SAME PLUSY DOOKOŁA

Obrazek użytkownika DOBOSZ
Kraj

A

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (20 głosów)

Komentarze

Nowy pan marszalek Senatu jest wybitnym managerem - Szpital w ktorym dyrektorowal walczy z ogromnymi dlugami - kilkadziesiat milionow zlotych. Nawet Marszalek wojewodztwa zachodniopomorskiego (tez z PO) stwierdzil, ze wielkie dlugi szpitala - to "zasluga" jego dyrekcji.

Co do jego prywatnej akcji 500+ (czyzby byl prekursorem?) - trudno sie dzisiaj ustosunkowac, moze to byc pomowienie, ale warto sprawdzic, wszak na takim stanowisku  (Marszalek Senatu) osoba winna byc jak zona Cezara...

mikolaj

#1609323

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

partia ma na celu jak najszybsze doprowadzenie do zubozenia Polakow i bankructwa Polski na ktorym juz powstaje nowy Izrael zwany Polin, a Polacy staja sie a wlasciwie juz sa Polstynczykami.
500+ mialo byc dopingiem do wzrostu demograficznego ,okazalo sie ze jest fiaskiem ten program,zatkano tylko niektorym okradzionym przez zlodziesji niewolniczy sytem podatkowy gemby PISowska kielbasa wyborcza.Zreszta te 500zl co to zostalo dane kiedys juz jest tylko 300zl po odliczeniu wzrostu kosztow zycia czyli cen i inflacji.
Tematem tabu sa budzet i finanse ukrywane przez PIS,a zeby Polakow szybciej wyluskac z pieniedzy zyd Morawiecki wprowadza nastepnego swojego ziomala typu Icek Rostwoski tez Londynczyka takiego samego nieuka Koscinskiego.No ale na swiecie i w Polsce aby pracowac w finanasach to wystarczy byc zydem nie wazne ze bez szkoly -Morawiecki skonczyl Historie nowy minister finanasow ma tylko wyksztalcenie srednie.Ale to nie wazne i tak ci dwaj sa sterowani z zewnatrz przez swiatowe bangsterstwo zydowskie,a w Polin nad nimi czuwa MOSAD w postaci gubernatora na nasz kraj Danielsa.
https://wprawo.pl/2019/11/09/kim-jest-nowy-minister-finansow-tadeusz-koscinski-czy-odetnie-polakow-od-gotowki/

#1609324

czyż byście się wszyscy na mnie uwzięli i nie chcecie żebym wracał do kraju po ponad 30-to letniej tułaczce?

Pozdrawiam

Jerzy

#1609329

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Polacy to tylko wyborcy Konfederacji reszta to pokacapskozydowska zaprzedana cholota broniaca ukladu po okraglym stole i zydowskiej parti PISowskiej zamieniajacej Polske w Polin ku braku reakcji przyszlych Polistynczykow.Tutaj ta post PRLowska agentura cenzoruje wszytko i atakuje tych co im prawde w oczy pisza.
A Jan Patno byly TW
Za PRLu pracownik cenzury
Dzis tutaj,aby nie zdechl z glodu
Dorabia sobie do emerytury.

#1609332

Wilku, nie siej tu wrogiej propagandy. Nie sztuką jest wrócić "na gotowe", tak nie myśli patriota. Macie wracać właśnie teraz, kiedy was tu najbardziej potrzeba.
My tu tkwimy "na stanowiskach" i nie zamierzamy naszych "okopów"opuszczać.
Wokół pełno wrogości i nienawiści, a my tu nadal jesteśmy.
Nie wyobrażam sobie życia poza Polską, choć okazji do jej opuszczenia było be liku.
Może jest biedna, może jest zmanipulowana i oszukana, może jest czasami naiwna , ale to nasza Polska !.
W życiu nie są ważne rzeczy i wygoda, w życiu najważniejsza jest rodzina, i najważniejsza matka z wszystkich matek... Polska...
Odstawcie te komputery i wracajcie wszyscy, komu Polska leży na sercu, bo za chwilę wasze miejsca zajmą obcy, wrogowie Polski...

#1609337

Drogi Przyjacielu,

Takich tekstów chciało by się czytać więcej na naszych Niepoprawnych.

