Zakaz otwierania trumien nie dla wszystkich. Kim był NN?

Obrazek użytkownika cisza
Kraj

Zakaz otwierania trumien to wg mnie fikcja. Nie obowiązywał wszystkich.

Wielu pogrążonych w rozpaczy członków rodzin ofiar tragedii 10.04.2010 się nie zorientowało. Nie dziwi mnie ich milczenie i nie domaganie się autopsji po powrocie ciał do Polski. Gdzie byli w tym czasie doradcy, prawnicy nie związani z ofiarami ? Nie znali polskich przepisów dotyczących ofiar wypadków za granicą kraju? Nie wierzę w to.

Gdy dzisiaj czytam o ZAKAZIE otwierania trumien w Polsce, wątpię, czy dobrze słyszę. Czyżby ten zakaz nie dotyczył wszystkich? Kto wbrew zakazowi wydał zezwolenia? Pytam, jeżeli ktoś wie więcej, proszę wyprowadzić mnie z błędu. Czytam w mediach:

„Spopielone zostały cztery ofiary katastrofy: Izabela Jaruga-Nowacka, Jerzy Szmajdziński, ks. płk. Adam Pilch i Czesław Cywiński.” Aby tego dokonać trzeba było wyjąć szczątki z metalowego wkładu …czyli otworzyć trumny. Kremacja wyklucza obecność metalu, tworzyw sztucznych etc. A o tym cisza do dziś, nawet na „prawicowych” portalach. Zamierzona? Niech tubylcy się nie zorientują, niech nadal wierzą w bzdurne komunikaty! Niech myślą, że urny z prochami wzięły się znikąd.* Wyobrażam sobie takie przypadki, że wśród szczątków innych ofiar znajdą się części ciał osób skremowanych. Ciało pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego również było przenoszone do innej trumny. Na ten temat panuje totalna cisza. Nie znamy prawdy.

Kolejna zagadka, o której cisza w mediach : kim była osoba oznaczona jako NN?

„Dwa tygodnie po pogrzebach ofiar samolotu prezydenckiego do Polski dotarło kilkanaście trumien ze szczątkami ofiar. Jedna z nich opatrzona była napisem NN .

10 maja, miesiąc po katastrofie smoleńskiej, na warszawskim Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w specjalnej krypcie złożono urny z prochami 11 ofiar katastrofy (na prośbę rodzin utajniono ich tożsamość) oraz 12. urnę z niezidentyfikowanymi prochami. W uroczystości udział wzięli minister robrony narodowej Bogdan Klich, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. Stanisław Koziej oraz Michał Boni, minister w Kancelarii Premiera. Lakoniczna informacja na ten temat ukazała się zaledwie w kilku mediach i praktycznie została niezauważona. Nikt do dziś nie odpowiedział na pytanie, dlaczego musiały się odbyć ponowne pogrzeby i dlaczego nie zidentyfikowano wszystkich szczątków.”

]]>https://smolensk1004.wordpress.com/2011/03/page/2/]]>

KIM BYŁ NN? Czy leciał w TU154M?

Czy ktokolwiek pyta kim była ta osoba, skąd się wzięła i jaką rolę odegrała. NN-znaczy nie znana i tyle… czy to ma wystarczyć? Nikt nie zidentyfikował tej osoby i spopielił ciało, by schować tajemnicę na amen. Wielu podejrzewa, że mógł to być pilot drugiego Jaka-40. Wszak o prezydenckim Jaku-40 było głośno w pierwszych informacjach medialnych, rzecznik MSZ Paszkowski w telewizji: „Były kłopoty z lądowaniem prezydenckiego samolotu Jak40„.

Takich prostych wątpliwości i wynikających z nich pytań jest wiele. Czy jakiś dziennikarz je stawia? Nie. Bo zbyt proste i oczywiste, Młócą tematy kłamstw Ewy K., co jest oczywiste i nie budzi żadnych wątpliwości. Tłumy dziennikarzy biegają za tą nieszczęsną kłamczuchą a ona zadowolona, była w prokuraturze tylko świadkiem, nie podejrzaną. A kolejka podejrzanych, których powinna wezwać prokuratura jest długa. Wzywanie tuzów : Kopacz, Tuska w charakterze świadków zamyka drogę do zmiany kwalifikacji : ze świadków zeznających pod przysięgą na oskarżonych, mogących bezkarnie bronić się kłamiąc. No, chyba, że znajdą twarde dowody, w co wątpię.

