Patologią jest przeciek? - Czy patologią jest (obecny) sposób sprawowania władzy?

Obrazek użytkownika cornik
Kraj

 

 

 

- "To jest bardzo zła sytuacja. Same przecieki dewastują ład, który wszyscy powinniśmy chronić. To dewastowanie podstawowego systemu funkcjonowania instytucji." (...) - skomentował wycieki w Kontrwywiadzie RMF FM szef kancelarii premiera i koordynator służb specjalnych Jacek Cichocki.

==========================================Pewnie że zła.. Pytanie tylko, KOMU, CZEMU i do czego ten "podstawowy system funkcjonowania instytucji" służy - i CO ów "przeciek" ujawnia i obnaża - i jaki też to "ład" dewastuje?I to niezależnie od bezproduktywnego bicia piany o tym, kto za tym stoi - i kto i po co rozgrywa tą kartę..Ważnym natomiast jest, by do społeczeństwa dotarło jak najwięcej informacji o "sposobie na życie" rządzącej krajem sitwy i o przyjemnościach płynących z bycia "przy żłobie". - O tym, jak wygodnie się urządzili przez te 8 lat bycia przy korycie, i w jak głębokiej pogardzie mają zmanipulowane społeczenstwo.

  - Ważnym.. gdyż długo to nie potrwa (- chociaż teraz będzie trudniej "udupić" prawdę, bo to jednak to DOKUMENTY wypłynęły a nie "jakieś taśmy"), a i po "naszej", tzw. "prawej stronie", zaraz galopem "ruszą do boju" różnej maści i proweniencji maniacy i obsesjoniści - skutecznie "rozmywając" zarówno wymowę tego przecieku jak i jego wagę dla społeczeństwa..I to społeczeństwo, a nie rządząca mafia macherów i geszefciarzy musi mieć możność zadecydowania o tym, czy patologią jest przeciek - czy patologią jest (ujawniany właśnie) sposób sprawowania władzy przez obecne WARSTWY (bo już nie przez niewielka grupę, czy wąską "elitę") rządzące - lub jak kto woli - "zarządzające" Polską.

- Warto też zwrócić uwage na to, że "sposób sprawowania władzy" tak w "PełO" jak i w satelickim PSLu jest taki sam zarówno w centrali w "Warszafce", jak i w głębokim terenie!Tylko skala szwindli, prywaty, kolesiostwa i dojenia Polski (etc.itd.) jest - co oczywista - różna..

 Tak czy inaczej.. dla PiSu który szykuje się do przejęcia władzy, jest to (i ma być..) zarówno wskazówka, jak i ostrzeżenie CO należy zlikwidować i zmienić, a CZEGO należy bezwzględnie wystrzegać się i unikać w przyszłości!

 Śmiertelny to będzie błąd jeśli rządy Krajem, ZNOWU będą opierać się na interesie partii i "kolesi", a nie na interesie społeczeństwa..Śmiertelny to będzie błąd jeśli ci, którzy nastaną po tym  cuchnącym obecnym układzie, kontynuować będą podział: - "MY - rządzący" i "ONI - durne społeczeństwo".

 5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (17 głosów)

Komentarze

"Patologią jest przeciek? - Czy patologią jest (obecny) sposób sprawowania władzy?"

To bardzo dobre pytanie.

Raz już waadzy udało się przeforsować interpretację, że przeciek. Dokonali tego w sposób logicznie zupełnie niezrozumiały.

Stanęło bowiem na tym, że waadza jest ponad osądem społeczeństwa obywatelskiego, czyli Narodu, swojego Suwerena. Stanęło bowiem na tym, że waadza jest i ponad wszelkim prawem i ponad sprawiedliwością, a nawet nad moralnością - czyli jest to władza dyktatorska, totalitarna, gotowa w imię prywaty rzucić na szalę cały aparat państwa. Sprzymierzenie, związek korporacji prywatnych i państwa to faszyzm. Tu jest jego aspekt i powód, by wszyscy faszyści świata w ramach "solidarności mafijnej, przestępczej i broniącej swoich bez względu na stronę moralną, stawali murem za taką waadzą). Faszyzm owszem, przywdziewa fasadę demokracji, ale demokracją nie jest – osądowi ludu poddawać się nie chce, z pewnością ustąpić nie zechce i będzie mącił i manipulował, oraz zastraszał, ale miejmy nadzieję, że drugi raz ta sama sztuczka mu się nie uda.

Waadza postawiła się ponad prawem, bo to jest jedno dla wszystkich – waadze tak samo winny być sądzone.

Ponad sprawiedliwością, bo ta nie uznaje przywilejów, ani immunitetów, a nawet więcej wymaga od tych, którym więcej dano. A ano waadzy duuuużo, bo władzę.

Ponad moralnością, bo ta, choć obie postawy same w sobie może uznawać za niemoralne, to gdy występują obie, patrzy na ich wymiar i piętnuje tylko jedną.

Tu zdrad wszelakich włiarołomstw, niekompetencji, spisków i przestępstw dokonywała waadza.

Dokonujący przecieku (działając później, jako odpowiedź na nieprawości waadzy) mieli moralny obowiązek sprawę pilnie ujawnić – inaczej byliby współwinnymi. Ich nielojalność wobec aktualnego, patologicznego działania władz państwowych jest propaństwowa, chwalebna – wymagała męstwa i odwagi wobec wciąż trwającej władzy waadzy nad aparatem państwowych represji. Nie wolno nikomu pomagać w złu, bo jest się współsprawcą.

