Upały, upałami! a kraść ( dalej!) trzeba! Blackout na rumień bezwstydu nierobów? ofiary blekotu POspolitego (Aethusa cynapium)?

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

W środku lata A D 2015 Jaruzel jak żywy- 20 stopieiń zasilania czyli efekt rządów miłośników blekotu POspolitego.
Czy niebawem E.Kopacz wyłączy nam ładowarki i laptopy?!

Można okradać na wnuczka, na policjanta! na....!

Można też jak za Tuska/Kopacz! czyli POprzez bezmyślne rządzenie krajem, POprzez bezrefleksyjną politykę gosPOdarczą POzbawioną umiejętności i ...WYOBRAŻNI!
POprzez szkodnictwo, niewyobrażalną lekkomyslność, brak wizji.

Można też dodatkowo okradać kraj, niszczyć firmy, obywateli przez durnowatych urzędasów czyli szkodników takich, co to Polskę na skraj energetycznej zapaści doprowadzili, że w środku lata zabrakło energii nawet do ... ładowarek telefonów.,

I tak nas Polaków okradają z przyszłej majętności, dobrobytu, pomyślności naszych dzieci i wnuków!

Na Tuska/Kopacz!

Metoda pałki wedle Jaruzela i komuny z lat 80, stanu wojennego.
I to nie tylko moje zdanie, upierdliwego blogera lecz także ...przemysłowych odbiorców energii elektrycznej!

Więc nie bez kozery D. Tusk zgarnął, a E. Kopacz czyni to dalej POd swe skrzydła wszelakie badziewie po pzpr. Nie będę wymieniać, daruję sobie nazwiska dzieci, wnucząt czy też zięcio/teściówek resortówek!, których mnóstwo na listach zaklepanych przez premier Kopacz.

Jedno jest pewne! Jaruzel czyli jego duch nadal krąży nad nami.
20 stopień zasilania!

cyt. " W imieniu przemysłowych odbiorców energii elektrycznej dotkniętych administracyjnie wprowadzonymi przez Operatora Systemu Przesyłowego (OSP) ograniczeniami mocy, zwracamy się do Pani w formie listu otwartego, by wyrazić głęboką dezaprobatę dla wielkości, sposobu i trybu wprowadzonych ograniczeń "-
tak napisał do premier Ewy Kopacz Henryk Kaliś, przewodniczący Forum Odbiorców Energii Elektrycznej i Gazu i prezes Izby Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii.

Zdaniem tych konsumentów energii rząd E. Kopacz posłużył się brutalną, typową dla Jaruzela metodą z czasów stanu wojennego bowiem cyt.
"...Operator Systemu Przesyłowego zdecydował się na rozwiązanie siłowe w stylu lat 80-tych minionej epoki, wymuszając wprowadzenie ograniczeń w dostawach do odbiorców przemysłowych z zaskoczenia, nie dając im możliwości wcześniejszego przygotowania się do planowanych redukcji mocy w zakresie technicznym, organizacyjnym i handlowym "

Niezłe! prawda!

Taki Marcin Swięcicki obecny poseł od Kopacz, a tamtejszy w l. Jaruzela najmłodszy członek kc może z nostalgią sobie powspominać jak ogłaszali te swoje sławetne komusze stopnie zasilania!
Eh! znowu młodym być!
Cimoszewicz, Rosati tudzież Hubner Danuta( wszystkie nabytki POpłuczko/pzpr też pewnie mają dziś swe odkomusze deja vu! czyli "eto wsio uże było"!

Blackout!
Ale to nie Mira Kubasińska z Tadeuszem Nalepą, zespół z mojej młodości! bo oni to dobre miłe wspomnienia muzyczne.

Blackout1 widmo ciemności, czyli bezmyślny, bezrefleksyjny Donadl Tusk, durna koalicja PO/PSL.
Ciemności, brak wyobrazni, brak inwestycji, zaniechanie tych rozpoczętych przez PiS ( Ostrołęka)

Nie znam aktualnych mocy, ani struktury odbiorców energii elektrycznej.
Miało starczyć, sPOko! a w r. 2020 41 gigawat to bez bólu głowy!, gdyż 39 to max polskie potrzeby!
Tak zapewniali w 2012 odtuskowi... ministerialni gegacze w sejmie.

Cisi i gęgacze! czyli bal u prezydenta to słynny, prześmiewczy pamflet Janusza Szpotańskiego na tępaków partyjnych Gomułka i spółka.
Odpisywany na przebitkach, ręcznie krążył nie tylko po Warszawie.
Co dziś napisałby Szpot o Tusku i jego gęgaczach?
Może uaktualniłby?
"...Wszystkim przecież jest przyjemnie,

że tak łatwo wmówić we mnie,

że jest dobrze, choć jest źle,

bo już nie kojarzę, nie!
..."

