Pomnik Ofiar Smoleńskich i bezczelność B.Komorowskiego

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

„Chcę być prezydentem obywatelskim” – uśmiecha się z plakatów wyborczych wybotoksowany fotoshopem kandydat na reelekcję czym przyznaje się obywatelom, że do tej pory nie był ich prezydentem. Deklaracja ta zawiera jednak pewien haczyk bowiem  jest jednocześnie  warunkiem, stawianym przez Komorowskiego  - „Żebym mógł się poprawić muszę zostać prezydentem dlatego musicie zagwarantować mi reelekcję!”.

Powalająca bezczelność, prawda?  - wyborcy gwarantem poprawy ! Tak to sobie pan prezydęt wykombinował. Chytrze wykombinował bo jeśli frajerzy znów go wybiorą to   reklamacje będą mogli składać wyłącznie samym sobie, a pan prezydęt i tak będzie zawsze prezydentem tylko tych, którzy go żyrują. I na tym właśnie żeruje Komorowski od początku swej kampanii.

Skandaliczne granie B.Komorowskiego warszawskim pomnikiem Ofiar Smoleńskich, które zainicjował już w kampanii wyborczej do wyborów samorządowych w listopadzie 2014 r. by kontynuować podczas swej kampanii prezydenckiej  jest najlepszym wyrazem tego żerowania. Cała ta hucpa smoleńska B.K. jest tak grubymi nićmi szyta, że trzeba być albo Tomaszem Nałęczem, albo S.Niesiołowskim żeby tego nie widzieć. Prof.Nałęcz zamiast odsyłać do psychiatry tych, którzy widzą w grze Komorowskiego pomnikiem smoleńskim element kampanii wyborczej, powinien sam zgłosić się do psychiatry.  Razem z Niesiołowskim, który  od lat twierdzi, że nikt inny bo tylko właśnie PiS używa Smoleńska do gry politycznej  podczas gdy  rzeczywistość jest zupełnie inna i właśnie głównie B.Komorowskiemu i szefowej warszawskiej PO - HGW  Smoleńsk nie schodzi z tapety!

Pomnik Ofiar Smoleńskich w centrum Warszawy to nie jest sprawa Bronisława  Komorowskiego! Tym bardziej  nie jest sprawą PO-wskich kacyków i ich tub propagandowych !  Smoleńsk jest sprawą całego Narodu ! Pomnik w Warszawie również ! Dlatego decyzję o jego lokalizacji władze powinny pozostawić woli tych najbardziej godnych do jej podjęcia czyli  bliskim wszystkich 96 Ofiar Smoleńskich i Narodowi Polskiemu.

Prezydęt Komorowski jest ostatnią osobą w Polsce, która ma prawo rościć sobie pretensje w kwestii decydowania w kwestii Pomnika Ofiar Smoleńskich w Warszawie i powinien natychmiast :

- wyłączyć pomnik smoleński z programu swej kampanii

- przeprosić Polaków za swe haniebne postępowanie

- przeprosić  wszystkie Rodziny Smoleńskie za prawie 5-letnie Ich dzielenie

- przeprosić  30 Rodzin Smoleńskich za prawie 5-letnie manipulowanie i  wykorzystywanie do własnych partyjnych i politycznych celów

- ogłosić 10 kwietnia 2015 r. dniem ogólnopolskiego  REFERENDUM ws. lokalizacji  warszawskiego pomnika wszystkich 96 Ofiar Smoleńskich !

 

****************

W tej ostatniej kwestii referendum mogłoby nie być gdyby władze miasta stołecznego Warszawy zamiast narzucać Polakom swą polityczną wolę, przejawiły dobrą wolę, przeznaczając  pomnikowi miejsce na Krakowskim Przedmieściu. HGW nie ma się co zasłaniać głównym architektem Warszawy, głównym urbanistą, głównym konserwatorem lub innym Misiem Puchatkiem bo nie jest żadną tajemnicą, że jej decyzje mają podłoże wyłącznie polityczne. HGW to co wyrabia od października z pomnikiem smoleńskim, wyrabiała przez 2 lata z pomnikiem 4 śpiących!  Po co ? By wreszcie – oczywiście obowiązkowo podczas kampanii wyborczej  – z wielkim szumem podjąć swą „autonomiczną ale zgodną z wolą mieszkańców” decyzję, że nie wróci na stare miejsce, ani nawet w jego pobliże...  Podobnie instrumentalnie B.Komorowski traktuje właśnie - poza pomnikiem smoleńskim  –  Dzień Żołnierzy Wyklętych. Ta sama szkoła !

Prezydęt Komorowski – „prezydent obywatelski”, któremu dziś tak droga jest sprawa Smoleńska i warszawskiego pomnika, Rocznice Smoleńskie obchodził zawsze otoczony tylko swoi dworem (prof.Nałęcz pewnie natychmiast wyjaśniłby – pan prezydent nie lubi imprez masowych)... Zobaczmy jak to wyglądało:

 

I RS – 2011 r.

