Marek Jakubiak chce aby Brytania oddała polskie złoto

Obrazek użytkownika Brytania
Kraj

Sprawa polskiego złota w Anglii często wraca na usta polityków i czytelników, którzy są zainteresowani zwrotem tego złota. Sprawa nie wygląda jednak tak jak zwykło się sądzić, i jak jest rozpowszechniane w mediach, że złoto to zaginęło. Narodowy Bank Polski ma pełną kontrolę nad złotem w Anglii, którą przejął po wojnie od Banku Polskiego. Złota należy zatem szukać w Polsce nie w Anglii. Co bardziej boli, to Anglia, kraj, który po wojnie chyba najwięcej zrobił dla ratowania Polski z zapaści ekonomicznej przekazując miliony funtów nadwyżek i anulując i umarzając zobowiązania Polski w formie ponad stu milionów funtów nadal jest przedmiotem niezrozumiałych ataków. Z nieznanych przyczyn polskie media nie ujawniają treści umowy zawartej w 1946 roku pomiędzy Polską i Zjednoczonym Królestwem a to właśnie ta umowa w sposób jednoznaczny określa co się stało z polskim złotem po wojnie, kto je przejął i kto na nim korzysta.Umowę tą można znaleźć na ]]>Brytol.com]]>, który udzielił odpowiedzi na publiczne pytanie posła Marka Jakubiaka zadane na jego stronie FB. Warto zapamiętać ten adres i raz na zawsze zrozumieć, że to Anglia była największym sojusznikiem Polski finansując Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie i uchodźców a w XXI wieku otworzyła dla Polaków rynek pracy całych 7 lat zanim zrobili to Niemcy, którzy "chronili niemiecki rynek pracy" i rzeka miliardów funtów popłynęła do Polski. Czytaj: ]]>Polskie złoto w Anglii]]>.

Twoja ocena: Brak Średnia: 3.5 (8 głosów)

Komentarze

Łał cóż ze peany na cześć brytoli :) I nawet powinniśmy być im wdzięczni za to, że mogliśmy z bronią w ręku umierać za nich i dali nam tą broń, za którą na koniec wojny z resztą kazali sobie zapłacić i co zrobiliśmy właśnie z naszego złota. Po prostu cudni sprzymierzeńcy, że dali nam taką szansę aby za nich umierać i na koniec jeszcze kazali sobie za to zapłacić.

Takim tokiem rozumowania, to zaraz będziemy dziekowali stalinowi, że dał broń też naszym, którzy mogli ginąć za niego - on oficjalnie zapłaty nie chciał ale sobie i tak z nawiązką to odbił okupując nasz kraj.

Reasumując iście klęcznikowe i antypolskie podejście.

Ps. brytole otworzyli rynek pracy szybko, bo chcieli taniej siły roboczej, zamiast swoim lepiej zapłacić - to samo co się dzieje teraz u nas z ukraińcami.

Vote up!
2
Vote down!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1584580

To nie peany tylko fakty a jeżeli sa pozytywne dla Anglii to trzeba się po prostu przyzwyczaić a nie zaprzeczać. I nie wzięli tego złota co początkowo mieli zapewnione. Ale ile można tłumaczyć? Może lepiej przeczytać ten artykuł pod linkiem aby lepiej zrozumieć gdzie jest polskie złoto i co się stało ze złotem w Anglii.

Vote up!
5
Vote down!
-1

Brytol

#1584587

Pelna zgoda autorze

Vote up!
1
Vote down!
-1
#1584641

Właśnie o to chodzi, że nie napisałeś prawdy. Złoto wzięli, mniej niż chcieli ale wzięli, a już sam fakt, że chcieli zapłaty za to, że ginęliśmy dla nich, to pokazuje ich skurw....two, podobne do tego, że Ty próbujesz to także nam wmawiać, jako coś dobrego A PRZECIEŻ TO ONI POWINNI NAM ZA TO I TO BARDZO MOCNO ZAPŁACIĆ

Ps. Najpierw nas żołnierze ginęli dla nich, potem wzięli za to kase (mniej niż chcieli na początku ale wzieli), a następnie jako jedynych to właśnie naszych żołnierzy (za nich walczących i ginacych) nie zaprosili na wielką paradę zwycięstwa (a zaprosili nawet jakieś plemiona arabskie) - tacy to twoi brytole! A o zdradzie nas przez nich w Jałcie to juz nawet nie wspominam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1584647

Co to za pokrętne rozumowanie? Złoto wzięli tylko mniej niż chcieli? Jakby chcieli to by wzięli wszystko - bo złoto było u nich. To Francja ukrywała Polskie złoto w Dakarze (ukradła) i chciała sie podzielić z Niemcami (rząd Vichy). Po drugie parada - tak! Nie wyszło. Ale polscy kombatanci ostatecznie zostali zaproszeni na defiladę jak Gordon Brown był premierem. Może to ich wszystkich nie tłumaczy ale jest teraz ok. Wielu Anglików mi dziękuje za udział Polaków w obronie ich kraju i możemy być dumni. Wielu zwykłych ludzi nie ma wpływu na politykę ale rozumie sytuację, w której był ich kraj i nasz. A jeśli chodzi o Jałtę to nie bądźmy zbyt pochopni. Miała Anglia przez następnych 15 lat wojować z Ruskimi? Ich kraj nie byłgotowy do II wojny po pierwszej. Sprowadzali karabiny z Kanady, które były używane w I wojnie. Ciężko się z nimi wojna obeszła a mimo to wzięli koszt utrzymania polskiej armii na siebie. Są ok.

Vote up!
2
Vote down!
-1

Brytol

#1584653

Dziad swoje a baba swoje.

Co to ma za znaczenie, że by mogli wziąć całe złoto? Mogli też walczyć razem z hitlerem a nie przeciwko niemu, jednak co to ma do sprawy??? Radzę troche otrzeźwieć, bo chyba za długo Pan w tej Brytanii przebywa. No i co ma do tego Francja, nie o nich teraz mowa.

Jeden plus, że sam w końcu Pan przyznał, ze wzięli złoto, a jeszcze chwile wcześniej (wyżej) pisał Pan, ze w ogóle nie wzięli. Kogo Pan chciał oszukać???

Powtórzę - TO BRYTOLE POWINNI NAM ZAPŁACIĆ ZA TO, ZE DLA NICH PRZELEWALIŚMY KREW A NIE MY IM - przecież to jakaś paranoja, co Pan wypisuje.

Co do defilady, to co to za stwierdzenie, ze nie wyszło - wszystko tam wyszło, parada ciagnęła sie na kilka kilometrów ale Polaków (czwartej siły militarnej w tej wojnie przeciwko niemcom) nie zaprosili (a były takie kraje, co wystawili kilkunastu żołnierzy) i Polaków nie było, którzy za nich ginęli.

No i co za brednie, że zdradzili nas w Jałcie, bo mieli karabiny z I wojny? Aż szkoda gadać na takie brednie...

Vote up!
0
Vote down!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1584656