Sankcje UE dla Rosji są lżejsze niż te za niechcianych uchodźców

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Angela Merkel i Bruksela szantażują unijną Europę.

Dlaczego w szantażu bierze czynny udział Anne Applebaum ?

Takie pytanie zadałam sobie po przeczytaniu jej wypowiedzi na twitterze – „Kraje Europy Wschodniej niezainteresowane pomocą w rozwiązaniu kryzysu uchodźczego powinny przygotować się na utratę zainteresowania nimi i ich problemami przez resztę Unii Europejskiej”.

Dodając do tego uprzednie ostrzeżenia pani kanclerz o zastosowaniu sankcji względem niepokornych „niechciejów” uchodźców - ostrzeżenia podwójne bo i po linii Berlina, i po linii Brukseli - ciśnie się następujące pytanie: kto trzyma w szachu  Brukselę i Angelę Merkel?...

 

Wypowiedź żony R.Sikorskiego, a raczej wyraźna groźba, oznacza, że Unią Europejską rządzi Merkel, ale „ktoś” rządzi Merkel...  

Dlaczego taka konkluzja?

Z tytułu czego Anne Applebaum pozwala sobie na taką impertynencję ? Czy zajmuje w strukturach brukselskich jakieś decyzyjne stanowisko? Nie! No, chyba że jest w Brukseli (lub/i w Warszawie) jakąś szarą eminencją o czym nie wiemy, a to wyjaśniałoby i jej powyższą wypowiedź, i jej cokolwiek zastanawiający udział w tegorocznym spotkaniu Grupy Bilderberga, gdzie jak wiadomo zapadają najważniejsze decyzje NWO. Na tym spotkaniu dziwnym trafem Polskę  „przedstawiała”  właśnie mme A.Applebaum  ale kto ją zaprosił w imieniu Grupy B. i kto  ją "asygnowal” na przedstawiciela Rzeczpospolitej w imieniu Rzeczpospolitej, to już zupełnie nie wiadomo.

Wyjaśniałoby również dlaczego A.Applebaum tak zajadle wspierała „króla Europy” Donalda I w nastrajaniu prasy europejskiej przeciwko nowemu Prezydentowi RP, a zatem respektywnie przeciwko RP,  co miało miejsce prawem kaduka... po spotkaniu Grupy Bilderberga.  

Zbieg okoliczności ?

Zbiegów okoliczności na pewnych szczeblach pewnych spraw nie ma ! Zwłaszcza na  "szczeblu Bilderberg Group"!...

 

Tekst ten ma na celu zwrócenie uwagi na piracką „politykę” UE, którą Bruksela pod dyktando Berlina prowadzi od dość dawna ale do tej pory było to jakby  trochę „pod surdynką” i w białych rękawiczkach, jakby dyplomatycznie. Problem emigrantów pokazał, że była to quasi dyplomacja. Problem emigrantów pokazał agresywną stronę Unii Europejskiej, jej prawdziwą „twarz”, bez kamuflażu, bez pudru, szminki, peruk, krynolin i fraków czyli krótko - jaka „centrala” – taka Unia, dlatego pomijam w nim wiele ważnych kwestii, związanych z przyjmowaniem obecnej wielotysięcznej fali emigrantów – kwestii  kulturowych, kulturalnych, wyznaniowych, mentalnych itd.

 

Z pozycji obywatela RP, dla którego polska racja stanu jest sprawą nadrzędną trudno jednak pominąć dziwną rolę premier Ewy Kopacz na spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej w Pradze, na którym zajęła takie stanowisko, które najtrafniej można określić jako  „za, a nawet przeciw” czyli - czysty asekurantyzm, „polityczny polimorfizm” dworskiego lizusa by zachowując  swój „status quo” u dworskich panów, czworakowe psy go za zdradę czworakowej racji stanu nie zjadły albo ktoś kłonicą lub widłami  przyzwoitości i honoru polskiego chłopa w cieniu rogu  stodoły nie „uczył”.

 

Merkel (i Applebaum) straszą niepokornych sankcjami finansowymi zatem zasadne jest elementarne pytanie – gdzie wylądują „zaoszczędzone” w ten sposób środki, pochodzące w sumie ze składek tzw.”członkowskich” ? W Berlinie, w Paryżu, Wiedniu  i czy na sfinansowanie bytu zwiększonej kwoty uchodźców ? Bo przecież Bruksela „gdzieś ich podziać musi” z tytułu podjętego, a raczej kilkuosobowo podjętego „zobowiązania” w imieniu wielomilionowego ogółu.

Pytanie jest istotne bo składki członkowstwa w UE finansują obywatele państw unijnych. Bezpośrednio czy pośrednio – to nieistotne.

 

Sankcje finansowe  faktycznej szefowej UE Angeli M. dla państw, niezgadzających się na narzucane przez UE  kwoty uchodźców to jedno.  Ideologicznie „wspiera ją”  Donald Tusk.