Przepraszam co wrażliwszych czytelników, zamieszczam przepisy dot. kremacji.

*Spalanie odbywa się w trumnie kremacyjnej, która musi być ekologiczna, bez warstw lakieru oraz metalowych czy plastikowych ozdób (np. tekturowa, wiklinowa, drewniana). Nie wolno również wkładać nic do środka ze względu możliwość wybuchu lub nieprzyjemnego zapachu w przypadku materiałów z tworzyw sztucznych.

Nie można jedynie skremować zwłok przywiezionych z zagranicy. Zakaz ten wynika z przepisów nakazujących pochowanie zwłok sprowadzonych z zagranicy bez otwierania trumny. Ponieważ sprowadzanie zwłok z zagranicy / to nie dotyczy ofiar domniemanego przestępstwa /odbywa się w trumnach metalowych, nie jest więc możliwe dokonanie kremacji bez otwarcia trumny. Zgodnie z Ustawą z dnia 31 stycznia 1959r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych (Dz. U. z 2011r., Nr 118, poz. 687 ze zm.) zmarłego można pochować jedynie na cmentarzu, w katakumbach lub w szczególnych wypadkach, gdy zgon nastąpił podczas rejsu można go zatopić w morzu.

]]>http://www.sprawnik.pl/artykuly,10223,13564,kremacja]]>

Przypuszczam, że my wszyscy niezależnie od poglądów, światopoglądu i wiedzy o tragedii 10.04.2010 mamy wiele prostych pytań, na które odpowiedzi do dziś nie padły. Czy kiedykolwiek się dowiemy, skoro wg. p. Anny Fotygi „Polacy nie dorośli do prawdy”

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (27 głosów)

Komentarze

Bardzo ciekawy wątek, pokazujący jakiś rodzaj "współdziałania" Po i PiS mimo medialnych różnic...co kryje ten tajemniczy pochówek? Bo przecież nie pilota, który mial rodzine, bliskich, kolegów i nie mógł "wyparować"...

Vote up!
9
Vote down!
-1

Yagon 12

#1541119

Kto wie? Dlaczego oznaczono tę "przesyłkę" inaczej niż tę zbiorczą? Same pytania...Czy te partie w pewnych sprawach współpracują, to jasne. Np. uchwała ku czci Mazowieckiego. Ale tu chodzi o duży większy kaliber. Okaże się, jak jest.

Vote up!
12
Vote down!
-1

CISZA

#1541122

Witam nowego kolegę.

Mam pewne wątpliwości, bo obiło mi się o uszy, że trumna oznaczona NN zawierała drobne szczątki, które wg. ówczesnych specjalistów, nie dawały się zidentyfikować (co jest oczywiście bzdurą).

W takim scenariuszu NN to nie była jedna tajemnicza osoba.

 

Pozdrawiam

Vote up!
10
Vote down!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1541146

Witam. Jestem koleżanką:) Co do NN zdania są podzielone, bo informacje niejasne. Oddzielnie trumna NN i oddzielnie szczątki. Część owych szczątków pochowano jako "dochówki" a inne skremowano. Następnie pochowano wspólnie na Wojskowych Powązkach.

Jak było na prawdę?

Pozdrawiam

 

Vote up!
10
Vote down!
-1

CISZA

#1541153

Przepraszam koleżanko ;-)

Więc tym bardziej się cieszę.

 

Janusz

Vote up!
4
Vote down!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1541169

Pamiętamy!

Niesiołowski 5l temu kazał rodzinom ofiar płacić za ekshumacje z własnej kieszeni

Vote up!
11
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1541152

wyjątkowo obrzydliwy typ.

Vote up!
11
Vote down!
0

CISZA

#1541154

Chorym człowiekiem(?) szkoda się zajmować, powinien się leczyć ;)

Vote up!
10
Vote down!
0

To ya.

#1541164

wracam do mojego pytania zadawanego w innych miejscach,

znając polskie przepisy,wiemy,że żaden pogrzeb nie moze się odbyć bez tego dokumentu,

żaden cmentarz nie przyjmie takiego pogrzebu,a więc ,KTO ?