Kłaniam się nisko.

Jerzy

#1609358

amero... Dziękuję bardzo...
Wiem, że słowo "przyjaźń" , które mnie dedykujesz, w końcu nabierze dawnego znaczenia...
Zawsze jestem niezmiernie szczęśliwy, gdy słowem tym obdarza Polak , drugiego Polaka...
Bardzo dziękuję i zapewniam, że z całego serca starać się będę każdego dnia , zasługiwać na to miano.
Ty masz we mnie... "przyjaciela", zapewniam...

Ps. Przyjaźń zobowiązuje do dotrzymywania słowa. Czekam na "wiosnę, lub lato przyszłego roku"...

#1609361

W moim przypadku (emigracja w 2000 r.) - nie widzialem innego wyjscia. Moja historia w skrocie:

W 1989 r, uwierzylem w zmiany - i zalozylem firme , wpierw o charakterze handlowym, pozniej produkcyjnym. Przez trzy lata wszystko szlo dobrze - ale w 1993 r. (zdaje sie w tym czasie komunisci wrocili do wladzy...) zaczely mnie nachodzic kontrole wszelakiej masci - najgorsze z US. Walczylem przez 7 lat - ale firma zamiast rozwijac sie - zwijala sie. Doszlo do sytuacji gdy otrzymalem orzeczenie Izby Skarbowej (po... 5 latach od wydania decyzji), ze urzednik z US "w razacy sposob naruszyl prawo", co skutkowalo moim bankructwem i... awansem owego urzednika na naczelnika US.

W 2000 r. nie mialem juz nic - a dzieci (dwojka) musialy cos jesc... Bezrobocie wynosilo wtedy okolo 20%, na kilkaset prob zatrudnienia sie gdziekolwiek - zadna sie nie powiodla. 

Za ostatnie pieniadze kupilem bilet ( w jedna strone)... i tak zostaje do dzisiaj. Z doniesien medialnych wynika, ze choc na pewno poprawilo sie - to sytuacje podobne do mojej zdazaja sie i dzisiaj, a mafia urzedniczo-sadowo-postkomunistyczna ma sie zupelnie dobrze, choc jej jazgot przeciwko rzadom PiS-u moze swiadczyc o korzystnych zmianach.  

 

mikolaj

#1609531

Zbyt dosadnie to określiłeś ale prawdziwie. Zresztą pamiętam Cię od lat, nie zmieniłeś się na jotę.

Z tym TW to nie wiedziałem, jesli to prawda to by tłumaczyło dlaczego on tylko prozą, dlatego że ci aparatczycy p-erelowscy nie potrafili często sklecić porządnego zdania po polsku. Dlatego też nasi niektórzy prześwietni artyści potrafili im wciskać  ciemnotę, przemycając treści, które my z łatwością odkrywaliśmy.

Pozdrawiam Wilka na kacapy

Jerzy

#1609349

rżnie: on napisał przecież o Janie Patno, toteż Jan Patmo nie może mu niczego zarzucić. Za to WnK postarał się bezkarnie upaskudzić Jana Patmo.

W tym szaleństwie Wilka na Kacapy jest metoda.

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1609440

Pozwól, że tak będę się do Ciebie zwracał.

Ja mogę zrozumieć, że między Wilkiem a Janem Patmo są jakieś osobiste animozje i w komentarzach nie przebierają w słowach. Oczywiście nie powinni przekraczać pewnej granicy.

Ale nie mogę pojąć dlaczego Jan Patmo przeważnie nieproszony  ubliża swoim wierszokleceniem nieomal każdemu do kogo się zwraca. Jest to z reguły rozbijanie(może nawet celowe) dyskusji. Nie jest to w porządku moim zdaniem.

Pozdrawiam Cię serdecznie

 

Jerzy

#1609443

Ja już wyrosłam z krótkich spódniczek i od 60-ciu przeszło lat nie zdrabniam moich imion ;). Nie robią tego również moi przyjaciele. Czy zechciałbyś dostosować się do tej zasady ;) ?!

Co do Jana Patmo - nikt nie musi być amatorem czy admiratorem jego fraszek, natomiast fatalne orty Wilka na Kacapy obrażają język ojczysty i poczucie językowe każdego, kto czyta jego elukubracje. On psuje skutecznie, od lat, styl blogu Niepoprawnych. I popisuje się, arogancko, swoim niechlujstwem.

