Dobrej zmiany nie będzie :(

Obrazek użytkownika aty
Gospodarka

Ministerstwo nie może obniżyć stawek VAT narzuconych przez PO. Wprawdzie był to jeden z głównych postulatów wyborczych.. ale „się nie da”. Innymi słowy: „nie damy rady”. "Straty" byłyby za duże..

Przychody z VAT,u za rok 2015 to jakieś 123mld złotych (zgodnie z:

]]>http://www.finanse.mf.gov.pl/budzet-panstwa/wplywy-budzetowe/-/document_library_display/u2GC/view/5018330]]>)

Przywrócenie starych stawek pomniejszyłoby te kwotę o jakieś 5,3mld...

(nie wdając się w szczegóły, szybki rachunek: 123 *(1/23)=5,3)

No straszna strata dla budżetu...

 

Ale co tam budżet. Jak stwierdził NIK, w roku 2015 złodzieje ukradli jakieś 81,9mld tegoż VAT'u.

Stosując ten sam rachunek możemy policzyć stratę złodziei jaką by ponieśli z tytułu tej obniżki:

81,9*(1/23)=3,5 (miliarda złotych strat!)

..czy na taką stratę ministerstwo może pozwolić?

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (7 głosów)

Komentarze

Oczywiście, że może. Ale nie chce! Tyle samo by straciło na całkowitej likwidacji PIT, ale nie chce! Dzięki temu, brat ministra Waszczykowskiego dostał synekurę w... skarbówce! Tu nie chodzi o to, by złowić króliczka...

              

#1520545

Odkąd przeczytałem o tych 81 miliardach nie mogę uspokoić nerwów :)
Zawsze wiedziałem, że tam na górze kasę przewalają. To jest nieuniknione. Ale na taką skalę? Tylko czekać jak podatki każą wprost wpłacać na jakieś mafijne konto..

#1520546

To mafijne konto nazywa się budżet. Jednak nawet najgłupsze mafie nie przetrwałyby nawet roku, gdyby bezpośrednio rabowały 60% dochodu.

              

#1520547

To konto ZUSu...

http://trybeus.blogspot.com/

#1520548

Dobra zmiana polegać winna na oddaniu Polakom zabranej wolności (tu się kłania kwota wolna od podatku)
Ale jest jeden feler: socjaliści kochają kontrolowac, decydować, wiedzieć lepiej, zabierac i potem dzielić - stąd 500+, a kwota wolna od podatku - wiuuuu.....w kosmos.
Socjalizm = bieda. Nie teraz to później, a to zawsze musi nastąpić
Patrz zbankrutowane Wenezuela, Brazylia

Ewaryst Fedorowicz

#1520573

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

.....bo w MORDACH KATYŃSKICH straciliśmy większą cześć inteligencji. Dokładnie straciliśmy 75 % polskich profesorów, 56 % polskich lekarzy, 27 % polskich inżynierów i 26% polskich nauczycieli.To pogorszenie spowodowane jest nie tylko tworzeniem tzw. elit przez kręgi polityczne, umiejscowione poza granicami Kraju, ale poprzez dezinformacje podawane społeczeństwu od chwili wstąpienia do państwowych szkół powszechnych.(...)
Wojska okupacyjne siedzą w Niemczech od 1945 roku i jak na razie nikt nie wspominał, że chcą wyjść. Czyli mają jakiś cel, a p. Merkel jest po prostu wynajętą aktorką sceny politycznej. Po drugie, NRF została zarejestrowana jako konsorcjum w Izbie Handlowej we Frankfurcie. I jak to podał gen BUN, amerykanie zastrzegli sobie, że do 2099 roku cała oświata i mass media będą pod zarządem USA. Podobnie p. Putin nic więcej zrobić nie może, jak to, co mu przekażą w czasie obrad Parlamentu City of London
City of London, to państwo posiadające 97% całego pieniądza znajdującego się na Ziemi, oraz 95% wszystkich ubezpieczeń. Państwo to nie raz w okresie ostatnich dekad wykazało, że może w dowolnej chwili użyć wystarczającego potencjału wojskowego do zniszczenia każdej opozycji, vide Libia, Irak, Syria itd.
Państwa Europy Środkowej zostały przejęte bez problemu. Niestety, dzięki wewnętrznym trollom. Nawet wyodrębniły i podzieliły, tak jak to pisałem przed kilku laty, Ukrainę na 3 części, a niedługo powstanie czwarta, którą przyłączą do Polski z jej 10 milionami bezrobotnych oraz rencistów i emerytów. Dlatego wmawia się ludności pomiędzy Odrą i Bugiem, że ZUS musi zbankrutować i będą tzw. renty minimalne oraz opracowano ustawę o leczeniu każdego zamieszkującego teren państwa polskiego bez potrzebnej dokumentacji.

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18764&Itemid=119

Verita

#1520553

Stworzony, choć nie zaplanowany, system społeczno-gospodarczo-polityczny przypomina tygrysa. Jeżeli nie chcesz być pożarty musisz nie dać się zrzucić i ta zasada dotyczy wszystkich graczy. Co najważniejsze podstawą systemu nie są jakieś tam dobra materialne, lecz po prostu emocje i uczucia. Ten system ma kształt globalnej sieci przenikającej granice państw i tylko niektóre węzły tej sieci dają się sterować.

Snucie zwodniczych i przesączonych pychą teorii o ludzkiej wszechmocy, spiskowych teorii o braku aklternatyw i o dominacji określonych środowisk oznacza po prostu ignorowanie tej całkiem niesterowalnej u dodajmy, ulotnej, rzeczywistości. To tylko w Hollywood tak wygląda świat.

 

#1520555

Stworzony, choć nie zaplanowany, system społeczno-gospodarczo-polityczny przypomina tygrysa. Jeżeli nie chcesz być pożarty musisz nie dać się zrzucić i ta zasada dotyczy wszystkich graczy. Co najważniejsze podstawą systemu nie są jakieś tam dobra materialne, lecz po prostu emocje i uczucia. Ten system ma kształt globalnej sieci przenikającej granice państw i tylko niektóre węzły tej sieci dają się sterować. Na dodatek system przybrał postać odwróconej piramidy - finansowo-bankowej, która w każdej chwili grozi zawaleniem. Stąd co chwila w różnych miejscach wybucha panika.

Snucie zwodniczych i przesączonych pychą teorii o ludzkiej wszechmocy, spiskowych teorii o braku aklternatyw i o dominacji określonych środowisk oznacza po prostu ignorowanie tej całkiem niesterowalnej i dodajmy, ulotnej, rzeczywistości. To tylko w Hollywood tak wygląda świat.

Dla obecnie panujących i niezbyt dobrze wykształconych elit świat jest zupełnie niepoznawalny, bo zgubili klucz. 

#1520556