Dobrego Dnia,Polsko, Dobrego bo czas prawdy powoli,ale nadchodzi nieubłaganie i i czy ARABski,TW Znak Boni,Graś i im podobni,nie zdali egzaminu,to Wiemy ,

Wiemy ,że go oblali w całej rozciągłości  wtedy,gdy Rosjanie jeszcze na samym początku byli plastyczni i tylko klichoPOdobne łamały się niczym trawy na wietrze,ze strachu,czy POdłosci  ?

Pisząc KlichoPOdobni ,mam na myśli obu Klichów,

tego od niemieckiej fundacji i odpowiedzialnego za  Śmierć polskiej generalicji w wypadku z Casą i tego od specjalnych procedur,

Celowo pomijam KOPAczkę i Tusku,bo ci z urzędu są WINNI 

Vote up!
8
Vote down!
0

gość z drogi

#1541176

Jeżeli Bul wymusił na p.Dudzie prawo do wejścia w buty p.o. prezydenta RP na podstawie jakiegoś telefonu (telegramu) od Miedwiediewa, to pokazuje, że był to niemal zamach stanu! Żadnych dokumentów nie mieli, bo wtedy jeszcze nawet nie odnaleziono ciała L.Kaczyńskiego!

Wszystkie działania ekipy PO tragedii były "na gębę" albo na podstawie SMSów. Według mnie to oni nie tyle oblali egzaminy (głupia zbitka, powtarzana na okrągło) ile w ogóle do żadnych egzaminów nie byliby dopuszczeni.

 

Vote up!
8
Vote down!
0

CISZA

#1541212

Kto oblał egzamin ma prawo do poprawki....dlatego mój bunt.

Vote up!
6
Vote down!
0

CISZA

#1541213

Objęcie funkcji p.o.prezydenta jest otoczone procedurami, wskazanymi  w konstytucji i żadna z nich nie została spełniona.  Czyli - Komorowski złamał kilka pkt. ustawy zasadniczej. Opisałam to szczegółowo tu:

http://niepoprawni.pl/blog/1830/co-po-10-listopada 

 

Komorowski na rympał objął funkcję p.o.i za to powinien być osądzony i osadzony. Poza innymi swymi przewinieniami podczas prezydentury. On o tym wie i dlatego jest ostatnio taki agresywny. 

 

Vote up!
8
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1541235

Powinien być osądzony, a nie jest...

Dlaczego?

PS

http://www.grzechy-platformy.org/bronislaw-komorowski/

Vote up!
6
Vote down!
0

casium

#1541236

Dzięki za link. Zależało bulowi, by szybko zajrzeć do Aneksu WSI. Zajrzał i ....nie wiemy, czy tak jak bolek kartek nie wyrwał:(( Do dziś dokument ten "straszy" a obiecanki cacanki.

Mówili, że odtajnią!

Vote up!
4
Vote down!
0

CISZA

#1541294

Ja podejrzewam, że Rosjanie wcale nie wydali zakazu otwierania trumien w Polsce. Dlaczego? Otóż w wielu państwach, w tym i w Polsce istnieją przepisy nakazujące obowiązkowe dokonanie oglądu i sekcji zwłok, przybywających z zagranicy przez prokuratora i zespół medycyny sądowej. Rosja na pewno o tym wiedziała, że jej jurysdykcja nad zwłokami ofiar smoleńskich ma moc tylko w granicach FR i po prostu nie ryzykowałaby wygłupiania się z takim "zakazem", wiedząc, że zwłoki po przekroczeniu granicy Polski będą podlegać polskiemu prokuratorowi.Tym bardziej, że  casus jest międzynarodowy i polityczny bo na jej terytorium zginął prezydent innego państwa, który czy był z wizytą prywatną w Rosji czy państwową to nie ma żadnego znaczenia... Przepisy o których wspominam są rygorystyczne i nawet  rodzina zmarłego nie ma tu nic do gadania, protestowania, zabraniania, nie życzenia sobie takich procedur itd. 

