Putin z cichą pomocą kijowskich tituszek stopniowo zamienia Ukrainę w Czeczenię!

Obrazek użytkownika antysalon
Świat

Równo rok temu na tym portalu postawiłem znak zapytania co do zamiaru Putina uczynienia z Ukrainy kolejnej Czeczenii!
Dziś nie mam już wątpliwości!
Putin, Rosja przy niemal pełnej aprobacie liderów UE: Merkel oraz Hollande stopniowo, systematycznie zamienia terytorium wschodnie Ukrainy w krwawy poligon.
Można by z dużą dozą podobieństwsa stwierdzić, że to czeczeńska powtórka!

Z jednej ztrony brutalna bolszewicka bezczelność podparta begnetami, czołgami, którą znamy, my Polacy z 1920, 1939 a potem to wszystko po co nam oni przynieśli wrqaz ze swoją agenturą po r. 1944, a Węgrom znajona z 1956r.

Bezradność? głupota? wygoda? jak określić brak stanowczej reakcji tzw zachodu!?
Bo te wszystkie deklaracje o dziurawych sankcjach, to takie ... sikanie po ścianie!
Bredniowate, bzdetowate nic nie warte puste i śmiechu warte deklaracje!

Brak zdecydowanych sankcji gospodarczych zachodu wobec Rosji osmieliłó nie tylko Węgry, Słowację, Czechy a nawet maleńki Cypr do łamania jedności UE, lecz co najgorsze samego Putina do kolejnego ataku na terytorium Ukrainy, zamykając ważny strategicznie, logistycznie obszar tzw worek Debalcewo, co daje mu już niemal owtwartą, wolna drogę do aneksji kolejnego węzła na płd w stronę Krymu jakim jest Mariumpol!
Jeśli do tego dojdzie, to już ma niczym nie kontrolowane lądowe połączenie z wcześniej zagarniętym Krymem i co też ważne z Nadniestrzem!
A to oznacza nie tylko ograbienie Ukrainy ze znaczącej części jej terytorium lecz także dosłownie ... POGNĘBIENIE, OŚMIESZENIE oraz jej okrążenie!

Czy ta nowa sytuacja wymusi na tzw zachodzie reakcję proporcjonalnie, symetryczną?
Dobre pytanie!

Nas Polaków zwyczajnych, normalnych, pojmujĄcych grozę polityki Putina to musi przerażać!
I przeraża!
Nie trzeba byĆ wielkim strategiem, ani politykiem! zwykły zjadacz chleba to chyba dostrzega!
Ale nie Tusk, Kopacz, Komorowski, Sikorski i tudzież to całe durnowate tałatajstwo!

Zresztą czy to może dziwić?, skoro jeden to opcja ruska! drugi pruska! a trzeci, trzecia to naiwne, głupkowate do bólu pozbawione nie tylko wyobrazni, lecz co gorsza instynktu samozachowaczego!

I Żeby nie było złudzeń, nie oczekujĘ od nich jako polityków państwa niemal frontowego, bliskiego Rosji kroków szalonych, agresywnych not, lecz ELEMENTARNEGO wyczucia zagrożenia!
A tego poza strachem w oczach i zwyczajną ... głupawką u nich nie dostrzegam!

Ukraina przez ostatnie lata została wręcz pozbawiona zdolności obronnej!
Janukowycz rozmontował armię, która obecnie liczy pewnie coś ze 100 000 żoŁnierzy o przestarzałej, anachronicznej postsowieckiej strukturze i co gorsza skorumpowanej, zifiltrowanej przez Moskwę, zdemorolizowanej, pozbawionej sprawnego dowodzenia.
Armii niezdolnej jak widać do rozprawienia sie nawet z kilkunasto tysięcznym rosyjskim zaciągiem tzw separatystów!
Jedynymi zdolnymi do walki z Rosjanami są jak widać tylko ochotnicy, to oni ponoszą największe straty.
Władze w Kijowie robią jak widać niemal wszystko, aby ich sie pozbyć, wykrwawić na linii frontu!
I Poroszenko plus jego ekipa czyni chyba albo wiele? lub wszystko?, aby poza apelami o dozbrojenie nie robić za wiele by powstrzymać ofensywę Putina w wschodzie Ukrainy!
W co gra Kijów?
Odnoszę wrażenie, że jak na razie to w pustosłowie i wykrwawienie najbardziej aktywnego, ideowego przeciwnego Rosji, Putinowi Majdanu, czyli tych, którzy zaczęli rewolucję i nie pozwolili, aby ją ugaszono w zarodku!