O godz. 8.41 rozpoczęły się również oficjalne obchody rocznicowe. W Katedrze Polowej Wojska Polskiego prezydent Bronisław Komorowski, marszałek sejmu Grzegorz Schetyna i marszałka senatu Bogdan Borusewicz oraz premier Donald Tusk złożyli wieniec i zapalili znicze przed tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej. (...)

]]>http://www.tvn24.pl/raporty/10-kwietnia-2011,343]]>

 

II  RS – 2012 r.

Ja w pałacu na pewno będę uczestniczył we mszy w kaplicy pałacowej poświęconej prezydentowi Kaczyńskiemu i jego małżonce i wszystkim innym urzędnikom Kancelarii Prezydenta, którzy zginęli w tej katastrofie - zaznaczył ]]>prezydent]]>.

]]>http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,opage,2,title,Bronislaw-Komorowski-w-rocznice-katastrofy-smolenskiej-nie-jedzie-do-Katynia,wid,14336279,wiadomosc.html?ticaid=114685]]>

III RS – 2013 r.

W kameralnej atmosferze prezydenckiej kaplicy Bronisław Komorowski z małżonką uczcili rocznicę katastrofy smoleńskiej. W żałobnej mszy świętej uczestniczyli ministrowie, pracownicy Kancelarii Prezydenta i część rodzin ofiar katastrofy.

]]>http://wiadomosci.dziennik.pl/smolensk-rocznica-katastrofy/aktualnosci/galeria/424637,1,msza-zalobna-w-prezydenckiej-kaplicy.html]]>

IV RS - 2014 r. 

W przededniu rocznicy smoleńskiej katastrofy prezydent Bronisław Komorowski (62 l.) i pierwsza dama Anna Komorowska (61 l.) pojawili się na krakowskim Wawelu. W krypcie katedry prezydencka para złożyła kwiaty na grobie prezydenta Lecha Kaczyńskiego (61 l.) i małżonki Marii (67 l.).

]]>http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/rocznica-katastrofy-w-smolensku-prezydent-pojawil-sie-na-wawelu_391166.html]]>

Tyle mówią fakty!

...Jedne i drugie wybory miną i władza sprawę pomnika znów odłoży na moment, w którym  znów poczuje potrzebę użycia solidnego  instrumentu do manipulowania obywatelami. Tak działo się i dzieje ze sprawą smoleńską od prawie pięciu lat - władza wyciąga Smoleńsk  zawsze tylko w ważnych dla niej chwilach. Dlatego  np. NPW  aktywizuje się ostatnio  tylko wtedy gdy PO jest w opałach  – np.przed wyborami w listopadzie 2014 ogłosiła, że odczyty z JAK-a będą za chwilę i cały miesiąc walczyła publicznie z dylematem upublicznić je czy nie. Po II  turze wyborów sprawa ucichła aż do stycznia bo zbliżała się kampania wyborcza do wyborów prezydenckich. Gdyby nie one odczyty dalej by sobie leżały w szufladzie. Takich momentów było wiele na przestrzeni lat 2010-2015.

Wciąż otwarta jest sprawa pomnika tragedii 10.04.201 r. w samym Smoleńsku. Dlaczego „państwo polskie zdało egzamin” o niej milczy? To też jest doskonały wabik na czas kampanii B.Komorowskiego...

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (15 głosów)

Komentarze

Zarówno Komorowski jak i Tusk czy Kopacz nie maja zagrosz przyzwoitości, nie stosują się do żadnych zasad, dlatego tak łatwo pleść im podobne bzdury...dzis są lewicowi, jutro liberalni, rano europejscy po południu narodowo patriotyczni...wychodzą z założenia ,że im wszystko wolno a ciemny lud i tak to kupi.

Vote up!
7
Vote down!
0

Yagon 12

#1467214

z botoksu

 

niczym żywy wygląda

wypchany botoksem... ptak

co szczebiocze bulowi

o poranku WSIowe... tak 

Vote up!
4
Vote down!
0

jan patmo

#1467219

Przecież on nawet - bidula - poleciał do Japonii poprawić byki, które nasadził w księdze kondolencyjnej,

"a wy jacyś tacy - toż to przecież grzech" (cytat z piosenki kabaretu TEY).

Pozdrawiam wszystkich Niepoprawnych.

Vote up!
7
Vote down!
0

Joseph1964

#1467220

Ten pomnik powstanie na najbardziej eksponowanym miejscu w Warszawie. Czyli na Krakowskim Przedmieściu, na placu przed Pałacem Prezydenckim.

Przeminą tylko rządy zdrajców Polski, którzy się temu przeciwstawiają.

O tych nikczemnych ludziach Polacy zapomną szybko. Pamięć o 96 osobach zamordowanych pod Smoleńskiem pozostanie w sercach Polaków na zawsze.

Na pewno tak będzie.

Vote up!
6
Vote down!
0

Grzest

#1467251

Niech tak się stanie!

Oby jak najszybciej, bo ta antypolska mafia niszczy lub rabuje to wszystko - czego się tylko dotknie!

Vote up!
1
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1467384