Jak w Ameryce wyrzucono Boga ze świąt Bożego Narodzenia.

Obrazek użytkownika BR
Świat

Uczniowie jednej z amerykańskich szkół średnich, którzy przez kilka miesięcy przygotowywali się do spektaklu muzycznego Christmas Spectacular wystawianego przez szkołę dla lokalnej publiczności od przeszło 40 lat, muszą w ciągu paru tygodni zmienić skrypt tak, aby wyrzucić z przedstawienia szopkę, wszelkie sceny religijne oraz jakiekolwiek narracje związane z Bożym Narodzeniem. Tak postanowił sąd, do którego wpłynął pozew od rodziców jednego z uczniów szkoły.

Spektakl nie jest wydarzeniem obowiązkowym, nie trzeba go oglądać, ani w  nim uczestniczyć. Jest tradycją szkoły, a uczniowie przez wiele godzin, wiele miesięcy profesjonalnie się do niego przygotowują.

“To bezczelne ze strony publicznej szkoły, aby przygotowywać szopkę jako część przedstawienia świątecznego” – mówi Annie Laurie Gaylor, przewodnicząca fundacji” Wolność od Religii” – to jest coś takiego czego można się spodziewać po szkole katolickiej lub jakiejś prywatnej albo coś co znamy z lat 50-tych, ale nie w dzisiejszych czasach. – grzmi Gaylor. “Włos się na głowie jeży.”

Konstytucja Stanów Zjednoczonych zabrania rządowi faworyzowania jakiejkolwiek religii. “Celebracja świąt, która nawraca uczniów jest nieodpowiednia w szkołach publicznych” – twierdzi Heather L. Weaver, prawnik organizacji ACLU, która wspomaga w procesie sądowym rodziców ucznia, którzy zaskarżyli szkołę. “Dzisiejszy wyrok sądu wyraźnie to pokazuje i zapewnia wszystkich uczniów i ich rodziny, bez względu na wiarę czy religię, że mogą czuć się zaproszeni na koncert świąteczny w Concord High.

Kuratorium Oświaty właściwe dla szkoły wydało oświadczenie prasowe: “Concord Community Schools jest zawiedzione wyrokiem sądu. (…) Wydział muzyczny szkoły pracuje obecnie po godzinach, aby dostosować swój spektakl do wyroku sądu. Rozważamy apelację.”

Co roku, w okresie świąt Bożego Narodzenia pojawiają się podobne przypadki. W 2013 rodzice i uczniowie byli niezadowoleni kiedy szkoła w Nowym Jorku zdecydowała wykluczyć wszystkie odnośniki do religii z kolędy “Cicha Noc”, którą śpiewała klasa 5. W tym roku w New Hampshire wyraz “Boże Narodzenie” został zakazany w całym mieście. W Arkansas sędzia nakazał zlikwidować szopkę, choinkę i Mikołaja w budynku sądowym.

Pomimo, iż w tym roku szkoła Concord dodała piosenki o Hanuce i Kwanzie i zrezygnowała z odczytywania cytatów z Biblii to jednak zdecydowała się zatrzymać szopkę co wzbudziło oburzenie organizacji walczących z religią i wiarą.

“Byliśmy świadkami kilku poprzednich spektakli i było to niezwykłe widowisko.”- mówi Brenda Bertha, matka jednego z uczniów. “Jesteśmy zawiedzeni, że wyjęto Chrystusa z Bożego Narodzenia. Przecież On jest przyczyną dla której świętujemy.”

Nie pozwólmy, aby w naszej ojczyźnie wyrzucono Boga ze świąt Boeżego Narodzenia, żeby nie wolno nam było świętować, ubierać choinki czy pisać listy do świętego Mikołaja, bo komuś może się to nie podobać. Chrońmy Polskę przed tak zwaną tolerancją, która ma obowiązywać w stosunku do wszystkich, tylko nie do Chrześcijan.

 

BR

Link do filmu z zeszłorocznego, pięknego widowiska w szkole Concord:

]]>https://www.youtube.com/watch?v=6ni2anXa_H4]]>

 

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

a znajdzie sie tam odwazny by zakwestionowac te hanuki i inne .przeciez to tez nawracanie.albo z innej beczki ateizm zakazujac tez nawraca.

Vote up!
4
Vote down!
0

marekpolo

#1501053

BR ten numer w Polsce nie przejdzie, by usunąć Boga z Polskich serc, mocna wiara w Boga, uratowała Polskę przed multikulti i lewackimi doktrynami, wmawiających że niema Boga.

POszło łatwo na zachodzie gdzie masoni i wszelakie lewactwo plus dobrobyt spowodowało że ludzie odeszli od Boga, bo przyjeli złotego cielca.

A Polska zawsze była z Bogiem i nigdy przeciw Bogu i przez to żydo masoneria takie przepuszczała ataki na katolicką Polskę, nie mogąc zmusić Polaków by wyrzucili Boga.

A ta garstka ścierw żydo-ubeckich tylko mówią PO Polski, ale już nie myślą po Polsku.

Bóg dał zwycięstwo prawicy, by prawica przywróciła Boski porządek i ład, a nie dał POlszewikom i masonom żydo ubeckim.

I za to Bogu niech będą dzięki i Maryi Bogurodzicy, królowej Polski.

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1501078