Oligarchom, agenturze rosyjskiej i Poroszence raczej nie po drodze już z Majdanem!? dlatego jak widać pozostawili ich samych w walkach mimo rozpaczliwych apeli o wsparcie.
Nie chce mi się wierzyć, że 45 milionowy kraj nie jest zdolny mimo wszelakich słabości wystawić 15-20 000 zbrojnego kontyngentu zdolnego nawiązać walkę i powstrzymać kilkutysięczny rosyjski zaciąg tzw separatystów!

Jak dalej potoczą się losy tego kraju dużego, ludnego, majętnego, lecz mocno zdewastowanego w każdej niemal dziedzinie złodziejskim postsowieckim układem?
Jaką drogę wybierze? Czy opozycję stać na mądry program wychodzenia z tej biedy w jaką wprowadziły Ukrainę wszystkie ekipy po odzyskaniu niepodległości?
To moje pytania równo sprzed roku!
" Bo Putin po zakończeniu IO na pewno nie zaniesie im olimpijskiego ognia! Ma niestety wielu sojuszników nie tylko tam na Ukrainie.
UE tłusty, leniwy, wygodny kocur ze swej natury nie wydaje się być przygotowana na długi cierpliwy program wyciągania Ukrainy z łapsk Rosji.
A Ukrainie jest potrzebny spokojny długofalowy pakt pomocowo-restrukturyzacyjno-stabilizacyjny na wyjście z tego postsowieckiego bardaku. Jeśli zaś zachód, UE zaaplikuje Ukrainie za zgodą nowej ekipy złodziejsko-dewastacyjno-oligarchiczną restrukturyzację na modłę tej jaką Balcerowicz zdruzgotał Polaków po 89r., to Ukraińcy w swej masie szybciej niż komukolwiek się wydaje poproszą Rosję o przejęcie ich po swe władanie.
To czy Ukraina wyrwie się spod wpływów Putina w dużej mierze będzie zależeć od wyczucia, cierpliwości i ... taktu UE! Ale ostatnie zachowania jej wysłanników niestety żle rokują. Szczególnie zaś bezczelna irytacja ministra Sikorskiego. A jego durnowata rekapitulacja skierowana do przedstawicieli Majdanu dowodzi, że ten człowiek niestety niewiele się nauczył! Jeśli tak chce UE rozmawiać z opozycją ukraińską, to Putin nawet nic nie musi czynić! Ani grozić, ani obiecywać! " to moje słowa z 19 lutego 2014r.
A tak pisałem kilka dni pózniej 1 marca 2014r.:
" Nie drażnijmy Rosji i Putina! Ileż to od 2005r. razy słyszeliśmy takie zwroty z ust polityków PO oraz samego D.Tuska i B. Komorowskiego oraz zaprzyjaznioonych z nimi, usłuznych im dziennikarzy, Były to oczywiście mniej lub bardziej kierowane złośliwe uwagi, opinie oraz rady tak dla św Pan Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz jego brata premiera Jarosława oraz PiS! Bez trudu możemy sobie odnależć w internecie te wszystkie wypowiedzi. Pamiętam jaka krytyka się rozlała w nadwiślańskim scieku w te sierpniowe dni 2008r., gdy Pan Prezydent Lech Kaczyński ostro postawił się Rosji i zmobilizował na wspólny solidarny protest w stolicy Gruzji prezydentów naszych wschodnich sąsiadów. Przypominam sobie jak mnie wtedy ostro piszącego na pewnym blogu o Rosji, o Putinie oraz rosyjskich wpływach w Polsce czyli o putinowskiej agenturze w agenturze nad Wisłą usiłowali przywołać do porządku pryszczaci Igora czyli moderatorzy-cenzorzy aż w końcu mnie zbanowali i pożegnałem ich ... pocałujta wójta w ... Od lat słyszeliśmy od D. Tuska i jego pryszczatych znawców polityki wschodniej, że nie należy drażnić Rosji! Onegdaj był to ulubiony bełkot lewicy tej od moskiewskiej pożyczki, a potem D. Tuska! Nie machać szabelką mówią!
