POLICJO ! 13 grudnia zostań w domu!

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Jeszcze do przed chwilą była jak yeti – wszyscy o nim słyszeli lecz nikt nie widział ale od sławnego oświadczenia  - nie doszło do naruszenia prawa i procedur przez policję, a okoliczności zatrzymania dziennikarzy wymagają oceny sądu. Sąd uznał, że nie było intencją policjantów zatrzymanie dziennikarzy, które nastąpiło w wyniku nieporozumienia”  ministra Teresa ciężko pracuje. I żeby było widać... wprowadziła się do mediów (jeszcze trochę i przebije Niesiołowskiego Stefana?). Po oświadczeniu pracowała nad przeproszeniem i musiała się nagłowić by niby przeprosić ale nie przeprosić, a obecnie głowi się jak tu rozegrać taktycznie marsz 13 Grudnia żeby wyszło jak zwykle, tzn. policja wykonuje swoje obowiązki i pod płaszczykiem ochrony marszowiczów robi swą programową zadymę, za którą i tak winę poniosą  organizatorzy marszu.

Przed Marszem Niepodległości pisałam - http://niepoprawni.pl/blog/contessa/11112014-a-moze-marsz-niepodleglosci-bez-policji . I co wyszło ? Policja zdała egzamin tak jak co roku 11.11., tak jak zdało i zdaje egzamin „państwo polskie zdało egzamin” czyli na pałę z silnią bo zadyma policyjna w Warszawie znów była. Była bo po prostu miała być ! Za to zadym nie było  w innych miejscach Polski bo... policja udała się  na delegację do Warszawy, hehehe ! Z tego faktu matoły z „państwo polskie zdało egzamin” oczywiście nie wyciągnęły żadnego wniosku (co nawet dla bezmózgiej meduzy nie jest trudne gdy wniosek jest tylko jeden) i ogłosiło, że  11.11. policja stanęła na wysokości zadania, a za wydarzenia na moście i pod basenem narodowym winni są  oczywiście organizatorzy. Teraz trafiła się ministrze Teresie nie lada gratka – okazja na zdobycie laurów, dozgonnej wdzięczności partii karmicielki, umocnienie pozycji bo jest okazja by przepowiednia  Stefana Od 7 Dziur  „Kaczyński podpala Polskę” ciałem się stała, a policja - jak się dobrze postarają jej stratedzy i sami funkcjonariusze przejawią dość własnej inicjatywy – jak nic może to załatwić. I pani Teresa co robi ? Działa. Już syczy, już jątrzy, oczywiście z bizantyjską dyplomacją: „Mamy nadzieję, że marsz przebiegnie w pokojowej atmosferze. Organizator zgromadzenia, co podkreślam również przy 13 grudnia, musi brać odpowiedzialność na swoje barki. Skoro zaprasza do ]]>udziału w marszu, to musi wiedzieć, jak zapewnić bezpieczeństwo jego uczestników I ostrzega: Pamiętajmy, że organizator ma obowiązek wystawienia swojej straży, ma też obowiązek bycia w stałym kontakcie i łączności z funkcjonariuszami policji, i to również będziemy egzekwować Święte słowa, pani Tereso – pamiętajmy ! Pamiętajmy czyje rozkazy wypełnia policja!  Pamiętajmy, że aparat państwowy, budowany przez D.Tuska wyegzekwuje sobie od obywateli, od opozycji wszystko co tylko chce bo nie po to rzeki wódki wychlano przy okrągłym meblu, nie po to PKW liczy przez tydzień głosy by w jednym marszu wszystkie jego zdobycze poszły na marne. Pamiętajmy ! Pamiętajmy również, że tylko bez „opieki” policji  Marsz 13 Grudnia ma szansę odbyć się bez incydentów. Sorry, pani Tereso – samo życie to potwierdziło !