Dla Donalda sprawowany urząd premiera był przepustką na dwór berliński i "kwalifikacją" do  objęcia „urzędu” berlińskiego oberkamerdynera pani kanzlery. Jednak Donald Tusk chciał być czymś więcej niż oberlamerdynerem i z tego powodu z „pflegeleichter” stał się „nicht pflegeleichter”. Pani kanzlera w celu pozbycia się uciążliwego pudla, który w tzw.procesie poznawczym pani kanzlery okazał się nie tylko upierdliwym, ale i na dodatek niezbyt rozgarniętym pudlem,  wyniosła go  na urząd „króla Europy”. Dla własnego świętego spokoju z jednej strony, a z drugiej –  z czystego wyrachowania, że nawet niezbyt pożyteczny idiota może okazać się w przyszłości bardzo pożytecznym...  

Dla Tuska „awans” z berlińskiego oberkamerdynera na brukselskiego „króla Europy” czyli wypad ze świecznika na popychadło kamerdynerów brukselskiej rezydencji Angeli (m.in. Schulz) może jest dla parweniusza Tuska jakimś „awansem” – społecznym, politycznym, jakąś ewolucją, a nawet „rewolucją” wg np. premiery Ewy Kopacz („Czy wyobrażacie sobie, by za rządów PiS-u wybrano Polaka szefem Parlamentu Europejskiego, albo prezydentem Europy”), ale w rzeczywistości jest to degradacja Tuska z generała na adiutanta szeregowca. Ale to tak na marginesie...

I nie pomyliła się pani kanzlera Angela - dziś jej unijny szeregowiec Donald Tusk  w zaszczytnej roli "honorowego kaprala" UE, czyli zwykłej sekretarki  z własnymi „narzędziami” roztaczania uroków osobistych ale bez narzędzi wpływu i uprawnień choćby tylko z tytułu nieznajomości angielskiego na poziomie wyższym od alkowy i zieleniaka,  udziela Merkel wsparcia tym, co umie najlepiej, czyli frazesami. I Tusk przejeżdża miażdżąc  ideologicznym walcem właśnie przeciwników hajduckiej metody UE (czyt.Angeli  Merkel) przyjmowania uchodźców, przyprawiając im gębę ksenofobów i rasistów!  

Jeszcze chwila, a jeden plecoklep, jeden uśmiech protektorki, pryncypały i dobrodziejki Donalda Angeli , a  spragniony tych pieszczot Donald Tusk zacznie rżnąć rolę „papieża UE”,  głosząc chrześciańskie miłosierdzie, miłość do bliźniego, Dekalog itd....

Tak na marginesie  - media  niemieckie  (i małpujące je czersko-wiernicze wścieki) w kwestii uchodźców już  to „chrześcijaństwo” zaczęły głosić. A żeby było śmieszniej to niosą je tej Europie,  którą na polecenie Brukseli  do przed chwilą  laicyzowały i genderyzując  odkatoliczały. Taki nowy Zakon Krzyżacki, tylko że tym razem podporządkowany jakby tylko „kalendarzykowi owulacji i prokreacyjnych wzwodów"  starych pryków,  czyli tant i onklów politykę unijną  kształtujących...

 

Wypadałoby zakończyć ten tekst jakimś  choćby symbolicznym epilogiem ale to trudne w sytuacji gdy sprawa przyjęcia uchodźców jest rozwojowa i to co jest dziś, to tylko prolog, przygrywka....

Jedno należy podkreślić – „centrala” UE (czyt.Angela Merkel) przed Putinem właśnie definitywnie pęka i klęka, przymierzając się do „zdjęcia sankcji z Kremla bo restrykcje unijne hamują putinowski program zbrojeń Rosji” ( nad czym ciężko boleje pokojowy „noblista” Lech Wałęsa, hehehe) ...

W zamian za ustępstwa względem powyższego „dramatu”  Rosji, a raczej Putina,  „antyrosyjska” centrala UE  pod wodzą Angeli od dawna coś chce „zbalansować”. Trafiła się właśnie gratka by „po karku”  uchodźców  państwo Niemcy osiągnęły  i zlegalizowały to, co nie udało się kiedyś Hitlerowi - niemiecki dominat nad Europą.

Że za pomocą muzułmaństwa ?

Ależ to drobiazg !

 

Pytanie kto naciska na Angelę Merkel pozostaje tak samo aktualne jak pytanie -  co robi w polskiej polityce Anne Applebaum !

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (19 głosów)

Komentarze

realizuje zlecone zadanie i stara sie jak moze.

Vote up!
7
Vote down!
-2

Medardo

Crux Sacra Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas.

#1492440

to jeden z lepszych 'memów', mam nadzieję, że nawet "biurwy" zrozumieją, że POlszewicy są zagrożeniem dla ich dzieci i wnuków.

Vote up!
8
Vote down!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1492446

po minusach nie wszyscy rozmieja zagrozenie! :)

 

Vote up!
8
Vote down!
-2

Medardo

Crux Sacra Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas.

#1492497

po minusach nie wszyscy rozmieja zagrozenie! :)

 

Vote up!
5
Vote down!
-2

Medardo

Crux Sacra Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas.

