KOD] w 19 miejscowościach  Najliczniejsza pikieta była w Poznaniu.  Według miejscowej policji liczyła ok  5 tysięcy osób.  Zdjecia z niej mozna obejrzec {]]>TUTAJ]]>}.  Portal Wpolityce.pl  napisał {]]>TUTAJ]]>}, iż w Warszawie demonstrowało kilka tysiecy osób.  Bloger prezentujący w Salonie24 {]]>TUTAJ]]>} zdjęcia z Krakowa szacował :

 

  "Nie mam wprawy w takiej ocenie ... sądzę, że parę tysięcy ale nie sądzę by więcej niż 5

ZAPLUTY ANTYEUROPEJCZYK 19:20".

  W Łodzi bylo podobno tylko 500 osób, a w innych miejscowościach jeszcze mniej.  Widać to zresztą wyraźnie na fotografiach zaprezentowanych przez Komitet Obrony Demokracji {]]>TUTAJ]]>}.  Jeśli nawet w Warszawie, Krakowie i Poznaniu było po 5 tysięcy uczestników, a w pozostałych 16 miejscowościach średnio po 500, to w sumie da to tylko 23 tysiące demonstrantów w całym kraju.  Jest to znacznie mniej niż manifestowało 12 grudnia 2015.  Wyglada na to, że KOD się zwija, a PO nie jest w stanie mobilizować ludzi.  Do miliona jest bardzo, baardzo, baaardzo daleko.

 Nie można nawet zwalić winy na pogodę.  Akurat 8 i 9 stycznia mróz ustąpił i wyraźnie się ociepliło 

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (15 głosów)

Komentarze

Maja oni poparcie nie tylko wsrod zwolennikow PO i postkomuny - i sa w stanie jeszcze wiele "namieszac" - bo im chodzi o wladze i "koryta" a nie o dobro kraju i obywateli, czy sprawiedliwosc.

Najwiecej zamieszania robia w srod urzednikow UE - ale jedno jest pocieszajace: owe slynne "postepowanie" ktorym groza Polsce moze byc wdrozone w zycie przez UE tylko, gdy wszystkie kraje beda jednomyslne - a wydaje sie, ze co najmniej Wegry nie beda ... Wlk. Brytania prawdopodobnie tez nie...  

Podsumowujac mozna powiedzec: psy szczekaja karawana jedzie dalej... a gdzie dojedzie zobaczymy... oby czlonkowie PiS nie przyzwyczaili sie do wladzy - jak lemingi z PO.

Vote up!
4
Vote down!
0

mikolaj

#1504363

z pewnością nadal nie można ich lekceważyć, zwłaszcza, że sterowanie tym całym "ruchem obrońców demo-lewacji" odbywa się spoza granic Polski. Już wiadomo, że finansuje to i kieruje tym główny przękret i bankster Sorosz, któremu udało się zdestabilizować Ukrainę.

Badźmy ostrożni i "dmuchajmy na zimne"!

Vote up!
5
Vote down!
0
#1504367

O ile pamiętam, w schyłkowym okresie PRL w naszej kochanej PZPR było zarejestrowanych 3 miliony ludzi, więc próba wywleczenia na obronę układu miliona napawa optymizmem, bo jednak 2/3 z tych idiotów trafił szlag...

Vote up!
3
Vote down!
0
#1504369

Nie chcę pouczać tego politykiera co ma robić, ale jeżeli chce być "wodzem" platformy ratunku to nie powinien siać nienawiści do PiS-u tylko dowartościowywać swój wizerunek wśród podległej gawiedzi. Z zachowania widać, że to małostkowa i podła osobowość !

Vote up!
3
Vote down!
0

lem

#1504373

...jeszcze "ciepły" democik":

 

 

Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1504374

świetny wierszyk i ilustracja - bardzo zręcznie definiują tą sytuację.

Vote up!
2
Vote down!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1504431

Jakie byłoby najwłaściwsze określenie na tego czubka ?

Żeby tak jednym słowem oddać jego obrzydliwy charakter, jego przeszłe i obecne "dokonania".

łotr, łajdak, ścierwo, antypolak, czubek, agent tych z lewa, tych z prawa i tych jewropejsko - światowych ???!

        Ogłaszam niniejszym konkurs bez nagród, na jedno adekwatne słowo, które najcelniej opisze charakter i działania tego dupka z układu wrocławskiego. Do dzieła Niepoprawni. Trochę POdpowiedziałem, ale to wszystko myślę, jest dużo za mało:

to ścierwo z Wrocławia, Grossa chce przebić.                                                                                                                           I bredzi i zamach szykuje.                                                                                                                                                           I ludzi aż milion, chce głupek nazwozić.

 

Schetyna - to szuja nad szuje !

Vote up!
2
Vote down!
0
#1504377

Jakim parkiem maszynowym/transportowym i jakimi pieniedzmi musi dysponować Schetyna/PO jesli chce dowieźć 1000000 ludzi na manifestacje. Bo przecież sami ludzie im nie przyjdą/przyjadą , wie że to niemozliwe.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1504397

zgarnela... Sama budowa drog i autostrad - to przeciez okolo 30% pieniedzy rozdysponowanych pomiedzy "swoich" biznesmenow, politykow i innych cwaniaczkow...  lekko liczac ladnych pare miliardow.

Ci ludzie wyloza chetnie pieniadze na transport, kielbase i poli litra na glowe demonstranta - bo to drobne w porownaniu do potencjalnych strat.

Vote up!
1
Vote down!
0

mikolaj

#1504451