Ale wiem, że od lat mądrzy ludzie, czyli ci dużo mądrzejsi i uczciwsi od Tuska i jego szwagrów kamratów co rusz napominali, że grozi nam najdelikatniej rzecz ujmując niezbilnasowanie, wielka wtopa z powodu zaniechania oraz braku inwestycji tak w produkcje energii jak i przesył.
Bowiem cały ten system jest przestarzały, jego modernizacja nieprzemyślana.
Ale oni swoje! cyt.geniuszy rządowych
"... popyt na energię jest niższy, niż był wstępnie planowany. i ... wchodzą rożne metody efektywności energetycznych wprowadzone przez firmy, czyli na tą samą produkcje potrzebują mniej energii." to uzasadnienie wstrzymania budowy elektrowni w Ostrołęce przez wiceministra rozwoju regionalnego dr Jerzego Kwiecińskiego.
Różnice temperatur w Warszawie latem wynoszą nawet 20 stopni Celsjusza.
Genialne! trzeba przyznać! pod blok Ostrołękę wydano ponad 200 mln zl, wycięto w pień 100 ha lasu i to wszyzstko na rozkurz, jak to za Tuska POszło sie bujać! gdyż ich nowa strategia energetyczna to tzw projekty priorytetowe (okolwiek by to miało znaczyć!) tzw opaski, znaczy się chyba transgraniczny handel-zakupy z Litwy oraz ... Kaliningradu!

A idiotyzmy POczynione w stolicy przez hgw, która w ciągu ostatnich lat spustoszyła Warszawy drzewostan.
„W ciągu sześciu lat prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz wycięto ponad 140 tysięcy dorosłych drzew. Różnice temperatur w Warszawie latem wynoszą nawet 20 stopni Celsjusza. Na powstawanie wyspy ciepła ma wpływ wycinka drzew. ( za niezalężna.pl).
Podobnego "wietrzenia" Rosji dokonywał Stalin poprzez wycinkę olbrzymich połaci lasów.

Przez ostanich kilka lat trwało odtuskowe bajanie, bajdurzenie nawet z elektrownią atomową włącznie czyli na fanaberie Grad i kolesie, gdzie nawet jeszcze lokalizacji brak! A wydatki już na wszelakie "study project" czyli ... sikanie po ścianie! rzędu grubo ponad setki mln zł!

Od 2012 miały ruszyć z kopyta inwestycje; 8 elektrowni ( 4 węglowe, 4 na gazie), aby juz od 2015 r. polskie bezpieczeństwo energetyczne było zapewnione "...zabezpieczą dostawy energii do odbiorców końcowych całkowicie, nawet nieco ponad miarę, kiedy zostaną oddane do użytkowania pomiędzy 2015 r. a 2018 r."( to cytat z sejmowej deklaracji min Budzanowskiego z jesieni 2012r.

A jak wygląda w realu ta polityka bezpieczeństwa energetycznego koalicji PO/PSL? to widać!

Przyczyna zasadnicza, to brak przemyślanej polityki energetycznej.Niedbałość.
A skutki?
Krajowy System Elektroenergetyczny na łopatkach!
20 stopień zasilania!
Kompletna plaża! gdyż premier, rząd; instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo energetyczne Polski POprzez brak działań, zaniechanie, a często najzwyklejszą bezmyślność doprowadziły od kryzysu po stronie produkcji i przesyłu.

I co na to pani Kopacz i POdobni jej geniusze z koalicji?
Nie ma strachu! !
Wszak na skali ograniczeń w dostawie energii od 20 stopnia zasilania jest jeszcze mnóstwo miejsca. Do 30 stopnia .... manewrów multum!

Ja pamiętam, gdy Jaruzel ogłaszał 16 stopień w godzinach szczytu, to nie tylko moja lodówka zamieniała się w basenik!

Każdy z nas będzie miał swój prywatny basen! basenik! brodzik! takie ... bajorko w kuchni! jak znalazł teraz przy +35 C!

Może w tym jest metoda E.Kopacz ulżenia nam w upały?

Nie ma strachu!
Pani premier może jeszcze nas schłodzić.
Ba! ... wręcz zmrozić
Bowiem zawsze ma jeszcze w zanadrzu, na POdorędziu! ten nienawistny PiS z tak samo nienawistnie uparcie... milczącym! prezesem!
I niemniej wrednym prezydentem Andrzejem Dudą! co to rady gabinetowej na swe pokoje nie chce wpuścić.

Samo krzyczące ( choć milczace nienawistnie!) wredstwo.
Jest więc na kogo zrzucić całą winę! ten cały Blackout!

Prezes Jarosław Kaczyński milczący w sejmie, Beata Szydło uśmiechająca się do mieszkańców Chrzanowa, a prezydent Andrzej Duda wśród wychowanków siostry Małgorzaty, to naprawdę za wiele dla Kopacz w te upały!
To za duże obciążenie krajowego systemu energetycznego.
I premier Kopacz też!
Same POwody by być w nerwach!
A gdzie wolny weekend, urlop, psiapsiółki, plaża, lody i ... dekolt też?
I jak tu rządzić?
Tą ciemnotą!
Tym blackoutem!

Już tylko... Blackout!

Już jeno ciemności mogą ukryć te niedoróbki ekipy PO/PSL, POkryć rumień bezwstydu tych szkodników.

pzdr

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)

Komentarze

W III RP, która jak powszechnie wiadomo jest państwem z dykty, Po-szuści całą energię zużywaja na okradanie obywateli, niszczenie gospodarki, korupcje i nepotyzm. Dlatego brakuje im energii na cokolwiek innego....

Vote up!
4
Vote down!
0

Yagon 12

#1490225