Cytaty pochodzą z: http://wpolityce.pl/polityka/225317-piotrowska-chce-spokojnego-przebiegu-marszu-13-grudnia-i-przenosi-odpowiedzialnosc-na-pis]]>
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (22 głosy)

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika lju został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Spokojnie! Młodzież z PiSu przegoni milicję raz dwa, przecież to rewolucja i drugi majdan, sam bym poszedł, ale jestem za stary, po trzydziestce, a rewolucja to domena młodych, niech idą i walczą jak zapowiadali. Policja z całej Polski już pewnie w Warszawie, zatrzymywać będą autokary na drogach, ale nic im to nie da. W końcu nie na darmo Jarosława dzisiaj zwą na Niezależnej drugim Piłsudskim i Cezarem! Będzie ostro! To nie przechadzka leśnych dziadków, tylko marsz młodości po wolność, prawda? Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
-10
#1455097

To zalezy od władzy. Wystawienie kordonów policji spowoduje przypomnienie obrazów z przeszłości. Bardzo łatwo będzie odnaleźc stare zdjęcia i przyrównac do aktualnych (sama mam niezły zbiór). Jest jeszcze jeden strzał w kolano, jaki popełniła "Polityka". Wystawiła na okładce zdjęcie Kaczyńskiego nawiazujace do wizerunku Jaruzelskiego i tu ich nieostrożność osiągnęła chyba odwrotny skutek, biorąc pod uwagę, kto jest najwierniejszym ich czytelnikiem. Dla tych ludzi, po pierwsze Jaruzelski był "człowiekiem honoru", pochowanym z honorami państwowymi, a więc nobilitują Kaczyńskiego. Po drugie, w tym środowisku forsowane jest stanowisko, że wprowadzenie stanu wojennego (przez Jaruzelskiego) było właściwym krokiem do zaprowadzenia porządku w państwie. To znaczy, że przewidywane  przez nich poczynania Kaczyńskiego sa bardzo słuszne, żeby wreszcie uporządkować ten bardak. Przyznam, że tak pozytywnej opinii w sprawie poczynań J. Kaczyńskiego w  "Polityce" nie spodziewałam się znaleźć. A tak nawiasem korci mnie, żeby powiedzieć redaktorom z "Polityki", że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Tak sie napięli, że się zes......  

Vote up!
7
Vote down!
0

Anka1

 

#1455171

cza.

O nadgorliwości głównego ścieku często wspominałam, a niedawno gdzieś - nie pamiętam, w notce czy w komentarzu - zamieściłam zdjęcie z tamtego Grudnia i współczesne, chyba z  Marszu Niepodległości'2013 z podpisem "Znajdź różnice"...

Niestety - różnic (poza rynsztunkiem) trudno się doszukać.

Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1455210

Contesso,

Niekiedy się dziwię (jeszcze?), dlaczego słowa używane są tak, że ich cel jest inny, niż rzeczywiste znaczenie. I nie mówię tego tutaj w tle literaturowym, ale o polityce. Widzę jednak, że jest Pani odporna na ironię.

Ironia użyta przez lju jest ironią sytuacyjną, kiedy zarówno aktorzy - Jarosław Kaczyński oraz inni uczestnicy marszu - jak i publiczność na NP są zupełnie nieświadomi konsekwencji, które może wytworzyć rzeczywiste wydarzenie (w tym kontekście - sobotni marsz). Dlatego, na wszelki wypadek, osoba ironizująca nie może być definitywna w swoim osądzie.

Ale jak widać, ironia, to jedyne to, na co komentującego stać …

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
-6

kassandra

#1455172

Jaka niby ironia, gdzie Pani widzi ironię? Przecież wiele osób zapowiada, że będzie REWOLUCJA, że będzie MARSZ, więc to chyba oczywiste że w tym wspaniałym marszu pójdzie młodość, sam bym poszedł wraz z Panią (bo się Pani chyba wybierze?), ale ja już po trzydziestce jestem, za stary na takie przepychanki z milicją, zbyt ostrożny wiekiem i od czasu protestu przeciwko pedalskiej manifestacji, przed kilkoma laty, milicjanta nawet nie oplułem. Proszę sobie darować potępianie marszu! Ja będę jutro śledził relację z zamieszek i uczestniczący w nich mają moje moralne wsparcie!!! 

Inną sprawą jest to, że uważam ową inicjatywę za spóźnioną, mam o wiele więcej zastrzeżeń do polityków, ale jednak jutro będę całym sercem z walczącymi w Warszawie o władzę młodymi ludźmi, czy się to Pani podoba, czy nie.

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1455200

.......

