Wyrok na drukarza – uwaga na marginesie

Obrazek użytkownika aty
Kraj

Minister Ziobro, a także Ordo Iuris zareagowali formalnie (a wielu z nas tylko emocjonalnie) na wyrok sądu w sprawie drukarza, który nie chciał pracować dla zboczeńców. Szacunek i podziękowania dla wszystkich, którzy podjęli działanie.

Ja chciałbym podnieść sprawę, która ujawnia się (lub tylko przypomina) na marginesie tego skandalu. Otóż, wyrok został wydany w trybie nakazowym.

Cytat:

„Wyrok nakazowy jest bowiem wydawany przez sąd na posiedzeniu niejawnym, bez udziału stron i przed zapoznaniem się z argumentacją i obroną obwinionego. Skazany dowiaduje się o sprawie dopiero z doręczonego wyroku i załączonego do niego wniosku o ukaranie (zastępującego akt oskarżenia). „

za artykułem: http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/302241-wyrok-w-sprawie-drukarza-utracil-moc-wskutek-interwencji-ordo-iuris

 

Gdzie my żyjemy? Co to za system prawny, w którym można wydawać wyroki bez zapoznania się z argumentacją oskarżonego? Kto to wprowadził i kto to akceptuje? Czytamy, kiwamy głowami, bulwersuje nas (bardzo słusznie) kuriozalna treść wyroku, a nikt nie zauważa tego, co jest równie ważne.. Że nasze prawo już z samej zasady działania jest bezprawiem..

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (16 głosów)

Komentarze

Francuzi obchodzą w lipcu rocznicę zburzenia Bastylii, co były wydarzenmiem podobnym raczej do dzialania francuskiego ruchu oporu w II WŚ. Ale my moglibyśmy powołać się na ten przyklad i jakiś sąd zburzyć, bo to jest przecież bezmiar niesprawiedliwości.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1517180

za odmowę sprzedaży

 

choćby zechcieli dżihadyści

kupić dynamit i maczety

gdy im odmówię sprzedaży

to idę pod sąd niestety

 

Vote up!
7
Vote down!
0

jan patmo

#1517182

Bo to komusze przebierańcy co się w togi POubierali.

Vote up!
7
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1517184

POprzebierana hołota

 

POprzebieranej hołoty

dość już tańców

wywalić na zbity pysk

przebierańców!

 

Pozdrawiam 

Vote up!
3
Vote down!
0

jan patmo

#1517225

Wyrok wysyłany jest do drogerii, uznawany jako doręczony. Kiedy przyjdzie komornik, dowiesz się że windykator kupił dług człowieka o Twoim nazwisku !

Bez jaj : mam teraz dowód osobisty z trzema imionami.

Vote up!
7
Vote down!
0


#1517193

niekompetencją. 

Artykuł kodeksu wykroczeń, który zastosowano, dotyczy praw konsumentów, a Fundacja LGBT Cośtam nie jest konsumentem. 

Zgodnie z art. 22 kc konsumentem jest osoba fizycznadokonująca z przedsiębiorcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.

Krótko mówiąc - nie można odmówić wydrukowania zaproszeń na homoseksualny "ślub" (sprawa prywatna), ale można na homoseksualny wieczór w knajpie (sprawa zawodowa). A już na pewno można odmówić organizacji druku jej materiałów propagandowych. 

 

Vote up!
4
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#1517215

nie jest sam z problemem.

Niemniej twierdzenie: "Minister Ziobro, a także Ordo Iuris zareagowali formalnie" jest chyba na wyrost. Od wyroku nakazowego wystarczy złozyć sprzeciw bez konieczności uzasadnienia w ciągu 7 dni. Niemniej uzasadnienie moze być.

Czy "reakcja formalna", nie polegała na tym, że poradzili mu by złożył sprzeciw, (który mozna w każdej chwili odwołać do pierwszej rozprawy). No i może - pomogli dopisać jakieś uzasadnienie (choć nie jest wymagane)

Vote up!
4
Vote down!
0
#1517219

Tryb nakazowy jest komunistycznym reliktem, podobnie jak np. TK...

Vote up!
4
Vote down!
0

Yagon 12

#1517223

..na to chciałem zwrócić uwagę! Oprócz jednostkowych interwencji (które bezapelacyjnie należy czynić), konieczne jest podjęcie działań uzdrawiających system.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1517247