Ale - de gustibus - non est disputandum. Z tych dwu blogerów - trudno żebym mogła zgodzić się ze stylem i opiniami WnK. Który, w dodatku - głosi swoje niechlujne opinie - gdzieś z jakichś antypodów. Jesteś pewien, że ma najlepsze rozeznanie w polityce polskiej?

Tacy blogerzy jak WnK robią, niestety, złą markę, pozostałym blogerom na Niepoprawnych. Z poczuciem, że są "wielkimi patriotami". A ponieważ - żadnych uwag nie przyjmują - nie ma nawet z kim dyskutować.

Ciebie serdecznie pozdrawiam,

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1609445

Dziękuję za odpowiedz i oczywiście dostosuję się. Przepraszam jeśli uraziłem.

Pozdrawiam również serdecznie

Jerzy

#1609447

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

to u mojego dziadka krowy pasali jak przepili fortune.Tak ze zejdz pani z mojego odciska bo zdaleka od pani jedzie komuna i to ta jewrejska ktorej pa i wszytko zawdziecza i jej dlatego tu broni wlacznie z ich ludobojczymi szczepinkami w obronie ktorych dala by sie pani pokrajac.
Nie widze innego wytlumaczenia jak to ze pani i Patno jedliscie z tego samego pieca skoro pani broni postPRLowskiego agencika ,ktory jest na dobrej rzadowej emeryturze za to ze tempil Polakow i nasza kulture bedac na stolku PRLowskiego cenzora.Jesli pani nie wie kto byl na stanowisku cenzoraw w PRLu to tylko swiadzcy o ignoracji.Jakis czas temu tu na niepoprawnych twoarzysz Patno sie sam czy chcacy czy niechcacy pochwalil kim byl to bylo na gadaczce i to tam dalej jest jesli Gawrion tego nie zlikwidowal.Tak ze z obrona Patno strzelila wascmoska jak golab na asfalt.Ale jak pisalem swoj swojego broni.

Co do ataku na mnie za styl pisania to typowe dla wszytkich SBeckich agentow, ktorzy nie odnosza sie do meritum tylko chca zdeklasywfikaowac przeciwnika jak kundle gryzac za nogawki.

W Polsce nieprzerwanie od 1945 roku rzadzi zydokomuna ktorej celem jest przeksztalcenie Polakow w niewolniczy poddanczy narod,zagarniecie jego mienia zubozenie i eksterminacja i to sie odbywa i nie zaklinajcie prawdy.Polacy sa karmieni odpadkami i truciznami ladnie opakowanymi,zmusza sie po przez prawo do smiercionosnych szczepien.Ci co chca strajkowac sa brutalnie jak za PRLu palowani i skazywani- patrz Wroclaw.Ci co chca cos przekazac sa przez PIS przesladowani,a sady daja popis swojej wladzy, nawet zydowski PAY PAL pomaga aby prawda nie wychodzila na jaw, i blokuje bezprawnie pieniadze wydawnictwa.Teraz PISowski oszust zlodziej i klamca zyd Morawiecki sprowadzil swojego ziomala z Londynu na ministra zeby puscil Polakow w skarpetkach.Ten gudlaj parszywy po sredniej szkole bedzie z Polakow wyciskal ostatni grosz bo gudlajowi w nie smak ze polacy maja schowane na czarna godzine jakies pieniadze.Tak ze dla tych co maja kase i chca wrocic do Polski przestroga zydowski PISowski rzad was ogoli do zera zaczym sie zorjentujecie.
Bezgotowkowy obrot to jest jedna z metod totalitartzmu majaca na celu inwigilacje.A informacje gdzie byles co kupiles jaki prowadzisz stan zycia to jest jak nalozenie obrozy,tak aby spoleczenstwo prowadzic na krotkiej smyczy.
Bylem ostatnio na cmentarzach w Wrszawie tego sie nie zobaczy w zadnym cywilizowanym kraju jesli chodzi o wiek tak mlodo pochowanych,wy w Polsce tego nie widzicie bo ten kto namiejscu przyzwyczajony,ale ja sie pytam czy w Polsce toczy sie wojna, czy jest jakas zaraza, czy epidemia?
Ostatnio zeby Polakom srube przykrecic zydowski rzad razem z bracmi od okraglego stolu komunistami przeglosowali ustawe w sejmie,ktora da mozliwosc wycisniecia pieniedzy z polskich firm, juz jest lament gdyz firmy maja roczny budzet i wsrodku tego budzetu rzad robi im dziure co moze skutkowac bankructwami,ale o to PISowi chodzi,stara zydowska metoda doprowadzic do bankructwa i kupic potem bankruta na licytacji lub czesciej bez niej za grosze.Zubozenie narodu doprowadza do jego likwidacji i z taka misja zyd Koscinski z centrali z Londynu przyjechal.