Vote up!
4
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1455207

xxx

Vote up!
4
Vote down!
0
#1455173

też bym wszystkim uczestnikom tego życzył ale niestety, nie zostaną. Zostaną niestety, niektórzy z niepoprawnych, mało tego, że zostaną, to jeszcze zniechęcają innych do uczestniczenia.

Poniżej jest mój komentarz z przed dwóch dni.

Ten Marsz można nazwać ponownymi wyborami, już widać, jak POlszewicka, szczekająca banda i ściekowe media na ich usługach, boją się tłumów protestujących przeciwko nim. Szkoda, że są nawet na "niepoprawnych" tacy, którzy śpiewają z tego samego klucza co Niesiołowski, Olejnik, Kopacz, Komorowski i wielu innych. Jeżeli obecnie rządząca władza i gadające głowy w przekaziorach, robią wszystko aby zniechęcić do uczestniczenia w Marszu i opluwają organizatorów, to znaczy, że trzeba koniecznie wziąść w nim udział. Niech ci, którzy piszą tu o pozostaniu w domu przed telewizorem, lub komputerem nie piszą, że była już wystarczająca ilość marszy i to nic nie dało, każdy protest jest potrzebny i ma znaczenie. Czy Piotr Duda był tak atakowany za marsze jak obecni organizatorzy ? Jeżeli wolicie pozostać w domu, to przynajmniej nie przekonujcie innych, że to jest właściwe zachowanie, jezeli popierajcie POlszewikow to później nie płaczcie, że nic się nie zmienia.
 
Pozdrawiam, Roman.
Vote up!
3
Vote down!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1455175

Argumenty wymienionych przez Ciebie powtarzają tylko papugi. Te argumenty nie są umocowane, są tylko przejawem strachu, a boi się tylko ten, który ma coś za uszami i przede wszystkim jest świadomy swej winy.

Wielokrotnie powtarzałam - "jeśli sam nie masz wiary to twoja sprawa ale nie odbieraj jej innym". Wielokrotnie powtarzałam również, że każdy ma prawo do własnego wyboru, sam decyduje o tym - czy to się odnosi np.do wyboru tematów  notek na blogu czy do kwestii iść czy nie iść np. na jutrzejszy marsz. Obojętnie. Nachalne narzucanie drugiemu czegokolwiek jest tylko agresywnym dążeniem do jego ubezwłasnowolnienia, a na to zgody nie ma i nie będzie. 

W poprzedniej notce pisałam o krytykach jutrzejszego Marszu 13 Grudnia, o ich argumencie - "a bo jeden marsz nic nie da". Ci sami krytykują miesięcznice smoleńskie i Marsze Pamięci, że za dużo już tego, nazywają je smętnym paleniem zniczów ale nie widzą jak wiele spraw niezwiązanych ze Smoleńskiem te miesięcznice "zalatwiają". Gdyby nie te miesięcznice Smoleńsk już dawno zostałby zamieciony pod dywan, gdyby nie one wielu nie przejrzałoby na oczy by widzieć polską rzeczywistość taką jaka jest realnie, że jest zupełnie inna, gorsza od tej, którą pokazują zadaniowane przez urząd prezydenta i premiera łżemedia.

 

Ja jeszcze nie wiem jak ale wiem, że gdy jutro ruszy marsz w Warszawie, cała prawicowa Polska powinna dać jakiś znak solidarności jego uczestnikom, widoczny znak - może niech to będzie wywieszenie polskiej flagi na czas marszu? Może "minuta solidarności" na ulicach, coś jak w Godzinę "W" 1 sierpnia, może dzwony kościelne powinny zabić ? Ten znak powinien być i powinien być czytelny, oni na tym marszu muszą wiedzieć, że nie są sami, że mają wsparcie.

 

Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1455204

Być może ta atrapa miniatra między wierszami sypnąła ,że Po-szuści szykują na 13-go prowokację. Przeciez wykazanie w me(n)diach,że być chaos i brak "bezpieczeństwa" na marszu będzie proste. Na to nałoży się trochę 'mrożących krew w żyłach " lemingów obrazków i już można...zdelegalziować wszystkie przyszłe uliczne marsze? Zobaczymu jutro - ale ,że PO-szuści coś knują to czuc już dzisiaj...

