Powstaje KP(P), czyli narodowcy wydydkani

Obrazek użytkownika civilebellum
Kraj

„Czołowy chłop polski” (a lekarz, dr nauk medycznych, z zawodu) – Władysław dwojga nazwisk KK – właśnie ogłosił w stolicy*, że powstanie Koalicja Polska (Peeselowska) i tym samym Narodowcy, którzy się zapisali do Konfederacji (zgrupowania znanego w historii z taki dokonań pod tą nazwą jak Konfederacja Targowicka np.) zostali wydydkani: Władysław buchnął im nazwę! Sprytny ten manewr ma w założeniu przyciągnąć tak znane (z PRL) organizacje jak KZRKiOR (kółka rolnicze) czy (z wysypywania jabłek na ulice) AGROunię, ale przede wszystkim – przez Polskę w nazwie - wyborców.

 

Narodowcom pozostaje w tej sytuacji zamienić swoją oficjalną nazwę, bo Ruch Narodowy brzmi jak rady narodowe (w PRL to były urzędy gminne), albo, jeszcze gorzej, budki z gazetami. Tylko na jaką, skoro „Polska” padła właśnie łupem arbuzów? Gamonie – prawdziwe dydki krowięce.

Już się lepiej sfederalizujcie z Ziobrą i jego Solidarną Polską – lepszy rydz, niż nic.

Żart żartem, ale najwyższy czas na własne pomysły!

 

*Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował, że Rada Naczelna podjęła uchwałę o budowie bloku wyborczego na wybory parlamentarne pod nazwą Koalicja Polska. Do współpracy zaprosił ugrupowania, którym bliskie są "wartości chrześcijańskie, demokratyczne, ludowe i narodowe". [za: niezależna.pl]

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.1 (15 głosów)

Komentarze

A obok Konfederacji jest obok z powrotem Federacja Jakubiaka, który ponoć przygarnął Liroya. Może i odrzucony Całek tam już jest, ten okrzyczany syjonistą, bo m.in. popierał izraelską masakrę tlumu. No i czy Jakubiak jest narodowcem? Najpierw był pierwszym narodowym przedsiębiorcą w RP, tak uciskanym, potem stwierdził, że nie, potem znów robił z siebie narodowca

Vote up!
9
Vote down!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1592986

"chrześcijanie" (pewnie ci od Jażdżewskiego, bo bił mu zapamiętale brawko) i "narodowcy"... 

Ale liczy się ukradziony (tak jak Janowskiemu PSL) szyld - bo on jest "medialny"! 

Vote up!
10
Vote down!
-1
#1592991

Może to oznaka minimalnego myślenia? Zamiast KE- KP, bo lepiej to bronić polskiej wsi itp. niż walczyć o jakieś uciskające nas Europy. A jakby tak wzięli u zrobili koalicję z Wiosną i SLD czy jakoś :)

Vote up!
5
Vote down!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1592999

"PIS WYGRAŁO WYBORY DO PE GŁOSAMI ŻYDOWSKICH WYBORCÓW I WARIATÓW?"
Od dawna wiedziałem że Michalkiewicz jest **bnięty, ale teraz jego stan wyraźnie się pogorszył

 

 

Vote up!
9
Vote down!
-2
#1592993

Oh gosh, goyim knows!

Vote up!
7
Vote down!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1593001

Dobrze, że wrzuciłeś te wideo, bo dotyka ono pośrednio narodowców: ich horyzontów politycznych.

Bezpośrednio, to dotyka kwestii tzw. jajcarzy. Jajcarze to tacy, którzy chcą zabłysnąć przy pomocy żartu, drwiny, wygłupu opatulonego w pozory wiedzy czy sarkazmu; jajcarz „polityczny” tym różni się od kabareciarza, że udaje kogoś innego niż jest (bywają też kabareciarze, którzy są jajcarzami quasi politycznymi – jak Górski w „Uchu Prezesa”). Ogólnie trzeba przyznać, iż publika kabareciarzy lubi (i płaci im za występy), toteż jajcarze polityczni również mają jaki taki posłuch (wystarczający, żeby z tego nieźle żyć). Najbardziej znani jajcarze polityczni – jak Palikot, Komorowski, Petru czy Biedruń – wypłynęli (a wraz z nimi różni, podsunięci im przez konstruktorów ich „sukcesów” cichociemni) na dość szerokie wody; inni – jak JKM z Michalkiewiczem czy Braun i im podobni – ograniczają się do węższej (ale zagorzałej) publiczności.

Rokowanie nadziei politycznych w jajcarzach świadczy o niedostatkach obywatelskich (lub rozumowych) i przynosi na tym polu wieczne porażki. To, że stały się tym razem udziałem Narodowców – dziwić nie może.

Vote up!
9
Vote down!
-1
#1593050

teraz niestety demencja starcza mu za wszelkie źródła pracy mózgu.

Cieszę się, że pozostałe funkcje organizmu są w niezłym stanie. Zdrowia życzę.

Postscriptum - posłuchałem fragmentów tego wystąpienia i co smutne, w głosie prelegenta nie słychać było przekonania ani wiary w to, co sam mówi. 

Vote up!
3
Vote down!
0

michael

#1593239

mam wrażenie, że o ile wcześniej energicznie robił jakąś patriotyczną robotę spotkaniami (choć z podtekstami, w końcu liberał ze swoją narracją) to z czasem wpadł w koleiny własnych felietonów a w wiele rzeczy zaczął wierzyć. prosty obraz świata musi być pociągający, zwł. dla kogoś w roli dysydenta- publicysty, gdzież mu rozważać wielowarstwowe i wielowątkowe gry polityczne na świecie, tak skomplikowanego współczesnego świata. sama natura awansowania na jakąs pozycję skłania do pewnej pychy, że widocznie to genialne wlasne zdolności temu przysłużyły, wiec jest się lepszym od innych, elitą z niepospolitym umysłem. gdy niedawno zerkałem na parę materiałow z nim, odniosłem właśnie wrażenie, że w tych bardziej kontrowersyjnych rzeczach, to juz wierzy z zapałem w to, co mówi i czym chce przekonać. a to przecież zwyczajny felietonista ze swoją zabawową konwencją, jedni ją odczytają dosłownie a inni pewnie mają doceniać styl.

Vote up!
2
Vote down!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1593333

Nie ogladałem polityki, bo dziś sportowa sobota. Lecz, jak rozumiem, PSL pójdzie dalej sam, więc PIS tylko się cieszy. A Schetyna wyjął sztuczną szczękę, żeby się nie udławić. Starał się chłopina zebrać antypis do kupy, lecz zapomniał, że tam sami przywódcy i pracują dla siebie.

Bo hasło - "odsunąć PIS od władzy" to ściema, jak to wspaniała elyta nazwała, dla biomasy. Celem jest przejąć władzę dla siebie.Pieprzyć PIS - ważne są frukta związane z rządem.

Vote up!
7
Vote down!
-4

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1593026

Vote up!
5
Vote down!
0
#1593258

Zdaje się, że Konfederacja też sie kończy - Korwin zrobił swoje i nie przekroczyli 5 %, czas na samodzielność Ruchu Narodowego...

Vote up!
2
Vote down!
-1

Yagon 12

#1593286