Odzyskana godność Polaków 11 listopada 2015 r

Obrazek użytkownika BR
Kraj

A jednak wydarzył się cud. PiS wygrało wybory, prezydentem został Andrzej Duda i nagle wszystko się zmieniło. Role się odwróciły, powróciło poczucie godności, zniknął gdzieś strach, Polacy stali się znowu jednym narodem.

Posępne miny, spuszczone głowy i milczenie członków obozu Platformy Obywatelskiej, podczas uroczystości Święta Niepodległości, pozwoliły na powrót normalności i zamknęły podziały między obywatelami jednego narodu. . Uśmiechnięty, elokwentny Prezydent, mówiący o wspólnocie, ale i o sprawiedliwości, naprawdę łączy, a nie dzieli. Wykazując się wiedzą i sprawnością w posługiwaniu się językiem ojczystym wzbudza szacunek i zaufanie. U jego boku zawsze elegancka, ładna żona. Obok, smutni, zawstydzeni, przegrani politycy, wyglądający jak ukarane dzieciaki. A jeszcze nie tak dawno zadufani , pewni siebie, z wyjątkową wprost podłością, lżyli z własnych rodaków. Prezydent Duda nie wyklucza, zaprasza wszystkich, nie opluwa, nie odziera z godności, przygarnia , zgodnie z chrześcijańskimi zasadami miłosierdzia. Jest ponad tymi, którzy przez lata wykluczali wielką część polskiej społeczności.

Tegoroczny Marsz Niepodległości to była prawdziwa uczta dla serca i duszy. Kilkudziesięciotysięczny tłum radośnie, patriotycznie i spokojnie przeszedł ulicami Warszawy pod Stadion Narodowy, gdzie wysłuchał przemówień organizatorów i zaproszonych gości. Nie skandowano już haseł o komunistach, o złodziejach z partii rządzącej czy o zemście. Dominowały okrzyki patriotyczne typu: „Bóg, honor i ojczyzna” czy „Biało – czerwone to barwy niezwyciężone”. Tysiące młodych ludzi, dumnych ze swoich patriotycznych postaw, świętowało polską niepodległość.

Ulice Warszawy były też inne niż dotychczas. Ludzie w metrze czy autobusach nie chowali już flag narodowych, nie wstydzili się, że jadą na Marsz. Rozmawiali głośno, uśmiechali się i cieszyli, że żyją w wolnej Polsce. Zbędne były szepty do ucha czy foliowe torebki na patriotyczne symbole. Tak jakby poczuli, że nie muszą już się bać ani wstydzić tego, że kochają Polskę i świętują odzyskanie niepodległości, że nikt już ich nie będzie wyśmiewał, poniżał czy wyrzucał z pracy.

Nawet media w tym roku mniej kłamały. W telewizji można było zobaczyć maszerujący tłum z biało – czerwonymi flagami. Widzowie usłyszeli wreszcie, że kilkadziesiąt tysięcy Polaków przeszło w spokojnym marszu. Nie oglądaliśmy już kilku, nieustannie powtarzanych scen z bitwy zamaskowanych mężczyzn z policją. Nie słyszeliśmy, że bandyci zdemolowali stolicę, że chuligani terroryzowali warszawiaków, a na ulicach miasta płonęły samochody. W tym dniu ludzie byli równi. Każdy miał prawo świętować jak chciał.