Samo atakowanie obnażających machinacje waadzy jest aferą samą w sobie. Wymiar sprawiedliwości, prokuratura powinny swoje tu działania zaczynać od pociągnięcia do odpowiedzialności tych „polityków”, którzy tu będą na nich naciskali.

miarka

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1483547

"To jest bardzo zła sytuacja. Same przecieki dewastują ład, który wszyscy powinniśmy chronić. To dewastowanie podstawowego systemu funkcjonowania instytucji." 

I o to chodzi. To jest konieczne. Teraz właśnie to jest działaniem moralnym, odpowiedzialnym i dalekowzrocznym.

Bo to ten ład stworzył warunki do patologii, to ten ład chronił tą patologię

Bo to nie był ład społeczny, bo to nie był ład działający w interesie społeczeństwa obywatelskiego, w interesie Narodu.

Ten „ład” to był tylko faktyczny sposób na funkcjonowanie faszystowskich grup spiskowych w ramach związków korporacji prywatnych i państwa, i mafijnych grup przestępczych, a nie działających w interesie społecznym instytucji Państwa.

Bo ten „ład” służył rzeczywistemu demontażowi Państwa i jego zdolności samoobronnych przed patologiami, a w interesie wrogów Polski i grabieżców polskiej własności.

„Ład” musi być konstruktywny (podobnie jak „pomoc” musi być w dobru). Ten, który musi być zdewastowanym, zdemontowanym, był destrukcyjny. Mysi być pilnie zastąpiony konstruktywnym, państwotwórczym, chroniącym dobra wspólne Narodu.

miarka

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1483556

O to właśnie chodzi! Słusznie piszesz "miarka" . To własnie miał na myśli "cornik" pisząc swój post.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1483559

przykladzie niby sledztwa w sprawie zlodziejki mafijnej Blidy,uniewinnienia lapowkarki Sawickiej czy skazania Kaminskiego.
W obecnym PRLu bis jest zasada lapaj tego, kto lapie zlodzieja.
Oczywiscieze podsluchiwanie jest patologia w normalnym demokratycznym kraju.
W PRLbis podsluchiwanie jest walka z obecnym rezymem i dla Polakow przez duze P ta metoda walki jest jak najbardzie dobra metoda.
Oczywiscie dla zydokomuny szabesgojow i ich POmiotow to afera podsluchowa jest wielka patologia gdyz to ONI mieli tylko wylacznosc na podsluchiwanie ludzi ktorzy potencjalnie mogli im zgarazac.
I nie wazne jest ze ten podsluch obnazyl cala patologie rzadzacych rezymowa prokurautura sciga "zloczyncow "co wyjawili prawde o tym rzadzacym szambie.

Biedny Henryk pewnie sie w grobie przewraca ze sie dochowal takiego gnoja wnusia.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1483579

Władza owszem, jest już kompletnie skompromitowana, ale nie wolno zapominać iż nawet śmiertelnie ranna bestia, potrafi jeszcze niebezpiecznie ugryźć..
A oni mają jeszcze kilka miesięcy do jesiennych wyborów!

Vote up!
8
Vote down!
0

cornik Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#1483738

ta sama śpiewka, kryminalistów przedstawia się jako ofiary. Nie do pomyślenia też aby w jakimkolwiek kraju narkoman po antykokainowej odwykówce mógł być ministrem zdrowia (trzecia strona).

http://wpolityce.pl/polityka/255641-hura-z-tego-chaosu-moze-tylko-wyniknac-jeszcze-bardziej-spektakularny-upadek-uporzadkujmy-wiedze-o-utracie-ich-kontroli-nad-panstwem?strona=3

Vote up!
4
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1483836

Oczywiście, że kryminalistów trzeba rozliczyć do spodu, dopilnowując też pełnych rekompensat dla Państwa, Narodu i każdego obywatela pokrzywdzonego tak bezpośrednio, jak przez pozbawienie go możliwości życiowych - jego i jego rodziny.

Ważne nie tylko rozliczenia indywidualne, ale i ostateczne porozbijanie układów i sposków, a także związków korporacji prywatnych i państwa - podstawy i ideologii faszyzmu i całej, w utajeniu się odbywającej rewolucji faszystowskiej, czyniącej demokrację fasadową, a faszystów bezkarnymi nadludźmi (a fałszywy pokój jest bardziej niebezpieczny od otwartej wojny, bo skutków nie widać na bieżąco).

Starczy przywrócić moralność i sprawiedliwość, a cały ten faszyzm już będzie musiał się posypać.

"A co do śledztwa ws. podsłuchów – nie ma co lamentować, że ujawnienie XXItomów akt je zburzy. I tak trzeba się za nie zabrać niemal od początku. To jest do zrobienia. Przez inną prokuraturę, a może komisję śledczą. Jeszcze tylko kilka miesięcy cierpliwości".

Pozdrawiam

miarka

Vote up!
2
Vote down!
-2
#1483894

A to ci się narobiło! :))

..Wydarzenia ostatniej doby (dymisje drugorzędnych ministrów i spektakularny "kop w dupę" wymierzony "władcy Chobielina" Radkowi Sikorskiemu), pokazały iż większą patologią niż przeciek, jest jednak patologiczny sposób sprawowania władzy przez POpaprańców - i niczego nie zmieni tu drętwe "przepraszam"  dygocącej jak liść "premiery" Kopacz..

Ta łajba już idzie na dno. - No cóż.. "Z Bogiem"!

 

Vote up!
3
Vote down!
0

cornik Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#1483919