PLATFORMERSKI KABARET W STOLICY

Obrazek użytkownika BR
Kraj

Kabaret w wykonaniu Platformy Obywatelskiej na ulicach Warszawy to całkiem nowe, aczkolwiek trochę zabawne wydarzenie. PO + PSL + Nowoczesna zorganizowali sobie wreszcie, długo przez nich wymarzony i wyczekiwany happening. Przez wiele lat (nie)rządów platformy, zazdrość ściskała w gardle tych, którzy mieli być jej zwolennikami. Pełni podziwu wpatrywali się w setki tysięcy Polaków, z biało – czerwonymi flagami maszerujących po stolicy i swobodnie skandujących różne hasła. Oni nie mogli. Nie mogli nosić narodowej flagi, nie mogli wychodzić na ulice, nie mogli skandować. Nie wypadało, bo przecież oni młodzi, wykształceni z wielkich miast, a nie moherowe berety. Ale w sercu pozostawał jednak żal za tą wolnością . Oni musieli uśmiechać się do czekoladowych orłów i różowych baloników, a też nie chcieli. Tęsknili za prawdziwymi demonstracjami, takimi jak w latach 70-80-tych.

Nadszedł dzień kiedy i oni mogą poczuć się Polakami. Krzyczą, śpiewają, machają transparentami. Z rządami PiS nadeszła wolność, można demonstrować i mówić co się chce. Na dodatek policja już nie prowokuje, nie bije i nie aresztuje. Nic tylko manifestować, cokolwiek, byleby poczuć się z powrotem Polakiem.

Wśród tych tęskniących za wolnością byli również i partyjni działacze układu po=peerelowskiego, geje, lesbijki, niespełnione feministki, lewacy i wszelkiej maści odmieńcy. Oni też, po raz pierwszy czuli się bezpiecznie wyjść na ulice.

Wreszcie mamy w Polsce wolność i niepodległość, po raz pierwszy od wielu lat. Jednak ci spragnieni to tylko marionetki w rękach wielkich interesantów. Ludzi wielkich pieniędzy i szemranych interesów, afer, przekrętów i oszustw. To właśnie ci, którzy od lat trzymają się stołków, zapewniając sobie królewski żywot, nie zważając na szkody jakie wyrządzają ojczyźnie i narodowi i ci, dzięki którym owi te stołki posiadają, kierują tym zamętem. W ich jeszcze rękach pozostaje najwyższa władza, kreująca świadomość obywateli czyli media. I za ich pomocą podniecają Polaków do wykrzykiwania, aby móc knuć swoje intrygi, aby nie oddać tego co sobie zapewnili, aby nie oddać władzy, pieniędzy i prestiżu. Mają tak wiele do stracenia, że nie są w stanie odpuścić.

Pomimo, iż dzisiejsza komedia może śmieszyć lub wzbudzać uczucie współczucia, trzeba uważać i świadomie działać. Oni są zdeterminowani i bez względu na prawo, przepisy czy ogólnie przyjęte normy będą dążyć do celu odbioru tego co mieli w posiadaniu i utracili. W grę wchodzą wielkie interesy i wielkie pieniądze. Nie spoczywajmy więc na laurach.

BR

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

Towarzysz Rychu Pierdu wraz z innymi towarzyszami, wyszedł na ulice,bronić Polski Ludowej! Czerwoni pionierzy złączyli szeregi i bronią demokracji. Swą mężną postawą "Czerwony Bankier"zmobilizował nie tylko lud pracujący,lecz również czerwono-różowe elity. Jakież tam wspaniałe osobistości się pojawiły ze świata" prawdomównych mediów" i "wspaniali ,uczciwi mężowie stanu". Do protestów KODu dołączają również -Monika i Kulfon,Pan Japa,Rozbójnik Rumcajs,Gargamel i Klakier,Pi i Sigma , Homer Simpson,Smok Wawelski,Dąb Bartek i wiele innych wspaniałych osobistości. Mam nadzieję że towarzysz Pierdu przeziębił sobie gardło i przestanie choć na chwilę wygadywać bzdety jak to czyni od początku!Zaś bohaterska Henia Krzywonos nie zdążyła tym razem na tramwaj ,bo objadała się w stołówce poselskiej lecz i tak resortowe media za miesiąc napiszą że jako pierwsza była na "barykadach wolności"!!:)

Vote up!
4
Vote down!
0

sarmata1981

#1501781

Funkcjonariusze platformy antyobywatelskiej i antypolskiej, ewidentnie- panicznie „nowocześnie” objawili – kłamanie – wrodzone MANIE marnotrawienia majątków obywatelskich- państwowych...

Manie uprawiane w czasie dwóch kadencji– trwania w -> ANOMII - „najnowocześniejszego rządzenia” – wyrządzającego największe straty i krzywdy milionom Polaków – okradanych przez wewnętrzną armię POurzędAsów - kontrwywiadów kontr gospodarczych…

POdczas 2920 dni - trybunalnego ukrywania najcięższych zbrodni antyobywatelskich...
POsitwy nosicieli zaraz antypolskości - POdekonspirowali siebie i swoich mocodawców - dawców – „prawomocności” POlitycznie zorganizowanego złodziejstwa uprawianego od 2008 roku kończyNami funkcjonariuszy „Platformy Obywatelskiej” - ochranianej „prawnie” przez Trybunały Koleżków do kieliszków, kokainy, dopalaczy – niezbędnych w przestępczych kuracjach...

- Są do owego - „sądowego” - orzekania - "ZAPOMINANIA" o instytucyjnych POwinnościach - prokuratorskiego ścigania najcięższych „niedyplomatycznych” zbrodni przeciwko zdrowiu i życiu Obywateli Polski…

Do „konstytucyjnego” funkcjonowania przy współudziałach finansowych elit - w zbrodniach budżetowych śWiadomych – POdświadomie paraliżujących - normalne prawidłowe funkcje politycznych POpartii i POtrybunałów – niby - nie do wywyższonego łamania wartości - PREAMBUŁY konstytucyjnych zamiarów- odnoszących się do sprawiedliwego osądzania czynów Obywateli i Obywotelo-Funkcjonariuszy Polski.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
-1
#1501794

Na wiecu wczorajszy K.O. Durniow szczyt obludy , flaszu , zaklamania  mozna bylo uslyszec z ""zloto ustnych "" politykierow Neumana , kameleona posiniaka i innych oszolomow  politycznych walczacych  o ponowny dostep do koryt ktore odebral im narod w demokratycznych wyborach .

Vote up!
3
Vote down!
0
#1501797