Zajęło to wszystko kilka trudnych lat, ale wreszcie znaleźliśmy się w wolnej Polsce. Niektórzy jeszcze wierzgają i plują, nie mogą pogodzić się ze sprawiedliwością, ale i oni wkrótce ucichną. Pewnie nie wszystko nam się będzie podobać, pewnie nie wszystkie obietnice rządzących zostaną spełnione, pewnie wydarzą się rzeczy, których nie będziemy akceptować, ale będziemy wreszcie mogli spierać się jako wolni Polacy, a nie jako wykluczone oszołomy, moherowe berety, pisowskie świnie czy przygłupy ze wsi. I choć wypłynęliśmy na powierzchnię i już nie musimy nieustannie walczyć, aby się nie utopić ,to nie zniżymy się do poziomu tych, którzy nas nękali i nie będziemy teraz jako ‘młodzi, wykształceni, z wielkich miast ‘mścić się na tych, którzy upadli na dno. Podamy im rękę, poczekamy, aż ze skruchą przyznają się do błędów i kłamstw i pozwolimy im przeprosić i zadośćuczynić. Pomożemy naprawić wiele wyrządzonych krzywd.

To był bardzo piękny dzień. Dzień świętowania wszystkich wolnych Polaków. Wolność czuć było w powietrzu. Teraz czas na naprawę naszej kochanej ojczyzny, na powstanie gospodarki, edukacji, szkolnictwa, służby zdrowia, zatrudnienia czy polityki zagranicznej. Mamy wielką nadzieję na lepszą Polskę.

BR

ZDJĘCIA: https://www.facebook.com/Nasza-Polska-2012-205827519506727/

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (19 głosów)

Komentarze

 "Wolność czuć w powietrzu" ,  Pierwsze Święto Niepodległości w Wolnej Polsce. W odróżnieniu do roku 1989 czuję dziś całkiem inną radość, Jest to radość dojrzała, Radość spokojniejsza i ostrożniejsza. Ale jednak jest to Radość.

Vote up!
12
Vote down!
0
#1498360

pierwotny komentarz Pana podobał mi się bardziej. ;)

Vote up!
4
Vote down!
0
#1498362

Tak to jest z emocjami że się wychładzają :)

Bardzo dziękuję za ten artykuł. Oddaje on moje uczucia, 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1498381

Tak. Ale właśnie warunkiem koniecznym jest wyznanie grzechów, uświadomienie sobie zła w działaniu, zadośćuczynienie lub przynajmniej jego szczera próba. A są tacy których to niczego nie nauczy. Poza tym, sądzę że prawdziwi sprawcy wciąż są nieznani. Kiszczak, Kulczyk - zwłaszcza ten ostatni: czy nie jest to zacieranie śladów i przygotowanie gruntu pod próbę nowej akcji?

Mam takie marzenie: a gdyby tak wysłać Cesarzowi Europy moherowy beret (albo więcej)? Przecież to on użył tego sformułowania jako pierwszy, a skruchy po nim coś nie widać?

Vote up!
7
Vote down!
0
#1498363

Z przebaczaniem bym się tak nie śpieszył, szczególnie tym, którzy pośrednio lub bezpośrednio brali udział w zamachu nad smoleńskim lotniskiem. Jeżeli była zbrodnia, to musi być i kara. Nie można przebaczyć tym, którzy zrujnowali polską gospodarkę, szkolnictwo na każdym poziomie, oraz wywieźli miliony do szwajcarskich i innych banków. Nie można przebaczyć tym, którzy wyrywali dzieci z rąk zrozpaczonych, ubogich rodziców i płacili grube pieniądze rodzinom zastępczym na ich utrzymanie. Co za zbrodniczy biznes!-za taki "proceder" musi być kara. Nie można przebaczyć złodzejskim komornikom i wielu innym kryminalistom, jeżeli powtórzymy "grubą kreskę", nic się nie zmieni. Kara ma być przestrogą i hamulcem dla tych, którzy mieliby ochotę krzywdzić słabszych od siebie, lub knuć przeciwko własnej Ojczyźnie. Krótko mówiąc, nie można przebaczyć tym,  których decyzje doprowadziły innych do łez, lub samobójstwa, a była ich duża ilość w ostatnich ośmiu latach. Przebaczyć można tylko ogłupionym szarakom, których "przestępstwem" było zaufanie POlszewickim mediom i głosowanie na tę antypolską mafię. Aby bezpiecznie patrzeć w przyszłość, nie możemy ciągle oglądać się za siebie, obawiając się, że dostaniemy nożem w plecy od tych, którym przebaczyliśmy. Jan Paweł II przebaczył zamachowcowi, ale nie naciskał na włoski system sprawiedliwości, aby jego wypuścić z więzienia, lub zmniejszyć karę.