#1609559

Kolejny wielki pan i biznesmen, tym razem z kanadyjskiego buszu:  w safety shoes, znoszonych dresach i czapce bejsbolówce z daszkiem zwróconym do tyłu.

PS Wszyscy cię w Polsce szpiegują,  a Gawrion z janem patmo cenzurują każde twoje słowo. To może czas pójść do dobrego psychiatry! 

jan patmo

#1609562

To się nazywa mania prześladowcza, która może być objawem rozszczepienia jaźni - zespołu Bleulera.

Teraz rozumiem te trudności z ortografią i stylistyką. Nie powinniśmy dokuczać osobom cierpiącym!

Wcześnie rozpoczęte leczenie daje szanse wyleczenia!

Polecam!

Jeśli natomiast można wierzyć temu, co pisze Pan o swoim nazwisku - to już wiadomo - kto jest Judejczykiem na tym blogu. Nazwisko Tarnowski (czyli - z Tarnowa) było kupowane przez starozakonnych równie chętnie jak nazwisko Warszawski, Mazowiecki czy Poznański. Bo Tarnower brzmi tak jakoś... nieelegancko. Trzeba było jedynie odpowiednio zapłacić! Wiedząc - komu. A rodzinka - jak wynika z pańskiej enuncjacji - była bogata. Moja mama znała takich "Tarnowskich" z gwiazdą Dawida "w herbie".

Tylko - jeśli się już pisze - to także trzeba rozumieć - co (... głupi - pisze, co wie).

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1609564

To krótki cytacik z Pani niewątpliwie osobistych "ELUKUBRACJI"...

"Co do Jana Patmo - nikt nie musi być amatorem czy admiratorem jego fraszek, natomiast fatalne orty Wilka na Kacapy obrażają język ojczysty i poczucie językowe każdego, kto czyta jego elukubracje." :):)

Nooo... mistrzyni języka polskiego :).

Podam Pani link do pewnej strony internetowej, której tematyka na pewno Panią zainteresuje:

https://volfee.wordpress.com/2013/06/30/chcesz-wyjsc-na-idiote-uzywaj-trudnych-slow/

W razie, gdyby stronka nie zadziałała, może odnajdzie ją Pani po tytule:

"CHCESZ WYJŚĆ NA IDIOTĘ?. UŻYWAJ TRUDNYCH SŁÓW"...

A tak między nami, kto tu "obraża język polski" ?.

Ps. Zwracam honor, tak na prawdę pisze Pani o "obrażaniu języka ojczystego"...
A to mnie Pani uspokoiła, ten może Pani obrażać sobie do woli, byleby nie ruszała Pni języka polskiego...

#1609678

Zgoda drogi Panie - co do wypocin Wilka na Kacapy - ma Pan rację, takie teksty należy określać dosadnie, bez eufemizmów (bez złagodzeń).

Natomiast to co dla niektórych (nie wskazując palcem) jest tzw. słowem trudnym, dla innych - mieści się w zakresie używanego słownictwa. To, że pewnym osobom brak znajomości polskiej leksyki (celem uściślenia - słów używanych w języku polskim!) nie oznacza, że wszyscy pozostali mają z tego powodu ograniczać się zubożając ekspresję wypowiedzi własnych. Rozumiem coraz lepiej pański nick - częstokroć lepiej nic nie mówić, ani nie pisać. Po co wszyscy mają się dowiedzieć zbyt wiele o mówiącym, czy piszącym...