Ale uczciwie trzeba oddać prawdę, że za ich, lewicy premierów Cimoszewicz\a, Oleksego czy Millera nigdy nie doszło do tak naiwnych frajerskich i wasalnych relacji jak za rządów Tuska! Szczególnie od spotkania Tuska z Putinem na Monciaku stało się to głównym założeniem, wytyczną ekipy PO/PSL we wschodniej polityce zagranicznej. Oczywiści3e nie należy drażnić Rosji!, tak jak nie należy rozdrażniać jakiegokolwiek naszego mniejszego czy większego sąsiada! I nie tylko sąsiada! Bo i ... Gabonu też! Za Tuska stosunki polsko-rosyjskie nabrały już wymiaru wręcz żałosno-POkracznego! Umowy gazowe, rura pod Bałtykiem, śledztwo smoleńskie! To już totalna kapitulacja! I to nie tylko te deklaracje Sikorskiego o zarzuceniu polityki jagiellońskie! Ale praktyka! Szkolenie polskich ambasadorów przez putinowskiego ministra! I do tego ta atmosfera strachu i POdległości! Wyciszanie jakichkolwiek krytycznych uwag i opinii!, szczególnie, gdy chodzi o "katastrofę" smoleńską! Doszło nawet do tego, że wystawa, która co prawda z oporami ujrzała światło dzienne w Brukseli nie mogła być pokazana w Sejmie. I reakcje marszałka Schetyny czy też psycholskie komentarze Niesiołowskiego dowodzą wyjątkowego wręcz strachu przed Rosją! Śmiem sądzić, że ta wystawa nawet w Moskwie, w Dumie nie miałaby tylu przeciwników co na Wiejskiej! A psychuszkowa opcja PO znajdowała co rusz nowych sojuszników! POwstaje już niemal zorganizowany wieloinstycjonalny front!ło To już wygląda na antyPOlską, antyobywatelską zmowę! gdy rząd, prokuratura, sądy wspierane przez salon i łżemedialne ścierwa grały na prorosyjskich nutach! Ba! już nawet zaczęto sięgać po najgorsze, wypróbowane b. związku sowieckim metody i wzorców w zwalczaniu oponentów i krytyków władzy. A obecna sytuacja jest bardzo grożna, gdyż rząd D. Tuska nie jest w stanie odrobić siedmiu lat naiwności wobec Rosji i Putina. A B. Komorowski ma być niby partnerem dla premiera! Wolne żarty! Bo niby w czy? chyba w gadaniu głupot! znanych z wypowiedzi jego doradców typu Kużniar! I to jest dla Polski, dla nas Polaków grozne. "

I czy dziś muszę dodawać cokolwiek!?

pzdr

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.3 (14 głosów)

Komentarze

,,1. Federacja Rosyjska, Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Stany Zjednoczone Ameryki potwierdzają swoje zaangażowanie, zgodnie z zasadami Aktu Końcowego Konferencji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, w poszanowanie niezależności i suwerenności istniejących granic Ukrainy;"

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1466397

pzdr

antysalon

#1466401

Zaraz wszyscy poznali ręke mistrza :)