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1498385

Chwytasz ich za rękę na korupcji, a oni mówią że są niewinni (vide Sawicka). Dowody świadczą o niegospodarności państwową kasą - czyli naszą, - a oni mówią że to nieprawda. Są wyzuci z honoru, z samokrytycyzmu i samooceny. Ich nie stać na przyznanie się do winy, a co mówić o żałowaniu za grzechy, obiecywaniu poprawy i naprawieniu szkód społeczeństwu, które wyrządzili. 

Ich "nauczyłby rozumu" i pokory... długoletni, - a nawet dożywotni pobyt w obozach pracy (o czarnym chlebie i wodzie, nie... ośmiorniczkach i szampanach!) po poprzedzającym go sprawiedliwym procesie sądowym i nagłośnieniem go w mediach.

 

Pozdrawiam,

Vote up!
4
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1498388

Chwytasz ich za rękę na korupcji a oni mówią, że są niewinni (vide Satyr).Dowody wpisów na NP świadczą o korupcji...a oni mówią, że to nieprawda. Są wyzuci z honoru, z samokrytycyzmu i samooceny. Ich nie stać na przyznanie się do winy, a co mówić o żałowaniu za grzechy, obiecywaniu poprawy i naprawieniu szkód społeczeństwu, które wyrządzili. Kto ich nauczy rozumu i pokory? Może Gawrion?

Vote up!
2
Vote down!
-6

Verita

#1498432

Latasz po Niepoprawnych, kupy robisz, a z tych co cię tu  nie znają robisz sobie papier toaletowy! 

Gawrion - zrób wreszcie porządek!

Vote up!
2
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1498458

to najzdrowsze warzywa na zimę. Burak naprawdę ma lecznicze właściwości. Zawdzięcza ją antocyjanom - tym samym barwnikom, które występują w czerwonym winie. Dzięki nim mamy lepszą odporność, wolniej się starzejemy i zapobiegamy wystąpieniu nowotworów. Szklanka soku z buraków potrafi zdziałać cuda: uchroni przed katarem, uwolni od zgagi, obniży ciśnienie krwi i doda sił.Polecam

http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/co-jesz/buraki-wartosc-odzywcza-i-wlasciwosci-lecznicze_33942.html

Vote up!
1
Vote down!
-3

Verita

#1498462

Słoneczko TY moje!

Zapomniałaś, że prowokacja o której piszesz była całkowicie nieudana?! Pajac, którego wysłaliście, skompromitował się, puscił bąka i uciekł. Szkoda! Jeśli tekst , który opublikował, nie był plagiatem - mógł pod ręką mistrza wyrosnąć ponad poziom neonu.

A teraz pytanie: co masz do powiedzenia w temacie notki ?!  Nic ?! To po ki .... trollujesz?

Vote up!
2
Vote down!
0


#1498467

Robotku ty mój, maszynko kochana
Zajmij się śrubkami i sprężynkami a ocenę moralną pozostaw lepiej ludziom . O jakiej ty prowokacji piszesz? Dajesz się zwodzić temu półczłowiekowi z koźlimi uszami i nogami? To była jawna korupcja do której satyr się nie chce przyznać bo pewnie nadal myśli, że zrobił coś dobrego dla Polski i Niepoprawnych. Z neonem nie mam nic wspólnego....więc po co kombinować? Jak już wam brak argumentów to sięgacie po największą „obelgę”- neon? To nie tylko żałosne ale i głupie.
I jeszcze jedno. Może pozwolisz mi komentować to co uważam za ważne a to co mniej ważne pomijać. Akurat ten wpis nie wymagał żadnego komentarza. Trollujesz? Co to takiego?
P.s.„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