Arabski sobie powiedział, że trumien w Polsce nie wolno otworzyć, Kopacz powołała się na przepisy sanitarne, Boni natomiast twierdził, że żadnego zakazu otwierania trumien w Polsce nie było. Na jakiej podstawie Arabski tak sobie wymyślił to już sprawa przesłuchujących go w sądzie by informację od niego posiąść. Kopacz jako wielka biała ptica czyli wyjątkowo głupia baba, powołała się na międzynarodowy przepis o transporcie zwłok przez granice państwowe, obowiązkowo w metalowym, zalutowanym pojemniku (może nawet nie wiedząc, że jest on międzynarodowy). Pomieszała go z polskimi przepisami sanitarnymi dot.cmentarzy i pochówku, które zabraniają otwarcia trumny na terenie cmentarza. Dorzuciła by brzmieć wiarygodnie sugestię o chorobach zakaźnych, niemal tropikalnych. Boni - jak to Boni, papla by paplać...

Uderza jednak stosunek polskich prokuratorów, którzy przecież KPK mają obcykany i o obowiązku oglądu i sekcji zwłok przybywających z zagranicy doskonale wiedzą, w niejednej brali udział z tytułu sprawowanego urzędu i wszyscy nabrali wody w usta. Omerta? Do tego ówczesny genprok Seremet - na pytanie dziennikarzy GW "Czy nie mogliśmy otworzyć trumien w kwietniu 2010?" odpowiedział beztrosko - "Nie spotkałem się z praktyką, że otwiera się trumny sprowadzone z zagranicy. Tu trzeba by przecież otworzyć wszystkie."*

I to jest skandal, że prokurator generalny nie zna polskich przepisów i obowiązków prokuratorskich!

Lub... udaje, że nie zna.

Co innego zwykły Kowalski czy Malinowska, który znać ich nie musi bo wierzy, że wynajęty adwokat go fachowo i szczegółowo uświadomi. 

...Nie chcę spekulować dlaczego 4 ciała zostały jednak skremowane po przybyciu do Polski. Podejrzewam  jednak, że doradcy prawni rodzin tych 4 ofiar ponformowali je, że jeśli nawet jakiś rosyjski zakaz rzeczywiście był to na terenie Polski nie ma on już żadnej mocy prawnej. Ale... jeśli wiedzieli to, więc nie mogli nie wiedzieć, że zwłoki przybyłe z zagranicy natychmiast podlegają pod nadzór prokuratorski. 

 

Pozdrawiam.

* http://wyborcza.pl/1,76842,11576169,Prokurator_Seremet__Wybuchu_w_tupolewie_nie_bylo.html#ixzz2KLYR1JaF 

 

 

Vote up!
7
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1541193

Witam

 

Rozumujesz prawidłowo i logicznie. Umówili się.

Arabski: - Wy pakujcie, te trumny, choćby łopatami, byleby się waga zgadzała, a my w tamtym kraju powiemy, że zabroniliście je otwierać. Gra? Jasne?

Putin: - Jasne Alosza.

 

Serdecznosci

Vote up!
6
Vote down!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1541204

Gdy ładowano trumny do CASY, wtedy celem wyważenia "ładunku" ważono trumny. Wszystkie - ok.80kg.

Koszmar ten był znany już w momencie załadunku!

Vote up!
8
Vote down!
0

CISZA

#1541217

Faktem jest, że nie wolno otwierać trumien przywiezionych z zagranicy (metalowy wkład obowiązkowy), jest też zakaz kremacji (opisałam w notce). Trzeba grzebać takie osoby w grobach ziemnych.

Dotyczy on sytuacji normalnych zgonów naturalnych. Natomiast, gdy w grę wchodzi podejrzenie przestępstwa, gdy wszczęto postępowanie prokuratorskie - jest odwrotnie, trzeba zbadać ciała.

Seremet udaje, że tego nie zna? Nie. Podejrzewam, że on jak i PO twierdzą, że "Smoleńsk" to nie było przestępstwo...kto ich zrozumie, plączą się, kłamią 24h.

Vote up!
7
Vote down!
0

CISZA

#1541215

za istotne i wiele wnoszące do tematu komentarze.

Pozdrawiam i do zaś.....

Vote up!
2
Vote down!
0

CISZA

#1541386

Co to za dzicz i barbarzyńcy z PO-PSL-Nowoczesna, co nawet zmarłych nie szanują i spólny grób im proPOnują.

Jak ich przodkowie z żydowskiej NKWD w Katyniu i  na Polskiej łące.

PO owocach ich POznacie, skąd ich żmijowe plemię. 

Vote up!
1
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1541463