Ula

 

#1466465

Na youtube widzialem nagranie Rosjan jadących przez miasteczko , była to prawdopodobnie samodzielna grupa uderzeniowa ,bo naliczyłem 10 czołgow 5 transporterów gąsienicowych , 4 duze ciężarowki z amunicją i zaopatrzeniem ,oraz 3 cysterny z paliwem.Takie male szybkie pododzialy to przyszla wojna ,gdzie działania będą nie na froncie ,ale własnie w rozproszeniu ,nie będzie wielkich zgrupowań ale dzięki sieciocentrycznemu dowodzeniu(GPS) będzie mozna swobodnie operować malymi oddzialami uzyskując przewagę przez zaskoczenie.Z tego co dzisiaj w wywiadach telewizyjnych mówią sami Ukraińcy Poroszenko ma chyba syndrom Krymski ,gdyż nie pozwalał otwierać ognia ,ani odpowiadać na rosyjskie ataki.Mieli stać z bronia u nogi ,widocznie taki to już zwyczaj u Ukraińców ,że wroga przyjmuje sie chlebem i solą.A,że z Ukraińcow robione są "siekane kotlety" , widocznie prezydentowi to nie przeszkadza ,a moze nawet cieszy.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1466682

Gdzie ten duch i bojowość z majdanu

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1466684

Skończył się wraz z niemieckimi pieniędzmi. Dziwne, że nikt nie widzi w tym analogii do Powstania Warszawskiego. Armia czerwona nawoływała do powstania a kiedy wybuchło nie kiwnęła palcem, żeby pomóc. To samo mogło mieć miejsce na Ukrainie. Zachód sfinansował Majdan, żeby dać Rosji pretekst do ataku na Ukrainę. Jeżeli ktoś uważa, że Niemcy przyjdą nam z pomocą ten jest głupcem. Będą raczej dążyć do tego, żebyśmy i my dali Rosji pretekst do ataku (stawiam na Smoleńsk). W tej sytuacji najlepsze co Polska mogłaby zrobić to przejąć inicjatywę i zająć Berlin. Jestem świadom, że wielu "polaczkom" nie zmieści się to w ich małych główkach, ale to już nie mój problem.

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1466710

Przypomina mi to 1939 gdy Polska liczyła na zachód, a Ukraińcy na UE, na zachodzie nie ma przyjaciół, są tylko interesy.

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1466713

Dzisiaj jest dokładnie tak samo, ale niestety są tacy, którzy widzą wybawiciela w IV rzeszy. Inni natomiast zbawcę widzą na wschodzie. I jednych i drugich należałoby odsunąć od wpływów.

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1466723

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika lutek został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

sankcje zawór z gazem do Europy. Wtedy sankcje musiałyby się skończyć jak by dupy zaczęły marznąć w Europie.
Skończyłaby się ciepła woda i może wtedy te impotenty z zachodniej Europy skopałyby du.. swoim politykom.

Pozatym jakim trzeba być skur... synem aby wiedząc ,że Janukowycz został obalony w formie zamachu stanu, że zakazano używać języka rosyjskiego dla 8 milionów ludzi , nie wspominam o mniejszości polskiej, że spalono ludzi bioracych udział w proteście w Odessie, że oficjaln a ideologią jest teraz banderyzm , pisać o tym jak Putin niszczy Ukrainę.

Przypomnij sobie , że na Majdanie snajperzy strzelali do obu stron konfliktu z budynku kontrolowanego przez majdaniarzy.
Przypomnij sobie co mówiła Tymoszenko