Vote up!
1
Vote down!
-1

Verita

#1498530

Panie Romanie,

Można i trzeba przebaczyć, ale nie oznacza to, że nie ma być kary. Najpierw skrucha, wyznanie grzechów i żal za nie, potem pokuta i zadośćuczynienie, dopiero wówczas przebaczenie ... Zgadzam się z Panem i podzielam frustrację i poczucie żalu i niesprawiedliwości. Pan Bóg jednak sprawiedliwy jest choć i miłosierny i ci, którzy tyle wyrządzili zła poniosą stosowną karę, a chrześcijanie im przebaczą kiedy oni już odpokutują. Kara musi być sprawiedliwa, a więc surowa, ale nie oznacza to, że należy zniżyć się do poziomu wyzwisk i plucia jadem, degradowania i terroryzowania. Tym różnią się ludzie mądrzy od głupich, że nie walczą z użyciem tych samych środków, nie bawią się kupą, bo nie chcą śmierdzieć. Leżącego się nie kopie. Trzeba podać mu rękę i pomóc mu wstać i stanąć w prawdzie, aby odpowiedział za swoje grzechy i odpokutował, by nastała sprawiedliwość.

Mam nadzieję, że teraz będę bardziej zrozumiana.;)

 

BR

Vote up!
0
Vote down!
0
#1498396

Adieu, „Antifa”! Czyli spokojny Marsz Niepodległości…
(…)
Śmiem twierdzić, że tegoroczny pochód nie różnił się niczym od poprzednich. Zmieniły się tylko okoliczności towarzyszące. Za kilka dni rządy w państwie i nadzór nad służbami przejmie opozycja. W takiej sytuacji nikt nie będzie się wychylał i preparował szytych grubymi nićmi prowokacji.

Niemieckie lewactwo broni aktualnie muzułmańskich imigrantów przed odradzającym się rodzimym nazizmem i nie ma czasu (a pewnie też i odwagi) skrzykiwać się na krucjatę przeciw warszawskim „faszystom”…

W tej sytuacji kilkadziesiąt tysięcy Polaków mogło spokojnie przemaszerować ulicami stolicy. Każdy facet w kominiarce musiał się czuć w tym tłumie patriotów bardzo nieswojo. Był tak samo incognito jak ten znany z dowcipów agent CIA – Afroamerykanin – skierowany na tajną misję wywiadowczą między Eskimosów…

Idzie nowe. To cieszy. I tylko żałosne szarpanie za nogawki w wykonaniu dyżurnych komentatorów mainstreamu psuły mi radość z naszego Święta. Wyłączyłem telewizor.

Ostatnim „czerwonym mohikanom”, wycierającym sobie dziś gęby polskim patriotyzmem już dziękujemy. Nie zrobicie nam ze stolicy ani Moskwy, ani Brukseli. Adieu, praszczajtie…

A karawana idzie dalej…
(…)

autor: Lech Makowiecki
Z wykształcenia – inżynier budowy okrętów; z wyboru – bard, autor, kompozytor, scenarzysta, felietonista etc. Lider zespołu „ZAYAZD”, admirator Mickiewicza (płyta „ZAYAZD U MISTRZA ADAMA”), „antygenderysta” (album „JA JESTEM TWÓJ DOM”), fan Józefa Piłsudskiego i JP II. Sformatowany na polską tradycję, kulturę i edukację historyczną młodego pokolenia przez szlachetnie pojmowaną rozrywkę (patrz – autorskie płyty: „KATYŃ 1940″, „PATRIOTYZM”, „OBUDŹ SIĘ, POLSKO” oraz tomiki wierszy: „PRO PUBLICO BONO” i „JA TU ZOSTAJĘ”). Więcej: na http://www.zayazd.pl