#1492498

murzynek ahmed w londynie mieszka
głowę ci uciąć chce ten koleżka
ostrzy maczetę przez całe ranki
czyta z koranu co lepsze wzmianki

o tym co robić ma z niewiernymi
gdy na ulicy spotka blond w mini
dobrze ze ahmed z islamistami
nie chodzi tutaj do szkoły z nami

a gdy ze szkoly do domu wracaca
bomby buduje to jego praca
aż mama krzyczy ahmed łobuzie
kiedy dynamit chowa w swej bluzie

mama powiada poszukaj żony
ale on w kozy jest zapatrzony
lecz mamy miłość jest ciągle czysta
bo ahmed dobry jest terrorysta

Vote up!
9
Vote down!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1492447

twoja pała to dla mnie wielkie wyróżnienie, TRZYM TAK DALEJ, A TWÓJ DZIADEK PRZEWRÓCI SIĘ W TRUMNIE.

Vote up!
7
Vote down!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1492454

 głupszy niż sama kopaczka, dam tobie kilka szczerych rad, mniej alkoholu, mniej dziwek, ( można się zarazic syfem, może już się leczyleś), wiesz, szare komórki itd., więcej snu. Granie po knajpach żadmemu muzykowi nie wyszło na zdrowie (znałem kilku i to dobrze znanych).

Vote up!
6
Vote down!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1492456

A co do minusow i chamskiego zachowania odnosnie twoich wpisow  to nie jestes wyjatkiem: jozio, marus (swoja droga skad te zdrobnienia? niedopieszczenie? zdziecinnienie?) i rowna babka (ktora moim zdaniem jest klonem jednego z nich do palowania i chamskich w pisow) minusuja rowno przeciwnikow rozwalania Europy przez tak zwanych immigrantow.! Smieszne to ale podobno demencja starcza roznie sie objawia. Pozdrawiam!

Vote up!
6
Vote down!
-1

Medardo

Crux Sacra Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas.

#1492506

W odpowiedzi na wpis na TT

Anne Applebaum @anneapplebaum 17 godz.17 godzin temu

picking apart the layers of irony and hypocrisy in Europe's immigration debate https://www.washingtonpost.com/opinions/the-crisis-on-europes-shores/2015/09/04/2fb38864-5319-11e5-933e-7d06c647a395_story.html 

napisałem:

@anneapplebaum Tak wygląda otwartość kraju bez hipokryzji USA na granicy z Meksykiem :))

co okrasiłem fotkami:

oraz:

@anneapplebaum A tak wygląda mur przyjaźni Izraela z Palestyną

 
Efekt?
Pani raczyła mnie zablokować :)
Vote up!
11
Vote down!
0

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

#1492464

to przecież głowa Zdradka Sikorskiego . Może by tak co najmniej kilkunastu uchodźców muzułmańskich przekazać do dworku w Chobielinie na utzrymanie osobiste Pani Anne Applebaum / Zdradka Sikorskiego?

Vote up!
7
Vote down!
0
#1492475

Witaj

A ja postawię pozornie głupie pytanie:

Czy Europa ma jakieś granice?

Bo skoro muslimy przekraczają je bez przeszkód, to dlaczego my

musieliśmy za to samo zapłacić suwerennością, ukradzioną gospodarką

i dyktatem obcych mediów?

Albo inaczej:

Po jaką .... było nam Schengen, skoro każdy terrorysta przebrany w cywilne łachy, może te granice

przekraczać?

-------------

Pozdrawiam

Vote up!
12
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1492476

Polanki.# Danka się zgodziła. Buda ruska też otworem stoi. Wujec z Bujakiem i Kuroniowa wezmą resztę.

Sankcje nam już niegrożne.

Dla Anne Applebaum i zdRadka w Chobielinie  w takim razie zbraknie! Pewnie będą interweniować u Merkel o dodatkowe tysiące, aby nie być gorszymi od powyższych.

 

pzdr

# gdańscy studenci się martwią sie tym,, że nie do końca wiadomo o czym mówił językoznwca Bolek, gdyż na Polanki są także DS-sy UG!

Vote up!
6
Vote down!
0

antysalon

#1492511

a tzw. Rada Europy i Komisja Europejska to samozwańcze organy, które sprawują władzę dyktatorską i na dodatek bez legitymizacji, bo nie pochodzą z wyboru.

Poza tym jaka jest podstawa prawna UE, aby grozić odebraniem dofinansowania krajom, które nie chcą przyjąć terrorystów?

Nadto należy pamiętać, że nam już wiele nie dadzą, więc tym bardziej nawet utrata funduszy jest lepsza, niż przyjęcie synów Mahometa.

A jak nam zabiorą, to Łunia się szybko rozleci.

Lepsze to, niż Unia Mahometańska .......

Vote up!
8
Vote down!
0

Jerzy Kowalski

#1492523

.
- http://kdgwna.blogspot.com/2015/03/syj.html#Nazd

Jak długo będziemy paplać to co nam taka gadzinówka jak "GW"no wmówi ?

- http://pppolsku.blogspot.com/2012/03/lexde.html

Vote up!
3
Vote down!
0

Serpel

#1492627