Vote up!
3
Vote down!
0

Yagon 12

#1455180

To dla platfonsów i ich robactwa okazja do dążenia o delegalizację PiS. Niestety wiemy z kim mamy do czynienia i do jakich sztuczek są zdolni dlatego nasze obawy nie są bezpodstawne.

To jedna strona medalu. Jest i druga - do nich i tak już przylgnęło, że stoją tam gdzie kiedyś stało ZOMO. Właśnie dostali szansę by temu zaprzeczyć. Czy z niej skorzystają ?

Pozdrawiam.

 

PS. Do nich i tak już przylgnęło, że stoją tam gdzie kiedyś stało ZOMO i mają szansę

Vote up!
5
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1455196

 

 
Tak Contesso.

Sprawa jest Ważna.
Jest Najważniejsza !

To być albo nie być Polski.
Niech zabiją wszystkie Srebrne Dzwony. Jak Polska Długa i Szeroka.

od Bałtyku do Tatr.

Od Krzyża na Giewoncie do sinych wód Naszego Morza

Niech Zabrzmi jutro Dzwon Zygmunta.
Niech Dźwięk Jego

ogłuszy i przerazi bandytów !

Niech Zabrzmi POLSKOŚCIĄ w Sercach Wszystkich Polaków.

W Polsce
 
i na Świecie Całym
 
Tak jak wtedy, tamten 13 grudnia, był zbrodnią czerwonej bandy jaruzelskiej

na Polskim Narodzie,

tak teraz

TEN
13 Grudnia 2014

niech stanie się gwoździem do trumny PO lszewików.

 
tej tuskomoruskiej zbrodniczej mafii, zbulałej antypolskiej bandy niszczycieli
 
Naszej Wspaniałej Tysiącletniej Ojczyzny
 
POLSKI.
 
Zagraj !

Zabrzmij Zygmuncie i Obudź Polskę.

Obudź Serca Polaków.
 
Obudź Się Polsko !
 
Amen

" Dzwon Zygmunta "

 Jesteś Tam Stary Zygmuncie
Na szczycie Wawelskiego Wzgórza.
Jesteś - czy świeci nam Słońce....
Jesteś - gdy nad Polską burza....

 I czuwasz Nad Tym Krajem
I żyjesz Jego Życiem.....
 Twoje Bałtyku są fale
Twój Krzyż - Na Giewontu Szczycie.....

 Serce twe biło na trwogę
 I biło na Chwałę Królów......
Widziałeś Polski niedolę,
Biłeś - gdy Wstała z popiołów......

Już wkrótce będzie Jej Święto,
Tak wtedy pełne radości....
Zrzuci niewoli pęto......

 DZIEŃ Będzie -

NIEPODLEGŁOŚCI.......

Po długich latach niewoli,
Po wieku nieistnienia....
 Dziś znów jest czas niedoli.
polactwo wyszło z cienia.....

niszczy Nam Ukochaną Polskę !
 I wciska pod but sąsiadów !
Zagrzmij Zygmuncie na trwogę !

Zagraj Dla Polski - Larum ! ! !

Adam Szeluga

 
 
 

Jak długo w sercach naszych
Choć kropla polskiej krwi,
Jak długo w sercach naszych
 Ojczysta miłość tkwi,

Stać będzie kraj nasz cały,
Stać będzie Piastów gród,
Zwycięży Orzeł Biały,
Zwycięży polski lud.

Jak długo na Wawelu
Brzmi Zygmuntowski dzwon,
 Jak długo z gór karpackich
Rozbrzmiewa polski ton,

Stać będzie kraj nasz cały,
Stać będzie Piastów gród,
Zwycięży Orzeł Biały,
Zwycięży polski lud.

Jak długo Wisła wody
Na Bałtyk będzie słać,
Jak długo polskie grody
Nad Wisłą będą stać,

Stać będzie kraj nasz cały,
Stać będzie Piastów gród,
Zwycięży Orzeł Biały,
Zwycięży polski lud.

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/1644/dzwon-zygmunta

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Oz2GfdE8kPo

 

Vote up!
5
Vote down!
0
#1455248

Wyszkolić żeby nie myśleli o pralni

Zabrać pały , a potem zadać relanium

By nie myśleli  o nadmiernym tyraniu

Oświeceni , z jakiego Kraju pochodzą

Staną po stronie z której sami wychodzą

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1455290