 

Vote up!
6
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1498365

dziękuję uprzejmie za ciekawy komentarz :) BR

Vote up!
2
Vote down!
0
#1498367

dluga droga to samo dotyczy godnosci.
Polacy w pelni godni to Polacy godnie traktowani w kraju i za granica, a jak jest to wystarczy isc zalatwic jakas sprawe w urzedzie, stare postPRLowskie biurwy zaraz cie godnosci pozbeda bo beda cie traktowac tak jak te scierwa maja we krwi.
Zas za granica wciaz nas ponizaja przypisujac nam winy niepopelnione czy jakies inne przywary i zadna tzw. polska placowka dyplomatyczna nie bedzie polskiej godnosci bronic.
Ale idziemy dobra droga tylko tego zlotego rogu nie mozemy drugi raz stracic.

Niestety wiekszosc Poalkow zachowala sie niegodnie gdyz nie wywiesila flag na takie wielkie swieto -szczegolnie teraz.

Czas na prace zeby wbic polactwu w glowy, ze sa Polakami, ze maja wlasna flage, ktorej nie powinni sie wstydzic i przy kazdej okazji ja wywieszac, badz wziasc przyklad z Amerykanow, gdzie flagi wisza na ich posesjach przez caly rok.
W relacjach z marszu nie zauwazyl prawie zadnych flag wywieszonych badz to urzedowo badz spontanicznie przez bywateli jest to zgroza nad ktora trzeba popracowac,tak jak nad tym ze patryjotyzm czy nacjonalizm to zlo.

Niestety zydokomusza i postzydokomusza banda poprzez swoje srodki masowego oglupiania zaprogramowala tak ludzi ze wlasnie mamy to co mamy - wstyd polskiej flagi,strach przed afiszowaniem sie ze jest sie patryjota,ze sie jest dumnym ze sie jest Polakiem,ba nawet strach przed wlasnymi myslami ze chce sie zeby Polska byla Polska i rzadzili nia Polacy a nie zdrajcy iz zeby Polak czul sie w Polsce jak u siebie,gdzie panstwo bedzie go chronilo, a nie bylo dla niego wrogie i to jeszcze za jego podatki.

Tak ze pamietajmy wywieszajac flage jest to nie tylko nasz patryjotyczny obowiazek ale dalsza walka zydokomuszym systemem, ktory na biloczerwone barwy reaguje jak plachta na byka,a tego byka trzeba wziasc za rogi i powalic raz na zawsze.

I z innej beczki okazalo sie ze trwoga zajrzala do tylkow prowokatorow moze juz walizki pakuja ze nie wypuscili ludkow w kominiarkach, aby prowokowali jesli tej prowokacji teraz nie ma przy prawie juz nowym rzadzie, a byla wczesnie to wiadomo, kto byl za to odpowiedzialny.
Mam nadzieje ze nie wszytkie dokumenty przepadly w niszczarkach i PIS dojdzie do tych co wysylali bandytow na ulice i wymierzy im kare.Kto stal za najazdem na patryjotow polskich hitlerjugent Tusk czy Merkel.
Nastepna sprawa, za niszczenie panstwowych dokumentow tez powinni poniesc kare ci co je niszcza.

Mam propozycje dla rzadu aby kazdemu obywatelowi ktory chcialby miec Polska flage ta falge sprezentowac, tak jest w wielu krajach,gdzie poczta przysylaja do domow falagi,czasem tez flagi nieodplatnie rozdaja na patryjotycznych swietach.
Powinien byc tez zatwierdzony jakis satus obchodzenia sie z falga, chodzi mi np. o jej skladanie po zdjeciu z masztu czy z odslonietego jakiegos pomnika,przeciez to co sie teraz wyprawia to wola o pomste do Boga- kotluje sie ja i do wora albo gdzies rzuca.Nawt te male papierowe flagi nie powinny byc rzucane na ulicach i sie paletac pod nogami i zasmiecac przestrzen tylko byc zbierane i recyklinowane.