Ukłony,

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1609683

No tak...
Rozumiem, że słowo "ELUKUBRACJA", było
niezbędnym zwrotem , żeby "nie zubożyć ekspresji" Pani wypowiedzi...
Rozumiem też, że "ADMIRATOR" i "FATALNE ORTY" spełniały w Pani tekście podobne zadanie .

Widzę, w Pani ogromny strach, przed "zubożeniem" własnych tekstów, stąd ten Pani pęd, do "wyszukanych" zwrotów.
I w ten oto sposób, zamiast podkreślić "ekspresję", zaczyna Pani ocierać się o śmieszność.

Ukłony.

#1609692

Należało natychmiast pisać o wypocinach, o błędach ortograficznych, o wielbicielach.

Będę od dziś pamiętała, że pisząc do Pana - powinnam uważać na słownictwo, a trudniejsze słowa tłumaczyć.

Ale może Pan, przy okazji - poduczy się.

Na naukę nigdy za późno.

Ukłony,

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1609731

Dobra kobieto, niech się Pani nie trudzi z tłumaczeniem każdego słowa, bo zabraknie Pani czasu na bieganie po słownikach. Daję Pani słowo, że na tym portalu, w przeważającej części bywają ludzie, którzy
nie odstają inteligencją od Pani, jeśli nawet jej nie przewyższają.
Dla podkreślenia swojego "statusu" na "Niepoprawnych", czerpie Pani pełnymi garściami z łaciny i słów rzadko używanych. W niektórych sytuacjach wygląda to dość zabawnie, ale "każdy pisać może...":).

Ps. Skoro uważa Pani, że ten sposób porozumiewania z internautami podnosi Pani autorytet i dodaje powagi Pani tekstom, to idąc dalej, proszę następne cytaty i językowe "wygibusy" pisać w oryginale, raz pismem klinowym,innym razem supełkowym.
Będzie wyjątkowo "poważnie i dystyngowanie", choć istnieje ryzyko śmieszności :).
Pani teksty, Pani ryzyko :).

#1609792

A czy JANA PATMO można jeszcze "upaskudzić" ??.
JAN PATMO paskudzi sam siebie bez żadnych ograniczeń.
Te jego infantylne wierszyki, obrażające porządnych ludzi to szczyt prostactwa i głupoty.
Stary facet, a nie ma za grosz honoru.
Zwykła "gówniarzeria"...

Ps. A co do Pani...
Niech się Pani nie popisuje swoją wydumaną wiedzą, a zespół Bleulera prosze nazywać bardziej zrozumiale dla przeciętnego czytelnika , czyli schizofrenia...
Ma Pani nieznośną manierę używania "wyszukanego" (zapewne w wikipedii) słownictwa.
Ma Pani jakiś problem ze sobą?
Może to coś z teorii osobowości Adlera ?

Z poważaniem...

#1609565

Nie musiał Pan trąbić na cały blog o jaką jednostkę chorobową chodzi. WnK już by wiedział, a mnie obowiązuje etyka zawodowa - jeśli pacjent ogłosi swoje nazwisko to lekarzowi nie wolno informować publicznie o jego chorobach!

Czyżby Panu nie dostawało coś w zakresie typów osobowości C. G. Junga?

 

 

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1609568

Dziecinada Pani Tarnawska, dziecinada...

#1609572

u Junga 

 

a nie mówiłem

że u Junga

się spowiada

że w nim sama

dziecinada

 

 

jan patmo

#1609573

Wracaj i to w te pędy. Czytam Twoje teksty i widać, że czasami nie do końca orientujesz się w sytuacji w Polsce, ale też jestem przekonany, że uczciwy z Ciebie Polak i patriota.
Pakuj walizki, a z lotniska odbiorę Cię osobiście i odwiozę w każdy, wskazany przez Ciebie zakątek Polski. Daję słowo ...

#1609333

Dziękuję Ci z całego serca. Mając takich przyjaciół trzeba wracać. Było by dla mnie ogromną radością spotkać Cię na lotnisku. Wiosną lub latem w przyszłym roku.

Pozdrawiam bardzo serdecznie

Jerzy

#1609336

Pamiętaj, dałem słowo...