– Ukra­iń­cy po­win­ni zabić tych pierd*** ka­ca­pów razem z ich przy­wód­cą! Na­le­ży wy­rżnąć 8 mi­lio­nów Ro­sjan miesz­ka­ją­cych na Ukra­inie – to frag­ment roz­mo­wy te­le­fo­nicz­nej Julii Ty­mo­szen­ko z de­pu­to­wa­nym ukra­iń­skiej Par­tii Re­gio­nów Ne­sto­rem Szu­fry­czem, która wy­cie­kła do in­ter­ne­tu

http://www.fakt.pl/tymoszenko-trzeba-wyrznac-8-mln-rosjan,artykuly,452233,1.html

Pozdrawiam

Lutek
Tankuję na Łukoilu

#1466715

Co prawda nie mam takiej możliwości zmusić cie, abyś mi nie paskudził pod pod moimi tekstami, ale bedż tak dobry i  znajdz sobie inne miejsce! To taka b. lagodna moja prośba.

antysalon

#1466828

W polskim MSZ pewnie niejedna butelka szapana przez ostatni rok pękła.

Nagle mamy nad Dnieprem 40 milionów ludzi nienawidzących ruskich bardziej niż my, najbardziej prorosyjska od czasu Roosvelta administracja USA chcąc nie chcąc musiała zapomnieć o "resecie" i "zwrocie na Pacyfik" i ponownie zaangażować się w Europie Wschodniej (ktoś jeszcze pamięta błagalny "adres" byłych polityków środkowoeuropejskich z początków prezydentury Obamy?) a notowania ruskich na Zachodzie Europy spadają szybciej niż ceny ropy.

My zaś możemy to obserwować - dla historycznej odmiany - z perspektywy Zachodu, który może i nierychliwy - ale skuteczny. Sankcje sankcjami, ale patrzcie na historię Polski - klepanie po ramieniu i moralne wsparcie też "dają radę" (zwłaszcza jeśli z drugiej strony doprawione okrucieństwem i bezczelnością moskali) - wystarczyły aby sowieci się nami udławili.

Najlepsze zaś, że idioci nawet nie widzą jak się wciągneli w spiralę katastrofy. Zaślepienie u wroga jest pocieszające, gdyż wiadomo, że za butą kroczy upadek.

Dziś rosja sama pcha się pod nóż. Wojny światowej nie wywołają, bo nie po to kradli 25 lat aby teraz wszystko wysadzić w powietrze, mocarstwem nie będą - bo nie umieją zmodernizować kraju, zaś serc ukraińskich "braci" nie odzyskają - bo zbyt wielu już ich zabili. Przepaść krwi trudno będzie zakopać...

Zatem pozdrowienia dla ruskich połatnych trolli, wiernych internetowych psów morderców z kremla, to bój wasz ostatni towarzysze słusznie mijającej epoki!

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1466717

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika lutek został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Rzcz dzwn nc bstrkcyjn! Ncł 3 lt tm, zldw w 2012 rk Plsk krn były rgnztrm (tk! wspóln!) Mstrzstw Śwt w Płc Nżnj. Dpr c cywlzwny krj, prmwny przz mędzynrdwą szjkę lmngwych mnplntów, jż w 2014 rk pgrążny dsknl zrgnzwnj przz jnkskch sk....ów wjn dmwj. lmng przknn, ż wszystk wn Ptn. "Wn Ptn"! Nwt n czję, jk rymję...

Pozdrawiam

Lutek
Tankuję na Łukoilu

#1466720

Ach, pewnie za gaz podwyzszyla czynsz
za "kneSejmu" szczekanie na Majdanie
W "telAvizyjnym" rynsztoku wszystko git
Rosja to wrog!!!Tak...wyglada zydowskie lajanie...

Wyglada na to, ze kazdy dostanie tyle, na ile zasluzyl...
bez zadnego: zmiluj sie..., bo jak sie nie ma w glowie, to bedzie sie musialo dostac w d...pe..., ktora zniknie z mapy Europy...
==========================
jasiek z Toronto

http://polskawalczaca.co

P.S. Doskonale wiem, ze wiekszosc "lemingow" (kibicow "telAvizji") jest zupelnie innego zdania, na ktore "rzond" podczas wyborow w zupelnosci liczy...

jasiek z toronto

#1466745