Vote up!
4
Vote down!
-2
#1498380

Dziękuję WAM Moi Bracia w Polsce. Dziękuję Wam Polacy. Daleko jestem od Ojczyzny, od Domu Moich Przodków. Ale jestem z Wami. Jestem z Wami i odczuwam Waszą Radość, która jest moją radością. I cieszę się, że mogę z wami Tę radość dzielić Tutaj na Niepoprawnych. Dziękuję Ci Gawrionie i Tobie Dziękuję Mała Mi, że tolerujecie moją tutaj obecność. Dzięki Wam, mogę troszeczkę czuć ten swój maleńki udział w Tej Wielkiej Sprawie......Aż poczułem łzę teraz w moim oku. Czy to normalne ? 

NIECH ŻYJE POLSKA !

NIECH ŻYJE NASZA OJCZYZNA !

NASZ WSPANIAŁY, NAJPIĘKNIEJSZY NA ŚWIECIE DOM NAD WISŁĄ..........

 

 

https://youtu.be/ux-yPbY8ozI

<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/o4Ma4V-hxW8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

11.11.2015 Przemówienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudy, wygłoszone przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie:

https://www.youtube.com/watch?v=_0ybsmY0hS8

Vote up!
3
Vote down!
0
#1498382

Witam

 

Podoba mi się twój wpis.

Dokonaliśmy pewnego przełomu i teraz jesteśmy spokojniejsi i chyba szczęśliwsi. Widać, że jesteśmy na dobrej drodze. Co właśnie ten marsz nam pokazał.

Prezydent Duda natomiast, to klasa z jaką jeszcze po wojnie nie mielismy do czynienia.

 

Pozdrawiam

 

Ps. Tekst opublikowaem na naszej stronie na facebooku. Zachęcam do aktywnych odwiedzin.

Vote up!
4
Vote down!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1498383

Wczoraj było prawdziwe Święto Niepodległości, polski prezydent na poziomie, las sztandarów i powiew historii. Na to czekaliśmy po latach czekoladowo- plastikowej fasady fundowanej przez "europejczyków"...

Vote up!
3
Vote down!
0

Yagon 12

#1498390

po co ten komentarz? Prezydent Duda był pod pomnikiem, złożył wieniec i jak zawsze pięknie przemówił.

http://niepoprawni.pl/video/prezydent-duda-oddaje-hold-dmowskiemu

Vote up!
2
Vote down!
0
#1498397

https://www.youtube.com/watch?v=XCiYjl3MSxk

 

15-ta sekunda. 

 

 

PS. Edycja godz.23.43 -  zmiana w tytule komentarza  i  zamiast Adaś Hadacz - Endrju. 

Vote up!
3
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1498402

Działo się mnóstwo ciekawych rzeczy, w tym m.in. Gala Niepodległości upamietniajacą kolejną 185. rocznice Powstania Listopadowego, zakończenie I. wojny światowej i odzyskanie przez Polske niepodległości.

Galę zorganizowanli wspólnie przede wszystkim Piotr Jegliński i Funacja Helencourt Art Project. Wykonano  na niej niedawno odnalezioną partyturę Mszy Karola Kurpińskiego oraz Warszawiankę tegoż autora, Uwerturę Polonia Ryszarda Wagnera, Poloneza As-dur op. 53 Fryderyka Chopina oraz utwory Jacques Alphonse de Zeegant. Wystąpili m.in. Olga Pasiecznik, Alicja Nafe, Anna Radziejowska, Chór Teatru Wielkiego, Huelencourt Soloists Chamber Orchestra.

Wrażenia wspaniałe, chociaż muszę przyznać, że druga część koncertu trochę mnie rozczarowała, ale de gustibus itd.

Vote up!
2
Vote down!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1498394