#1609339

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Może i ja przyjadę Cię powitać  na lotnisko...ale na razie tylko powitać...i tylko pod warunkiem, że nie będzie koło Ciebie żadnych Zoś i przede wszystkim Kaś...i innych pięknych kobiet....

bez podtekstu..pozdrawiam serdecznie.

P.S.Wilk nie sieje propagandy...on wie co mówi...wilka też pozdrawiam-

Verita

#1609345

Może- to na dwoje babcia wróżyła. Jeśli zaś chodzi o Zosię i Kasię, to mamy czas, przeszło pół roku, emocje i animozje opadną, zawiążą się nowe przyjażnie, podczas marszu niejedno się wyjaśni, rany zabliżnią. Co do innych pięknych kobiet, to pewnie nie miałaś na myśli mojej ślicznej żony? Mogę tylko zapewnić, że nie pozwala mi na zbyt wiele. Na przykład na niemoralne zachowanie.

Kłaniam się

Jerzy

#1609352

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...przepraszam najmocniej, że nie dość wyraźnie wyraziłam szacunek dla Twojej pięknej żony.

Oczywiście, że Ona jest na pierwszym miejscu, nawet przed Tobą... A sam fakt, że dba o Twoją moralność...to należą  się jej dodatkowe ukłony i podziękowania ...bo to dzięki Niej możemy na  Niepoprawnych rozmawiać miło i kulturalnie.

Kolejny raz przekonuję się jak  dobroczynny wpływ może mieć dobra żona na męża.

"Niewiastę dzielną któż znajdzie? Jej wartość przewyższa perły." (Prz,10)

Ukłony

Verita

#1609356

w kacapiej głowie

 

na odległość kochankowie

co opluwanie Polski 

mają w kacapiej głowie

jan patmo

#1609362

Dumny kogut Poliszynel - SE NA TO - Rrrrr...kuku rrrr yku...

#1609350

Gdyby Grodzki przeszedł na stronę PiSu, to materiały o łapówce za operację oglądalibyśmy na TVN.

#1609353

nazista:

1. osoba wyznająca doktryna niemieckiej partii narodowosocjalistycznej

2. osoba o skrajnie autorytarnych poglądach

AgnieszkaS

#1609394

Skoro temat  o plusach szeroko się rozwinął to podzielę się  moją nieco poboczną dzisiejszą refleksją po obejrzeniu tego:

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/sprawdź-ile-wzrostu-mają-polscy-politycy-andrzej-duda-jarosław-kaczyński-czy-lech-wałęsa-foto/ar-BBWOTCb?ocid=spartanntp#page=8

(wytłuszczenia tekstu moje)

Pod zdjęciem Jarosława Kaczyńskiego podpis: "Jak wiadomo, prezes PiS-u nie jest szczególnie wysoką osobą, Jarosław Kaczyński ma jedynie 168 cm wzrostu."

Pod zdjęciem Lecha Wałęsy podpis: "Lech Wałęsa jest bardzo szanowanym człowiekiem na całym świecie. Polityk mierzy 169 cm."

Pod zdjęciem Bronisława Komorowskiego: "Bronisław Komorowski jest wysokim mężczyzną. Polityk mierzy 174 cm wzrostu".

Wygląda na to  że plus 1cm  (grubość cienkiej podeszwy buta) z człowieka "jak wiadomo" niskiego (kurdupla) czyni człowieka o wzroście nie komentowanym, ale za to szanowanego na całym świecie.

Zaś kolejne plus  5cm (gruba podeszwa buta)  czyni mężczyznę wysokim.

 

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1609406

Z "ciekawostki historyczne .pl," artykuł o radzieckich generałach  czasów II wojny światowej:

"Gordow, mimo iż był człowiekiem niewielkiego wzrostu, miał pewną przypadłość, szczególnie dotkliwą dla swoich podopiecznych. Mianowicie regularnie bił ich, uważając to za najlepszy sposób na utrzymanie dyscypliny." (https://ciekawostkihistoryczne.pl/2014/05/11/pijak-zlodziej-i-sadysta-typowi-radzieccy-generalowie-w-czasie-ii-wojny-swiatowej/#2)

Teraz jednak należałoby mniemać, że do bicia skłonni są bardziej Ci, który mają  te +5cm wzrostu albo i więcej....

 

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1610565